Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Kajka >> moja orto jest super, nie dam na nia zlego slowa powiedziec ;) Moze oprocz tego, ze niezle kasuje ;) Ale zabki ma sie jedne i kasa nie ma dla mnie w tym przypadku wiekszego znaczenia. Widzialas moja gore? Tam tez wszystko zmiescilo sie bez usuwania. Co do dolu nie jestesmy pewni czy tak sie da ale na razie probujemy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze nie mam aparaciku
też mam aparacik >> Czy u Twojej ortodontki istnieje możliwość zapłaty za aparat w kilku transzach lub w ratach? Czy mógłbyś podać mi również koszt wizyty? Pozdrawiam wszystkich Aparatów i Aparatki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
dzis minal tydzien odkad nosze gumki separacyjne, zeby mnie nie bola.we wtorek zakladanie aparatu. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich...oj jak dawno tu nie zagladałam....niah... ale niestety ponownie mam dylemat....dzisiaj mojej sis orto załozyła gumki łaczace gorna i dolna szczeke..i tu moje pytanie...czy wszyscy musza to nosic;/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka_Madzia jesli orto Ci je zalozyla to najwidoczniej powinnas je nosic. a tak wogole to czesc wszystkim po mojej dluugiej nieobecnosci :) kurcze, maturka i te sprawy wiec czasu nie ma :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asieczkowy
do Daaawid --> kupiłam Brauna Oxy Jet'a za 250zł :) To był jeden z tańszych i fajnych. Teraz czyszczę ząbki z przyjemnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaasia504
Hej:) MAm pytanie do Was wszystkich: Ile dni nosiliście gumki separacyjne??????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia ja wogole nie nosilam gumek separacyjnych. to nie jest koniecznosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
Kaaasia504 - jestem w trakcie noszenia gumek i bede je nosila 13 dni. ale to zalezy od orto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asieczkowy
ja nosiłam gumeczki przez tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodziaaparatka
hej dziewczyny ja rowniez zakladam aparat i paniczie sie boje z tego co tu opowiadalyscie to hooho...ale ciekawe czy kazdemu kto zalozy puchnie twarz?ale lipa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaasia504
Dzięki za odpowiedzi:) Bo ja mam nosic 10 dni.:) Pozdrawiam wszystkich:)) W piatek ide sciagnac gumeczki:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaasia504
Dzięki za odpowiedzi:) Bo ja mam nosic 10 dni.:) Pozdrawiam wszystkich:)) W piatek ide sciagnac gumeczki:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-->kajka88 a dzekuje,ale nie wiem ;) moj orto jest w ogole malomowny, wiem tylko tyle,ze jest kosmetyczny przezroczysty ;) ale biale gumki szybko sie farbuja i dlatego najczesciej sa one zolte :o np od picia herbaty czy piwa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że ktoś mi coś poradzi... Jakieś 4 tyg. temu otworzyła mi się ranka na dziąśle, nad aparatem i nie chce się goić :( Orto stwierdziła, że to przez zatarcie szczoteczką:[ i kazała smarować dentoseptem - ten nie pomaga i na domiar złego przebarwił mi zęba:[, i źle też działa na aparat(porcelana)!!! Nie wiem czym to doczyścić? i czym wyleczyć? Ma ktoś pomysł????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniacx
Aparaciki mam pytanko,piszecie o bólu po założeniu aparatu,a tabletki przeciwbólowe??pomagają??ja zakładam we czwartek aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_akasha_ Polecam sachol zel aniacx nie zaczynaj od srodkow, poczekaj czy dasz rade wytrzymac. Ja po zalozeniu nie czulam nic, ale po 4 pierwszych wizytach przez 3 dni jechalam na Ketanolu bo nie umialam z bolu wyrobic. To zalezy, ale nie szprycuj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiness dzięki:) sacholu już próbowałam(prawie przez tydzień), niestety nie pomógł:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniacx
dzieki,ketanol bralam po wyrwaniu ósemek pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
ale ketanol to chyba mocny lek? ja tez bede miala zaklasany aparacik w czwartek, mialam miec jutro ale orto przelozyla termin bo ma jakis pilny wyjazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketanol to bardzo mocny lek i nie powinno sie go zazywac bez naprawde wyraznego powodu... jak potem bedziesz go serio potzrebowac to on juz nie pomoze. mowie wam, ten bol (a raczej to nieprzyjemne uczucie) da sie wytrzymac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniacx
fajne,że jesteście tak miło pogadac z kimś kto wie o co chodzi:)ja jeszcze we środe jeden zabek wylecze,założe gumki a potem /we czwartk/ bede już z Wami :)) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej słyszałam, że robienie wycisków na zębów jest nieprzyjemne. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natureee Bez przesady:) Po prostu orto wsunie Ci do pyszczka dosłownie na chwilę nakładacz z taką plastyczną masą, w której powstanie odcisk uzębienia, a potem go wyciągnie i od cała filozofia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie wyciski byly gorsze niz zakladanie aparatu. tak mocno mi ta nakladke przycisla ze ten gips poczulam w gardle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deadwhisper
Ja wlasnie zaczynam leczenie...Bylam dopiero na pierwszej wizycie wiec nawet jeszcze nie wiadomo co dokladnie beda mi robic... Ale mam pytanie czy mial ktos poszerzana szczeke? Bo jak to uslyszalam to sie wystraszylam ;P A no i czy zmienila wam sie twarz po noszeniu apartu bo o tym pani ortodontka tez mi wspominala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deadwhisper------> Ja też będę miła rozszerzaną szczękę. Jadę w piątek (miałam wczoraj, ale technik nie przysłał otro części...) No to tak. Czego się wystraszyłaś?? Czyżby tego?? Hyrax akrylowy (taki będę miała, a Ty?) http://www.o3dm.com/labwork-pl.html# I tego, że będzie to na zębach przez 6 miesięcy?? Bo ja tego boję się jak cholera... Heh, nie jesteś sama i ja też:) Trzymaj się laska (tak mówi mój dentysta):* Buuuu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za tydzień idę na pierwszą wizytę :p i mam lekkiego stracha przed tymi wyciskami ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no no wyciski sa strzane normalnie mozna zeby z nimi stracic... istnieje prawdopodobienstwo ze podczas sciagania odcisku moga wyleciec zabki :D LOL LOL LOL :) ja jutro wyrywam czwórki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daawid po co ty chcesz teraz 4 wyrywac? chyba ze mowa o tych na dole ale itak mysle ze nie powinno sie usuwac zdrowych zebow. Dobra orto jest w stanie o 100 razy gorsze wady skorygowac :) ja bym sie nie zgodzila na usuwanie tych 4 na Twojim miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×