Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

malina nie jest tak zle z separatorami, sa troche denerwujace, i ma sie uczucie jak by cos do zeba nawlaziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonekkkkkk
klamaja -- > hehe hania_2@op.pl : )) dziekuje : )) A jak z tymi drucikami ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja dzieki za pocieszenie, bede je miała tylko 2 dni przed założeniem aparatu wiec mysle ze szybko mi to zleci :) Ps. Masz fajne gumeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ze względu na mój wiek i roddzaj pracy nie bede sobie mogła pozwolić na takie szaleństwa :) a szkoada bo super to wyglada !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja, czy mi tez moglasbys przyslac maila z tymi gumeczkami? 12 wrzesnia mam zakladamy aparat i czytajac wasze wypowiedzi o kolorach gumek, sama sie zaczelam nad tym zastanawiac. A dzisiaj bylam na pierwszej wizycie, oczywiscie rentgen i wyciski, i bede musiala miec usuwana jedna czworke na gorze (ale to juz wiedzialam dawno). Nastepna wizyta to separatory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabi Widze ze bedziesz miała aparat 12 września - no to jesteśmy dwie, bo ja tez mam zakładanie na 12 :)) A kiedy bedziesz miała zakładane separatpry bo ja 10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malina, widzialam i nawet sie ucieszylam separatory ma zakladane 5 wrzesnia, a dwa dni wczesniej cze3ka mnie usuniecie zeba :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lololo
klamaja gumeczka do poprawienia, a poza tym orto pomyliła się w kolorkach na końcu po lewej :) A może jej zabrakło niebieskiego? bo masz dwie różowe pokolei :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aiga998
zuza_87 noszę drut łączący dwa pierścienie na górze ale nie do rozszerzenia tylko do tego żeby zęby trzonowe nie przesuwały sie do przodu tylko stały na miejscu ale to chyba bardzo podobne bo cholernie niewygodne trudno sie przyzwyczaić i makaron sie wiesza na tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aiga998
dziewczyny a któraś z was miała te łańcuszki zamiast gumek ja miałam na początku a teraz już nie mam może kiedyś jeszcze będę mieć gumki poza tym na górnym łuku nawet tego łańcuszka nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aiga998
malina 79 a ile masz lat ja ma 29 i nosilam bardzo kolorowe gumeczki ludzie fajnie na to reagują a jestem wykładowcą na uczelni więc co tam tylko że mnie to strasznie boli i jade naprochach przeciwbulowych jak mnie nic nie boli to skacze do góry najgorzej mam z jedzeniem od stycznia nawet kanapki nie jestem w stanie ugryźć ale miałam bardzo wypchniete 1 i cala przednią szczęke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aiga998 ja mam 28 lat :) z tego co piszesz to widze ze otoczenie reaguje pozytywnie, no jak juz bede miała aparat to moze tez sie skusze na kolorki:) tylko przerazilaś mnie z tym bólem...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamia80
jesli chodzi o reakcje otoczenia-to ja sie nawet niezastanawiała-; taaaak straaasznie dzuo osób dookoła ma aparcik !! i dobrze:) ja mam 27- praca tez polega na kontakcie z ludzmi-ale jakos to bedzie najbardziej martwi mnie moja osoba w tym wszystkim ide w tym tygodniu do jeszcze jednego ortodonty-zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aiga998
malina79 noszę aprat od 5 stycznia najpierw górę a od kwietnia dół tylko widzisz u mnie jest bol bo kiedyś miałam wypadek i miałam bardzo wypchniete zęby i wciśniętą szczekę dolną stąd ten ból więc sie nie martw moja koleżanka gryzie orzechy i jabłka a nosi krutko aparat. Aha i miełam wyrwane dwa zęby (4 górne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aiga998
i aprat mnie taniej kosztował bo 1200 góra i dół a każda wizyta to tylko 50 zł za oba łuki ale mieszkam w warszawie a jeżdze do sochaczewa z polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malamia80 Ja tez mialam taka sama decyzje do podjecia-> albo wyrywam cztery zeby, albo nie ->wtedy NIE gwarantuje wszystkiego i po prostu bedzie rozszerzacz.. Powiem krotko: NIE WYRYWALAM ZEBOW... Dla mnie to jest strasznie ciezko i glupio, zeby wyrwac ZDROWE zeby! (przepraszam, jesli kogos urazilam)... Chociaz przyznam, ze to tez nie jest pewne czy na 100% nie musze wyrywac.. A na starosc zaklada sie sztuczne szczeki, dorabia sie nowe zeby, tylko po to by \"JAKIES\" zeby miec.. Jesli to nie bedzie konieczne- wole poswiecic 3-4 miesiace wiecej, ale miec 4 zeby wiecej... POZDRAWIAM :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamia80
kurcze- no i mam delemat- chyba sie przejde do jeszcze jednego bo tamten tez mówił ze mozemy niewyrywac..ale ze ja sie zdecydowałam na wyrywanie bo wszysyc wyrywali inni...to nie rozmawialiśmy jak by to wyglądało jesli nie bede chciała wyrywac:/ nic-musze isc raz jeszcze masz racje- zdrowe zęby z biegiem czasu na wage złota!!;) zuza_87-pozdrawiam i przemysle co zrobic choc to rozszezanie to draaaamat:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malamia80 Masz racje- przemysl to :):) Czesem wartposwiecic pare miesiecy :):) Ja tez sie strasznie obawiam tego rozszerZacza, ale wole to, niz wyrywanie ZDORYCH ZEBOW... Przemysl to dobrze:):) papa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatko z .... tak wiem narazie tak bede miec bo mam tam nadmiar kleju i sie nie da zachaczyc tej gumki lolo zauwazyłam ta pomyłke ale poprostu zabrakło jej ligaturki w tym kolorku i dała 2 rózowe ale teg az tak nie widac :) Po za tym co mam zrobic jak moja orto ma biede jesli chodzi o ligaturki P.S. ALE SIE CZEPIACIE !! :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak bylam u orto, to m powiedziała, ze jak mi miejsca zabraknie (bo nie miałam wyrywanych zabków) to bede musiała miec rozszezana szceke:(:(, a nic wczesnej o tym nie mówiła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja Nie przejmuj sie.. przeciez to nic pewnego z tym rozszerzaczem.. Moze jednak nie potrzeba bedzie:) Ja bede miec na 100% i jakso zyje :):) Wiecie co.. Ciesze sie ze ja mam DAMONKA, ze nie mam problemu z tymi gumeczkami:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich !!! Przyznam że sie troszke zaniedbałam i nie zaglądałam na forum stąd też jestem do tyłu ...... ale powoli będe nadrabiać. Ale dzis jestem bo oczywiście ważna wiadomość, wczoraj miałam podkręcony po raz pierwszy po założeniu i jak narazie nic nie boli czy to oznacza ze nie bedzie mnie bolało?? Cy może jeszcze jutro zaczac?? Bo planuje jechac w góry i jesli zacznie mi nawalać szczęka to nic przyjemnego chodzic po górkach... Poza tym super wyczyssciła mi osad tylko kurcze kosztuje to wiecej a podejrzewam że w moim przypadku bedzei to konieczne co wizyte :-( No i orto oznajmiła ze to dlatego że za słąo i krótko myłam żeby zaleciła 8 min rano i wieczorem mocno dociskajac, no okaże sie czy to pomoże. Ten brzydki klej też mi zeszlifowała także teraz juz ładnie wygląda a co najważniejsze jaki jest efekt :-) Jak mi pokazała mój wycisk oj oj masakra jaka róznica zresztą wrzuce aktualna fotke to porównacie sobie efekty. A co do czyszczenia osadu to kurcze niezły ten zabieg cała wyszłam mokra ciekła woda mi po dekolcie i na dodatek buźa z tego sodu czy co to było makijąż sie zmył dobrze że juz nie chodze na randki :-) hm ale sie rozpisałam oj oj jeszcze jak sobie cos przypomne napisze a no własnie i w październiku zakładam dół. Ciesze się ze zakładam ale jak pomysle ile kasy w sumie mnie to kosztuje to cos strasznego...... :-( Miłego dzionka pozdrawiam aparatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamia80
no dziewczyny czytam czytam i wasz ortodonta to wam mówi/pomaga czysci mój mówi ze od tych czynnosci są inni...ma starszny ruch tam u siebie-tez sie tego boje ze mnie zaniedba ani nie powiedział co wyleczyc- ani zeby czyścić a czysciłam sama wczesniej..normalnie nic nie mówi- musze wyciągać z niego wszystko juz jestem zła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja - się nie czepiamy - to wrodzona spostrzegawczość :D ale dziwne - zamiast wypiławać ci tego kleju to zostawiła - spadnie ci ta gumka.. mi tak raz nie dociągnęła w jedym rogu i nie zdążyłam zapłacić w recepcji i spadło mi więc dlatego ostrzegłam żebyś się nie przeraziła jakby co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annica - mi powiedziano, że nie można zbyt często pisakować zębów, nie mowiąc o skalingu, bo zniszczy się szkilwo - musisz myć dokładniej te ząbki żeby się osad nie robił tak duży.. co do bólu - mnie pół godz po wizycie zaczynały za przeproszeniem napieprzać więc może u ciebie nie będzie tak źle:) ale weź ketonal na wszelki wypadek i śmigaj po górach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×