Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

hehe domyślilam się :D Mnie przez chwilkę nie było, bo szukałam dla was linka(u)-też nie wiem, jak się to odmienia :). I oto on: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=23692&w=64749990 Historia chłopaka, który PO ściągnięciu aparatu, postanowił nie utrwalać efektów i czekać aż zęby się znowu powykrzywiają. Masakra. Ludzie to mają ku ku na móniu hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skopiowałam i znalazło więc ok :) ogólnie rzecz biorąc kretyn :o zamiast iść do innego lekarza działa sam na własną ręke. ciekawe co będzie za parę lat.. jak widać reteiner jest bardzo potrzebny - gościu 3 tyg nie nisił i wada już zaczęła wracać (szkoda że nie wziął pod uwagę, że po wyrwaniu zębów nie będzie miał takiej wady jak kiedyś..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednak link nie działa......:P shit Trzeba isc na forum Gazety.pl , na forum ortodoncja. i tam, wśród wpisów różnych ludzi, na pierwszej stronie, jest wypowiedź po tytułem \"NIESYMETRYCZNA TWARZ!!!!!!!\" autor: zorro301

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z wiekszym-> przywracasz mi wiare w siebie!!!!! jednak dziala? suuuper :) Też uważam, że to kretyn. Teraz sam sobie zafundowal loterie. I po jakimś czasie dopiero sie dowie, jak TYM RAZEM bedzie wyglądał. A jak mu sie nie spodoba???? To aparat???? heheheh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a juz mam pisałam to pewnie w trakcie zanim pokazałs inny sposób dotarcia do tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojj widze, ze niektorzy mają tyle kasy, że nie szkoda im wydanych tysięcy na aparat .. tylko pozazdrościć :D szkoda tylko, że niezbyt mądry ten ktoś..:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzbrojona po zeby Ojak ładnie widac teraz ze ci sie zabki prostuja :) no super ehhhh..... jakie ty masz ładne te zabki :) takie bieluteńkie mmmmmmm tez takie bym ciała hehe :) A własnie ostanio przegladałam zdjecia swoich zabków robione od dołu i jednak mi sie prostuja bo teraz mam prawie w łuku a wczesniej nie miałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśle o założeniu...
Mam pytanie do was wszystkich,ale szczególnie do dziewczyn z warszawy. Musze usunąć zęby 8-mki. u mnie w gabinecie normalnie kosztowałoby to ok 300 zł. ale że one są jakieś trudne do usunięcia, będe musiałą brać jakieś antybiotyki itp. to koszt tego wyniesie ok. 500 zł- jeden ząb. w dodatku potem około 7 dni mam być spuchnięta i nie do wyjścia z domu na zajęcia. W niektórych gabinetach jest możliwe zrobienie tego w szpitalu gdzie potem tzreba zostać na obserwacji jakieś 2 dni. I tu mam pytanie czy któraś z was miaął podobną sytuacje? ile u was to kosztowało, i czy byłyście na tym w szpitalu czy w zwykłym gabinecie? no i w jakim mieście ;) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem z wawy. miałam dłutowane dolne 8 w klinice Gordent na stokłosach. dłutowanie jednej kosztuje 240zł, ja byłam \"po znajomości\" więc taniej mi zrobili :) (u mojej orto ceny zaczynały się od 450zł wzywyż za usuwanie..) polecam chirurga - rewelacja, jeśli będziesz chciała więcej info o nim to służę. ogólnie nie spotkałam się z opcją hospitalizowania przy usuwaniu więc nie wiem gdzie i jak to załatwić.. naprawdę nie jest źle przy takim normalnym dłutowaniu - opuchlizna będzie niezależnie od miejsca, gdzie wykonasz zabieg (lub nie - ja miałam po jednej opuchliznę, po drugiej nie) :) brałam augmentin (chyba tak się pisze) - standardowy antybiotyk, poza tym ketonal forte żeby nie bolało i luuzik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam wyrywane ostatnio dwie ósemki na kasę chorych w Ostrowi Mazowieckiej. Nie płaciłam nic, antybiotyk kosztował mnie niecałe 9zł. Zastosowałam się do poleceń chirurga i nie spuchłam nic a nic (zimne okłady, nie jeść gorącego itp). Zero bólu, nawet jednego proszka nie wzięłam. Szybko, tanio, bezboleśnie. Rozejrzyj się może za gabinetem na kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśle o założeniu...
aparatko... ale co to dokładnie znaczy dłutowanie? znaczy wiem że usówanie ale takie o jakim ja mówie? ja podobno mam te 8-mki bardzo trudne do usunięcia i to jakoś chirurgicznie trzeba czy coś. jak możesz to napisz coś więcej o tym gabinecie - może mają jakąś strone i ile tam konsultacja by wynosiła? Czyli mówicie że z tą opuchlizną to przesada? nie powinna się utrzymywać aż 7 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśle o założeniu...
a z tym na kase, to nie wiem jak zrobić... u mnie w medycynie rodzinnej wszystko robią za kase prywatnych ludzi i w ogóle żadko gdzie jakoś na kase można zrobić... taka polska niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśle o założeniu...
ehh.sama już nie wiem. mój dentysta mówi że to trudny zabieg i nie każdy się go podejmie - nawet on sam nie tylko jakiś inny lekarz który tak raz na jakiś czas przyjeżdza. nie wiem czy inny tego nie schrzani. boje się, bo tak się nasłuchaąłm że to trudne że boje się że ktoś inny może to żle zrobić. a ja jakoś do swego dentysty nabrałąm zaufania. i teraz ciężko innemu lekarzowi zaufać. eh. napisz prosze aparatko czy to naprawde dobry lekarz? ktoś jeszcze z twych znajomych tam się leczył? wiecie 1000 zł za 2 8-mki to strasznie dużo.heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też muszę mieć dłutowane ósemki na dole. a dłutowanie to usuwanie ósemek jeszcze zanim wyrosną, czyli trzeba je wyciągnąć spod dziąsła... i trzeba to właśnie zrobić chirurgicznie. ja będę je miała prawdopodobnie normalnie w gabinecie stom. dłutowane. Boję się jak nie wiem co, ale jak trzeba to trzeba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle o zalozeniu - a twoj dentysta pewnie się tego nie podejmnie, ponieważ nie ma do tego odpowiednich warunków, bo mój np też powiedział, ze się nie podejmnie, ale u siebie w prywatnym gabinecie w domu. natomiast jeżeli pojadę do gabinetu, gdzie on rownież pracuje(pewniejakaś klinika), to zrobi mi to tam bez problemu:D zobacz na str. 436 tam malamii80 dokładnie opisała co zrobić, zeby po wyrwaniu bylo wszystko ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ja wreszcie sie zdecydowalam,a raczej moi rodzice zdecydowali mi sie \"fundnąć\" aparacik.Mam miec usuniete 4 piatki,juz dwoch sie pozbyłam,jeszcze dwie.Powiedzcie mi,moze wiecie-Jesli ortodonta wziął juz odciski mojej szczeki(czy jak to nazwac ;)) i zgryz,to czy jak pojde do niego z wyrwanymi zebami to juz mi zalozy druciki?Wybaczcie ze tak chaotycznie pisze,ale sama sie zakrecilam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśle o założeniu...
dzięki tiarra... ale ja jednak nie będe mieć dłutowania bo mi to już 8-mki dawno wyrosły... i jakoś krzywo rosną dlatego ciężki zabieg. A mój dentysta nie podejmie się tego bo ciężko a nie że nie ma warunków bo ten drugi lekarz przyjeżdza wąłśnie do jego gabinetu- więc tam wszystko jest najwyrazniej. ehh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle o zalozeniu - a wiec to tak... ale nie przejmuj się, na pewno będzie dobrze! ja też już jakoś się inaczej nastawiłam na to wszystko;D i czasami się nie poddawaj!!!!:D ale faktycznie 500 zł za jedną ósemke...? troche dużo jak na moje.. może właśnie lepiej najpierw zorientuj się jak to u innych cenowo wygląda... no bo płacić prawie drugie tyle za ósemki, co za aparat... a ciekawe ile ja będę za dłutowanie płacić :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z wiekszym.. - a jak długo miałaś tą opuchliznę po dłutowaniu? a teraz szczerze...- jest się czego bać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....ja, 7 lat temu, za dłutowanie 8mek płaciłam 900zł...Miałam megaopuchliznę (taką podchodzącą aż pod oczy) przez tydzień. Na moich policzkach pojawiły się też duże siniaki (??) i nie znikały przez ok. 1,5 tygodnia. NIeźle co? Ale nie bolało! (zabieg pod narkoza) hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×