Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

MalutkaMałaJa, no ja właśnie też myślałam o tym jak ją widziałam i zastanawiałam się dlaczego jeszcze sobie go nie załozyła bo nie wątpie, że nie miała kasiory. Ciekawe od kiedy nosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Dora*, bez wątpliwości... ZAKŁADAJ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny! Mam odłożone ok. 1500 zł. Jeszcze dojdzie 500 zł w lutym i ok. 400 zł w marcu, bo potem kończy się umowa :-( Mam nadzieję, ze dostanę na dłużej.... :P Ten łuk to nie wiem czy jakiś tam łuk czy tylko zwyczajny drut, który bedzie trzymał zęby (siódemki) na swoich miejscach, że jak będą ciągnęły piątki do siebie to żeby się nie przemieściły. Ale po co ta szyna na dół?????? Wy macie aparaty tylko na górze lub na dole i nie macie dodatkowej szyny na drugiej szczęce! Hmm.... Może chce tylko zarobić? :D To mówice, ze cena przestępna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora myśle ze to bardzo rozsadny plan leczenia, wiec zakładaj ten aprat :) to nawet fejnie ze nie bedziesz musiala na poczatku nosic zamków na przednich zebach :) A co z tyłozgryzem ?? jednak nie masz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o łuk podniebienny to podejrzewam, że to nie jest rotator - irytator. Z tego co *Dora* piszę ma on za zadanie tylko trzymać siódemki w miejscu. Wiecie... Jest full łuków podniebiennych w różnorakich kształtach, różnorako zmodyfikowanych, pełniących różnorakie funkcje. Ale to nie zmienia faktu, że *Dora* dołączy do takich jak ja - ograniczonych pod względem mówienia i jedzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I powiedziała, że jetem jeszcze młodziutka, hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze ta szyna to włąsnie zamist aparatu na dół??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk22 - chyba nie mam tyłozgryzu, bo mierzyła moją twarz jakos tak śmiesznie i powiedziała, ze mam dobry profil, dziwne... Zęby niby prawidłowo zachodza za siebie, ale jak jak patrze na siebie bokiem to mam cofnięty podbródek :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koszt leczenia przyspępny bo w miarę rozłożony na raty :) Jeszcze jak mówisz, że w lutym i marcu będziesz miała dodatkowy przypływ gotówki... W sam raz na zamki na przednich ząbkach i kilka wizyt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Dora*, a miałaś wykonywane już zdjęcia rtg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala - tak, zdj. zrobiłam już w grudiu :) Jedno mi oddala, żebym pojechala z nim do chirurga szczękowego. Ta szyna na dół to chyba nie prostuje zębów, szkoda, że się nie zapytałam, czy musze na dół zakładac aparat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - taki przykładowy częściowy aparat jest w pierwszym linku w mojej stopce w przykładzie 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora biedactwo nie załamuj się:-), bedzie dobrze, jesteś wytrwała i cierpliwa, zobaczysz doczekasz sie prosciutkich ząbeczków, i mocnych!!! teraz maja swoje sposoby na ząbki:-)🌼Co do antybiotyku to go nie dostałam bo nie było takiej potrzeby i bardzo dobrze bo nie cierpie antybiotyków:-), na studiach sie duzo o nich dowiedziałam, ale pewnie lekarze i tak są za tym zeby je przepisywać:-) A orto okaże sie miłą kobietka zobaczysz, trzymaj sie słonko:-) Cala trzymam jutro kciuki:-):-) MMJ poprosze przepis, moze zabłysne tym tiramisu w walentynki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMJ jeszcze nie miałam okazji zobaczyć twoich kreconych włosków, ktoś tu je zachwalał :-) aparatka1@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMJ - kompleksy!!!??? Z jakiego powodu? Bardzo podoba mi się zdjęcie jak siedzisz na ławce. Pozujesz jak modelka! Wygladasz jak modelka. Masz fajmna figurke i burzę loczków!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Dora*, to analizę tych zdjęć orto też Ci pewnie zrobiła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka-, dziękuję 👄 Mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora, ja to jestem małe chudziutkie kurczątko :) . Jak chłopak robi mi zdjęcia, to czasem potrafię się wyluzować. Właśnie ogladałam swoje zęby przed założeniem apartau, na wszelki wypadek zrobiłam sobie zdjęcie zębów:) . Jejku, ale dziwnie, krzywa trójka, ale przynajmniej białe, pocieszam się :) . Dobrze, wracam do klejenia bałwanków i kotków. To dla mojego 5-latka na zajęcia. Strasznie dużo tego. I jeszcze na ten tydzień do pracy musze się przygotować, bo wczoraj jakoś weny nie miałam. A ja tu gadu-gadu. Mówię dobranoc, bo znowu się rozpiszę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala - a jaką tam analizę, heh... Popatrzyla tylko na nie, na te cefalometryczne tylko kilka sekund. Nie wiem co to bedzie... Chciałabym juz mieć ten ch... aparat i mieć za soba wycinanie ósemki :O Dziewczyny to nie ma tych odruchów.... ? Przy wyciskach, a przy zakłądaniu aparatu i pierścieni? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala - ja sie ciagle zbieram, zeby Ci maila wyslac :D :D Innym tez :) Dora, byla mowa o odruchach, ale jeszcze Ci powiem: to bardzo indywidualna sprawa,zalezy od budowy szczeki ale tez pewnie od psychiki. Ja mialam swego czasu nawracajace infekcje krtani i tchawicy i laryngolog mi zagladala gleboko do gardla - miala lustereczko na wysiegniku i mi prawie nim dotykala tego jezyczka przy gardle!! Mialam ciagle odruch, to mnie nauczyla efektu \'szmacianej lalki\'... Powoli rozluzniasz miesnie twarzy, jezyk, rowniez szyje i ramiona jednoczesnie uspokajajac sie... To dziala, ale na to trzeba pare sekund, kilka wolych oddechow zanim otworzysz buzie. Pocwicz sobie, mozesz testowac to szczoteczka do zebow. Ja jak sie tak wyluzuje, to moge nawet dotknac miekkiej czesci podniebienia... Grunt to nie panikowac, wyluzowac sie i oddychac przez nos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Dora*, dziwne. Moja orto nic nie chciała mi powiedzieć przed analizą. Dopiero po dokładnym opracowaniu zdjęć rtg zaproponowała plan leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i Dora - nie kumam,Twoja orto \'na oko\' Cie leczy? Patrzac tylko na zdjecia? Moja miala iles stron jakichs obliczen, cyferek, mowila mi jakie standardy sa dla kobiet jakims wieku, o proporcjach czaszki, cuda nie widy. Wszystko ladnie rozrysowane... A i tak tym cyferkom nie do konca ufam - czlowiekiem jestem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kociulinda, no to dawaj :P Prześlę Ci foto mojego rotatora, a jutro aparatów... To Cię poszczułam ;) Teraz to już na pewno wyślesz mi maila :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ja też się dziwię. Jakieś pomiary twarzy i kilkusekundowe oglądanie zdjęć rtg to chyba tylko taka orientacyjna \"analiza\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala, ale nie mam jeszcze fotek w aparacie :/ A w ogole to teraz mam lekki dylemat, bo mialam przednia jedynke ulamana, ladnie mam ja nadbudowana, ale w polowie zeba, tam gdzie zamek bedzie mam jakby zdarte szkliwo (bo gora nadbudowana, dol moj, ze szkliwem). Da sie to jakos zalakowac przed zalozeniem zamka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weszłam do gabinetu, obejrzała szczękę, potem zdjęcia (zwłaszcza pantomogram), potem jeszcze raz opberzała szczekę i przedstawiła swój plan leczenia. Potem powiedziała, że jeszcze musi pomysleć nad tym leczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×