Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

malami --> dziwi mnie, że każdy orto przed konsultacją chce robić wycisk, pierwszy raz słyszę :/ no chyba, że masz jakąś dziwną/poważną wadę, to może........ ale nie jest to konieczne, no ale mogę się mylić... Tairaa ---> wycisk nie musi być zrobiony na 1 wizycie :) zrobią Ci go przed założeniem aparatu i to wystarczy :) wycisk służy najczęsciej do porównania efektów działania aparatu, a więc nie ma różnicy czy zrobi się go na 1 czy 2 wizycie :) poza tym orto wie co robi, więc bez obaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, że Ci się podobają:)) No na tym zdjęciu ze srebrnymi nie zagryzłam do końca zębów i stąd takie wrażenie, że mi się zgryz prostuje:P Powiem wam że przestaje boleć powoli. Hyhy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra dziewczyny .wy tu gadu gadu , wszystko pieknie wiadomo ze to nasz wybór i jesli jest cierpienie to jest to cierpienie na życzenie:P Przegladam topic i nigdzie nie spotkalam sie z opisem BÓLU przy zakładaniu i w ogóle jak to jest ?(mój dzień zametalowania nastąpi chyba pojutrze:D) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi juz mija tydzień łał przetrwałam :) i nie było wcale tak źle, grill zaliczony (dałam radę, serek z grilla z pomidorkami mniam mniam), najgorsze to wrażenie ruszajacych się zębów \"1\" nadal nie uzywam do gryzienia jakis dziwny bół ech...pozdro dla wszystkich miłej niedzielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malami80
no wlasnie z tym wyciskiem to jest tak ze kazdy chce robic wycisk ze niby bez tego to nic nie jest w stanie stwierdzic to jakas paranoja naciągactwo? mi mój powiedział ze dopiero po zrobieniu wycisku i rtg na kolejnej wizycie powi co i jak z planem leczenia choc ja byłam zdecydowana i mówiłam ze chce juz natychmiast tez parat-wiec moze dlatego chcą zaoszczedzic wizyt zrobił ten odcisk bo mówiłam ze 1000% jestem zdecydowana na aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malami80
dziewczyny-czyli nie kazdy robi ten wycisk?? bo ja chce podejsc do innego po to by skonslutowac i zasiegnąc opini innego czy aby napewno trzeba usuwac te ząbki wady zgryzu nie mam bo nosiła ruchomy kiedys tyle ze mi sie niewyprostowały na dole bo nie nosiłam tyle ile trzeba na góze mam w miare proste- nic na siebie niezachodzi..choc w łuku na docisku widac ze nie sa idelanie rpsote-wlasnie boje sie ze jak usune te piątki to niby co ma mi zajsc na to miejsce jak ja mam proste na gorze:/ a na dole mma stłoczone...tzn trójki stją w bokami a reszta prosta-tam rozumiem ze trzeba usunąc ale ze na góze to mnie zaskoczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malami80
JEST KTOS Z KRAKOWA? LECZY SIE KTOS W KRAKOWIE? MOZE KOGOS POLECIC DO konntorli? ALBO Z KATOWIC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam wycisk przed samym założeniem ale tyko górę, zdjęcie tez miałam robione , wydaje mi się ze wycisk musi być! a co do usuwania to róznie to bywa ja niestety musiałam miec usunięte \"4\"(jedna martwa wiec nie żal) do Krakowa mam niestety baaaaaaardzo daleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owszem, wycisk musi być, ale nie że robisz wycisk u każdego orto, u którego chcesz zasięgnąć opinii :/ trochę to dziwne i pierwszy raz się z tym spotykam, żeby bez wycisku nie potrafił lekarz ocenić wady :/ coś mi tu nie gra :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm .. Ja jak poszłam do ortodonty to dałam jej tylko zdjęcie i na podstawie tego zdjęcia zanalizowała moją wade .. wyciski miałam zrobione na kolejnej wizycie za tydzien i nie placilam za nie nic .. a zdjecie juz miałam po miesiąc wczesniej byłam u innego ortodonty i tak juz zrobiłam ale zrezygnowałam ;| chodź tam tez już na pierwszej wizycie babka chciała Mi zrobić wyiski ;) a Jesli chodzi o usówanie żebów To Ja już nie mam 4 .. i wiem że to było potrzebne ! mam stłoczenie i nawt szczęka By Mi sie nie rozszezyla do takich rozmiarów .. nawet hyrax by nie pomogł ;) ale jesli babka mówi ze trzeba to trzeba wkoncu sie chyba zna ;) u góry po usunietej 4 nie ma prawie sladu bo moja 3 sie juz tam wpycha :) na dole nie mam dwoch 6 i jest robione miejsce na 8 :P ale kazdy ortodonta robi innaczej .. kazdy ma inny pomysł na przebieg leczenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malami80
poporstu jest taka czołówka w krakowie: Pani zapolska/ pan stós/pan kapera/-i sie zastanawiam czy bo do nich nie isc..problem w tym ze ta czołówka ma bardzooo odległe terminy ... ja poszłam do jednego tez z dobrych w krakowie poporstu obdzwoniłam najpierw wszytskich i dodzowniła sie i miał termin w miare właśnie ten u którego jestem moze faktycznie zostane u niego-wydaje sie rozsądnym facetem- ma sówj wiek a co za tym idzie praktyke..jesli mówi zeby usunąć to przeciez wie co mówi-fakt poporstu to taaaaaaka powazna decyzja z tym usuwaniem ze ZACZEŁAM INTENSYWNIE MYŚLEC ale moze skoncentruje sie juz TYLKO na aparaciku i leczeniu ząbków dzięki dziewczyny za komentarze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
a ile czasu minelo od pierwszej wizyty u orto az jak Ci zalozyl aparat? bo ja ide jutro na pierwsza wizyte i jestem ciekawa za ile bede juz miala aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabines Ja przykładowo jak poszłam miałam zrobiony odlew, założone gumki separujące a za tydzien juz mi zakładała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula28
mam aparat bezligaturowy ten bez gumek i niestety połamał mi sie jeden zamek, bo przyklejony nadal jest. Czy dużo będzie kosztować jego wymiana.w dodatku tam na dole gdzie sie odłamał aparat mam dopiero tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
klamaja - dzieki za odp :) a czy to bolalo? bo moje zeby juz sa po aparaciku ruchomym ktory mialam w dziecinstwie ale nic nie pomogl i troche sie boje bo moj kumpel mial aparat ...i mowil mi ze przez pare nocy nawet spac nie umial...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madona
Czesc Dziewczyny! Jestem tu nowicjuszka. Mam w planie zalozenie aparatu. Bylam na konsultacji, zrobilam odcisk i td. Ale pytanko do Was wszystkich- jak czesto musicie chodzic na wizyty do ortodontow? Moim problemem jest to,ze nie mieszkam w Polsce i zastanawiam sie, jak czeste musialyby byc moje wizyty w kraju. Ortodontka powiedziala,ze musialabym ja odwiedzac co 2 miesiace. Jak to jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madona ee Ja chodze co 6 tygodni ;) he he a Ja tam czekałam 2 tygodnie od pierwszej wyzyty ale z tego powodu ze wypadł 3 maja itp .. a do tego musiałam usunąć 2 ząbki ;D a Ja mam pytanie słyszła ktoś o aparatach przyklejanych nie na zewnątz a wewnątrz zębów ? jest to już stosowane w polsce ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madona
Ja mialam nadzieje,ze wystarczy,ze zaloze aparat na gore. Dol jest calkiem ok. Ortodontka odradzila mi to, poniewaz nie ma gwarancji, ze zeby beda mi sie ladnie pokrywac. Wiec zakladam gore i dol. Musze usunac jedna czworke. Wiele lat temu pewna dentystka przy okazji borowanka stwierdzila, ze gdy usunie mi czworeczke, zeby mi sie rozejda. Bylam mloda i glupiutka, zgodzilam sie. Zabki sie rozeszly, owszem, ale kobieta nie pomyslala, zeby wyrwac mi czrorki po obu stronach. Ja nie zdawalam sobie sprawy z konsekwencji. Po 12 latach zabki rozeszly sie,a jakze, ale... powedrowaly w jedna strone. Nie mam teraz luki pomiedzy 3 a 5, za to jedynki tez sie przesunely i wyglada to tak, jakbym jedna z nich miala prawie na srodku. Niewielu ludzi to dostrzega, ale widac to wyraznie na usmiechnietych zdjeciach. Teraz jestem zdeterminowana,zeby cos z tym zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
Karolcia OsOs - zakladaja te aparaty w polsce, ale sa o duuzo drozsze normalnego stalego, pozatym powoduja wieksze otarcia jezyka wieksze trudnosci z przyzwyczajeniem sie do niego, typu mowienie i lykanie... gdyby byl on tanszy to bym sobie taki wlasnie zalozyla.... eh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
Karolcia OsOs - zakladaja te aparaty w polsce, ale sa o duuzo drozsze normalnego stalego, pozatym powoduja wieksze otarcia jezyka wieksze trudnosci z przyzwyczajeniem sie do niego, typu mowienie i lykanie... gdyby byl on tanszy to bym sobie taki wlasnie zalozyla.... eh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonekkkkk
nie ladnie tak danonka lekcewazyc :(((((( dowiem sie jak z tymi drucikami jest do jakiej grubosci sa zmieniane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
a powiedzcie mi Aparatki, czy jesli mam zeby w dosyc zlym stanie to beda jakies konsekwencje? praktycznie kazdy zabek mam plombowany :( czy przez to noszenie aparatu bedzie bolalo bardziej? albo po wizytach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah Dziękuje za odp Ja gdybym wiedziała że coś takiego jest może bym się pokusiła ;] zreszta Mi ortodontka nie dała wyboru i mam zwykły metalowy ale jest spox ;] Ja tez mam leczone zęby i to sporo ich jest ale to zaden problem mam aparat boli troszke ale to norma racze to nie ma znaczenia .. Liczy sie to ze sa poleczone i czyste ;P a lubie danonki Ja bede miec teraz na tej wizycie zmienianu drucik na grubszy ale nie wiem co ile sie do zmienia i na jakie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
Karolcia a kiedy masz ta wizyte? Jesli mozesz to pozniej daj znac co i jak przebiegalo i wogole. kazda relacja sie przyda :) ja ide jutro na pierwsza wizyte.... i jestem pewna na 100% ze mi bedzie dwa zeby usuwac :( bo nie mam wogole miejsca w buzce i zeby nachodza na siebie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiness Nie martw sie ja tez mam parwie kazdy zab poklejony nawet mam pierscien na martwym zabku wiec jak widac mozna nosic aparacik hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tym wyciskiem już myslalam, że coś nie tak dlatego dzieki, że mi wyjaśniłyście:D bo mi właśnie będzie robiła ten wycisk przy separacji... a co z tymi ósemkami?! miał ktoś dłutowane? wiecie coś o tym? bardzo boli? jak coś wiecie to prosze napiszcie bo jak sobie o tym pomyśle to aż się cała trzęsę:O chyba się poryczę u dentysty jak przyjdzie co do czego:O sama nazwa mnie przeraża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamia80
taaaira no średnio miłą sprawa-a kidy bedziesz miała? ja miałam więc juz pewne wskazówki moge Ci udzielić zebys nie była spuchnięta okropnie po zabiegu i co brac zeby nie bolało napisz kiedy masz- i która to óśemka-górna czy dolna bo to róznica pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiness wizyte mam we wrzesniu ;D i pewnie ze napisze ;) he he Ja tam nie wiem nic o tym czyms bo nawet jeszcze 8 nie mam w paszczy dopiero jest robione dla nich miejsce bo by sie nie zmiescily ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×