Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość kejti83
Do dolce vita-zakładałam aparat w Żyrardowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Do littles-wszystko jest ok-ja miałam podobnie - pierwsze kilka dni fatalny ból-tak ok 3 dni a potem totalny luz. Nie widać go, ja nie czuję jem wszystko i jest ok. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość littles
dziękować:) trochę ulgi poczułam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voldtekt--> ja też na pierwszej wizycie miałam tylko wymieniane gumki, a dzisiaj na drugiej prawdopodobnie będę miała wymieniany łuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiak_21
hej od czwartku mam założone separatory..boli jak cholera, myślałam, że wyrywanie będzie bardziej bolało W piątek zakładam aparat, narazie tylko na górę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich. Dawno mnie tu nie było... czas tak szybko leci. dzisiaj mam 3 wizyte po zakładnaniu to w sumie juz prawie 5 miesiąc z aparatem. efekty super jeszcze tylko 1 ząbek do wyprostowania na górze i tak sobie mysle, kolejnym razem bede miała zakładany dól... ale to sie jeszcze okaże dzisiaj. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
zadrutowana zostalysmy tylko my?:D:D hehe u mnie tez super jem zujki karmel orzechy i wszystko co niby zabronione:P a poprawe tez widze znaczna;p ogolnie rzadko wchodze juz na forum wy chyba tez ale widze dzien "21" to az czuje sie zobowiazana zeby wejsc chociaz co miesiac z nadzieja ze wy tez tu bedziecir wlasnie tego dnia i podzielic sie informacjami:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azuzana
a ja dziś o godzinie 18:45 będę drutowana! boję się bardzo! a możecie mi powiedziec jak to jest ze szczoteczkami do zębów, czy do aparatu musza one być jakieś specjalne, czy lekarz jakieś daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak wszędzie czytam to każdy nosi separatory około tydzień ja np. 20 będę miała separatory, a 21 aparat ! :D od czego to zalezy i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azuzana
po prostu muszą ci się zrobić przestrzenie pomiędzy zębami, żeby pierścień mógł swobodnie wejśc... a dlaczego tak szybko, tego nie wiem... moja koleżanka miała 5 dni, ja równy tydzień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alka258
Mam pytanie czy zamiast zwykłych zamków na aparacie mogą być zamki w kształcie kwiatków albo jakiś wzorków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahaha... Kwiatki... LOL! Ja się nadal nie mogę zdecydować pomiędzy metalowym a kosmetycznym. Kurczę ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może mógłby ktoś mi podać wady obu tych aparatów? I zalety? Zrobię sobie ranking i co przeważy to biorę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie polecacie wybrać się po aparat na terenie dąbrowy górniczej, w ogóle zagłębia lub katowic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WOJCIECH789
Ratunkuuu!!!!! Mam aparat od tygodnia i rusza mi sie 5 :(:( ale tylko jedna.....czy to noramlne??? dodam ze miałem wyrywane 4 wiec miedzi 5 a 3 jest luka po zębie:((( czy przestanie się ona ruszać???Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WOJCIECH789
AsiaWch: Widze ze mamy podobną wade tylko moje zeby 1 są wysunięte do przodu;( mialem 2 czwórki usuwane. Ale widze u Ciebie efekt niezły..az nie moge doczekać się kiedy ja tak b ede miał. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azuzana -> Odpowiednią szczoteczkę powinnaś dostać od ortodonty po założeniu aparatu. Jeśli jej nie dostaniesz, to się najlepiej o nią dopomnij. Jeśli będzie kazał Ci ją zakupić samemu (w co wątpię) to polecam Oral-B Orthodontic ( http://www.oralb.com/pl/products/product.asp?tid=products⊂=spec&cid=spec&pid=orthodontic ) Mam tę szczoteczkę i ją polecam :) Tak w ogóle to po jakim czasie zmieniacie szczoteczkę? Raz na dwa miesiące to chyba w sam raz. Bo moja po miesiącu użytkowania jest już trochę rozjechana, ale mi w ogóle to nie przeszkadza i dobrze mi się ją myję. Myślę, że przed drugą wizytą (pod koniec października) kupię sobie nową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
niusiaa00, zadrutowana -> jestem jeszcze ja :-) tylko nie mam stałego dostepu do internetu ( z wyjątkiem pracy). U mnie też już widać różnice, na ostatniej wizycie miałam wymieniany drut na grubszy i ząbki mnie bolą...ale ogólnie to już się przyzwyczaiłąm do aparaciku, jem prawie wszystko :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodałam nowe zdjęcia. jak tak przeglądam te stare to stwierdzam, że byłam głupia, że wczesniej się nie zdecydowalam na ten aparat. Mysłałam, że będę wytykana itp. a tak naprawde to teraz jestem szczęsliwa szczerze się jak nigdy i WOGÓLE nie żałuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AsiaWch - Poprawa jest ogromna :) Właśnie takie widoki motywują do podjęcia leczenia lub też wytrwania w leczeniu :) _______________________ Papryczka chili - Ja wybieram się do orto w Sosnowcu, jakoś najbardziej jestem do tej pani dr przekonana jeśli chodzi o te rejony. Sama miałam dylemat z wyborem i przeanalizowałam prawie kazdego znanego orto w okolicy. NIe wiem czy słyszałeś/aś o dr Świstek z Sosnowca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AsiaWch--->niesamowita poprawa:) gratuluję. Dziś pierwszy dzień jesieni a u mnie samopoczucie jakby była conajmniej zima. Przychorowałam sobie i przeszła też ochota na wszystko:(. Wczoraj myślalam, że chyba wyrwę aparat tak mi wszystko przeszkadzało:(. Sądzę, że ząbek się pewnie przesunął bo strasznie mnie obcierało. Niestety większej różnicy nie zauważyłam:( i to chyba jest najgorsze. I tak od wczoraj siedzę z woskiem w buzi i wyciągam kolejne stosy husteczek;(. Brrrr jak ja nie lubie takiej pory roku. Dobrze, że już niedługo październik i ta moja utęskniona wizyta. Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spirit_of_69
NARESZCIE MAM APARAT!! jestem tak szczesliwa, ze nie moge przestac sie usmiechac! jak narazie nic nie boli, tylko jak mi zakladal druciki to dwa razy sie zamek z czworki odkleil. wzielam sobie niebieskie gumki, sa sliczne!! tylko nie wiem jak u was jest z jedzeniem? bo ja jak narazie zjadlam tylko kinder mleczna kanapke i tak mi sie to pooblkejalo i pozachdzilo, ze chyba 5 minut musialam czyscic! a wogle to DZIEKUJE wam bardzo za to formum! kiedy podjelam decyzje o zalozeniu aparatu wszyscy mnie znechecali. babcia i tato powiedzieli, ze napweno sobie meza nie znajde, bo takie cos w buzi wyglada obrzydliwie i nikt mnie nie pocaluje. kolezanki tez powiedzialy, ze wszycsy beda sie ze mnie smiac i pytac co mam na zebach. bylam do tego stopnia zdolowana, ze az chcialam brac kredyt na aparat kosmetyczny i myslalam, ze to beda dwa lata wyciagniete z zyciorysu. a dzieki wam zoabczylam, ze aparat to swietna sparawa, i nie tylko mam metalowy, ale jeszcze kolorowe gumki! bardzo mi sie podoba i jestem z siebie dumna, chce zeby wszyscy go widzieli! wczesniej staralam sie tak usmiechac zeby nie odslaniac zebow, a teraz z byle powodu sie szczerze wszystkimi zabkami! dziekuje wam za to!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJCIECH789 ->> to jest normalne że zęby się tak ruszają :D Też tak miałam, zwłaszcza z tymi, które muszą się prostować... spirit_of_69 ->> noo :D najważniejsze że jesteś ty zadowolona :D z jedzeniem na początku dziwnie, z myciem też bo nie wiadomo jak to sie robi z taką maszynerią w buzi :D ale później to luzik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azuzana
ja też dołączyłam do grona szczęśliwych posiadających aparat otrodontyczny ;) rzeczywiście szczoteczki i różne przybory do pielęgnacji otrzymałam od lekarza ;) Mam kolorowe gumki ;) turkus, róż i jasny pomarańcz ;) mój górny łuk, będzie teraz dochodził do siebie... ale boli... troszkę nieziemsko ;) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku,ja mam wrażenie, że urodziłam się w aparacie...założenie tego sprzętu wydaje mi się takie odległe :) o aparacie przypominam sobie dopiero gdy a) spojrzę w lustro, b)ugryzę coś zbyt twardego (dotyczy przednich zębów), c)ktoś podczas rozmowy zamiast patrzeć mi w oczy perfidnie gapi się na aparat ;) Uwielbiam to \"żelastwo\" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ja nareszcze po wizycie :D mam podwujny łuk od 2 prawej do 4 leweij ciagnie jak nie wiem co . po za tym mam mocno poskrecane .. yh... ale sie ciesze nastepna wizyta 4 Grudnia wiec cza czekac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie:) ja tez uwielbiam swój aparacik, wiadomo jest treochę inaczej niż jak bez, ale jak pomyślę o efekcie końcowym, że będe mieć prościutkie ząbki to lubie go jeszcze bardziej:) a jak pytają się mnnie jak długo będe nosić a ja odp, że ok 2 lata to wszyscy współczują, że tek długo, ja natomiast się cieszę że tyle czasu:) mi się podoba, mam go też jak ozdobe, tak jak lubie chodzić w różnych kolczykach tak samo czuję sie z aparatem:) szczerze mówiąc to jedynie czekam na to aż sciągną mi rotator, ale ortod nie powiedziała mi ile dokładnie czasu go mam mieć:( pewnie gdzies w styczniu dopiero zdejmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja13
Dziasiaj rozmawiałam z moją koleżanka - (tą o której mówiłam że sie z niej smieją) aparat ma już 4 rok, zapytałam ją kiedy zdejmuje powiedziała ze gdzies za około 2-3 lata. Nie sadzicie ze to troche za długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×