Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość aniacx
wieci co śni mi sie po nocach zalozenie aparatu,to normalne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh:) To tak jak mi :P Ale tylko przez kilka nocek, teraz nie, bo już na 100% mam zakładany aparat (Hyrax) w ten poniedziałek. :D Będę pisała, co się będzie działo:))))) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaasia504
Hej, mam taka prosbe, mogłby mi ktos opisac w przyblizeniu jak wyglada zakladanie gumek separacyjnych?????Bo za kilka dni zakladam i nie wiem czego mam sie spodziewac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic wielkiego Kaska, trwa to chwilę między ząbki wkładane są gumeczki- niektórych bola strasznie po tym ząbki a innym nic nie dolega (ja byłam w tej drugiej grupie) nosi sie je od 4 dni do tygodnai ale orto Ci wszystko powie powodzenia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej misha609 !! Mam taka samą wadę zgryzu!! Przeprasam ze tam zajrzałam :P A więc - ja sie wacham gdzie mam załozyc aparat. Mam na ten cel odłozone 3 tysiace, ale obawiam sie ze nie styknie ;/ Jesli ktos może mi powiedzieć - jakie sa ceny w Poznaniu ? orientowałam sie w 3 gabinetach i wszedzie 1400. Natomiast nie mam pojecia ile kosztuje w moim rodzinnym Ostrowie Wielkopolskim. Czy wie ktos może ? to dla mnie obecnie dośc piplna sprawa, ponieważ mam juz 22 lata a dopiero teraz mam na ten cel pieniazki.. Pozdrawiam wszytskie aparatki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ULA !! chyba bierze jakas potrojna prowizje za ten aparat we wrocku wacha sie od 2200 do 3000 zl za aparat w systemie DAMON. wiec 6-9 tys to za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaasia504
Dzięki za odpowiedz:)) POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie mi jeszcze ile płacicie tak naprawde na wizycie kontrolnej?? Bo przeciez orto wymienia druciki za kazdym razem a ten drucik sam (podobno) kosztuje 80zł.. czyli jak ktosc płaci 100zł za wizyte to jeszcze plus 80zł za drucik???? jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak to wygląda jesli ktos chce tylko na górna szczeke??? Mozna tak??? Bo słyszałam ze mozna na poczatku ale pozniej trzeba zrobic tez dolna bo inaczej zeby nie beda do siebie pasowały..:/ napiszcie cos na ten temat..proszę... a i jeszcze raz apel do osób z Poznania!! Proszę piszcie o swoich orto bo nie wiem gdzie mam pojsc...:( z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula29
Daaawid, bardzo dziękuje za odpowiedz. tak mi sie wlasnie wydawało ze to sporo ale biore poprawke ze to ceny warszawskie. A jak jest z wizytami w systemie Damon? ja bede placila 450 zł co 10-12 tygodni ale zadne dodatkowe koszty mnie nie interesuja... zadne klamry jesli zepsuja itd. Dajcie prosze znac czy to normalna cena i czy jesli placi sie za wszystko osobno to czy wychodzi wtedy taniej czy drozej? pozdr. Ula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze jedno pytanie.. mianowicie.. prawie wszyscy tu wypowiadający sie piszą o tym, że orto usuną im jakies zeby (mniemam ze to z powodu zbyt małej szczeki..) ale ja mam troszke inna wade tzn w drugą strone - mam przerwy miedzy ząbkami najwieksza jest miedzy jedynkami a dalej sa mniejsze i narazie wszystkie zeby sie mieszcza. Czy to znaczy ze nie bedzie mi wyrywał zabków???? Odpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon.
Mam pytanie do palaczy z aparatami stałymi. Czy nie robią wam się odbarwienia od palenia.? Mi zżółkł klej do okoła zamków i nie da się tego niczym usunąć. :( Wygląda to fatalnie. Czekam na jakąś odpowiedź. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ula29 >>> ozesz kur... a ja myslalem, ze moja orto jest droga. Ja za Damona (gora i dol) placilem 6 tys, kazda wizyta (teraz kiedy mam obydwa łuki) 150 zl, niezaleznie od tego co jest robione, wszelkie wymiany łuku, naprawy awarii itd w cenie wizyty. Jednak powieniem sie cieszyc z Wrocławskich cen :D Chociaz cholera dojazdy z Poznania tez kosztuja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszt hej:) przepraszam, że dopiero teraz Ci odpisuję, ale ostatnio jestem trochę zajęta:) Więc tak: konsultacja u mojej orto jest GRATIS :) Na pierwszy rzut może Ci orientacyjnie powiedzieć, co trzeba będzie zrobić, ale i tak potrzebne jest zdjęcie panoramiczne, wtedy jest łatwiej;) Zdjęcie musisz zrobić na mieście, bo ona nie ma tam takiego sprzętu:( Kosztuje ok. 35 zł, np. na Wieniawskiego, na Podgórnej też takie robią:) Jeśli się zdecydujesz 2wyciski kosztują 50 zł Separacje jeśli trzeba GRATIS:), nie płacisz też za plan leczenia i nne pierdoły;) Płacisz dopiero za sam aparat; ja mam porcelanę, ta kosztuje 2200zł za łuk; metal jest dużo tańszy, ale nie powiem Ci dokładnie ile to kosztuje. Wizyta, co 6 tyg. za łuk 60 zł, za 2łuki 100zł, to byłoby tyle;) Jeśli jesteś zainteresowany tą orto, to pytaj, a dam Ci namiary:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszt to jeszcze raz ja:) w ubiegłym roku metal kosztował coś koło 1600zł, ale od nowego roku ceny trochę poszły w górę:[, więc nie wiem dokładnie ile teraz to kosztuje, ale to nie jest super droga orto, jak na Poznań, więc chyba nie będzie, aż tak źle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja poproszę o namiary na Twoją orto. Moja wspólokatorka też ma aparat i kosztował ja 3000 za dół i góre (wiec nie drogo) ale wizyty ma raz w miesiacu i płaci 250zł od wizyty...;/// namowiła mnie zebym poszła tam gdzie ona ale cos za drogo i nie bardzo chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszt Nie ma sprawy:) tym bardziej, że kobietka jest baaardzo miła i kompetentna:) ja, jestem zadowolona:) Oś. Jagiellońskie 120, doktor Polaczyk, przyjmuje od wt- czw od 15 do 19, ale na konsultacje najlepszy jest wtorek:) to Jej nr 8757701 - trzeba dzwonić w godzinach przyjęć:), o ceny możesz dowiedzieć się telefonicznie:) Jeśli masz jakieś pytania to chętnie odpowiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej no pewnie ze mam pytania!!! czy trudno sie trzeba z nią umawiac tzn czy ma duzo osób. I jak to jest z płatnoscia za aparat.. tzn czy trzeba od razu całosc przy zakładaniu wpłacic????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszt Z konsultacją nie ma problemu, bo wtorek jest zarezerwowany na takie przypadki;) więc myślę, że jeśli dziś zadzwonisz, to jeszcze dziś Cię przyjmie:D Ja, tak miałam:) Zadzwoniłam, zapytałam o ceny i pojechałam godzinkę później:), tyle że miałam juz zrobioną panoramę, ale widziałam że ludzie przychodzą też bez tego zdjęcia. Ludzi trochę jest, ale to w pozostałe dni, jak już chodzisz z aparatem. A co do ceny, ja musiałam płacić od razu, po założeniu, a co do rat, to nie wiem czy wchodzą w grę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yhmm..:) a zdjęcie ?? ile będe na nie czekać? i czy mogę pojsc bez umowienia na zdjęcie..??? czy musze zadzwonic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobienie zdjęcia trwa max 15 minut:) na Wieniawskiego, różnie bywa jak byłam pierwszy raz to była jakaś wredna baba, która nie chciała mi go zrobić bez skierowania, choć i tak robione są prywatnie, bo fundusz tego nie pokrywa:/, moja koleżanka trafiła na jakąś miłą kobitkę i ta nie robiła problemu, więc zależy to od szczęścia do ludzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gdzie to jest dokładnie na Wieniawskiego?? Mogłabyś napisac mi nazwe tej jednostki?? jejku dziekuje Ci za rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://katalog.pf.pl/Pozna%C5%84/Lekarze-radiolodzy-W15G15B184P0R10A-m14.html tu jest link do strony ze wszystkimi radiologami w Poznaniu;) Tam jest też namiar na Wieniawskiego:) W realu też łatwo to znaleźć, bo to prawie zaraz na skrzyżowaniu Fredry i Wieniawskiego, prawie zaraz przy fontannie:) To jest jakiś oddział Akademii Medycznej, czy coś takiego:), więc na nazwę nie zwracałam uwagi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszt A, jeśli będą robić problemy, to skocz na Podgórną, tam podobno jest łatwiej;), ale lepiej zadzwonić żeby nie chodzić i się nie denerwować na jakieś baby, bez potrzeby;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sprawy:D Cieszę się, że mogłam pomóc. Wiem ile sama się namęczyłam zanim znalazłam odpowiednią ortodontkę... Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi*83
Do Mon.: tez mam taki sam problem, klej brzydko wyglada, tylko że NIE pale:(, a po za tym pod gumkami mam straszny osad...moja orto szysci mi to na każdej wizycie, ale tak szbko powstaje nowy.. Nie wiem co moge zrobic, uzywam pasty na osad Blanx, szczotkuje zeby pare razy dzienne, płyny do płukania itp..nie pije kawy, nie pale:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irygator dziewyczyny :) zaiwestujcie max 100 zl na to urzadzenie i nie bedzie tak duzo osadu. Powiem wam ze nie dosc ze czysci genialnie to jeszcze zabki mniej sie psuja dzieki temu ze szpary miedzy zebami sa wolne od resztek ktore szczoteczka nie jest w stanie wyczyscic. Zakladajac aparat nie mialem jeszcze irygatora, kupilem go tydzien po zalozeniu i nie zaluje. biorac pod uwage fakt ze zeby sa bardziej narazone na dzialanie prochnicy podczas noszenia aparatu. Irygatorek czysci genialnie i naprawde moge go polecic tym bardziej ze przy naszych kosztach ktore ponieslismy za aparaty 100 zl to PIKUŚ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asieczkowy
hejka. Czytam forum od jakiegos czasu, ale dopiero teraz zdecydowałam się coś napisać. Aparat na górę założyłam w grudni, na doł w ubiegły poniedziałek. Dodatkowo mam quad-helixa na podniebieniu. Aparat jest porcelanowy i kosztował mnie 5500zł za oba łuki. Troszkę się nacierpiałam. Szczególnie teraz boli po wyrwaniu jedej - jak się okazało- zbędnej czwórki u dołu i założeniu aparatu na dół. Są chwile, że mam dosyć tego wszystkiego ale pocieszma się, że za kilka miesięcy moje zęby będa wyglądały zupełnie inaczej. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×