Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość wiola15
ja mam aprat od 3 dni..i tez narazie nie puchne :) dziąsła mnie naszczeście nie bolą..tylko zęby, ale jak wezme tabletke przeciwbólową to nie jest źle:).Tylko to coś mnie wkurza, co zatrzymuje mi język i nie moge podniebienia dotchnąć :( naprawde nikt tego nie miał? lub nie ma? =((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________________________APARATKI________________________________________ *************************************************************************************************************** Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj__ *************************************************************************************************************** 1.__*Dora*__________27______________X______________________3_lata________________ 2.__brown eyed girl__16______________X____________________________________________ 3.__krzywa_________27____07.11.06___X______________________2_lata________________ 4.__minka__________22_____________________________________2_lata________________ 5.__wiiolciaa________17___08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_______metalowy 6.__Agnieszka31_____31___03.10.06___X____________________________________________ 7.__Ileneczka_______16___________________________________________________________ 8.__agaga23________23___08.11.06____X___________________________________________ 9.__kamyk22________22__________________________________________________________ 10._markotka_______21__________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17___07.10.05____X____07.06.06____X______2_lata_______metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X__________________________ 13._kati24__________24___26.06.06____X____07.08.06____X_____1,5_roku___porcel./metal 14._Aparacik________13_____________ _X________________X_____2_lata________metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06__ _X_____04.11.06____X_______________kosmetyczny 16._netka91________14____06.11.06__ _X___________________________________metalowy 17._linnnea______________________________________________________________________ 18._wiola15________15____04.11.06__ _ X___________________________________metalowy 19._Monola_________36___10.08.06____ X______________________2_lata_______ceramiczny 20._Aagness_____________31.08.06____ X______________________2_lata________metalowy 21. Onaa21_________21___________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najładniej wygląda kolor gumek błękitny albo liliowy, bo zęby wydają się bielsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola15
hihi ja mam błękitny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DORA- mi na pierwszej wizycie robila wyciski i zdjecia tez. w sumie za wszystko (łacznie z wizytą chyba) zapłacilam 200zl. na nastepnej przedstawila mi szkic tzn plan leczenia i nastepne 50zl. na nastepnej usunela zeba i zaleczyla drugiego (250zl), no i w srode klei mi zameczki. takze aparatu nie widac a pięć stówek znikło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiola15- a moze rotator to jest to samo co HYRAX? takie cos na rozszerzenie szczęki. a płaciłas cos dodatkowo za to cudo? bo ja tez to bede miala (tzn hyrax), a place za niego 450zl i tez mi orto powiedziala, ze przez pierwsze dni bankowo bede seplenic i wogole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola15
Aga, no to widocznie to jest HyraX...a będziesz go miała wczesniej ściaganego niz aparat? czy w tymm samych czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola15
aga-> i owszem płaciłam za to dodatkowo chyba 400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaga23 to orto może leczyc i usuwac? Chyba, że to jest orto-stomatolog....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edro
Hej! Mam 38 lat i 16 grudnia zakładam aparat!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edro
Nie musialam wyrywac ani jednego zęba!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja drogie aparatki bo chyba tak moge juz Was nazwac nawer te przed zalozeniem za leczenie ząbkow zaplacilam 2tys kto mnie przebije,bo wiekiem juz sie udalo ale tym chyba nie.I wcale nie mialam takich kiepskich ząbkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooooo!! To co tyle kosztowało? Kanał? Ja powiem ile mnie kosztowało jak skończę leczyć :-) Spisuję wszystko na kartkę :-) Chciałabym dodać, że wiekiem Agnieszka31 już Cię przebiły koleżanki :-) Mamy przecież 36 i 38-latkę. Na razie. Podobaja mi sie te kolorowe gumeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOJA orto jest chyba wszechstronna... leczy, usuwa i wogole full serwis. wiola15- moja droga pociesze cię mam nadzieje. Hyrax będę nosić 4 miesiące- ponoc najdłużej mozna 8 m-cy. takze na pewno krocej niz aparat. a mowisz ze bardzo Ci to przeszkasza Wiolu??? bo ja myslalam ze troszke i to przez kilka dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej aparatki , widzę że troche was przybyło . JA jutro mam wizyte :) zmienie sobie gumeczki na na pomarańczowo-żółte odgapie od Ciebie wiiolciaa , nie obrazisz się prawda ?:P o ile moja orto będzie miała takie kolorki . Widze ,że dużo z was wyrywa zęby , ja nie musiałam tylko melczna piątke wyrywałam , bo mi bardzo późno melczaki wypadały i została jedna piątka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola15
Aga-->więc mi ten Harax bardzo przeszkadza...co prawda mam dopiero go 3 dni...no ale sline mi jest trudno połykać..jedzenie jeszcze gorzej...w dodadtku źle sie mówi niektóre wyrazy..np. gdzie wystpuje ''i'' po spogłośce np.''ki' '''gi'' ;/ ja mam wizyte 7 grudnia...i mam nadzieje, że nie będe musiała długo w tym chodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________________________APARATKI________________________________________ *************************************************************************************************************** Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj__ *************************************************************************************************************** 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata________________ 2.__brown eyed girl__16_____________ _X___________________________________________ 3.__krzywa_________27____07.11.06__ _X______________________2_lata________________ 4.__minka__________22______________________________________2_lata________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku______metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X___________________________________________ 7.__Ileneczka_______16___________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X___________________________________________ 9.__kamyk22________22__________________________________________________________ 10._markotka_______21__________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata_______metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X__________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku___porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_______metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X_______________kosmetyczny 16._netka91________14____06.11.06____X__________________________________metalowy 17._linnnea______________________________________________________________________ 18._wiola15________15____ 04.11.06____X__________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata_____ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata_______metalowy 21._Onaa21_________21___________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No miałam Dora kanalowki do zrobienie ale nie nowe tylko stare ,poprostu jak mi babka je otwierala wszystkie byly zle zrobione.Wiec odnowa musiala mi je poprawiac.A wyszlo to wszystko na zdjeciach .Niby wszyskie byly pieknie zrobione,a w srodku ruina.Wiec troche sie pomeczylam,cale wakacje latalam do dentystki,no i musialam odczekac 3 miesiące za nim zalozylam aparat.A dól po nowym roku chyba chociaz kto wie moze wczesniej w piątek sie dowiem na wizycie u ortodontki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc ! Ja wlasnie dzis po wizycie u dentystki,wymiana gumek.I co dziwne w ogole nic nie boli.Niestety nie szaleje z kolorami mam tylko biale chyba ze wzgledu na wiek. Tylko z bialymi jest taki problem ze trzeba uwazac na niektore potrawy bo sie zabarwiaja np.od przyprawy kurkumy zrobily mi sie zolte ostatnio.Grunt ,ze są postepy ząbki sie prostują.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny!!! Zakładam jutro o 13.00 :) Chciałam Wam tylko napisać, że cieszę się jak dziecko! :) Buźka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie krzywa! Trzymam kciuki, żeby ładnie sie przykleiło :-) To jak przyjde z pracy to zobaczę co tam opisałaś na forum :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie jakieś specjalne szczoteczki do tych aparatów? Gdzie kupowałyście i za ile? Jeszcze trochę posiedzę i \"M jak miłość\" potem \"Na Współnej\" i spanie :-) :-) :-) Dobranoc.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspolczuje wam :( ja prawie cztery lata sie meczylam :( ... ale efekty sa wiec powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola15
do Dora--> tak..ja mam dwie specjalne szczoteczki do ząbków..:P ortodontyczne ;] jedna wygląda prawie tak samo jak zwykła szczoteczka..natomiast drugą mam taka malutką,cienką, smieszną :) słuzy ona..do czyszczenia zebów miedzy zameczkami...np.jak jedzenie sie dostanie między drut..to łatwo jest taka szczoteczka to wyciagnąć.Za te szczoteczki zapłaciłam chyba 17 zł..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola15
Miłego wieczoru życzę..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od ortodontki dostałam 3 szczoteczki do aparatu, ale w koncu mi sie znudzilo i kupiłam sobie szczoteczkę ortodontycną aptece i jest duzo lepsza niz tamte i nie schodzi tyle z myciem kłów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Jakiś czas mnie tu aktywnie nie było, ale cały czas śledzę wypowiedzi. Jestem po prostu zachwycona działaniem aparatu. Moja górna 2-ka, która był a potwornie cofnięta jest już w łuku:) :) :) Nareszcie mogę się uśmiechać bez odruchu zasłaniania się dłonią. Mimo, że uczę w gimnazjum nie wstydzę się mojego aparatu - wręcz przeciwnie. Zawsze zakładam sobie kolorowe gumki i \"szczerzę\" się w uśmiechu ile się da:) Nadal mam łuk na poniebieniu, ale już o nim prawie zapomniałam. Do czego się człowiek nie przyzwyczai!!! I wymowa też jest już bez zarzutu:) Niedługo będę miała zakładany aparat na dół, ale niestety najpierw będę musiała wyrwać jedną 7-ę:( Trochę się martwię, bo na górze, dzięki mojej wspaniałej lekarce, nie musiałam, mimo dużego tłoku, nic wyrywać. Zobaczymy jak to będzie. Mimo całego trudu - aparat to jest najlepsza inwestycja mojego życia:) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×