Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość danonek
Do Kewcia: No to ja tez tego pomaranczowego heh moze pozostale dzialaja inaczej:P? Powiedz mi a jak z pierwscieniami dlugo nie moglas sie przyzwyczaic?:) A przez ile aparat bedzie ranil mi buzie od srodka :( ile to trwalo u Ciebi e :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
Jeszcze jedno Drogie Aparatki powiedzcie czy nie macie takiego wrazenia ze usta sa powiększone? Bo mi si etak wydaje ze dolna warge mam wieksza;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danonek to trwalo zaledwie kilka dni, przyzwyczaic sie :):) i nie bedzie juz bolalo! mi tez sie tak wydaje ze usta mam wieksze, to chyba normlne bo ten aparacik troszke wystaje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
No wlasnie... Dziekuje kewcia za wsparcie:* czyli do tych pierscieni sie przyzwyczaje :D ? Bo narazi e nie potrafie sobi tego wyobrazic... :P I nie bedzie juz ranilo ? ;P ( jak bylo u Ciebie) narjbardzoej chodzi mi o te pierscienie u dolu! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bezpośrednio po zabiegu poziomej niewyrżniętej ósemki poszłam do pracy :) . Wyganiali mnie do domu, ale z lodem na policzku trochę pochodziłam, wypiłam gorący (raczej ledwo ciepły) kubek, zjadłam nawet twardego piernika (nie mam pojęcia jak to zrobiłam, bo ledwo buzię otwierałam). Dora, rozumiem, że się boisz, ja na początku też się bałam, ale wierz mi, nie ma się czego bać. Obie z Aparatką mamy to już za sobą, im wcześniej się zdecydujesz, tym szybciej będziesz miała to za sobą. Mój chirurg wysyłał mnie do chirurha szczękowego, ale się uparłam i zrobił wszystko jak trzeba (byłam dla niego królikiem doświadczalnym, był moment, że w trakcie powiedział:\"po co ja się za to zabierałem\" ;) ). Dora, zapisz się na wizytę i to już !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danonek, niedługo nie będziesz czuła, że w ogóle masz coś w buzi. Moja koleżanka przestraszyła się jak Jej pokazałam pierścienie :). A ja zwyczajnie się do nich przyzwyczaiłam, tak jak do tego, że pędzę po obiedze myć ząbki. Właśnie zajadam obiadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
MalutkaMalaJa czyli One ciagle tak rania buzie:( ? ja ich nie moge hehe tyle zelastwa na czterech zabkach:P a ile to u Ciebie trwalo?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danonek za tydzien zapomnisz ze masz aparat:-), zobaczysz bedzie dobrze, póki co naklejaj wosk w miejscach gdzie ciebie rani:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMJ, musimy razem wspierac Dore zeby poszła, i zeby juz to miała za soba:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
Ale ja nie mam wosku... mam zel solcoseryl i nie wiele dziala ;( gdzie mozna ten wosk kupic? Jaka jest pelna nazwa tego wosku :P narazie cala buzi mnie boli ;( mam nadzieje ze masz racje ze po tygodniu zapomne :) Aparatko- a jak bylo w Twoim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierścienie ranią tylko na początku, potem już w ogóle. A koleżanka przestraszyła się wyglądu pierścieni. Trzeba przyznać, że nie są piękne i te wystające części mogą kogoś wystraszyć ;) . Jasne, Aparatko :) Dora, weź to skierowanie. To jest po to, że dentysta, chirurg nie wyrwie Ci zdrowego zęba, bo tak Mu powiesz :). Inaczej jest z wrośniętymi ósemkami. Koniecznie weź ze sobą zdjęcie RTG. No i mamy nadzieję, że w tym tygodniu powiesz nam, że masz umówioną wizytę na usunięcie ósemeczki :). Nie chcesz być chyba ostatnią, która ma założony aparat :P. No już, do dzieła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile u mnie trwało? Wosku użyłam raz czy dwa na noc. A rano nie miałam czasu :) . Kilka dni pierścienie mnie ocierały. Mój zawód wymaga mówienia i nie myślałam, że coś mnie ociera, wieczorem pobolewało, ale bez przesady. Zobaczysz, przyzwyczaisz się i przestaniesz zauważać, że masz w ogóle pierścienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danonek, ja po tygodniu juz nie czułam aparatu, nie drapało nie uwierało, mogłam normalnie jeść, mam póki co tylko na dole i mam jeden pierscien, on mi nie przeszkadzał, ale na 3 zamek mnie uwierał ze musiałam woskiem oblepiać:-), a wosk dostałam od ortodontki:-), nie mam pojecia czy można go gdzies kupic, moze w jakims sklepie medycznym, czy cos, ale moze spróbuj zadzwonic ortodontka powinna dac tobie taki wosk:-) Dora; no właśnie założyłas forum to nie mozesz jako ostatnia założyc aparat:-), bierz sie do roboty:-), zobaczysz biedulko wszystko bedzie dobrze:-):-) Cala; a ta bluza jest bezowa czy bardziej biała??, bo sie zastanawiam nad ta szara;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! ja mam aparacik nosic 2 i pol roku,po jakim czasie wdac juz cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny,ja bedze nosic aparat 2i pol roku,po jakim czasie juz cos zaczyna widac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka ja juz po 2 miesiacach widziałam efekty:-), teraz dół jest prwie dobry nosze 4 miesiace;-), na góre jeszcze nie mam ale bede miała:-), u kazdego wszystko przebiega inaczej, nie martw sie zobaczysz zmiany i bedziesz bardzo bardzo zadowolona:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny,ja aparat bede nosic 2 ipol roku,po jakim czasie juz cos widac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to bardzo szybko,ja niewiem czy tak szybko mi sie wyprostoja:) moj maz sie smieje ze to niemozliwe ze medycyna az tak sie rozwinela ze takie krzywusy maga juz moga wyprostowac(oczywiscie sie tylko smieje :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka, ja na dole miałam kazdy zabek w inna strone;-), a teraz juz są w lini prostej jeszcze tylko dwojka troche na jedynke zachodzi ale trojka juz zrobiła dla niej miejsce, wiem ze po nastepnej wizycie ju bedzie dwojeczka na swoim miejscu:-), powiedz męzowi ze to możliwe:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Chłopak pali :( i staram Mu się obrzydzić (wiadomo, że nie wychodzi mi to, to nałogowy palacz). Powiedziałam Mu dziś, że zżółkły Mu jego śliczne białe ząbki. Odpowiedział, że moje klamki na zębach też już nie są takie białe ;) . Tak, klamki, nie zamki :) . Chodziło Mu o gumki. Tak sobie dokuczamy trochę ;) . Obiecał, że kiedy będziemy starać się o dziecko, będzie palił mniej. Hmm, już to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
MMJ dziekuje za wsparcie ;) nie dostalam wosku :| kazal mi kupic sobie ten wlasnie zel ;/ bede musiala sie o ten wosk postarac:P No juz 2 dzien czyli jeszcze 5 hehe mam nadzieje ze bedzie dobrze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje Kochanie przy mnie stara się nie palić, przynajmniej tyle, ale sobie szkodzi. Nie cierpię papierosów. Danonek, szkoda, że nie dostałaś od orto wosku, zakleiłabyś to i owo i nic by nie ocierało. Ale może za to szybciej się przyzwyczaisz do pierścieni przez to, że nie masz wosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w dodatku nawet bierne mi szkodzi:/ jak wracam z klubu jakiegos to nastepnego dnia czuje sie jak na ciezkim kacu nawet jak nic nie pije- kac nikotynowy blee. dopoki sie samemu pali to sie tego nie ma:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
Do MMJ: hehe moze masz racje... sluchaj wyslij mi zdjecie Twojego aparatu:* hania_2@op.pl ;) dziekuje...! obciera dalej;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdjęcie aparatu wysłane :) Mnie też bierne palenie bardzo szkodzi. Kiedy jestem w pubie, po jakimś czasie zaczynam łzawić i oczy tak pieką, że muszę wyjść na chwilę. Czasem nie mogę mówić i oddychać nawet. Dla mnie koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry kochane aparatki i aparaci:) wrocilam od tesciow wypoczeta i zrelaksowana i objedzona:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×