Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Agatko-aparatko to dobrze, że już jesteś przed końcem leczenia i już wszystko ok :) trzeba o siebie dbać :) moja przyjaciółka nosiła aparat ruchomy całe liceum, bo nie miała łuku na górze tylko kanciato ułożone zęby, nie krzywo tylko nie w łuku, nie wiem jak to wyjaśnić. w każdym razie nosiła aż do teraz czyli ok 7 lat i okazało się, że w jakiś stawach żuchwowych jej \'strzyka\' i musi nosic teraz stały aparat na górze i dole, żeby nie pogorszyć, a orto jej powiedział, że nie ma pewności, że to pomoże :/ ehhhh czasem sobie myślę, jaką ja jestem szczęściarą, że mam tylko tak trochę pokrzywione zęby, bo ludzie mają takie tragiczne sytuacje, że szok......... także nie mogę narzekać, bo ludzie mają gorzej.... 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam...chciałam sie dowiedziec...... ile kosztuje aparat na górną szczeke.....ale nie stały.... moze ktos wie..i orientuje sie w tym cenach gdyz jestem w trakcie lecczenia zebów..... po leczeniu dopiero wybieram sie do ortodonty????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O 2 w nocy jade nad morze :) WRacam dzien przed zakladaniem aparatu.. mam zamiar wykorzystac te ostatnie dni bez aparatu i zelaznego usmiechu :) Ale tak szczerze to nie moge sie doczekac tego druciaka :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czytam sobie co sie u was dzieje i czasami mysle sobie ze ja chyba mam jakis cudowny ten aparat nic nie boli dzis juz jadlam schaba, troszke bylam poobcierana ale przeszlo a i to bylo do przezycia. Balam sie pojscia do pracy ale dalam rade nie biorac przy tym nic przeciwbolowego ( poza mocniejszymi drinkami z moim facetem:)) Chociaz nie mowie hop!! ciekawe jak bedzie po pierwszej wizycie i podkrecaniu:)? tak prawde mowiac tak sie ciesze ze bede miala proste zabki, przestane sie wstydzic usmiechac i rozmawiac przy obcych, ze zaden bol mi nie starszny. Te ktore jeszcze wahaja sie przed zalozeniem aparatu!!!-- zrobcie to!!! jesli sie wczesniej zdecydujecie zawsze to bedzie kilka dni mniej noszenia:) naprawde wszystko jest do przezycia moze jest dziwnie i nieswojo ale sadze ze porod jest gorszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha mam nadzieje ze zdjecia moich krzywolcow pokaze w najblizszym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachliwa - superaśny ten aparacik - jak mój kiedyś:) aż mi się zaczęło do niego tęsnkić heh.. wiecie, czasami naprawdę czuję jakby mi tego kagańca brakowało.. poza tym fajnie tak nosić aparat.. ;) a jak nosiłam to odliczałam tylko do zdjęcia hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikii27
hej dziewczyny:) wlasnie przymierzam sie do zalozenia aparatu...czy ktoras z was wie gdzie w gliwicach mozna zalozyc ten aparat w systemie DAMON?? bylabym wdzieczna za wszelkie informacje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeżyłam dzisiejszą noc bez okaleczenia jezyka i policzków)Jednak gdy rano się budziłam zęby strasznie mnie bolały....myślałam, że nie wytrzymam:(Ale teraz jest trochę lepiej chociaż z łózka wyszłam dopiero ok 14:)Strasznie bolała mnie też cała głowa i uszy:( ciesze się że troszkę przeszło, bo marzyłam żeby chociaż na chwilke ściągnąć aparat.Mam nadzieje, że to tylko po pierwszej nocy tak sie czułam:) Ogólnie jest oki:)Coraz bardziej przyzwyczajam sie do aparatu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strachliwa nagorsze sa pierwsze dni ale potem bedzie coraz lepej ;) Ja jak bolało i nie mogłam jesc, to tez miałam ochote sie go pozbyc, ale jak juz nic nie boli i jem normalnie to o tym nie pamietam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o szybką odp.
hej a można mieć aparat stały na ząbkach gdy idzie sie na operacje (kręgosłupa)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli nie będzie przeszkadzał przy narkozie (intubacja etc) to chyba nie ma przeciwskazań.. ale na przykład na rezonans magnetyczny - trzeba wszystko metalowe zdjąć - to chyba z aparatem nie można..? musisz zapytać swojego lekarza, u nas nikt nie miał takiej "przygody" na topiku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachliwa, witamy w gronie aparatek 🌻. To i ja troszkę skróciłam swoją stopkę, bo moja to już była mega rozmiarów :), choć podejrzewam, że nadal będzie wymagała skrócenia. Uzbrojona po zęby, jeśli mogę wiedzieć, to u kogo zakładałaś aparat? Zmykam na Wały podziwiać żaglowce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety, nowych zdjęć póki co jeszcze nie mogę zamieścić, a co więcej - nie mogę ich zrobić, bo zepsuł mi się aparat :(, ale jestem zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygrys2007
Do Effci Oglądałem zdjęcia i dlaczego na tym odstającym zębie nie masz zamka??? On ma tak zostać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość up____________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz uzbroić się w cierpliwość, Effcia na pewno odpisze jak tylko będzie mogła. moim zdaniem u niej trzeba najpierw zrobić na tę 3 miejsce i dopiero ją ściągać na dół - zobacz jak ma ciasno w łuku - a gdyby teraz przyklejono jej zamek to tylko by haczył o wargę i kaleczył a żadnej funkcji nie spełniał.. na pewno ten ząbek tak nie zostanie - chyba szkoda byłoby zachodu gdyby zakończenie leczenia miało być takie \"połowiczne\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatko z wielkim stażem -> wielkie dzięki za \"wstawienie się\" za mną 🌻 i udzielenie bardzo dobrej odpowiedzi :). Jest dokładnie tak, jak napisałaś, czyli czekamy na zrobienie się odpowiedniej wielkości przerwy między ząbkami, by móc wziąć się już za tę trójkę. Szczelinka już jest, czego niestety nie widać na zdjęciach i robi się coraz większa, choć jeszcze daleko do takiej, w którą wskoczy 3. Ta trójka zawsze była dla mnie czymś strasznym, to głównie przez nią nigdy się nie śmiałam \"pełną gębą\" i nie pokazywałam zębów. Teraz też się jej bardzo wstydzę, ale jak ktoś widzi aparat, to wie, że z nią walczę i już jest trochę inaczej. U mnie to rodzinne, nie ja jedna w rodzinie mam takiego ząbka, choć wśród młodych jestem jedyna. Miłego dzionka życzę Wszystkim..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
effcia-> aparat zakładałam u pani Elizy Górniak. Sluchajcie mam do was pytanko. Jako to jest z aparatem ortodontycznym na lotnisku? Po przecież, jak będę przechodziła przez bramkę to zacznie piszczeć. Czy wystarczy, jak tylko że pokażę go celnikowi? Czy muszę mieć zaświaczenie, które upewni panów celników, że to w buzi to rzeczywiście jest aparat, a nie bomba? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini
u mnie widać już poprawe mysle ze do pazdziernika bedzie juz na miejscu zabek a pozniej juz czekac kiedy sciagna mi aparacik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodałam jeszcz do stopki link do zdjecia przed założeniem aparatu... przez ta ochydna 3 którą tu dobrze widać(zbyt szeroki uśmiech) go założyłam;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzbrojona, co do lotniska, byłam świadkiem opisanej przez Ciebie kontroli, ale nie było żadnych problemów :) wiadomo, że trzeba zdjąć wszystko co metalowe, a jeżeli nadal piszczy, przechodzisz za bramkę, pokazujesz buźkę, a celnik używa wykrywacza metalu w postaci jakże kuszącej "pałeczki" i jeżeli piszczy tylko wogół buźki, to oczywiście nie ma problemów :) może są jakieś inne procedury w przypadku zagrożenia terrorystycznego, ale akurat jak ja leciałam, był spokój, także jesteśmy bezpieczne i możemy latać bez obaw :) mam nadzieję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś pustawo, jak nie u Nas :), to chyba za sprawą weekendu. Uzbrojona, dziękuję za odpowiedź. Pozdrowionka 🌻, idę jeść śniadanko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachliwa...witamy w gronie aparatek:) ja dziwnie się czułam przez pierwsze 2 dni.Moim głównym problemem było to że dwa dni po założeniu aparatu szłam na wesele do przyjaciółki i modliłam się aby wszystko co będzie do jedzenia było miękkie i chyba Bóg mnie wysłuchał bo zajadałam się mięciutkim serniczkiem i całą resztą pyszności tylko denerwowało mnie to że co chwilę biegałam myć zęby zresztą dalej mnie to denerwuje wiec ograniczam jedzenie do minimum:) aaa no i takie dziwne uczucie miałam ze jak tylko dotknę zębów to wypadną:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz news: NIE PISZCZAŁAM! Przeszłam przez bramkę na lotnisku i nic! Zaraz potem szedł mój szanowny men i bramka zaczęła piszczeć bo, jak zwykle, zapomniał ściagnąć pasek. Czyli bramka działała....hmmmm wniosek z tego taki, że jak się człowiek uprze, to żaden celnik się o aparacie nie dowie. A jakbym była terrorystką i miała zamki z trotylu na przykład?? Aż strach gdybać. tfu tfu! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, a no pustawo jest i to wlasnie przez weekend (tak mi sie wydaje :P) ja mam jak zwykle pytanko: czy myjecie zabki po wszystkim co jecie? czy tlko po glownym zarelku jak np. sniadanie, obiad i kolacja? czy jak jecie cos miedzy posilkami (np. starte jabluszka :P i rzeczy tego typu) to po nich tez myjecie? bo ja ogolnie podjadam sobie czesto :D i musialabym chyba z 7 razy jak nie wiecej myc zabki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie dlatego ja ograniczam jedzenie bo mi się nie chce myć. Mnie ortodontka powiedziała że po wszystkim myć i trochę mnie znajomi nastraszyli żeby lepiej myć bo jak się coś potem zrobi to będzie kłopot a ja też jestem żarłok i zawsze muszę coś chrupać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie, tylko, ze ja juz tyle kg zjechalam na wadze, ze nie moge sie tak ograniczac :( a przez to co moge jesc (bo niewiele) to nie przybieram na wadze, serio ja mam juz niedowage :o a nie chce sie faszerowac jakimis tabletkami na zwiekszenie masy ciala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka_ja jeżeli chcesz przytyć to tu masz listę rzeczy co powinnaś jeść . ja to stosuje i przytyłem 3 kg w ciągu 2 tygodni :)(przy 6 posiłkach dziennie) i zęby od tego nie bolą . więc tu masz listę : • Makarony (gotowane na półtwardo), ryż brązowy (naturalny), • Pieczywo ciemne z pełnego przemiału, razowe, pumpernikiel, • Muesli, płatki, rodzynki, słonecznik, pestki dyni, bakalie • Suszone owoce (morele, banany, papaja, jabłka, śliwki, figi, daktyle), • Owoce: ananas, banany, grejfruty, awokado, truskawki, • Gęste soki owocowe i warzywne, nektary, • Napoje mleczne: kefiry, jogurty, kwaśne mleko, mleko acidofilne, • Napary ziołowe - melisa • Warzywa: groszek, kukurydza (unikać z puszek), ziemniaki, groch, fasola, kabaczki, oliwki, wszystkie pozostałe warzywa strączkowe, • Krakersy, batoniki energetyczne, pełnoziarniste herbatniki • Miód, • Ryby morskie, • Oliwa z oliwek, olej lniany • Drób, wołowina myślę że większość z tych rzeczy lubisz więc życzę smacznego ;):):))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×