Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość ojnieee
wcale nie!! ja mam porcelanowy aparat i przezroczyte zamki- nic sie nie dbarwialo-poza tym i tak wymieniasz gumki co miesiac a na efekty czeka sie tak jak przy metalowych-nie ma roznicy fakt tylko ze droższy-ale jakze ladniejszy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam tylko gorny luk i szczerze mowiac nei spodziewalam sie ze nei bedzie wlasciewie nic bolalo...zastanawiam sie czy to wogole normalne:):) a co do aparatu! metalowy rzeczywiscie tanszy no i potem same wizyty tez sa tansze no i kolorowe gumki to fajna sprawa:) jana poczatku tez sie zastanawialam jaki wzaic a teraz bym juz metalowego nei wziela! a zamki sa przyklejone do zebow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 4 ziomów z porcelanowym aparatem i co nieco o tym wiem jadna koleżanka nosi już 3 lata i strasznie się odbarwił a efekty to rzeczywiście się wydłużają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, napiszcie mi coś o tych separatorach. Bo w piątek idę je zakładać i zaczynam się coraz bardziej bać, zwłaszcza po poście Małej Lenki (rzeczywiście boli ich noszenie?). Odechciało mi się aparatu przy 2gim dokręcaniu hassa.:/ Ale teraz jest już lepiej bo chyba przywykłam do tego nacisku, strasznie zęby bolą przy gryzieniu więc nie jem:P (Jem kaszki itp.)Ale już widzę, że szczęka powoli się poszerza :D,więc hyba dobrze.. pzdr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P O M Y Ł K A !!!!!!!!!!!!!!!!!!! miało być NIE ODDALA:) neioddalabym juz metalowego:) i kolorowych gumeczek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagonia
ja też mam na razie tylko jeden łuk założony (dolny) i nie straszę ;) ale w moim przypadku bolało .... nie jakos strasznie....... ale bolało przez pierwszy tydzień bardzo. I teraz już sama nie wiem, czy to z bólu, czy bardziej z wściekłości, że nie mogę nic pogryźć i zjeść - ryczałam jak głupia!! Nie piszę tego żeby zniechęcać do noszenia aparatu, jak najbardziej polecam!!! Poprostu nikt mnie wcześniej nie uprzedził, że to może tak boleć i byłam kompletnie nieprzygotowana psychicznie (po internecie zaczełam szperać i czytać dopiero jak już aparat miałam założony). Teraz jest o niebo!!!! lepiej. I póki mogę to sie obżeram bo niedlugo założą mi górę i znowu będzie troche męczarni... i papki i jogurty... pozdrawiam Wszystkich Wielbicieli chleba bez skórki ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o co biega z tymi gumkami
haha ja mam porcelanowy i ciesze sie ze taki wybralam :) hmmm i kto powiedzial ze na efekty sie dluzej czeka,bzduuura ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak powiedziałam i to szczera prawda po prostu nacisk jest mniejszy ja tam wole nosić metalowy przez 11 miesięcy niż porcelanowy przez 3 lata jak moje ziomki kochane PIBI ja jestem chyba wyjątkowym przypadkiem bo separatory bolały mnie niemiłosiernie w porównaniu z aparatem to był prawdziwy ból ale nie wszyscy tak mają u niektórych to tylko dziwne uczucie ale teraz już mnie te separatory nie bolą noszę je już miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh..to Mała Lenko czemu tak długo je nosisz? Ja będę je zaledwie tydzień nosiła..? Dziwne. Ale myślę, że to zależy od tego jak zęby są mocno ściśnięte. (Chociaż u mnie też są ściśnięte..:?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagonia
ja też pierwsze słysze żeby aparat metalowy był pod względem skuteczności lepszy:/ jak naciski w aparacie metalowym mogą być większe niż w kosmetycznym? czyżby zamki kosmetyczne pękały a metalowe nie? o takim czymś nie słyszałam... zdarza się że zamki sie odklejają pod wpływem siły, ale to raczej zależy od kleju a nie od samych zamków ... tak myśle... :) :) :) jak dla mnie różnica jest tylko w cenie i wyglądzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam kryształowy, a za wizyty wcale nie płacę więcej niż osoby z metalowym (zależy od 30 do 60 zł) . Jem wszystko, twarde rzeczy także, nic mi się nie odkleiło. Wiem, że niektórzy ortodonci odradzają kosmetyczne aparaty. A mojego aparatu w trakcie rozmowy nie widać :) . Dziwię się, jeśli ktoś mówi, że nigdy nie dałby się namówić na kosmetyczny, bo się coś odkleja, bo się odbarwia czy drożej się płaci za wizyty. To nie jest normą. Faktem jest, że przezroczyste gumki lekko się przebarwiają, ale po żółtych potrawach i tych, które mają dużo sztucznych barwników (np. zupki chińskie, gorące kubki). Mała_Lenko zamki się przebarwiły? Moje są takie jak na początku (krótko noszę, bo od stycznia, ale w takim razie kryształ się nie przebarwia). Czy trzeba uważać? Oj, nie bardziej niż na inne. Mała_Lenko może Twoja koleżanka miała źle przyjone zamki, albo mocno uderzyła o zamek, ale w takim przypadku i metalowy się odklei. Nie mam nic przeciwko aparatom metalowym, super wyglądają z kolorowymi gumkami. Ale to przesada mówić, że aparat metalowy nosi się 11 miesięcy a przy takiej samej wadzie kosmetyczny 3 lata. Przecież to zależy od wady i chyba też wieku. Moja denstystka i ortodontka noszą aparaty kryształowe, to coś znaczy, prawda? :) Dużym minusem jest cena, ale mój i tak nie był tak drogi w porównaniu z innymi (1800 zł za jeden łuk). Najważniejsze jest to, że mój aparat działa i to teraz dość ostro, a wcale nie jest metalowy. Nie żałuję tej decyzji ani trochę. Nie każdy może sobie pozwolić na aparat metalowy. Venla, jeśli masz ochotę załóż kryształ, jest droższy, to duża wada, długo odkładałam na niego, ale prawie wszystkim się podoba (jesli komuś się nie podoba, to dlatego, że aparaty w ogóle się nie podobają te osobie :) ). Miałam na początku jeden łuk, za dwa miesiące drugi, ale mnie w ogóle prawie nic nie boli. Spisałam się jak już dawno :) Aparatko, rzeczywiście efekty są, ale dopiero koleżanka zwróciła mi na nie uwagę :) . Porównałam swoje zdjęcia i faktycznie coś widać, zwłaszcza na dole (a mam od 17 marca aparat). Wszystkie aparaty sa ładne i każdy działa. Gdyby tak nie było, nie byłyby zakładane i nikt by ich nie nosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szybko pisałam i porobiłam błędy. Jak przez to nie przebrnęliście, to puenta jest taka: Każdy aparat działa i każdy jest dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awenka
hej mam aparat od dwoch tygodni ale po tygodniu zaczelam odczuwac dzine pieczenie zebow wlasciwie szkliwa takie dretwienie na poczatku myslalam ze to moze alergia na nikiel ale moja lekarka powiedziala ze to rzadkosc i kazala plukac zeby szalwia ...nie wiem czy to normalne czy i to przejdzie ale nie mile uczucie...moze ktos z was mial podobny problem bo sie martwie co bedzie czy to faktycznie ta alergia...moze ktos mi napisze jakie sa objawy alergii na nikiel....nie wiem co robic...????:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no akurat ja będę nosiła 11 miesięcy a moi znajomi mieli wadę podobną do mojej i jedna koleżanka nosi 3 lata i ta akurat miała poważną wadę, inna 2, kolega 1,5 i jeszcze rok przed nim a reszta dopiero zaczyna więc nie mogę nic powiedzieć z kryształowym aparatem nie znam nikogo może rzeczywiście są lepsze niż inne kosmetyczne ale ta cała porcelana jest chuja warta tyle powiem i wiem że teraz znajdzie się grono obrońców próbujących mi to wyperswadować ale ja za dużo ludzi z takim czymś widziałam i nie uwierzę tym których znam tylko z internetu tylko znajomym z których problemami spotylkam się codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała_Lenko, nie sądzę, żeby ktoś chciał Ci to wyperswadować :) . Każdy wyraża swoje zdanie i opinię. A najlepiej wie ten, kto nosi dany aparat. Jeśli ktoś nosi porcelanę i mówi, że jest zadowolony, nie mam powodu nie wierzyć. Gdyby moja orto miała porcelanę, zamiast kryształu, założyłabym porcelanę. Mam kosmetyczny, ale nie twierdzę, że metal jest beznadziejny i td. Gdybym była młodsza, założyłabym metal i gdybym nie mogła sobie pozwolić finansowo, też miałabym metal. Na szczęście spotykam na swojej drodze osoby (i w internecie i w ralu), które są zadowolone ze swoich aparatów (metalowe i kosmetyczne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam porcelanowy i jestem zadowolona.. a to jak dziala tak naprawde zalezy od zebow i od osoby a nie od materialu aparatu a gumeczki kolorowe tez fajnie wygladaja na porcelanie rzecz gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w internecie z porcelany wszyscy są zadowoleni a 24 osoby które znam w realu z porcelaną absolutnie nie. dziwne ale fajnie że wam się sprawdza a to jest najważniejsze MMJ aparat kryształowy serio jest z kryształu górskiego? on ma właściwości lecznicze(będziesz zdrowsza:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała_Lenko, to chyba nie jest kryształ. Bo chyba byłby bardzo delikatny, To chyba coś syntetycznego, wydaje mi się, że gdzieś czytałam, ale jak zwykle nie wiem gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słyszałam gdzieś że to kryształ górski dla tego tak sobie myślę czy to prawda czy nie bo przecież strasznie drogi by był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile trwa taka wizyta kontrolna u orto(2 łuki)... nie wiem czy mi bedzie coś wymieniac... nosze aparat już miesiac... umowina jestem dopiero w sobote, ale umawiam sie z koleżanka odrazu po wizycie i nie wiem ile czasu mi to zajmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas wizyta na dwa luki trwa 45 minut. Bedziasz miala wymieniane luki i gumki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello aparatki:-) u mnie wizyta z2 łuki wymiana plus wymiana gumek , w tym mycie zabków i pogaduszki maksymalnie 30 min, ale mysle ze krócej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam wymienianych łuków na każdej wizycie. Dolny miałam wymieniany zaraz po miesiącu, a górny mam ten sam. Wizyta trwa u mnie około 20 minut, a bez wymiany łuków około 10 minut, bo zmienia gumki tylko i przykręca łuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMJ, ale jak to? nie wyjmuje łuku i w samych zameczkach nie idziesz myć ząbków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba zawsze mam nowy łuk, chyba ze mi wsadza ten sam co wyjmie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×