Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Witam Dziś mija tydzień z aparatem na dolnych zębach, wszystko jest ok, tylko mam takie zgrubienie na policzku od pierścienia. Boli mnie to i nawet wosk nie pomaga. Czy macie na to jakąs radę???? pozdrawiam :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drobny aparat P
Ja się męczę jeszcze z aparatem rozszerzającym... Mam go równy miesiąc, czyli jeszcze dwa. Denerwuje mnie, aczkolwiek idzie się przyzwyczaić :D myślicie, że opłaca się założyć porcelanowy na pierwsze zeby a na resztę metalowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata_81 na to nie ma rady. Samo minie. A jesli naprawde mocno cie poobcierało. To idz do sklepu stomatologicznego, tam napewno coś na to poradzą. Acz kolwiek, nie sądze, żeby dobrze przyklejony wosk nic nie dawał, moze dajesz go za mało, albo przykjlejash w złe miejsca, no nie wiem. Ja nie mialam takich problemów, ale wiem że istnieją specjalne włyny i maści na takie obtarcia, mogę Ci polecic jedynie taka fajną strobke dotyczącą aparatu: http://ortodoncja.blog.onet.pl/ I tą stronę polecam każdemu, bo mozna się wiele dowiedzieć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki TruskaweczkaGoya może faktycznie daję za mało wosku, sama nie wiem. W każdym razie mam nadzieję, że przejdzie. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laponkammm
mam pytanie, czy to mozliwe ze mam zalozone separatory i jednoczesnie aparat ( luk, zamki, gumki ) bez pierscieni? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinaa
hmm dobry pomysł :d czerwono zielone :D tylko kurde 29 ide na wesele :D:p i nawet nie wiem jaką kiecke będę miała :D musze wziąc jakieś pasujace do wszyyystkiego :D:P a z tym bedzie problem ;d;] aaaa jutro wielki dzien :D o godzinie 17 bede nosicielką żelaza:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, że pomysł sie wam spodobał...mnie też się spodobał, jak usłyszałam go od klamaji, kóra kiedyś powiedziała, że albo miała, albo będzie miała...w każdym razie wszystkie gratulujemy pomysłowości klamaji:D Będziemy miały uśmiech w kolorze elfów świątecznych:) ciekawe jak wyjdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna ta stronka z dobieraniem kolorków do aparaciku:) Można sobie zobaczeć jak to mniej więcej wygląda. Pokąbinuję jeshcze, ale myślę ze czerwono-zielone wygrają:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinaa
hahah :D:p juz mam aparacik od 3 godzin :D mm :d narazie jest spoko :D:P xD ;P MAM Gumeczki złote :D ładny koloreek :D hihi :D:p a co do tej stronkii :d to fajna fajna :D:p dobrze ze ja znalazlam :D ale sczezrze mowiac to nie ten sam efekt co na prawdziwych szczekach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj mialam pierwsze podkrecanie. Jakos przezylam, nie bylo mile.Mialam zakladane metalowe ligaturki na gorna 1 i dolna 1 i 3, zeby mocniej dzialalo. Na pozostale zabki mam rozowe gumeczki, sliczne! No i pierwszy miesiac noszenia za mna:) Wiem, bedziecie sie smialy, ze dopiero miesiac, ale mi naprawde szybko minelo i naprawde polubilam ten moj aparacik!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może Mi ktoś powiedziec Czy ja mam Jakaś fobie czy jak .. Bo zawsze gdy z kim rozmawiam pierwsze co robie to patrze na zeby.. czy znam ta osobe czy tez rozmawiam z nia pierwszy raz! dziwi Mnie to.. bo nigdy tak nie miałam nie zwracałam uwagi a teraz nie patrze na nic tylko zęby ..! i moge nawet najmniejsza wade dostrzec ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia - mam to samo :D oprócz zębów mam jeszcze inną obsesję - piersi :P - więc siła rzeczy też na cycki się kobietom gapię :P :P hehe :) to normalne, podobno jak się jest w ciązy to się zaczyna wszędzie widzieć babeczki w ciąży - po prostu wczesniej się tego nie dostrzegało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też to amm...i od razu jak mi się nie spodobają ząbki, to sobie takką własną opinię wyrabiam, ale taką nie ważącą tylko taką własną...to takie moje zboczenie już od jakiegoś czasuxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TruskaweczkaGoya Masz 13 lat i chodzisz do podstawówki? Jak to? Ja mam tyle samo i chodze do gimnazjum... A tak wogóle to normalnie ja to mam pecha. Akurat dzisiaj 13 ;/ Nie poszłam do szkoły bo jade za chwile do orto... a czego? Przy jedzeniu piętki chleba odczepił mi sie drucik z jednej strony :/ Jak orto weźmie ode mnie choć troche kasy to zatłuke ją chyba... Rodzice mają teraz duże wydatki. I jeszcze zbliżają się święta. Ja to mam pecha :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmartwiona8888
hej :) Czy ktoś z was orientuje się może ile kosztuje takie ścieranie zębów zamiast ich usuwania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej nie wiem czy to pytanie bylo czy nie ale tyle tu stron że szczerze powiedziawszy nie chce mi sie tego wszytskiego czytac :) A więc mam pytanie: Czy po zalożeniu aparatu na dolny łuk oplata za wizytę jest podwójna? tzn jak teraz płace na nią 100zł to jak będę miala 2 aparaty to będzie to wynosić 200zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mam aparacik - hihi właśnie nie ale pracuję nad tym :P :D i dlatego mam obsesję :P takie ścieranie zębów zamiast usuwania to stripping ale nie wiem ile kosztuje, zapewne zależnie od gabinetu.. co do dwóch łuków - ja nosiłam jeden więc wiem tylko od innych którzy nosili dwa - oni płacili podwójnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słyszałam ze to róznie bywa z tą o płata, ja na szczeście płace tylko o 10 zł wicej- znaczy tak płaciłam 50 a teraz 60 zł, ale słyszałam ze niektórzy np. jak mieli wizyty 60 zł to płaca 100, ale wszystko zalezy od ortoo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha dzieki :) a wlasnie wam nie proponowal ortodonta zalozenia na dol ? bo ja mama proste zeby na dole i nie zamierzalam zakladac aparatu na dol a orto poweidzial ze lepiej zalozyc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie miałam, ale u mnie nie było wady zgryzu tylko ząbki krzywe. jak jest wada (nawet jeśłi zęby są proste na dole a na przykład minimalnie jakoś przesunięte w jedna stronę lub drugą względem górnych itp) zryzu to nawet jak wyprostujesz górę to sie cofnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatko >> ale Ty cholercia kusisz... intrygujesz... nie wiem jak to nazwac ;) Powiesz mi skad wziac druga tak zadbana kobietke?:P Nie masz siostry blizniaczki?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość link nie działa O
czy Dora założyła w końcu aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×