Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

w zadnym wypadku nie usuwaj zębów na własna reke!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!- nie u wszystkich ósemki sa zbedne lepiej skonsultowac sie jeszce z innymi ortodontami ja jestem z łodzi i chodze do gabinetu \"twój dentysta\" na narutowicza 27 (przy hotelu centrum) nie jestem w stanie powiedziec czy orto jest naprawde dobra bo doipiero rozpoczełam leczenie ale pierwsza kosultacaj jest bezpłatna wiec mozesz sie wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
popieram kamyka! nie wyrywaj nic dopoki orto tak nie powie- ja mam 3 osemki wyrzniete a jedna uwieziona w dziasle ktora nigdy chyba nie wyjdzie- moj orto zabronil wyrywania- w moim przypadku wyrwanie jakiegokolwiek zeba spowoduje ze wszystkie sie elegancko poloza do srodka- marny efekt! takze najlepiej skonsultuj sie z orto bo inny dentysta bez specjalizacji ortodontycznej nie jest najlepszym doradca- a jak wyrwiesz i zabki Ci sie poloza do srodka to kto bedzie mial nieladnie w buzi? pomysl o tym:) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooo
POMÓŻCIE! Czy wystarczy samo usunięcie szóstki żeby ząbki rozsunęły się i wyprostowały?Zęby mam w zasadzie proste ale ciasno ułożne i przez to mam dolną jedynkę odchyloną do tyłu.I czy wyrwać szóstkę czy inny ząb?Pozostałe 3 szóstki mam już dawno wyrwane i wydaje mi się że dzięki temu zęby po tych stronach są proste.PROSZĘ o fachową poradę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osasa
!!!!!A ja mam równy zgryz ale górne zęby(jedynki) są troche wysunięte do przodu.Słyszałam że systematyczne uciskanie kciukeim górnych zębów może pomóc.CO O TYM MYŚLICIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
no i pieknie ktos tu rzucil ze wyrwanie osemki pomoze wyprostowac sie zabkom a juz ludzie masowo sobie beda zabki wyrywali z nadzieja na ozdrowienie. musisz isc do orto zeby skonsultowac swoj przypadek- to nie jest tak ze wyrwiesz i gotowe- zabki same sie ustawia bo jakby tak bylo myslisz ze zakladalabym 2 luki plus bihelix placac jak za zboze?! idz do orto bo to jest najrozsadniejsze wyjscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
ludzie idzcie do orto! a jak wierzycie w bajki to oblozcie sie salata w dzien gdy ksiezyc jest w pelni- nie mozna sobie eksperymentowac samemu- trzba sie poradzic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala_mala
czesc :) mozecie polecic mi dobrego ortodonte w Warszawie zastanawiam sie wlasnie nad załozeniem aparatu stałego:) bede wdzieczna za pomoc Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
jejku.. źle zrozumieli wszyscy. poza tym - dziewczyny chodzące już do orto chyba wiecie, skoro już się leczycie, że usuwanie zębów bez skierowania od orto (takich jak 8 czy innych zdrowych zębów - nikt zdrowego bez skierowania ze wskazaniem nie usunie) jest niemożliwe. co to za afere?? mogą sobie laski chodzić do chirurgów ale nikt nie usunie zdrowego zęba (lub 8) bez konkretnego wskazania "po co". to jest chyba oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
mała --> ja chodzę do orto-fanu na pradze (przy rondzie starzyńskiego) dobry orto jest też na stokłosach - gordent (oba są w sieci, wpisz nazwy) ten drugi jest trochę tańszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
aparatka- ale sama widzisz, dzis wyrwanie zeba to kwestia znalezienia kogos kto chetnie sobie dorobi, a wiesz dobrze tak samo jak ja ze sa i tacy "dentysci". LASKI CO NIE WIEDZA JAK PROSTOWAC ZEBY- ZAPISAC SIE DO ORTO I ZOBACZYC CO I JAK A NIE DOMOWYMI SPOSOBAMI PSUC TO CO NATURA DALA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sathis tylko zeby ta zatrzymana 8 nie zaczela ci wyłazić, uwierz to boli jak nie wiem co, boli cała szyja, ucho i gardło:-(, przechodziłam to miałam na górze dwie 8 zatrzymane i dwie zostały wyrwane, jak taki ząbek chce wyjśc a nie ma jak to wszystko boli, no i moze 7 uszkodzic, takie zabki chirurg szczekowy powinien tez zobaczyc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
no nie. lekarz bierze odpowiedzialność za to co robi i jak spieprzy to z reguły grożą mu konsekwencje prawne. nie wyrywa się zębów na widzimisię pacjenta i koniec. dla mnie w kazdym razie to jest oczywiste, że zalecenie od specjalisty musi być i dlatego napisałam tak jak uważam. ja sobie zażyczyłam usuwanie 8 bo mi krzywiły przód, a orto wcześniej mówiła że jakby co to je usuwamy, więc obejrzała co i jak, pomierzyła tymi swoimi narzędziami i wypisała skierowanie do chirurga szczękowego. poza tym - jak zęby krzywe czy coś to chyba normalne ze się idzie do lekarza od krzywych zębów najpierw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
moje przeswietlenie widzial chirurg- przy okazji konsultacji przesuniecia zuchwy- byla opcja wycinania jej kawalka i kazal narazie wszystko zostawic w swietym spokoju;] potem sie zobaczy pewnie- mi sie zdaje ze ona wogole nie zacznie wylazic bo jest za gleboko:D tymczasem jem kaszke, zaraz umyje zabki i musze opatrzyc moje pierwsze ranki w ryjku;) poza woskiem w sumie niewiele da sie zrobic- one kiedys przestana sie pojawiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
wiesz.. może zacząć wychodzić w jakimś dokładnie nie znanym kierunku i bardzo szkodzić.. :( jak będzie trzeba to usuwaj, nie zastanawiaj się, szkoda zniewczyć ileś miesięcy leczenia szalonymi 8 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
aparatka z wiekszym stazem- nie wiem jak u Ciebie w Wa-wie, w Opolu bez problemu znajdziesz konowala ktory z radoscia wyrwie Ci co Ci sie tylko podoba, takze to tyle w ten kwestii. no a jak ktos ma krzywe zabki to faktycznie powinien isc do lekarza od krzywulcow a nie zwyklego stomatologa- to tak jakby serce Ci leczyl internista a nie kardiolog:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
mam tylko jedna osemke co oszalala:D ale narazie mam jej nie ruszac- wiesz mam 22 lata wiec jeszcze moze wyjdzie- pewnie zanim zdejme druciki jak jej nie bedzie to bede musiala ja wyciagnac jakos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sathis za tydzien zapomnisz ze masz aparacik w buźce:-), ranek nie bedzie:-) Niom, 8 rosna jak chcą, jedna w policzek mi rosła:-(, a druga w korzen od 7, blee jak dobrze ze ich nie mam juz;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
te ranki sa paskudne- tak szybko sie robia ze szok- no i jezorek tez biedny- helix sie na nim odciska i pierscienie tez:( mam w 3 cholery wosku i sie zaklejam na amen:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
www.aparatkowo.phorum.pl tam sa moje foty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sathis, widziałam twoje ząbeczki, tez miałam na dole tak zrotowana 3:-), zobaczysz szybko się ułoża:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porina
Ja mam taki sam problem jak "oooo", też tylko jeden ząb mam odchylony do tyłu a reszta proste.Pytam bardziej doświadczonych: może rzeczywiście nie ma sensu zakładać aparatu na całe zęby tylko wyrwać np.szóstkę lub ósemkę żeby zęby rozsunęły się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
porina - myślę że wyrwanie zęba nic nie da.. tobie chodzi o wciągnięcie zęba do łuku czy coś takiego? jeden ząb jest źle ułożony w szczęce? byłaś u jakiegoś orto na konsultacji? na własną rękę nie wolno nic usuwać, bo to może poważnie zaszkodzić i jest nieodwracalne.. może wystarczy ci stripping i aparat na kilka miesięcy (nie zawsze trzeba nosić 1,5 roku, czasami połowę lub nawet 1/3 tego czasu) my tu na forum mamy różne doświadczenia z lekarzami :) i dlatego doradzamy jak najlepiej dla ciebie i jak najbezpieczniej - poradź się specjalisty od krzywych ząbków:) bo właśnie wyrwanie nie tego zęba co trzeba lub w ogóle wyrwanie niepotrzebne może poglębić wadę i jeszcze bardzeij zeby pokrzywić, powypychać poza łuk itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EXPANDER, HASS, HELIX, BIHELIX, ROTATOR itp... Kto jest szczesliwym posiadaczem??? (zalozony na gore czy na dol?) Jak wyglada? -krotki opis mile widziana fotka - link do strony Thx za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i czy macie dodatkowo jakis wyciag (czy opaske -na dzien, na noc) do tego? i czy boli i w ogole podzielcie sie tymi radosnymi chwilami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
powiem po sobie- bihelix nie boli ani nawet to co robi- byc moze narazie :D troche zabki swiruja przy jedzeniu ale to raczej norma :D bardziej boli jego odcisk w jezyku ale to pewnie tez kiedys minie :D aparatka-> kochana ja juz widze jak mi sie jedynki ukladaja :) serio serio- u gory czuje lekka roznice i jakkolwiek to sie moze wydawac smieszne bo mam go dopiero 1.5 dnia to czuje ze ta jedna troche mniej wystaje i juz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sathis mi po trzech tygodniach schowała sie sterczaca jedynka:-), jak chcesz podaj @ jutro ci wyśle fotki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
rainstorm@o2.pl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
jejeje :D czy porcelanowe zamki sie przebarwiaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×