Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

cd 134.novata__________25______________________________________________________ 135.niun_ia_________________________________________________________________ 136.aga.d1__________20______________________________________________________ 137.Ana17__________________________________________________________________ 138.grawi_____________A_P_A_R_A_T___Z_D_J_Ę_T_Y____________________________ 139.ania_doniczka___16______________________________________________________ 140.zła_zła_zła______________________________________________________________ 141.trendy___________________________________________X______________metalowy 142.*Monika*________________________X________________X______________________ 143.diabliczka1983___________________X________________X__________porcel./metal. 144.Maadelaine______20______________________________________________metalowy 145.Vescicare25_____________________________________________________________ 146.funnyBuuny______________________________________________________________ 147.Alice_93_________________________________________________________________ 148.mam_aparat_____23______________________________________________________ 149.deelka__________26______________X_________________X_____________metalowy 150.buziaczek_________ A_P_A_R_A_T___Z_D_J_Ę_T_Y_________3_l.________________ 151.damonka2_________________________________________________________DAMON 152.małe_pytanko____________________________________________________________ 153.katekatee_______22____14.03.07___X____________________________porcelanowy 154.Anicca__________24______________________________________________________ 155.danonek_________________________X________________X___________porcelanowy 156.aneczka11____________________________________________2,5_l.______________ 157.AnGeLeCzKa_____________________________________________________________ 158.studenteczka_____________________X____________________________kosmetyczny 159.megara_________28______________________________________________________ 160.weteranka______28_______________________________________________________ 161.caameronka_____33_______________________________________________________ 162.Kropka_25_______________________X___________________________porcel./metal. 163.przyszła_aparatka_________________________________________________________ 164.bessi___________________________X________________________________________ 165.Dzieffcynecka____________________________________________________________ 166.Natasha_-_-______________________________________________________________ 167.igiełeczka_______________________________________________________________ 168.złośnica85______21_______________________________________________________ 169.mała_Lenka______________________________________________________________ 170.sówcia___________________________________________________________________ 171.Surprise_________________________________________________________________ 172.mikula21_________________________________________________________________ 173.KoLoRoWe_KrEdKi_________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny aktualizujemy tabelkę! Sprawdzcie czy wszystko się zgadza :) Jak czegoś brakuje to dajcie znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AKCJA \"POKAŻMY SIĘ\" – Wymieńmy się fotkami ********************************************************* *Dora* --> dora.kafeteria@wp.pl Cala --> cala14@wp.pl kamyk22 --> kamyk22-84@o2.pl chester --> krakson@vp.pl ileneczka --> bilka_14@tlen.pl Romek --> rroommeekk@onet.eu hiruni --> hiruni@o2.pl agaga23 --> hospod_m@eu.pl SUNSHINE23 --> aurora102@wp.pl Emma23 --> ewciaos4@wp.pl malutka22 --> jagodka69@buziaczek.pl Becia280 --> becia280@buziaczek.pl igna**aparatka --> igna_aparatka@o2.pl MalutkaMałaJa --> malutkamalaja@o2.pl Gosiaa24 --> gojusik@interia.pl Kewcia --> kewciaaaaaa@wp.pl io-io --> joannaio@life.pl venlaa --> venla@poczta.fm spinaczowa --> spinaczowa@tlen.pl meegi_ --> moowe@o2.pl X-MAN --> mefisto1980@gazeta.pl Ewdzia --> widewcia@wp.pl aparatka- --> aparatka1@op.pl agarra --> agarra@wp.pl ski --> mycha.jm@wp.pl tatonka --> klaudia123@wp.pl aga.d1 --> aga.d1@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciao!jakos czasu brakuje zeby sie odezwac!dzis zaczelam nowy kieryunek...przygotowanie pedagogiczne!niedawno wrocilam z zajec! a dzien kobiet byl bardzo mily:) dostalam bukiecik od mojego kochanego nieststy przez poslanca bo jest daleko ode mnie ale wazne ze pamietal:):):) SKI ja mam urodziny 3 maja:) buzka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała lenka, ja miałam 2 usuwane chirurgicznie:-), wcześniej o tym dokładnie pisałam, a teraz tak w skrócie, moje były pod dziąsłem na górze, zabieg trwał 15 minut moze max 20 , 2 zastrzyki ze znieczuleniem, rozcinanie dziąsła nic nie czuc, wyrywanie zeba troche czuc, zaszywanie nic nie czuc:-), jak znieczulenie mi odeszło troche bolało, brałam ibuprom max:-), po 3 czy 4 dniach nie czułam ze miałam robiony zabieg:-), a i zdejmowanie szwów nic nie boli, nie martw się, dasz rade ja sie bałam tego jak niczego w życiu ale wszystko poszlo dobrze, poszukaj sobie kilkanaście stronek wstecz jak ja panikowałam;-) Dora kochana, mozesz wpisac góra metal 9.03:-D Chyba w maju same świeta bedziemy miały ja tez jestem z maja:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała lenka na stronie 268:-), opis mojego wyrywania, a i jeszcze wczesniej ale nie pamietam na której, wiem ze to było 31 stycznia;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki :) zaraz sobie poczytam boję się właśnie tego bólu po usunięciu jak znieczulenie zejdzie aparat miałam zakładany 8 marca dół za 2 miesiące zwykły metalowy możecie mnie dopisać ps. też jestem z maja :) 22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mi się chce pizze a nie mam spodów chyba zamówie. Ale zawsze mi jest żal tych parenastu zł może rodziców naciągne? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora ale nas juz dużo , tabelka widac się wydłuza:-) Ale mnie jeden ząb boli nie moge do niego sie dotknąć:-( Cala jestem pełna podziwu ze założyłaś odrazu dwa łuki:-), ja chociaz z dołem mam spokoj, a góra męczy mnie i meczy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
Dora dziekuje za umieszczenue w tabeli :D hehe Kamyk 22 ja mialam wyrwane nie bylo zadnych komplikacji po wyrwaniu nawet nikt nie zauwazyl ze 4-ki usunelam hehe :D zadnego seplenienia... :D mam nadizjee ze szybka sie zsuna:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
aparatko wyslesz mi tez zdjecie z kolorowymi gumeczkaqmi hehe dziekuje z gory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
Dora mozesz dodac wiek :18, zalozenie gora-dol 24.02.2006 przewidywany czas noszenia 1,5-2 lat rodzaj:kosmetyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Surprise
Witam ponownie :) Dziękuję również serdecznie za dodanie do tabeli i odpowiedzi na pytanie :) Co do tabeli, podam dokładniejsze informacje w niedługim czasie, gdyż sprawa dotycząca wyrywania zębów cały czas jest pod znakiem zapytania. Bo po prostu... moja dentystka twierdzi, że przy mojej wadzie (trójki się nie zmieściły) da się obyć bez wyrywania zębów, zaś mój ortodonta twierdzi, że wyrwanie dwóch górnych czwórek oraz dwóch dolnych piątek będzie raczej wskazane, gdyż bęzie prościej, trójki wejdą na swoje miejsce i po krzyku. Brakujące miejsce w jednym łuku to na pewno więcej niż 0,5 cm. Ja nie wiem kompletnie, co mam zrobić... Bo przecież to cztery zdrowe zęby :( gdyby ktoś mógł mi doradzić, będę bardzo wdzięczna :) może ktoś miał taką wadę lub po prostu wyrywał zęby i te trójki się bez problemu zmieściły i jak to po wsunięciu trójek wygląda, mógłby mi coś podpowiedzieć, może wysłać zdjęcia... :) Byłabym ogromnie wdzięczna :) pozdrawiam wszystkich :) Prosiłabym nieśmiało również Aparatkę o przesłanie zdjęć na maila: flowerek7@o2.pl :) nie mogę także zdecydować czy wybrać aparat kosmetyczny czy metalowy. Boję się, że barwa kosmetycznego będzie bielsza od mojego naturalnego koloru zębów... i to byłby problem. Poza tym podobno efekt jest troszkę gorszy, a same zamki podatne na uszkodzenia mechaniczne. i co z przebarwieniami na zamkach? Proszę w miarę możliwości o rady, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
Dora 2007 pomylka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adusia1002
Ja za niedługo mam mieć aparat stały..boje się tego...bo moja kumpela miałą aparat przez 1,5 roku....pierwsze 4 miesiące była na lekach przeciw bólowych..i te pierwsze 4 miesiące jadła papke..Ja tak nie chce....!!!!...Dobrze że tylko na góre będę mieć ten aparaci..bo na dwóch szczękach że tak powiem to bym nie wytrzymała bo mam dopiero 12.5 lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatko Kochana- tylko na górę:) Kamycku- Ty sie nic nie boj to nic nie robi jak sie nie ma zebow (no prawie nic:P) bedziesz mowila normalnie zupelnie- moja rada- wez zdjecie ze soba, nie kazdy dentysta uprzedza o tym, moj wyrywal mi jedna piatke tak troche na oslep- bolalo i dlugo trwalo, bo sie bal ze cos ja tam trzyma, ze jest zaplatany korzen czy cos i nie chcial nic uszkodzic- na akcje numer dwa poszlam ze zdjeciem- bylo szybciej, sprawniej, latwiej dla niego, bo wiedzial w ktora strone podwazyc i w ogole.. a jesli chodzi o mnie i moje doznania po rwaniu, to dziura po tej drugiej piatce goila sie szybciej, prawie nic nie bolała, zęby obok dziury nie byly takie jakies poruszone, nie bolalo dziaslo.. po tej pierwszej- dramat, bolała mnie szczeka, razem z nia cala glowa, pulsowalo, bylo cholernie niemiłe, i wciaz czułam jakby mi ktos rozpierniczał szczeke od srodka:/ brrr no ale wtedy jeszcze mnie z wami nie bylo:D i nikt mnie nie chcial pocieszac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adusia 1002- ja mam aparat 3 miesiace, ani razu nie wzielam nic przeciwbolowego, tydzien po zalozeniu aparatu jadlam pizze, 3 dni po- cheesburgery z mcdonald\'s, a dzisiaj na przyklad karkowke z frytkami:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surprise, poradź się innego ortodonty w tej sprawie. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Je dobrze :) Mam lekkiego doła, ale już to pierdolę:) Pierdolę wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za dodanie mnie do listy, czytając Wasze wypowiedzi dużo się dowiedziałam!mam 21 lat w sumie niebawem skończe 22, terminu założenia aparatu nie znam jeszcze ale jak tylko się dowiem to dam znać:)może to trochę potrwać bo będę musiała mieć zapewne rozszerzaną górną szczęke tego się boję najbardziej!a aparat będzie kosmetyczny ale jeszcze niewiem czy porcelanowy czy inny.. może któraś z Was orientuje sie czym one wogóle się różnią? Pozdrawiam Wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no Ciebie bym nie smiała. Kundel by mnie rozszarpał;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×