Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość a ja mam takie pytanie
czy aparat moze nie zadziałać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OMG...wróciłam z pierwszej wizyty u orto...padam z nóg... No, ale zamieszcze notke dotyczącą moich wrażeń. Zrobiono mi wycisk i dwa zdjęcia (zapłaciłam za wszystko 200zł). Podobno mam zgryz krzyżowy...hmm Powiedziałam mojej orto że jestem zainteresowana tylko górą, by górną szczęke doprowadzić do ładu i składu...- no problem:) Będę musiała usunąć jeden ząb z prawej strony - albo to bedzie zdrowa 4 albo już wcześniej leczona 6. Decyzja zapadnie 2 października - boje się tego wyrywania szczerze mówiąc;/ No i narazie było by na tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikusia9425
mam pytanko bo mam miec jutro zkladany aparat staly na gore i ortodontka nie robila mi wycisku czy jest to mozliwe odp szybciutko pliiiissssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem po wizycie:D mam jaskrawe zielone ligaturki;) łuku mi nie wymieniała, mówiła, że następnym razem...;] mówiła, że są efekty, których ja nie widzę, ale o to mniejsza:P kolejną wizytę mam za póltora miesiąca tj. 14 listopada ...:P troche czekania:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem po wizycie:D mam jaskrawe zielone ligaturki;) łuku mi nie wymieniała, mówiła, że następnym razem...;] mówiła, że są efekty, których ja nie widzę, ale o to mniejsza:P kolejną wizytę mam za póltora miesiąca tj. 14 listopada ...:P troche czekania:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatha-A4
Witam:) Ja mam niestety bardzo duza wade zgryzu. Tylko aparat Damona moze ja wyleczyc, w przeciwnym wypadku wygladalabym jak szczurk- jak to mowi moja ortodontka. Za calosc aparatu place 5000zl. Mam go juz od 8 sierpnia, dół zalozylam miesiac pozniej. Na gorze widac juz roznice:) Aparat obcieral mnie przez tydzien. Zuzylam bardzo malo wosku i w sumie czuje sie z tym dobrze:) Niestety wczoraj wypadl mi zamek z dolnej osemki:( tydzien po zalozeniu;/ Co gorsza nie wiem co sie z nim stalo!! Musialam go chyba polknac choc bardzo dbam o to by aparat sie nie uszkodzil;/ Czy ktos mial podobna sytuacje?? pozdrawiam wszystkich druciaków;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałem mi odpadł misiąc temu:P byłem dopeiro dzisiaj na wizycie...;] Ale moja orto stwierdziła, że tam to on akurat jest mało potrzebny i że dopeiro na następnej wizycie mi go przyklei tj. za 6 tygodni:P zawineła go ładnie w woreczek i wsadziła do mojej karty i tam sobie poczeka te 6 tygodni:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria86
czy dowiem sie czy te gumki sepracyjne bolą?? bo stresa mam lekkiego przed ich zalozeniem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>kikusia,mi zrobiła wycisk dopiero po założeniu zamków;p a co do gumek,to zakładanie nie boli,ale później napieprza przy jedzeniu czegokolwiek heh,wczoraj dopiero zorientowałam się,że orto założyła mi gumki,mające rozepchać zęby,by zrobić miejsce na cofniętą dwójkę..tyle że nie wiem,skąd to miejsce ma powstać,skoro mam raczej stłoczone zęby..ktoś wie,jak to działa???;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikusia9425
Dzięki za odp czyli wycisk zrobila ci po zalozeniu aparatu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikusia9425
Dzieki za odp a te zamki to co to jest >??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wystarczy poczytać parę stron wcześniej lub sam początek ja rozumiem że duzo stron ale tematy te przewijają się cały czas, powodzenia ....aparat składa się z zameczków ech, miłego week :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maria86: Zalezy kogo, mnie bolaly tylko przez jeden dzień, a moja kolezanke prawie tydzien az w koncu jej wypadly jak jadla i orto pozniej stwierdzila ze sama je sobie wyciagnela :/ a to nieprawda... :| To zalezy od osoby i tego jak blisko masz zeby. Ale ogolem da sie to wytrzymac, naprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chmurka27 przykro mi nie mam żadnej fotki, cyfrówki tez nie mam, robię zdjęcia lustrzanką, nie robiłam historii aparatu(niestety), pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikusia9425
odp pliss jeszcze cos o tym wycisku prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikusia9425
ej a ona mi moze zalozyc aparat bez wycisku odp plisss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikusia9425
ej a ona mi moze zalozyc aparat bez wycisku odp plisss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikusia9425
a da sie załozyc aparat i zrobic wycisk w tym samym dniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak,jak mówiłam,mi zrobiła wycisk w czasie zakładania aparatu..z tego,co wiem,orto zawsze robi wyciski,chociaż może niektórzy lekarze go nie potrzebują.pozdr;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikusia9425
to mnie uspokoilas bo wlasnie o 17 ide zkladac aparat i całkiem mozliwe ze zrobi mi wycisk przy zakaladaniu nie???? a bolało ci zakladanie i ten wycisk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kikusia9425 Wycisk nie boli:) Orto da Ci na takiej specjalnej łyżce (formie) taką mase (moja masa miała kolor zółto - zielony)przyłoży do dolnych ząbków na kilka sekund i po pewnym czasie ona sama zastyga i można ją wyjąc z ust. Tak samo postapi z twoimi górnymi ząbkami. Również da Ci do zagryzienia taką \"gume\" - nie wiem jak to określić :P by mieć również twój zgryz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xKarolaxD
A mnie ząbki bolą, oj bolą :( Ale .. da się wytrzymac :) Najgorzej było wczoraj ... nawet ich dotknąc nie mogłam ... I jeszcze byłam 7 godzin w szkole :/ Dobrze ze mam wosk bo te haczyki na trójkach mnie obtarły .. Ciągle mi sie zdaje ze zęby mi sie ruszają XD Hehe .. ogólnie jestem zadowolona :) Faajnie jest :) Polecam aparat wszystkim niezdecydowanym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikusia9425
a miał ktos jeszcze robiony wycisk w tym samym dniu co zakladnay aparat odp szybciutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie... To jest możliwe? Przecież musi zrobić odlew gipsowy, potem zaplanować leczenie coś tam coś tam... No nie wiem nie znam sie nie wiem jak to jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie;] raczej dosc dziwne jest to ze ortodonta przed zalozeniem aparatu nie robi wyciskow zeby juz nie powiedziec ze niefachowe, bo na tych odlewam on moze dokladnie ocenic sytuacje obliczyc ile miejsca ma ilepotrzebuje i wlasnie wszytsko zaplanowac, ale coz... dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem też dziwne że nie ma wcześniej robionych wycisków, a może ma taką wadę, że jest to niekonieczne, nie wiem najlepiej sie zapytac ortodonty to sie wyjasni mi już pare dni minęło, już ponad 2 tygodnie jak mam aparaciki, jest dobrze:) tylko w tym rzecz że nie widzę zmiany, a ja bym chciąła już coś zauważyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem też dziwne że nie ma wcześniej robionych wycisków, a może ma taką wadę, że jest to niekonieczne, nie wiem najlepiej sie zapytac ortodonty to sie wyjasni mi już pare dni minęło, już ponad 2 tygodnie jak mam aparaciki, jest dobrze:) tylko w tym rzecz że nie widzę zmiany, a ja bym chciąła już coś zauważyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie u mnie juz prawie 2 miechu i PRAWIE nic sie nie ruszylo xD:P po prostu orto cofa mi 3 w miejsce 4 a to PRAWIE nic sie nie rusza... a reszta stoi bez zmian...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×