Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość krzywa
Hmmm :(, będę szczera z tym scalingiem. Mam zęby bardzo wrażliwe na zimno i, niestety, ten cały scaling bolał mnie jak cholera. Przepraszam, taka prawda. czułam przeszywające zimno w każdym zębie, najgorzej w tych plombowanych. No ale efekt przyćmił ból- zęby wyjaśniały i tak ładnie błyszczą. Chcialam jeszcze zapytać o stan Waszego uzębienia. Ja, wstyd się przyznac, mam mnóstwo plomb, głównie przez własne zaniedbania i długie nieodwiedzanie dentysty. Do naprawy zębów zmobilizował mnie właśnie aparat :) Z moją dentofobią chyba nigdy bym się nie odważyła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzywa Ja też mam zęby wrażliwe, usuwanie kamienia bolało, że jęczałam :-) Jak wciągam powietrze zębami to też ciarki przechodzą, chyba na każdym zębie mam plombę, na niektórych pewnie z kilka :-) Ostatnio u dentysty byłam chyba ok. 10 lat temu. Wiem, wstyd się przyznać ale mam ogromnego stracha przed dentystą. A to dlatego, że w dzieciństwie leczyłam na żywca i bardzo cierpiałam! Teraz leczę na znieczulenie. Nazbierało mi się dziur. Zapłacę chyba 1000 zł :O A zmobilizowało mnie to, że od jakiegoś czasu boli mnie cała szczęka :-( 3 zęby strasznie zaniedbałam i zostały z nich korzenie, które teraz usuwam i zrobią miejsce krzywym piątkom i czwórkom) No i mam problemy z pęcherzem a przeczytałam, że zepsute zęby trują cały organizm. Na pierwszej wizycie dentystka powiedziała mi o aparacie, bo inaczej kiedyś będę musiała wyrwac te krzywe 4 i 5. Więc się zastanowiłam i zbieram kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bardzo dbam o moje zabki ale i tak w kazdym prawie mam plombe nio coz taki wiek slodycze itp niszcza ... czy zauwazylas wybielenie lekkie po tym zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzywa
Tak ,zauważyłam wybielenie, tzn. odłonił się prawdziwy kolor moich zębów. Olśniewająco biale to nigdy nie były :), ale zawsze coś. Dora- u mnie bardzo podobnie :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
__________________________APARATKI_______________________ _____Nick______IWiekIZałożenieIGóraIZałożenieIDółICzas_noszeniaI *Dora*_________I_27_I_________I_X_I________I___I___3_lata____I brown eyed girl_I_16_I_________I_X_I________I___I____________I krzywa________I_27_I07.11.2006I_X_I________I___I___2_lata____I minka_________I_22_I_________I___I________I___I___2_lata____I wiiolciaa_______I_17_I08.09.2006I_X_I_______I___I__1,5_roku___I Agnieszka31____I_31_I_________I_X_I________I___I____________I Ileneczka_______I_16_I_________I___I________I___I____________I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga23
ja tez kobietki bym sie do was chciala przylaczyc (jesli mozna?). mam 23 lata i zakladam aparat na gorę 8 listopada. rownoczesnie bede miala cos tam na podniebieniu rozszerzające szczeke. ja rowniez jak wiekszosc z was mam ja ZA WASKA. jedna dwojka na gorze sie nie zmiescila i wyrosla sobie z tylu. i to jest w tym moim uzebieniu najbardziej denerwujace... tez mam troche zaniedbane zabki, jakies dwa na dole musze jeszcze wyleczyc (ale na to jest czas, bo narazie na dol nie zakladam - brak funduszy). chcialabym sie wywiedziec jak otoczenie wasze reaguje na aparat? bo u mnie wszyscy mowia ze zglupialam Na "srtarosc"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaga23 Witaj! Fajnie, żę masz już wyznaczoną datę :-) Opowiesz nam jak to wyglądało. Ile kosztuje wizyta u ortodonty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_____________________________APARATKI___________________________ _____Nick______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia *Dora*__________27_______________X______________________3_lata____ brown eyed girl__16_______________X_______________________________ krzywa_________27___07.11.2006___X______________________2_lata____ minka__________22______________________________________2_lata____ wiiolciaa________17___08.09.2006___X____________________1,5_roku___ Agnieszka31_____31________________X______________________________ Ileneczka_______16________________________________________________ agaga23________23___08.11.2006____X______________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
hej!! Ja bardzo chetnie sie dolacze do Was Mam 22lata :) i mam nadzieje ze niedlugo stane sie posiadaczka aparatu - na razie zbieram fundusze Wszystkie zeby mam juz wyleczone - wymienilam wszystkie stare plomby, pochlonelo to tyle pieniedzy ze na aparat nie starczylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc kamyk :-) Cieszę się, że dołączasz do grona oszczędzających i zbierających na aparacik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kamyk :-) Cieszę się, że dołączasz do grona oszczędzających i zbierających na aparacik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora na gorną szczęke zalozylam aparat 3 pazdziernika,jutro mialam miec pierwszą kontrole ale jade na uczelnie bo to tez robie z opoznieniem hehehe.Wiec wizyte przenioslam na 10 listopada.Cieakwe co mi powie ortodontka czy juz widac jakies zmiany ja osobiscie widziala juz po tygodniu.Ja na leczenie ząbkow wydalam 2tys i nie przesadzam tyle wydalam,ale zmieniałam wszystkie pląby,jednego zęba na dole mialam w takim stanie ze wydalam na niego starsznie duzo kasy nawet nie bede pisac ile.A nie bylo to moje zaniedbanie tylko zle leczenie dentystki,i co sie okazalo w srodku mialalm perforacje,wogole koszmar.Powiem Wam ze zęby slabsze gorzej znoszą dzialanie aparatu,jeden z pierscieni mam na ząbku leczonym kanalowo.I on bardziej mnie boli od innych.No ale mowią ze jak kanałowki są dobrze przeleczone to nie przeszkadza na nich aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_____________________________APARATKI___________________________ _____Nick______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia *Dora*__________27_______________X______________________3_lata____ brown eyed girl__16_______________X_______________________________ krzywa_________27___07.11.2006___X______________________2_lata____ minka__________22______________________________________2_lata____ wiiolciaa________17___08.09.2006___X____________________1,5_roku___ Agnieszka31_____31________________X______________________________ Ileneczka_______16________________________________________________ agaga23________23___08.11.2006____X______________________________ kamyk22________22_______________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_____________________________APARATKI___________________________ _____Nick______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia *Dora*__________27_______________X______________________3_lata____ brown eyed girl__16_______________X_______________________________ krzywa_________27___07.11.2006___X______________________2_lata____ minka__________22______________________________________2_lata____ wiiolciaa________17___08.09.2006___X____________________1,5_roku___ Agnieszka31_____31___03.10.2006___X_______________________________ Ileneczka_______16________________________________________________ agaga23________23___08.11.2006____X______________________________ kamyk22________22_______________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka31 cieszę się, że tak szybko zauważyłaś zmianę :-) Ja się boję, że mój ząb nie drgnie pod wpływem aparartu :-( Dentystka jak wyrywała korzeń to powiedziałą, żę mam zajebiście twardą kość :-( Jak myślisz coś ruszy aparat? Choć trochę? Pozdrawiam wszystkich!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora ruszy sie wszystko zobaczysz,tylko dorwij dobrą ortodontke z dobrą opinią i nie pospieszaj bo lepiej nosic aparat troche dluzej a miec porządany efekt.Bo wiesz jezeli ma sie slabsze zęby to dobra ortodontka nie spieszy sie z naciąganiem bo zęby mogą nie wytrzymac,a zmiane zobaczysz napewno juz po miesiącu takze bedzie dobrze i nie bojcie sie dziewczyny bolu bo nie jest on az taki straszny gorzej bolą zęby zaniedbane zapewniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jesteście mężatkami? Pracujecie? Ja jestem jeszcze panienką :-) i tak się zastanawiam jak to bedzie wyglądał ślub z aparatem :-) Zastanawiam się nad białymi zamkami na przednich 4 albo 6 zębach (na górze). Byłoby mniej widać :-) Jeśli chodzi o pracę to jestem 3,5 lat po studiach. Byłm na kilku szkoleniach, stażu, przygotowaniu zawodowym, umowie zlecenia i znowu na przygotowaniu zawodowym. Do 24 listopada. Potem dostaję umowę (chyba na pół etatu) na 4 miesiące. Na aparat mam odłożone (ale tylko na górną szczękę), tylko z tego chyba pójdzie mi troche na leczenie. Chciałabym odłożyć jeszcze na comiesięczne wizyty u ortodonty. Mam jeszcze gotówkę w banku, ale jej nie chcę ruszać (to na wesele i kiecke ślubną) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
Ja jestem studentką, na razie nie pracuje ale mam nadzieje ze to sie wkrótce zmieni ;) Pieniazki odlozylam sobie ze stypendium - ale wiekszosc wydalam na leczenie u dentysty Jutro ide po decyzje czy przyznali mi stypendium na ten rok - od tego zalezy przyszlosc mojego aparatu Trzytmajcie kciuki ;) Mam nadzieje ze pomoga mi też troche rodzice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora ja mam dziecko zresztą w moim wieku to juz chyba normalka chociaz juz to sie zmienia,chciaialbym miec jeszcze jedno i niewiem czy to nie spotka mnie wraz z noszeniem aparatu wiec jeszcze wiecej bede musiala zniesc,ja juz jedną szkole skonczylam,a teraz studiuje pedagogike specjalną nagle dostalam powolania hehehe.Aparat chcialam nosic zawsze bo to jedyna wada ktora mnie bardzo wkurzala,no i sie udalo lepiej pozniej niz wcale tak sądze zresztą nie czuje sie za stara i na taką nie wyglądam.Zresztą noszą starsi odemnie,wiec dlaczego nie ja.Kiedys aparat to byl taki wydatek ze nie moglam sobie na niego pozwolic,teraz naszczęscie moge.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To Ci fajnie! Ja też chciałabym dziecko! Ale najpierw muszę znaleźć stałą pracę, bo nici z wesela i dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm.. moje zeby są tragicznie zaniedbane... do dentysty chodzilam do tej pory raz na 3 lata. we wakacje leczyłam wszystkie ubytki... nie wiem ile ich miałam, ale lacznie 10 zębów zepsutych :D niezle,co? to wszystko przez słodycze ;) teraz bardziej dbam o zeby,ale mimo to juz widze, ze jedynka znow jest do leczenia, ehh strasznie szybko mi sie ząbki psują, niestety :( tez juz bardzo duzo kasy wydałam na leczenie, na szczęście leczylam sie u znajomej dentystki wiec za znieczulenie wziela troszke mniej ;) kiedy bylam mala zawsze leczono mi zeby \'na zywca\' i od tego czasu mam potwornego stracha przed dentystą, nawet kiedy wiem ze bede znieczulona! ;) heh, no ale to juz takie moje skrzywienie :D do 4 grudnia ponad miesiąc, wyznaczam sobie zadanie: kupic jakąs naprawde dobrą pastę i myc zeby w miare mozliwosci po kazdym posilku a do szkoly paczka gum orbit ;) mam nadzieje,ze mi sie nie popsują za bardzo moje \'krzywulce\' :D :) pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam 21 lat i jestem w trakcie leczenia ząbków :) Aparat założę pewnie po nowym roku, bo teraz już chyba nie zdążę, też z uwagi na finanse. Chciałabym od razu na górę i dół, myslę o kosmetycznym. Mam szczękę przedszkolaka :) jak to ładnie kiedyś stwierdził jeden stomatolog :) Podobno przy takich szczękach nosi się najpierw aparat który ją poszerzy, wiecie coś o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igna**
Hej dziewczyny, dzisiaj strasznie boli mnie górna piątka , bo ugryzłam coś twardgo :( czasem już mam dość tego aparatu ciągle się odkleja :/ ale jakoś przeżyje . Nie narzekam już bo jak zobaczyłam mój odcisk szczęki przez założeniem aparatu a patrze teraz to są cudowne pomimo tego że to dopiero połowa leczenia . pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igna** Masz górę i dół? Jak długo nosisz aparat? _____________________________APARATKI___________________________ _____Nick______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia *Dora*__________27_______________X______________________3_lata____ brown eyed girl__16_______________X_______________________________ krzywa_________27___07.11.2006___X______________________2_lata____ minka__________22______________________________________2_lata____ wiiolciaa________17___08.09.2006___X____________________1,5_roku___ Agnieszka31_____31___03.10.2006___X_______________________________ Ileneczka_______16________________________________________________ agaga23________23___08.11.2006____X______________________________ kamyk22________22_______________________________________________ markotka_______21________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igna**
Hej , pisałam już wcześniej . Mam aparat na górę i na dół . Na górę nosze od ponad roku a na dół od 4 miesiecy . Strasznie się ciesze , że go mam , ale czasem mam go dość .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igna a ja mam pytanie do Ciebie.Ja mam aparat tylko na gorze .Powiedz mi czy duzo gorzej jest jak sie ma na dole i gorze???Bo sama gora tez czasami mnie wkurza,Podziel sie wrazeniami hehe.I czy tez tak masz ze co jakis czas boli Cię inny ząb??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzywa
Dziewczyny....pocieszcie:( :( :( Wczoraj, po wielomiesięcznych bojach u dentysty poszłam na usunięcie czwórki. To miała być ostatnia rzecz, jaką trzeba było zrobić przed załozeniem aparatu (planowane na 07.11.). Pani dentystka wyrywała mi zęba i nagle...chrrrup.... Złamał się korzeń u nasady. Antybiotyk, rozpacz. Dzisiaj chirurg szczękowy. Chlip. chlip. Za bardzo się cieszyłąm na ten wtorek :( Czwórka miała poskrecane korzenie, no ale co mi po takiej wiedzy teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×