Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Seplenic? Ja nie seplenilam :) A trwalo u mnie 1.5 h :) Sam relaks :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) u mnie parę osób z klasy sepleniło, jeszcze jednej dziewczynie nie przeszło. mam nadzieję, ze ja nie będę mieć problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniosowa
misha609 ==> W sprawie pomocy, polecam się na przyszłość:) Jak nagryzam to odczuwam lekki ból ale powiem że myślałem że bedzie gorzej pacząc po pierwszych dniach :) Nawet teraz po 6 dniach to nie odczuwam prawie wogóle, po rozkręcaniu wiadomo coś trzeba czuć żeby nie mysleć że pieniądze poszły w błoto :) Nawet się przyzwycziłem do tego hyraxa :) Najgorsze jest to że nie można domknać szczęki co sprawia dyskomfort ale trudno trzeba to przeżyć:) A Ty kiedy zakładałaś hyraxa???Boli Cie przy nagryzaniu??? Pozdrawiam i życze wytrwałości kar92ola ==> U mnie zakładanie aparatu trwało 40 min :) Po aparacie stałym prawie wogóle się nie sepleni. Najwyżej mogą sie pojawić tylko otarcia policzków przez haczyki od zamków ale w tym bardzo pomocny jest wosk ortodontyczny który dostaniesz od ortodontki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danisowa to chłopak??? Sorry, wcześniej pisałam do Ciebie jak do dziewczyny... A ja miała zakładane to 4 dni temu i boli jak nagryzam... nawet trochę mocno i tym bardziej po przekręceniu. A ja Ty rozkręcasz?? Codziennie tak jak ja?? Aaa i te pozdrowienia się przydadzą:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
zwierze sie :D od czwartku aparat a ja jem wszystko normalnie prawie w ogole mnie nie bolalo, tylko przez pierwsze 2 dni ale i tak troszke. jedynie ten aparat kaleczy mi wszystko w buzce:P no i moze wydawac sie to glupie ale slinie sie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlackerB
Hahaha misha609 widze ze ten sam problem co u mnie :D ja dalej nie wiem czy przekrecam aparat tym kluczykiem w dobra strone ale juz za tydzien mam wizyte u orto pierwsza po 6 tyg od rozpoczecia noszenia ruchomego haha ale beda jaja jak sie okaze ze jednak przykrecalam w zla strone 6 tyg pojdzie sie ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez chce aparat kosmetyczny
daaawid możesz napisać ile zapłaciłaś za aparat kosmetyczny?Czy przeszkadza Ci on w mówieniu i czy "wydyma"usta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deadwhisper
a ja mam pytanie ile wasz orto bierze za taka zwykla wiztye kontrolna? bo moja ortodontka wziela 40zl tylko za to ze sobie na mnie spojrzala... I czy dolna szczeke tez sie rozszerza? Czy to jakos na raz gora i doł jest? Bo ja u gory juz kiedys mialam wyrywane 4 wiec tam miejsce jest, ale na dole to kiepsko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2200zl wizyta kontrolna co 2 miesiace 100 zl nic mi nie przeszkadza ogolnie po paru tygodniach wargi sie tak przyzwyczaily ze teraz go wogole nie czuje nieraz wstaje w nocy i dotykam palcem bo nie wiem czy go mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez chce aparat kosmetyczny
A jak było na początku?Pytam bo mam duże usta i boję się,że będzie to głupio wyglądało :( A czy da się założyć go w przychodni publicznej,żeby uniknąć płacenia za wizyty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdazet - tak wogole to czesc, dawno Cie juz tu nie widzialam :* irygator to jest takie urzadzenie podobne do tego co mas dentystka w gabinecie. z niego leci woda pod cisnieniem dzieki czemu usuwa najdrobniejsze szczatki pokarmu z zebow i w duzym stopniu opoznia lub calkowicie eliminuje wystepowanie nalotu i przebarwien. masuje delikatnie dziasla etc. jest to dosyc droga zabawka i mysle ze nie jest konieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napewno sie nie da.... tak naprawde wagi sie musza przyzwyczaic prawda jest ze sa bardziej odstajace przez pewien czas ale ty tylko wina tego ze poprostu musza sie przystosowac do apratu po czym zaczynaja coraz bardziej przylegac do aparatu i wraca wszytsko do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irygator to nie zabawka tylko 100 razy lepsze urzadzenie niz szczoteczka... jest idealnym narzedziem czyszczacym dla osob ktore nosza aparat. przekonalem sie na wlasnej skorze. nie zaluje wydanych 250 (braun oral-b) szczoteczka + irygator. naprawde dzieki temu urzadzeniu czuc ze zeby sa czyste i wolne od pokarmu ktory nie usuwa szczoteczka ze szpar miedzy zebami!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asieczkowy
potwierdzam opinie Daaawida. Irygator to świetna rzecz!!! normalnie myje zęby szczoteczką, a potem irygatorem i wiecie co?... mimo, że użyłam szczoteczki to i tak z przestrzeni miedzy zębami wypadają resztki pokarmu. To niesamowite!!! Co do cen aparatu to mam wrażenie, ze mój kosztował majątek. Mam porcelanowy - góra 2500zł, dół 2700zł... za wizyte płacę od 50zł do 120zł... Chyba dużo co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm... Ci ortodonci to niezla kase trzepia ;P A tak sobie mysle ze ten irygator to naprawde dobra rzecz gdzie mozna to kupic? I czy wyglada on jak to u dentysty czy taki bardziej skromny i osobisty? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankka
Witam Zauważyłam, że mam ubytek w górnej dwójce a mam oczywiście założony aparat? Co w takiej sytuacji? Miał ktoś leczonego zęba podczas noszenia aparatu? Proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar92ola -->> ja mam ten sam problem co Ty!!!!a co powiedziała Ci orto???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmonia
Witam, mam 27 lat i bardzo poważnie przymierzam się do założenia stałego aparatu ortodontycznego - 2 łuki. Czy ktoś może polecić DOBREGO i w miarę przyzwoicie ceniącego się ortodontę w Warszawie? Czy ktoś nosi może aparat "mieszany" tzn. na przednich zębach kryształy a na tylnich metal? Może ktoś w Warszawie zakładał taki aparat i móhłby polecić swojego specjalistę? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pablo_23
czesc Nosze sie z zamiarem zalozenia stalego aparatu na zabki.Kogo mozeci mi polecic we Wrocku? z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babette
hejka wszystkim! mam 23 lata wiec mysleę ze to ostatni dzwonek żeby robić coś ze swoimi kłami:) czy ktoś mógłby polecić mi dobrego ortodontę w trójmieście, który zakłada aparaty kosmetyczne Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniosowa
misha609 ==> Nic się nie stało, zdarza się :) A co do rozkręcania to rozkręcam codziennie wieczorem i powoli zapominam o hyraxsie :) 3maj się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo :D To tak samo jak ja :D Ten \"śrubokręcik\" \"patyczek\" czy jak to nazwać przesuwasz w stronę gardła tak?? Aż się pojawi następna dziurka? A i jeszcze jedno... Ile go będziesz nosił? (ja 6 miesięcy...) Ty też się trzymaj :D :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniosowa
misha609 ==> Jasne że będę sie trzymał napewno się nie poddam :)Dokładnie tym peudo śrubokręcikiem krece w strone gardła aż się pojawi kolejna dziurka :) Będę go nosił podobnie jak Ty około 6 miesięcy bo za jakiś czas będę miał jeszcze maske twarzową :( Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pablo_23
dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankka - > Ja miałam leczone zęby w czasie leczenia, bo dopiero jak się obróciły, to widać było że jest tam dziurka. Dentystka musiała się nieco nagimnastykować, ale zrobiła to bardzo ładnie, z tym, że mam jakąś plombę dla dzieci (co to takiego?) którą potem, jak zdejmę aparat wymienię na normalną. Misha609 -> Miałam (nadal mam w sumie) bardzo podobną wadę do twojej. Na szczęście nie musiałam mieć nic rozszerzane, ale też miałam cofnięte górne dwójki, a na dole to jakby huragan przeszedł. na zdjęciach to często wyglądało jakbym była szczerbata :| No ale już niedługo :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey wszystkim a zarazem pa :* Zaraz jadę wyrywać 7kę.. ale się boję ...:(( Będzie bolało.. ;( Aaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankka
Dzięki dziubdziub. Ale czy drut nie będzie przeszkadzał? Ja mam tą dziurkę z boku zęba, prawie przy dziąśle, od zewnętrznej strony zęba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam zupełnie pod drutem dziurkę, z przodu, też myślałam, ze nie da rady. Na szczęście wszystko ładnie zakleiła. Dała jakieś cienkie wiertło i bardzo pomalu je włączyła. Trochę było gimnastyki, ale nie ma nawet śladu. no, lekko mi "zaplombowała" też zamek, bo popaćkała go delikatnie tym czymś do plombowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×