Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

a co do moich bialych zebow to nie wiem od czego to zalezne. nigdy nie wybielalem. mylem max 3 razy dziennie zeby. Teraz oczywiscie wiecej, do tego uzywam irygatora do czyszczenia szpar miedzy zebami. Goraca woda + 3-5 ml plynu do plukania ust. I powiem ze zeby mam duzo mocniejsze :) zapodalem nowe foto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlackerB
Nosze od wczoraj ap. caly czas:-), cala noc przespalam i powoli sie przyzwyczajam,nie jest zle, zeby nie bola.Dawid ja mam gorne zeby tak krzywe jak Twoj meksyk na dole;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chce zalozyc staly aparat w marcu, zaczelam myslec o systemie Damon ktos mi cos napisze jak to wyglada i jakie sa ceny za 2 luki? Chcialbym zalozyc w Lodzi ktos poecei dobrego ortdonte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki to juz czytalam ale top Wroclaw a ja potrzebuje Lodz:( i konkrety:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
www.pkt.pl znajdz ortodontów, miasto: Łodz spisz pierwszych 10 adresów. podzwon popytaj. i zdecyduj gdzie isc. Ja tak zrobilem :)) nie przeplacam, mam w miare dyspozycyjna ortodonte. i to sie liczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc ludziska :D Dawno mnie u Was nie bylo ale nie zapomnialem o was:P Moja gora sie pieknie prostuje, jak znajde chwile to zrobie nowa fote i wrzuce ajuz w srode staje sie szczesliwym posiadaczem Damona na dolnych zabkach :D Daaawid >> dlaczego masz wyrywac az cztery zeby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madona >> idz do orto niech Ci przytnie ten drucik. Znam te sprawe z autopsji :) Wytrzymalem wprawdzie ale moje policzki wygladaly jakby ktos je tarka przejechal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam aparacik----->no wlasnie,czasami mi sie tak wbije w policzek,ze tylko plakac. Orto nie zobacze do marca, bo mieszkam w Irlandii i juz raz awaryjnie musialam leciec, a to niemale koszta (wtedy zle mi przykleila zamek i ten odpadl...). Ale znalazlam metode: jako ze nie mam szostki i mam nieduza luke, drucik okrecilam wokol siodemki (idac od piatki wygielam go do wewnatrz) i tak sie tam zaczepil, ze sie trzyma. Sukces! Na razie moze byc...:) Wczoraj kolezanka,z ktora widuje sie rzadko, stwierdzila ze zabki mi sie bardzo wyprostowaly:) Ja tego nie zauwazylam, ale widocznie tak jest. Postaram sie uaktaulnic foto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie nie bardzo to rozumiem. niby sie nie beda miescic zeby. na gorze mam wyrwane tylko 2 x czworki. Na dole najpierw wyrwe 2 x czworki i mam tez wyrwac 2 x ósemki. ale mi sie to nie widzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankojednomam
czy ktos mi odp na moje pyt??!! po jakim czasie wam sie luki zmiejszyly po wyrwanych zebach i kiedy w ogole zniknely??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdyby jeszcze mozna odpowiedziec na to pytanie... tak samo jak z gojeniem ran. jednym goja sie szybciej drugim wolniej. jednym prostuja sie zabki szybciej drugim wolniej. ja mialem wyrywane 2x czworki 5 lat temu. nie nosilem wtedy aparatu. w ciagu roku dziura po czwóreczkach była niewidoczna. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od wyrawania czworki minelo 3,5 miesiaca, luka nadal jest ale o polowe mniejsza. Teraz mam minimalna przerwe miedzy 1 a 2, bo zeby sie przesuwaja. Kiedys nie moglam przecisnac nitki dentystycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudusia -0
Hej. Od wczoraj mam stały aparat. Troszeczkę bolą ząbki (da się wytrzymać bez tabletek itp.) Mam nadzieje, że efekt będzie rewelacyjny ;-). Nosiłam kilka lat temu ruchomy aparat i chyba bym do niego już nie wróciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia8
tez mam aparacik >> czy wyrywałeś jakieś zęby do Damona?? bo mi powiedzieli, że do zwykłego aparatu muszę usunąć czwórki (potem może jeszcze ósemki), a ostatnio naczytałam się o aparatach Damon i się zastanawiam czy możliwe jest, że nie będę musiała ich usuwać, jeśli zdecyduje się na Damona... wiem że to zależy od każdego przypadku i że muszę się orto zapytać, ale jestem ciekawa jak to u innych wyglądało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia8----> ja usuwalam do Damona. Ale to pewnie sprawa indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ile taki aparat Damona Cię kosztował?? Też się tyle o nim naczytałam, że szok. I teraz myślę: czy klasyczny metalowy, czy Damon. (cena też u mnie gra dużą rolę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie usuwalem, wszystko sie miesci ladnie :) Osemki bede mial usuwane ale to po prostu standard i nawet sie z tego ciesze, w koncu przestana dziasla bole. Tak poza tym to nawet nie wyrznely sie dobrze a na jednej widze jakas czarna plamke. Mnie kosztowal 3 tys ale jak juz nie raz wspominalem moja orto nie nalezy do najtanszych. Widzialem gdzies za 2300 nawet a pewnie jakby sie dobrze poszukalo to moze i taniej gdzies by sie dorwalo. Nie zapominaj o jednym dosc istotnym wg mnie fakcie - mniej wizyt. Jak przeliczysz ich koszt przez dwa lata przy zwyklym aparacie i porownasz go z Damonem to ostatecznie nie wiem czy Damon wyjdzie duzo drozej. Standardowo sa co 4-6 tyg, ja z Damonem jezdze co 8-10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A 3 tys. za jeden łuk czy za cały aparat?? I jeszcze coś, ile płacisz za wizyty?? U mnie będzie to kosztowało 2800 zł cały aparat, 100 zł wizyta co miesiąc + później aparat retencyjny ok. 400 zł. (i jeszcze zdjęcie pantomograficzne i cefalometryczne za razem 110zł.) I nie wiem jeszcze ile to wszystko będzie trwało... (mam dość poważna wada). W ten czwartek jadę na przedstawienie planu leczenia i separacja... (buuuu boję się!) Trzymać kciuki!!! Pa:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos zakladal w Trojmiescie aparat? chodzi mi o Damona. Gdzie robiliscie i ile was kosztowalo? Czy po warwaniu zeba (osemki) musze odczekac az sie rana zagoi czy np po 5 dniach moge juz zalozyc aparat? Jestem w trakcie wyrywania osemek, teraz lecze dziure po wyrwanym zebie (10 dni temu). Poczekam z 2 lub 3 tygodnie i ide rwac kolejnego. Pozniej zostanie mi juz tylko ostatni (gorna osemka)i chce to zrobic w Polsce (gdyz mieszkam za granica). Czy wogole tydzien mi starczy bym wyrwala zeba, zrobila odcisk, zdjecia i plan leczenia, a na koniec bym zalozyla aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marra6--->tydzien to za malo. Musisz dac sobie 2 tygodnie od wyrwania zabka do zalozenia aparatu. Rana musi sie zagoic. Ja zrobilam zdjecia, wycisk, okazalo sie ze musze wyrwac 4. Wiec zrobilam to jak juz bylam w Irlandii, a do Polski polecialam na zalozenie aparatu. No chyba,ze mozesz sobie pozwolic na dluzszy pobyt w kraju. Co do ceny: na Slasku kosztowalo 2500 od luku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O wlasnie sie dowiedzialam od ortodonty, ze nie ma przeciwskazan do zrobienia wycisku zaraz np 2 dni po wyrwaniu zeba. tak wiec ejdna rzecz jasniejsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak :) przeciez zacisk tylko tylko 30 sekund :P i nic sie nie wierci przeciez :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Mam dylemat. Otóż 5 tydzień noszę aparat i muszę przyznać, że już gołym okiem widać różnicę:) Problem polega na tym, że mój dentysta twierdzi, że aparat działa ze zbyt dużą siłą, a ortodontka(podobno dobra), że przesuwanie jest kwestią indywidualną:/ Że u niektórych trzeba czekać 3 miesiące zanim ząb zacznie pracować, a u innych zaczyna się to już w pierwszym miesiącu! Sama już nie wiem jak to jest i komu wierzyć..... Poradźcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwierz swoim ząbkom :P jak Ci sie szybciej przesuwaja to jest sie z czego cieszyc byc moze bedzeisz krocej nosila aparat i szybciej Ci sie wszystko poprostuje :) w moim przypadku tez widze juz efekty golym okiem. prawie kazdy to zauwaza. mam aparat 2 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mnie pocieszyłeś:) bo dość mam już słuchania dentysty, który czepia się ortodonty i orto, która mówi, że mój stomatolog to żółtodziób;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalne. kazdy mowi na kazdego :)) czysta konkurencja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieprawda. to jest tak, że jak zęby się za szybko przesuwają (na samym początku noszenia), to własnie aparat działa za mocno i przesuwają się tylko te częsci \"zewnętrzne\" zęba a nie to, co siedzi w kości (prawdopodobnie u mnie tak było, i dlatego wada bardzo szybko zaczeła się cofać..). co z tego że się potem ileś tam czasu ponosi dla \"utrwalenia\" efektu, jeśli jak się zdejmie to one w kości dążą do stanu sprzed noszenia aparatu.. u mnie się to ustabilizowało na szczęście już, ale płytkę muszę nosić i doprostwać nią zęby.. lepiej jak wolniej się zęby przemieszczają na początku, muszą się rozbujać itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm... to ja tu czegoś nie czaję. .. Zawsze mi się wydawało, że korona z korzeniem jest na tyle stabilnie połączona, że bez jednego drugiego, ani rusz;) a tu taki psikus;) a tak na poważnie, to się już pogubiłam kompletnie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×