Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Dostłam! Hmmmm a teraz to już w ogóle nic nie wiem. Odwaliłaś kawał dobrej roboty klamaja! Turkusowe są ładne....pomaranczowe, ale ja pomaranczowego nic nigdy nie nosze. No i rózowe sa piekne ;) Wiec chyba przy nich zostane. Dziewczyny i Don Doggie jak tam wyglada sprawa noszenia białych, perlowych gumek? chodzi mi o przebarwianie sie. Obawiam sie troche, ze jak załoze biale gumki to po 2tygodniach beda on zolte od jedzenia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzbrojona meczylam sie z 2 h przegladajac strone po stronie forum, takze mam juz dosc, ale sie opłacało hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cicero
Dirie => za stara znaczy się 25 lat ;) A tak poważnie to po prostu myślę, że mając już pracę to wolałabym cos co mniej rzuca się w oczy. Zwłaszcza że mam kontakt z klientem.... Wiem że to pewnie takie moje "widzi mi się" ale cóż.....kaprys... Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm no jak uważasz, ale powiem Ci tak: ja też mam 25 lat jak zauważyłaś :) szukałam pracy 3tygodnie, na żadnej z wielu rozmów o pracę nikt nie dał mi odczuć, że aparat (metal) jest problemem. pracuję z klientami w różnym wieku i ani oni, ani współpracownicy nie dali mi odczuć, że wogóle aparat robi różnicę :) jakikolwiek aparat bym nosiła, byłoby to samo, dlatego osobiście wolałam zaoszczędzić pieniądze. poza tym na własne oczy widziałam różnicę w wielkości zamków metalowego i kosmetycznego aparatu, uwierz mi, kosmetyczny WEDŁUG MNIE nie jest tego wart :) no ale oczywiście to tylko moja opinia, zrobisz jak uważasz :) najważniejsze, że się zdecydowałaś, jakakolwiek będzie Twoja decyzja, ważne, że będziesz leczyć ząbki no i swoje dobre samopoczucie, bo nie ma nic lepszego, niż obserwować prostujące się ząbki :) ja jestem bardzo zadowolona :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reniferka
co do koloru gumek, ja mam granatowe, uważam że fajnie wyglądają, przede wszystkim bardzo lubię ten kolor, więc do wszystkiego pasują. Następne będą zielone :-) Zauważyłam, że dużo nas z Poznania fajowo :-) Cicero, ja pracuję w dziale handlowym, kontakt z klientem mam non stop, mój ortodonta zalecił mi bardziej metalowy aparat, ponieważ jest o niebo lepszy niż kosmetyczny czy porcelanowy. Też jest o wiele tańszy. Zdecydowalam się na metal i jestem zadowolona. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę że nie tylko ja mam problem z wyborem koloru gumek :) Na najbliższej wizycie planuję zmianę na niebieskie. Mam przyjść w połowie września, ale nie wiem czy na zmianę drutu czy tylko do kontroli. A póki co byłam u dentyski wyleczyć dziury które \"wylazły\" razem z dwójkami spod jedynek. Mimo, że wypadały prawie pod drutem pani mi je ładnie zaplombowała jakąś tymczasową plomba dla dzieci :) Jak zdejmiemy aparat obiecała mi super wybielanie, i potem zmianę tych plomb na porządne :) Ponadto była naprawdę pod wrażeniem szybkości zmian w mojej paszczy. Ale oczywiście do końca jeszcze dłuuuuga droga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do kwestii wieku to też jak na aparat jestem stara - 25 lat a założyłam metal. W pracy spotykam się z ludźmi i nikt jeszcze mi nie robił żadnych uwag, ani się krzywo nie gapił. Współpracownicy na poczatku byli ciekawi wszystkiego, co zrozumiałe, i podkarmiali mnie - \"to jest miękkie, możesz spokojnie zjeść\", chociaż orto mówi, że z akceptacją przełożonych to różnie bywa. Niektórzy nie życzą sobie żeby pracownicy nosili aparaty. Ciekawe czy jak komuś syf wyskoczy też każą schodzić z oczu ;) Tak, że bez obaw, powinno być ok, najważniejsze żebyś się dobrze sama czuła - jak wolisz kosmetyczny to lepiej wziąć taki :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh widzę, że Poznań górą :) nowe dziewczyny, dodajcie szczegóły do stopki jak macie ochotę, będzie przejrzyście co kto ma, za ile i skąd :) jak tak dalej pójdzie, to przy jednym stoliku na spotkaniu już się nie zmieścimy i sale się będzie rezerwować :) fajnie, że nas tyle jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magagaga
ile płacicie za wizytę kontrolną z jedną częścią aparatu (ja mam górę)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aiga998
cześc wszystkim czy moge sie do was dołączyć dopiero teraz trafiłam na was a mam aparat od stycznia oczywiście metalowy. Gdybym wiedziala wcześniej o was to bym miała sie gdzie wyżalić bo czasem to mnie tak boli że aż łzy sie cisną. Miałam dużą wadę choc teraz wszyscy są milie zaskoczeni zmianami. Najgorzej to ten drut na podniebieniu i codzienne naciągi zamiast gumek mam takie fajne łańcuszki ale zwykle bezbarwne. Wizyty mam co dwa tygodnie i potem tydzień z głowy bez jedzenia bo boli strasznie ale za to mam cudowną ortodontke a za wizytę płacę od 30-50 zł, wiec niezbyt drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) magagaga, ja będe płacić 50 zł/łuk niby, pierwsza wizyta we wrzesniu więc się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magagaga
a płacę 120 ;/ a skąd jestescie? ja z warszawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magagaga, dlateog proponuje wpisać wszystko do stopki, żeby uniknąć ciągle tych samych pytań :) przejrzyj nasze stopki i już masz odpowiedź na wiele pytań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aiga998 Dlaczego nosisz drut na podniebienieu? czy to jeste rozszerzacz szczeki? Ja niby tez mam miec rozszezrana szczeke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamia80
jestem juz po drugiej wizycie I- wycisk +rtg II -oglądałam jzu wycisk i skierowanie na wyrywanie a III-ma byc gumki +IV -aparacik ALE MAM NAGLE WĄTPLIOWŚCI!!! miałam dwie opcje: albo niewyrywamy i bedzie dłuzej i nie do konca gwarancja ze sie wyprostuje i nie cofnie albo wyrywamy i wszystko cacy mam: 27 lat...lekarz proponuje TYLKo METALOWY oka-zgadzam sie moze byc ALE ...z tym wyrywaniem zdrowych ząbków.. na górze dwie piątki- a wsumie mam tam proste w miare tylko podobno nie zejdzie sie równo z dolna wyprosotwaną a na dole dwie czwórki-tak jest straszny ścisk wiec rozumiem pytanie: powiedzcie- ILU ORTODONTÓW ODWIEDZILIŚCIE PRZED TĄ WAŻNA DECYZJA????? czy isc do innego skonsultowac kwestie wyrwania?? boje sie ze bede miec szpary na góze..zabardzo tam nie am co wejsc na miejsce 2 piątek:/ mam prosto na górze:( PORADZCIE PROSZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malamia Ja poszłam do jednego orto, bo był najbliżej, ale załuje ze nie pogadałam z kims kto nosił aparat, albo nie byłam gdzie indziej sie dowiedziec. To ze pójdziesz jeszcze do innego orto na konsultacje nie zaszkodzi, a nuż moze beda lebsze warunki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonekkkkkk
Ale mnnie tu dawno nie bylo ..... :)) co tam u was moje Drogie aparatki :)) mi za dwa dni mija pol roku z ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonekkkkkk
klamaja -- > wyslij mi tez zdjecia z kolorowymi gumeczkami : )) ja jakos caly czas biore przezroczyste heh nie moge sie przekonac do koloru... Ostatnio zastanawialam sie nad turkusem i mialbyc turkus dziisaj poszlam i... wrocilam tak jak zawsze zwykle :D a taka mialam ochote... No ja tez widzialam te fajne gumeczki zolto-zielone aparatko :D fajnie wygladaly... nawet bardzo.... :)) musze sie w koncu przekonac i zalozyc moze jeszcze jakies fajne kombinacje :) ? Milego popoludnia wszystkim : ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonekkkkkk
a wlasnie powiedzcie jak to jest z tymi durcikami ? do jakiej grubosci sie je zmienia ? (dziekuje za info :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonekkkkkk
a wlasnie powiedzcie jak to jest z tymi durcikami ? do jakiej grubosci sie je zmienia ? (dziekuje za info :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reniferka
do Malami80 ja mam aparat od 16 sierpnia, mam 29 lat, tydzień wcześniej mialam usuniętą 4 z prawej str i 5 z lewej, jak zdrowe zęby to nic to przy gojeniu rany nie boli - serio !Takę nie bój się. Ja byłam tylko u jednego ortodonty, to jest bardzo fachowa osoba i przesympatyczna lekarka. Jesli jesteś z Poznania mogę podać Ci namiary. Jeżeli masz wątpliwości to powinnaś pójść gdzieś na konsultacje. Ja nie mialam, więc zostałam od razu u polecanego lekarza. Dla pocieszenia powiem Ci, że czeka mnie jeszcze usuniecie 6 na dole, ale spoko nic się nie boję, w końcu robię to po to, żeby mieć proste ząbki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie wróciłam od orto, kurcze na tym moim wypuczajewie ale bida, miałam do wyboru kolor morski, jasny rózowy i błekitny, a tak sie napalałam na zółcie czerwienie i pomarancze grrrrrr.... w koncu konców mam morsko- rózowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamia80
tez byłam bardzo zdecydowana-i na usuwanie tez-wiedziałam ze taka bedzie potrzeba ale znajomi zasiali we mnie niepokój... ze oni byli u paru-ze powinno sie przejsc i popytac ja byłam zdecydowana na TEGO ortodonte ...kolega wyrwał zabka i niepotrzebnie-teraz czeka go implant.. boje sie ze będą SZPARY..po leczeniu:( zawsze byłąm pewna i pogodzona z myślą ze usuwanie potrzebne..a teraz SAMA NIE WIEM:( ALE ZASTANAWIAM SIE BO SKORO JESTEM UMÓIONA JUZ AN ZAKŁADANIE GUMEK/PIERSCIENI I APARACIKU NA POCZĄTKU PAZDZIERNIKA....TO musze podjac decyzje zanim TEN lekarz zrobi dla mnie MÓJ APARACIK!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamia80
I JESTEM Z Krakowa Leczyc bede u DR.Michny w denamerican a czy ortodonta powiedział wam na wizycie KTÓE ząbki macie wyleczyc>>> bo mi nic-powiedział ze to nie jego zadanie i on tylko decyduje któe wyrwac..:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danonek chetnie wysle ale podaj mi emaila :) malamia mnie orto nic nie mowila jakie mam leczyc, ale innym tak , pewnie zalezy od orto. A jesli masdz mec dopiero w pazdzierniku to idz do innych sie skonsultowac orto, a najwyzej jak by co (w razie wybrania innego) zadzwonisz i powiesz ze masz kłopoty finansowe i nie mozesz załozyc albo cos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malamia80 nie martw się aparacika sie nie robi go sie klei juz gotowych cześci którch ortodonta ma pod dostatkim ;) a Jeśli chodzi o usuówanie zębów to chyba rzecz niezbędna ;| ja nie mam dwoch dolnych 6 i jednej 6 i 4 na gorze ;] a dziura jeszcze jest tyle ze widze jak zeby sie przesowaja i to jest rzecza nieunikniona przy prostowaniu zębów ;] śladów nie bedzie .. a ze zdrowy zab no coz tak trzeba ... a Ja mam pytanie bo mozliwe ze w trakcie leczenie bede miec jeszcze jakis dodatkowy rozszerzac ;| tyle ze hyraxa juz miałam to ma bys tylko wspomagacz tylko ze ja nie wiem jak to wyglada i jak to ma dzialac mial ktos cos takiego :(?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina79
Ja będę miała zakladany aparat na górę 12 września, a wczesniej jeszcze separatory, ale na szczęście nic nie musze wywrywać :) Jak bede juz go mieć to sie pochwalę :) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boję sie separatorów bo trochę sie o nich na forum naczytałam ale mam nadzieje ze nie bedzie tak strasznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×