Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

A ja mam przerwę na kolację. Jestem wściekła, dodałam sobie nieświadomie jeszcze we wrześniu dwa razy więcej pracy i teraz muszę to robić. Głupota ludzka (moja) nie zna granic, a najgorsze jest to, że czytałam rozporządzenie wiele razy (moja opiekunka stażu też) i popierniczyłam, no i wyszło, że jestem nadgorliwa. Ehhh, szkoda mówić.... Nie wiem jak się z tego wygrzebię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Pozdrawiam wszystkich zadrutowanych! Ja mialam oba luki w Damonie wymienione, teraz to czuje, ze niezle pracuje aparat, staram sie nie jesc zbyt twardych rzeczy... Bylam w Polsce w ten weekend, cudna pogoda, cudny upal i cudna burza ;) Ale juz wrocilam i mi smutno - duzo niefajnych rzeczy na mnie spadlo, w takim dolku zyciowym to nigdy nie bylam... Ale staram sie jakos trzymac... Fajnego kogos poznalam, kto mnie wspiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny 🌻 byłąkm dzisij na pierwszej wizycie kontrolnej- mam nowy grubszy drut , znowu przezroczyste gumki (w koncu pozbyłam sie tych zzóknietych) i jeszce dostałam jakies gumki ktore musze zaczepiac o 3 i 6 i prze to 3 strasznie mnie bola :/ mam nadzieje ze boboli max 3 dni pozdrawiam ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kociulinda, fajnie, że byłaś w Polsce, tylko ten dołek... Ale mówisz, że kogoś poznałaś ? :) To dobrze, łatwiej przestać myśleć o przykrych sprawach. Kamyku, ja też mam wyciągi i zaczepiam na noc na trójki i górne pierścienie. Mnie tradycyjnie nie boli. Tylko śmiesznie mówi się z zaciśniętymi zębami. Ok, wracam do pisania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie tak sie zastanawialam jak nazywala sie te dluugie gumki łaczace dolne zeby z gornymi.. :) i juz wiem ze są to WYCIAGI duzo sie tutaj dowiaduję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
czesc dziewczynki i chlopaki szalalam dzisiaj w sklepach za sprzetem bo juz za tydzien zakladam separatorki i powoli zbieram szczoteczki itp ale.. nic nie ma z orto zabawek! Opole miasto wojewodzkie a tylko wyciorki kupilam:D jakby ktos napisal jak sie nazwywa jakas dobra szczotka to poniucham i na necie kupie:D buzki (nie moge sie doczekac:) ) MMJ- zazdroszcze braku bolu chociaz... dzis bylam na badaniu krwi i wogole nie bolalo^^ myslalam ze pani pielegniarka przylozyla igle do skory i zyly szuka igla, nastawilam sie na bol i peknieta zyle a ona mi.. dziekuje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
aaaaaaaaaaaaaaaa zapomnialabym- czy moje ulubione soczki marchewkowe bede tez musiala odstawic? bo juz zdurnialam i nie wiem czy te porcelankowe zameczki sie barwia czy tylko gumki:D dzieki wielkie 7 dni lalalalalala:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odbarwiają się gumki. Hm, sok marchwiowy może Ci je trochę zabarwić. Ale myślę, że nie ma co ze wszystkiego rezygnować. Lubisz soki, pij je. Najwyżej zabarwią Ci się gumki, ale co miesiąc się je wymienia. Poza tym to Ty będziesz wiedziała, że są trochę inne, pozostali raczej nie zauważają. Zresztą przekonasz się sama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
ojj dawno mnie nie było.. piszecie teraz o odbarwieniu się zamków - cóż - moje zamki się poodbarwiały.. nie tylko gumki (to normalka) ale i zamki (ja mam plastik, taki mleczny, tzn miałam) myślę że głownym sprawcą moze byc czerwone winko ;) oraz inne ciemne rzeczy typu barszczyk czerwony.. herbatka.. odbarwia to także i zamki (orto potwierdza..) nie ma lekko ehh ;) pozdrawiam zadrutowanych ja już odliczam tygodnie do zdjęcia aparatu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to mnie teraz aparatko z wiekszym .. przestraszyłas a bardzo Ci sie te zamki odbarwiły????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagonia
Moim ulubionym kolorem jedzenia jest teraz biały!! :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
to jest cos nie tak:( 2 lata bede z tym biegala to nie chce miec brzydkich:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my metalowe ryjki mam spokój z odbarwianiem, przebarwianiem, jedynie gumki traca troche kolorek po jakims czasie:-) po prostu kolorki staja sie mniej wyraźne:-) Soczki z marchewki pije codziennie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
to ja bede pila tylko dolna szczeka:D a tak w sumie gumeczki to nie problem bo w najgorszym przypadku te ligaturki da sie chyba samemu podmienic na swiezy komplecik, nie?:D za tydzien separatorki lalalalala:D a jak nie mam przerw calkiem miedzy tymi zabkami co separatorki sie zaklada to jak- na sile sie je wciska?! bo nie mam wogole szpar miedzy zebami:) ledwo nitka wchodzi ale to i tak ciezko:D a tam gdzie separatorki to wogole^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey aparatki/ty :P :) Dziś o 14.15 mam wizytę u orto i zakładanie separatorów. Trochę się boję :P. Strasznie szybko czas leci, jeszcze tydzień i będę aparatką :D (jeszcze nie pełną gębą, chociaż mam hassa to może aparatką w 3/4 :P ). Dokręcanie hassa już nie boli, czasem to nawet zapominam, że go mam :) Jak wrócę zdam relację :P:D pzdr 🌼 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane!!! Jestem, jestem :-) Aparatku nadal nie mam i nie wiem kiedy będę mieć :-( Gdyby niie ta ósemka do wyrwania to juz bym miała 2 kwietnia. Zaszczepić sie teraz nie zaszczepię bo mam wywalonego migdała, nie wiem od czego, bo niby gardło mnie nie bolało. Widać gulę przez szyję. Antybiotyku nie dostałam, bo mnie nie boli przy przełyku. Do gardła nie dalam zajrzec lekarzowi, bo mam te moje odruchy :) Czekam, moze samo przejdzie. A co do moich oczu to już sama nie wiem i okulista chyba też nie. Nadal momentami nieostro widzę i jak patrze na coś z bliska to \"ucieka\" mi jedno oko do środka. Nie wiem z czego to się zrobiło. Piję wit. A i ćwiczę oczy w domu. Na siłownię przestałam chodzić :-( Znalazłam w necie jakiegoś eksperta okulistyki i napisałam do niego długiegooo maila, żeby mi cos doradził, gdzie sie udać. Musze wracać do pracki... Trzymajcie się! Aha... okulista mówił, że może to być nerwica, te pogorszenie widzenia. W sumie odstawiłam psychotropy w marcu...., ale skąd było te pieczenie i ból oczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, właśnie jakoś cudem wygramoliłam się na kompa...;/ tata musiał mnie odebrać z gimnazjum bo tak się źle czułam. wyglądałam podobno strasznie, a tak mnie brzuch napie...bolał że masakra nie wiem dlaczego ostatnio tak przechodze okres...:( bardzo nie fajne. za to jutro jade wybrać kolor ścian do nowego pokoju :radocha: może mi pomożecie? nie powiem jaki myślę, same mi doradźcie. pokój jest dość duży panele sosnowe skosy (bo to poddasze) sosnowe i meble też będą sosnowe:D myślałam aby na 3 \"zwykłych\" ścianach jeden kolorek, a na tej co jest skos (ona jest dość mała i niska) wylnąć jakiś odważny kolorek! no to dajecie propozycje;] aaaha i w poniedziałek ide do ortho, zobaczymy co z dołem, jak sobie radzi;) i jak pokiwam to wszystkie zęby na dole mi się rudzaja! ale ona się mają przesunąć więc to chyba normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rudzają tylko ruszają :P ps mój brzuuuch!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey :) Już jestem po założeniu separatorów na dolne 6tki i 7ki. :) Wizyta trwała niecałą minutkę :) rekord :P. Samo wciskanie gumki pomiędzy zęby trochę bolało, teraz już luz :) pzdr :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do sosnowego drewna idealnie pasuje błękit widziałam w dekoratornii:) cudownie ale nie każdy lubi takie zimne kolory choć tamten pokój wyglądał ślicznie i nie było wrażenia zimna ja też maluję moje 2 pokoje w nowym domu jeden będzie żółto zielony (najciemniejszy żółty i najciemniejszy zielony) a drógi będzie koralowy- taki czerwony ale bardziej ceglasty czy ktos wie może co można zrobić jeśli jakaś osoba chce nosić aparat ale nie ma stłoczonych zębów tylko wręcz przeciwnie jak by się naprostowały to między każdym byłaby widoczna duża szpara da się coś zrobić żeby nie było szpar mój kolega tak ma i nie wie co ma zrobić, tak bardzo to nie ma skrzywionych zębów ale te szpary i tak będą widoczne po naprostowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na właśnie ja się źle czuje w błękitach;] koleżanka ma i nie potrafie u niej spać. No dobra powiem: chciałam na te 3 ściany dać taki młody groszek (nie wiem jak to się nazywa fachowo xD) bo jeszcze bardziej podoba mi isę brzoskwinia, ale z sosną to się zleje i stanie nie nudno:P i nie wiem na tą 4 małą ścianę jaki będzie kolor pasować (jakiś troszkę szalony, zdecudowany) ... ODP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama zastanawiam się co do tego czerwonego mi będzie pasować najładniej wygląda do tego żółty ale jak będę miała go w innym pokoju to musze coś innego wykombinować też ogólnie nie lubię niebieskiego ale jak zobaczyłam tamten pokój to aż mi dech zaparło z jasnymi meblami wyglądał ślicznie zielony z jasnymi meblami będzie bardzo dobrze wyglądał, ale do niego najładniej wygląda tylko żółty i brzoskwiniowy i to jasny na ściany obok tych pomalowanych na zielono musisz dać jaśniejszy kolor bo będzie to tandetnie wyglądało na twoim miejscu wybrałabym ciemno żółty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
ja tam bym do zielonego dala bialy bo to jest bardzo swieze polaczenie i takie mocno radosne:D zreszta jesli o mnie chodzi to bym nawet sufit na zielono zapackala bo to moj ulubiony kolor:D mam nadzieje ze na dole bede mogla od razu zalozyc zielone ligaturki^^ pozdrawiam i wracam do pracy;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co? Spotkałam moją koleżankę, która już 2,5 roku nosi aparat (zakładała u tej orto co ja mam też zakładać) i powiedziała, że jej się zęby strasznie chwieją :-( Że zaraz wylecą, to straszne! Ja tak nie chcę! Wszystkim się ruszają zęby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ski, maluj sciany na ciepłe kolorki!!!, zrób sobie brzoskwinie tam gdzie więcej swiatła, a na scianach bardziej zcienionych taki bardziej mocny pomarańcz:-), bedzie efekt słoneczka w pokoju, tak mi sie wydaje:-), i nie bój sie ze ściany sie zleja z mebelkami:-),jak beda wyrazne kolorki bedzie ok:-) Dora, nie bój sie tego ruszania zabków, a jak maja sie przestawić miusza sie troche ruszać:-), mi sie najmocniej rusza 5 ale nic nie robie z tego na poczatku mnie to dziwiło ale teraz już nawet nie zracam na to uwagi:-) Zauwazyłam cos nowego w ryjku zrobila mi sie na górze szparka miedzy 2 a 3, ale po co i jak:-), w środe wizyta u orto to sie dowiem wszystko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi się zrobiła szpara między 1 a 2 i to też jest dla mnie dziwne:) ciekawe czemu tak się zrobiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ski - do sosnowych podlog i mebli najlepszy cieply blekit, to prawda! Taki jak latem w cieplych krajach niebo. Brzoskwinka nie podkresli urody sosny, a w zoltym to ona zginie. Ewentualnie jasna, slodka zielen, niegroszkowa, jasna i soczysta, ladnie na jej tle rosliny wygladaja. Co do gumek - ciesze sie,ze ich nie mam. Mam mocno metalowy ryjek w Damonie2, ale taki mocno mocno blyszczacy... Nie mam kompleksow, za to wygoda - strzal w dziesiatke.. I prawdopodobnie nie bede musiala bihelixa zakladac, mimo,ze juz byly przymiarki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niech Ktoś mi powie
Jak mam używać nici dentystycznych Oral B, super floss, bo ni cholery nie wiem. Nigdy nie używałam przed założeniem aparatu, a teraz z aparatem już zupełnie nie wiem. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tyłu jest opisane :) , ale i tak nie radziłam sobie z nimi na początku. Używam w zasadzie tylko tej włochatej części. Wkładasz nić pod łuk tą sztywną częścią i następnie włochatą przesuwasz pomiędzy zębami, a potem tą cienką trochę pod dziąsłami i wyciągasz nić. Zwykłą nić też tak używam. Skończyły mi się superfloss i mam inne, wydaje mi się (nie wiem czy dobrze, że zwykłe nici wystarczą, chociaż z tych włochatych też byłam zadowolona). Co do szpar, to mam na dole w dwóch miejscach małe szparki tam, gdzie miałam największe stłoczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to szpary robią się tam gdzie zęby są najbardziej stłoczone? a ja nie użwam nici są mi zbędne nawet nic nigdy nie wchodzi mi pomiędzy zęby bo są dobrze ściśnięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×