Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość loperaz
chce zalozyc aparat na stale. gdzie najlepiej to zrobic w Poznaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawai
Witam,dawno mnie nie bylo ale mam powazny problem. Aparat staly na gorze nosze od 23.11.07,a dol 19.12.07.Gdzies od okolo tygodnia zauwazylam ze mam ciemny wpadajacy w braz jezyk.Bylam u jednego lekarza laryngologa-powiedzial ze to od jedzenia,niestety tak nie jest,Bylam u internisty powiedzial ze ,,moze to byc jakies zapalenie,grzyb lub moze od aparatu,, Przepisal jakies witaminy z grupy B,plyn do plukania jamy ustnej(chociaz i tak uzywam codziennie od kad mam aparat po kazdym posilku),lecz po moich obserwacjach nic sie nie zmienia.Jezeli ktos mial podobny problem lub moze spotkal sie z czyms takim w przeszlosci to prosze o odpowiedz.Pozdrawiam wszystkich i Zycze Szczesliwego Nowego Roku 2008 i przedewszystkim prostych zabkow : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie szczypie czesto jezyk i czesciej boli glowa :(( tez zakladalem w listopadzie. Moze to byc spowodowane ze czesciej myjesz zabki i ocierasz o jezyk. moze od pasty. a moze byc tez uczulenie na ktorys element aparatu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Go_17
Witam wszystkich! Ja mam 18 lat i aparacik stały górę od 8 marca 2007 a dół od 17 października 2007. I powiem Wam że to jest niesamowite co przez 9 m-cy zdziałał ten aparat na górnych zębach, dla mnie jest to wprost nie do uwierzenia! Naprawdę nie rozumiem czego tu się wstydzić?? Ja odkąd go nosze nie miałam takiej sytuacji żeby ktoś sie ze mnie śmiał albo coś. Uważam coś wręcz odwrotnego dla mnie jest to poniekąd duma że go noszę, że się odważyłam i że będę mieć proste ząbki! Zwłaszcza kiedy widzę ładne dziewczyny lub chłopaków, a potem kiedy się uśmiechają ich krzywe zęby. A do tego jaka frajda z zabawy kolorowymi gumeczkami! Teraz np mam każdą inną:) Został mi już jakiś niecały rok noszenia i już będzie po wszystkim ale już teraz wiem że będę troszkę tęsknic za nim, przyzwyczaiłam sie:) Wszyscy niezdecydowani!! Nie ma się czego obawiać!!Zakładajcie aparaciki i już!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmartwiona8888
Daaawid ----> Ja mam ten sam problem od pewnego czasu codziennie boli mnie głowa,a przecież jestem zdrowa i tak wywnioskowałam że to musi byc wina tego aparatu :( Czy ktoś jeszcze tak miał?Kiedy was przestała ta głowa bolec??Bo jak tak mam miec 2 lata to chyba oszaleje :( Płakac mi sie aż chce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaraz lece na kolejna wizyte do dentysty na 19.20 jakos mi sie spodobalo hehe, jeszcze pare dziurek i podejme sie tego aparatu. Mimo tego ze czytalkam wszystkie te opisy jaka jest masakra po kazde wizycie u ortodonty, ale jestem gotowa to poswiecic. Od kąd urosly mi stale zeby to mam komplesk na tle jedynek hehe Jedn zachodzi lekko na druga i tak glupio to wyglada:-/Z reszta sam dentysta powiedzial ze dobrze by bylo gdybym zalozyla aparat bo wiecznie bedzie mi sie w tym miejscu psulo. Mam nadzieje ze po aparacie bede mogla sie usmiechac :pełna geba\" bez kompleksow. ;-) Pozdrawiam wszystkie \"aparatki\" hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
załozenie aparatu to jedna z najlepszych decyzji jaka podejmujecie i na pewno bedziecie sie szerzej smiac po założeniu niż przed :D pozdrawiam wszystkich w Nowym Roku 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego Naj, Naj, Naj w tym Nowym Roku życzę wszystkim Aparatkom i Aparacikom :), oby był był dla Was szczęśliwy, zdrowiutki i pełen uśmiechu pełną buźką :D. 🌻 Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Effcia!!!! rezultaty baja, niesamowite co to żelastwo moze zrobić z zębami gratuluję!!!!!!!!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tpego śmainia się szerzej to jest święta racja...ja teraz mam założone gumy takie ściągają ce(nie mylić z ligaturami) tylko na jednej stronie, więc zrobiła mi się straszna szpara pomięsdzy 3 a 4, ale wale to, bo mam super kolorowo w buzi, i dobrze:), napewno wstydziłabym sie uśmiechać jakbym nie założyła druta, a teraz się nie wsysdzę bo nawet, jeśli te moje zęby jeszcze nie sa idealne, to pewnie wszyscy mi wybaczą to bo jeszcze jestem w trakcie noszenia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
effcia Jakie amsz super ząbki, a co będziesz miała robione z tym na górze bez zamka co go masz ? Jak mogę być ciekawska...dół masz perfect;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loperez
hej - czy ktos moze pomoc???? pls - szukam dobrego ortodonty w Poznaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loperez ja niestety nie chodzę do ortodonty do poznania, wiec ci nie pomoge ale sa na forum osoby z tamtąd moze one cosik ci pomogą, o np. dziub dziub jest i don dogi np. DZIUB DZIUB, DON DOGY POMóżCIE DZIEWCZYNIE!!!!!!!!!!! A TAK NAWIASEM OSTATNIO ALE TU CISZA acha mam nowe gumki pomarancz z błekitem sliczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmartwiona8888 powiem Ci ze pare dni temu wypadl mi drucik z ostatniego zamka i od 2 dni mnie glowa nie boli. byc moze wywiera on duzy nacisk na nerwy zebow i dlatego glowa pobolewa... wydalem juz kase wiec trzeba teraz to przecierpiec. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny za pochwały :), ale do ideału jeszcze daleko. Zdjęcia mojego dołu są niestety rozmazane i trochę wprowadzają w błąd, ale i tak w porównaniu do tego, co jest na moim pierwszym zdjęciu, dla mnie jest rewelacja :D. A odnośnie tego znielubionego przeze mnie kła (u góry), to dzisiaj byłam u orto i.. mam już na nim zameczek :). Co prawda mogłam mieć go już 4 tygodnie temu, bo orto mówiła że już można, ale ja bardzo obawiałam się sterczącej mocno wargi, tym bardziej, że zbliżały się Święta, Sylwester, a 3eba ładnie wyglądać i wynegocjowałam na dzisiaj :) i wiecie co..warga właściwie nie sterczy :) i póki co nic nie obciera. Jak zrobię zdjęcia, to zamieszczę i się \"pochwalę\". Pozdrowionka w ten mroźźźny dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy w aparacie kosmetycznym tylko gumki sa przezroczyste??czy te,nie wiem jak to sie specjalistycznie nazywa,chyba zamki,tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
effcia ogladam Twoje zdjecia.powiedz prosze,jak długo nosisz juz aparat na dole,ze tak ladnie sie wyprostowaly?jak oni to zrobili?:D bo ja tez mam strasznie krzywe,ale przede wszystkim nierówne na dole,co Ci ortodonta z nimi zrobil??no i ta Twoja wystajaca nad łukiem,górna chyba trójka,bedziesz usuwala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loperaz -> ja jestem z Poznania, chodzę na Św. Jerzego i jestem zadowolona STOMED ul. Św.Jerzego 7/9 61-546 Poznań (woj.wielkopolskie) Telefon: 061-8330891 Mają tam kilku lekarzy i zawsze mega kolejkę w poczekalni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ktos ce zobaczyc moje nowe pomaranczowo błekitne gumaski to dodałam do albumiku na fotosiku jedno zdjatko i- ale jakies takie niezaspecjalne jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
judith! ja mam kosmetyczny i zamki mam takie mleczne, one są dopasowywane do koloru zębów a ligaturki albo mleczne albo przeźroczyste albo kolorowe Twój wybór :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo dziekuje:) a masz jakies zdjecie???bo w stopce nie widze.ja zaloze w czerwcu/lipcu.na razie odkladam pieniazki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatki moje kochane powiedzcie mi czy mozna plombowac ząb w aparacie , teraz jak mi sie ciut rozsuneły zobaczyłam dziurkę i ciekawa jestem jak to da się "naprawić"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma zdjęcia , nie mam cyfrówki -bo jej nie lubie i raczej fotek nie bede miała a szkoda bo rezultaty są rewelka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
judith don dogy ma tez kosmetyczny, wejdz na strone 534 poszukaj go- w stpce ma linka jak chcesz zobaczyc jego aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loperaz
diubdziub, napisz pls jakie sa ceny na tego Sw. Jerzego. Juz takie rozne slyszalam, ze szkoda gadac, a aparat tuztuz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie kosmetyczne tak wygladaja?rewelacja:D ja nie mam jakiejs duzej wady,dlatego decyduje sie na kosmetyczny wlasnie,mam nadzieje,ze nie bede nosic dluzej niz półtora roku i ze obejdzie sie bez wyrywania.powiedzcie mi jeszcze tylko,czy zawsze wyrywa sie ósemki?nawet te niewyżnięte jeszcze??no i moze to zabrzmi głupio,ale po co sie je wyrywa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja fajnie wyglądają te Twoje gumki...:D Daaaawid Jakie masz białe zęby..mój bosz...:] Ja mam wizytę11...waham się między wszystkimi gumkami na: fiolet/turkus/jasny niebieski...hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja fajnie wyglądają te Twoje gumki...:D Daaaawid Jakie masz białe zęby..mój bosz...:] Ja mam wizytę11...waham się między wszystkimi gumkami na: fiolet/turkus/jasny niebieski...hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość star99
daaawid czemu masz aparat na gorze i jeszcze wyrwane po dwie czworki???przeciez miales rowniutkie,ladne zeby???jesli wolno spytac,oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×