Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość aparatka z większym stażem
ja po winie czy herbacie zawsze myłam itd a zamki cóż.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
troche lipka bo z fajek jesszcze moge zrezygnowac ale kawa czy herbata to problem;/ wino lubie tylko biale albo rozowe wiec bezpiecznie ale 2 lata na cukierkach z kofeina to przegiecie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
heh przerzuce sie na spirytus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
myślę ze tak źle nie będzie. gdybym od początku tą perłą je myła to może by się aż tak nie odbarwiły, tzn one nie są bardzo brudne, ale mleczne już nie są. tak jak zęby czasami ciemnieją - ze dwa tony ściemniały. noszę rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
w sumie cos sie na pewno z tym da zrobic wiec nie boje tak bardzo zaby- a mialas moze gumki separacyjne zakladane? bo mam to w piatek i troche nie potrafie sobie tego wyobrazic- nie mam kompletnie miejsca miedzy tymi zebami, wiec jak, tak kleszczami mi zeby rozszerzy czy co?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nike421 a gdzie jest ten Twój gabinet... pytam z ciekawości bo tez jestem z krk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
ja miałam separatory wciskane między zeby - takimi właśnie kleszczykami złapała je i naciągała żeby weszły jak pierścień na ząbek - i tyle. nic strasznego :) te gumki są cieniutkie i spokojnie się wcisną między zęby. za to potem może boleć jak będą robiły miejsce na pierscień, ale znośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
ja tam probowalam nitke wcisnac miedzy te zabki i cos sie nie da stad taki stres:D mam nadzieje ze to jakos bedzie- jeszcze czeka mnie skaling wiec tu tez spodziewam sie bezbolesnosci:D wogole mam nadzieje ze do next wtorku bedzie w miare bezbolesnie i dopiero jak zaloze calosc to bedzie przynajmniej raz z porzadnie^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
heh czyli dzien zgrozy jest blizej niz myslalam:D mialam nadzieje ze te separatory to jakis luzik i jeszcze weekend bede miala fajnie a tu widze odwrotnie:D ide po ketonal^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ale przybyło stronek, mam zaległości :). Co do separatorów, to ja mogę powiedzieć tylko za siebie - mnie bolało, na początku prawie w ogóle ich nie czułam, ale jak zaczęły robić swoje to miałam całą noc w plecy, a później już było lepiej, wszystko jest do przeżycia - nie martw się na zapas. Myślę, że Ketonal nie będzie potrzebny :). Sporo pisałyście o szczoteczkach, ja też zastanawiałam się nad kupnem tej całej Oral B Ortho, ale mam już tej firmy tę szczoteczkę z 2 wyciorkami i jestem zawiedziona, wszystko się wygina, a poza tym przy parokrotnym myciu zębów w ciągu dnia, te wyciorki starczają mi na góra 2-3 dni, a potem stają się łyse. Muszę poszukać czegoś nowego, może te z Rossmana o których pisałyście, nie wiem, bo nie mam czasu na szukanie, niestety. Ja już jestem happy, bo orto założyła mi magiczną rureczkę na dolny łuk i w końcu nic mnie nie obciera, mogę mówić i co najważniejsze uśmiechać się i jeść :). Wszystkie ranki już sie ładnie zagoiły (używałam żelu Baikadent). Miałam 7 kg mniej, teraz już 5,5 bo mogę powiedzieć że jem już prawie wszystko, a nie tylko jogurty jak na początku. Choć nie powiem z tymi 7 kg mniej było mi do twarzy :) i czułam się leciutka. Muszę się pochwalić, że pomiędzy górną 2 a 3 zrobiła mi się już malutka szczelinka, więc aparat chyba robi swoje :). Pozdrowionka 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy jak się uśmiechacie z zamkniętymi ustami, to tak dziwnie wygląda?? bo mi się tak dziwnie usta wtedy układają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi odkąd mam aparat trochę dziwnie się uśmiecha z zamkniętymi ustami, wargi układają się troszkę inaczej, no i przecież w buźce jest pełniej. Ale już się do tego przyzwyczaiłam - jak mi założono dół to czułam się bardzo dziwnie, warga dolna mi sterczała, odstawała jak wypchana, ale teraz już się wszystko poukładało i widać to tylko minimalnie. A przed założeniem aparatu uśmiech z zamkniętymi wargami towarzyszył mi zawsze, innego sposobu nie znałam, ze wstydu, teraz jest inaczej :). Czy Wy też macie ciągle tak sucho w ustach, ja mam prawie cały czas sucho, a po nocy to już masakrycznie, z butelką wody to ja się nie rozstaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko po nocy mam sucho w ustach tak na codzień to nie 24.05 zakładam na dół boję się właśnie że będę taka wypchana moja koleżanka tak ma i wygląda jak neandertalczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Straszne takie uczucie suchości, ale na szczęście jest woda :). Ja się przed zakładaniem dołu tego się nie bałam, bo jakoś sobie nawet nie wyobrażałam, że warga może mi odstawiać, ale jak jeszcze na fotelu o orto zobaczyłam się w lusterku, to się załamałam. Orto mnie pocieszała, że wszystko się ułoży, wróci do normy i tak jest powiedzmy w 90%. I tak jak jest teraz nie przeszkadza mi w ogóle. Nie martw się na zapas, to sprawa bardzo indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz myslalam ze sama jestem z ta sucha buzia.. a tu prosze.. nie wiem co zrobic, jem dropsy bez cukrow, pije, wszystkon zeby bylo wiecej sliny A co do usmiechu z zamknieta buzia-to mi sie ukladaja wręcz jakbym sie smucila-wiec pokazuje zębiska :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja dolna warga jest bardziej przyległa niż górna:( o nie ja jak mi zakładali aparat na góre to nie chciałam lusterka teraz też nie będę chciała wszystko w lampie widziałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nusienka, no to witaj w klubie :), ja też myślałam że jestem z tym sama, bo na ten temat jeszcze nic nie wyczytałam, ale jednak nie. Ja z dropsami nie próbowałam, za to woda do podstawa, ale ile można..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chciałam lusterko, bo już byłam bardzo ciekawska i nie mogłam się doczekać kiedy ujrzę wyczekiwany aparacik :), zresztą moja otro zawsze daje lusterko, bo od razu wszystko wyjaśnia, tłumaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatko z większym stażem- ja to wszystko jem =) jagody etc :P mam nadzieje że będzie pasować ta zieleń =) ale jak maznęłam nią koło sosny to wyglądała obiecująco... i Pan który bedzie malował to mówieł że taką już malował i wyglądało b dobrze =) ahh i jeszcze w różnym świetle wygląda różnie =) jutro jade po szkole do ortho. troszkę się boję bo to nieznane tereny a ja autobusem będe.. pewnie przegapie przystanek ;( ps mam nadzieje że wybłagam gumeczki a nie druty :P a jak tak to jaki kolor? bo chyba będe wymieniac i górę i dół (ostatnio dół był miech temtu, a góra 2 więc powinno się chyba teraz to i to co nie?) a może jak będzie można wezmę dwa kolorki i na przemian? tylko ortho ma taki mały wybór... :( aah i mam wielkie odciski na piętach! i prawej i lewej, dosłownie na środku! długość tak z ponad 4 cM:( grubość półtora i są takie napęczniałe... nie moge chodzić :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
ski - metalowy się nie odbarwi, kosmetyczny tak - m. in. od jagód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobija mnie reklama z prawej strony, nie cierpię jej. Niestety skończył się super weekend, co prawda pracowity, ale nie byłam sama. Ehh, mam nadzieję, że już niedługo będzie tak jak być powinno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
ta reklama jest durnowata- strasznie wkurza jak sie przypadkiem mysza najedzie:D troche boje sie tych separatorkow bo to juz w piatek i cos mi sie wydaje ze to nie jest jakas specjalna radosc ale przeboleje:D nie moge sie juz doczekac aparaciku- juz wybralam sobie kolor ligaturek:) chce takie zieloniutkie ale nie wiem czy orto bedzie mial i czy wogole przewiduje- jak nie to bede zla:D tymczasem bede sie podniecala symulacja:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak długo będziesz miała separatory? Nie jest to zbyt przyjemne, zwłaszcza, jeśli ma się ściśnięte zęby (mówiłaś, że takie masz, też takie miałam). Jest to o tyle nieprzyjemne, że to pierwsze takie doświadczenie. Potem już będzie z górki :) . Zobaczysz jak szybko przyzwyczaisz się do pierścieni i aparatu. Na początku (w pierwszy dzień) bałam się uśmiechać, teraz robię to bez przerwy. Jeszcze po prawie 4 miesiącach słyszę pytanie czy już się przyzwyczaiłam. Zobaczysz, po kilku dniach zapomnisz, że masz aparat. Pisałyście o suchości w ustach rano, mnie też te dotyczy. A od kiedy mam wyciągi na noc, rano nie mogę w ogóle otworzyć ust, żeby je wyjąć, tak mam zamki poprzyklejane wewnątrz do skóry. Kiedyś wargi palcem odklejałam od zamków :) na pół śpiąco. Woda mineralna zawsze stoi przy biurku, kiedy pracuję, a rano mam jak tylko otworzę oczy herbatę :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
hmm ja separatorki 4 dni bede miala bo zakladam w piatek a juz we wtorek aparacik, wiec to chyba jakos zmecze: najgorzej ze ja angielskiego ucze wiec mooi uczniowie beda mieli ze mnie niezly ubaw:) ja sie strasznie o wymowe czepiam wiec jak tylko zacznie sie seplenienie zwlaszcza chlopaki ze smiechu mi popekaja na lekcjach:D juz teraz maja ze mnie dobry polew jak sie dowiedzieli ale mnie to grzeje- najwyzej im sprawdzian karnie zrobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
jak nosilam aparat ruchomy to tez po nocy mialam problemy- tzn nie umialam do od podniebienia odkleic:D obawiam sie troche bo faktycznie mam w buzce scisk jak w media markt na wyprzedazy ale jakos moze przebrne:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wolno robić karnych sprawdzianów!!:) chyba że to podstawówa to trzeba dzieciakom dać popalić u mnie w LO to nawet kartkówek niezapowiedzianych nie wolno robić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się męczę z separatorami także od piątku i jest to strasznie niewygodne;/ Istna masakra, żeby bolą jak cholera i muszę jeść chleb bez skórek ;/ Ale to będzie codzienność od piątku(wtedy zakładam aparacik na dół) Ale przynajmniej schudnę i będę miała ładną figurkę jak pójdę do liceum :D :) (oczywiście nic bez ćwiczeń, sama diet nie wystarczy:P) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×