Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość ida-corrida
Hej Pomponka40, to chyba mamy taką samą wadę, też mam wąską szczękę i zgryz krzyżowy, ale w lewą stronę mi wychodzi więc chyba lewy. 17 października miałam założony Hyrax, a24 górny łuk, ale nawet nie pytałam się o cenę kosmetycznego bo i tak wzięłam metalowy. No i fioletowe gumeczki , hihihi, perłowy ciemny fiolet, odważny jak na 1raz cio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankako
Witam ponownie wszystkich. Bardzo mnie cieszy fakt, że aparat zakładają nawe osoby po ukończeniu 30. Ja też bardzo długo zastanawiałam się czy założyc aparat. Teamt powracał do mnie cyklicznie, ale ja miałam obawy czy w moim wieku to nie będzie wyglądac śmiesznie. Obecnie czekam na chirurgiczne usunięcie 8 i pod koniec listopada zakładam aparat na dół. Po 3-4 miesiąca ch na górę. Niestety moja wada jest dośc głęboka, więc zakładam aparat metalowy. Już nie mogę się doczekac. Jak widzę osobę z aparatem to mam wrażenie że jest z "mojego klubu" ;-)))) Nawet mi się to podoba, taka biżuteria i do tego strasznie droga.... Więc pozdrawiam wszystkich i trzymam za wszystkich kciuki. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria0405
hej wszystkim:) czytam wasze forum juz dość długo, bo od wakacji zastanawiam sie nad założeniem aparatu. 21 paź. miałam pierwsza wizyte (powiem szczerze torche mną wstrząsneła),orto zrobiła mi wyciski i miałam robine zdjęcia RTG(czy jak to sie tam nazywa.) Dzisiaj jestem juz po drugiej wizycie:)Pani ortodonkta przedstawiła mi plan leczenia:) 14 listopada bede miala zakładany stały aparat na góre(wybrałam kosmetyczny biały) dól troche poczeka bo mam miec wyrwane 2 czwórki i możliwe ze ósemki tez jak bym mogła to prosze o dopisanie do listy mam 16 lat/miejscowość Ustka/narazie aparat stały kosmetyczny biały na gore:) pozdrawiam wszytskich:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow! :D ale nas przybylo;) kolejny raz pisze, ze wiek nie gra tu zadnej roli dlatego dziwie sie, ze jakikolwiek ortodonta mogl powiedziec, ze to ostatni dzwonek :O znam osoby w wieku 50 lat, ktore nosza badz nosily aparat i maj proste zeby! misia: co do tego czym rozni sie damon od systemow bezligaturowych i zwyklych aparatow to polecam cofnac sie kilka stron wczesniej gdzie sa opinie na ten temat i linki. czym damon rozni sie od innych bezligatur nie mam pojecia, byc moze niczym, a byc moze ma ta magiczna moc, ktora go reklamuje. co do tego czym roznia sie bezligaturowy od zwyklego to wlasnie tym, ze nie ma w nim gumek, ktore sie wymienia i maja rozne kolory. jak to wyglada ze strony medycznej to zdecydowac powinien lekarz gdyz wybiera sie aparat do wady, a nie na odwrot. co do wyrywania zebow to jesli ktos ma watpliwosci niech skontaktuje sie z onnym lekarzem aby miec pewnosc, ze to dobra i przemyslana decyzja. no i witam wszystkich nowych aparaciarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia***
crazy_bagie a prosze powiedz mi czy ten aparat samozatrzaskowy a bezligatur to to samo??????!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomponka40
Do ida-korrida fioletowy jest teraz najmodniejszym kolorem i pewnie ładnie wygląda:))mam na myśli jasny fiolecik:) też miałabym ochotę na kolorek ale mój aparat jest bezligaturowy,białe ceramiczne zamki i gruby srebrny drut.Ciekawe czy bardzo seplenisz?bo ja dosyć mocno:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarzem nie jestem, ale wydaje mi sie, ze to samo bo nie slyszalam aby cos ostatnio nowego wprowadzili na polski rynek. jesli chcesz wiedziec wiecej poszukaj w google aparatow ligaturowy bedzie mial gumki srebrne, albo kolorowe a bezligaturowy bedzie mial zamki w formie zatrzaskow jego przykladem jest wlasnie damon. http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.ortodonta.info/images/aparat_staly2.jpg&imgrefurl=http://www.ortodonta.info/aparaty.html&h=262&w=350&sz=35&hl=pl&start=2&um=1&usg=__Vbf9TOcLOktRsU6ELgFNDbK1MeQ=&tbnid=ldESD2HyaFCPfM:&tbnh=90&tbnw=120&prev=/images%3Fq%3Daparaty%2Bortodontyczne%26um%3D1%26hl%3Dpl%26rls%3DGWYE,GWYE:2006-49,GWYE:en%26sa%3DN tu masz ligaturowe a tu damon http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.dentalmed.net.pl/files/1.jpg&imgrefurl=http://www.dentalmed.net.pl/pl.php5/Zakres_uslug/Ortodoncja&h=202&w=400&sz=64&hl=pl&start=10&um=1&usg=__R8B0nkv5AxtjoaMzpH2qATc86mQ=&tbnid=DPJ9mioO9fuvnM:&tbnh=63&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Ddamon%2Baparat%26um%3D1%26hl%3Dpl%26rls%3DGWYE,GWYE:2006-49,GWYE:en%26sa%3DN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ida-corrida
Wiesz co, bardzo się tego obawiałam,że będę seplenić. Czytam Wasze forum tak od początku września, no i jak miałam 1 wizytę na początku paźdz.tak się nastawiałam psychicznie na to wszystko (przede wszystkim kupiłam sobie 3 paki kaszek dla dzieci-z obawy,że nie będę mogła nic jeść itp.), no i,że będę seplenić i pluć ;-) no i jak mi się tam język zmieści, yyyy. No i wiesz co? Mam baaaaardzo niski próg bólu, ale hyrax znoszę rewelacyjnie, nic mnie w ogóle nie boli, raz tylko ,jak 2 raz(drugiego dnia) przekręciłam oczko, to mnie z prawej str tak ząb zabolał, jakby mi ktoś go rwał, a ból promieniował aż do skroni. Ale trwało to zaledwie jakieś 5 min, może krócej. Zakładanie też nie bolało, i tego samego dnia zupkę zjadłam, hi hi, ogórkową :-) I o dziwo nie seplenię, chociaż czasem łapię się na tym,że jak szybko mówię, to może coś tam słychać szeleszczącego, no i zauważyłam,że ciężko jest mi wymówić niektóre głoski np. "ki" lub "mix" A ja z reguły zawsze szybko mówię, a jak ktoś szybko mówi to się nie słucha JAK ta osoba mówi, tylko CO, więc inni nawet nie zauważają czy mi jakiś wyraz zaświszczy czy nie ( hmmm, tak sądzę;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ida-corrida
a filet mam ciemny, jeżeli chodzi o ubrania to jasny mi nie pasuje, ale gumki chciałam liliowe,ale z tego co tam miała to nie zauważyłam, ale ten jest faaajny. Kurde najpierw chciałam bezbarwny a wzięłam ciemny fiolet, dobra jestem-sama się z tego śmieję. Ale szkoda,że słabo widać ten kolor qmpele myślały ,że mam bezbarwne, no... siostra zauważyła od razu :-) Może następne wezmę róziowe Idę zjeść lodziki-śmietankowo-śmietankowe-mmmmm-mniam, mniam i z polewą czekoladową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dzis po zajeciach w koncu doczekam sie luku i pierscieni do moich dolnych zamkow.Tak sie balam bolu separacji i przyznaje ze przez 2 dni jest ogromny, dyskomfortowy ale po 2 dniach mija! ja juz jestem 8 dzien z separacjami i jest ok, w ogole ich nie czuc.mam nadzieje ze wszystko dzis pojdzie sprawnie na wizycie i nie bedzie mnie katowac tak jak ostatnio^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
zakladac aparat mozna w kazdym wieku ja mam 36 lat lecze sie juz 7 miesiac postepy sa baaardzo widoczne szkoda tylko ze zdecydowalam sie tak pozno ale ciesze sie ze w wieku 38 lat bede miala piekny usmiech tak ze wszyscy po 30 jak tylko macie mozliwosc zakladajcie aparaty pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie orto chciała trzymać 2 tygodnie z separacjami :/ dobrze,że czytam to forum i wiedziałam o czymś takim jak rurki :) wczoraj zadzwoniła do mnie koleżanka,której dziś założyli aparat i płakała mi do słuchawki,że ją strasznie zęby bolą od tej separacji. U niej niestety nie można było zastosować rurek. Mam nadzieję,że jak będę miała zakładany dół,to również da się przykleić rurki,bo nie wyobrażam sobie tych pierścieni a przede wszystkim separacji :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej no! nie przesadzajcie ;) sepracje az tak nie bola. wiem, ze kazdy ma inna wytrzymalosc na bol, ale jesli boicie sie bolu separacje to jak zamierzacie wytrzmac kolejny wymiany lukow? to tylko drazni przez kilka dni a pozniej spokoj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! ja dzis mialam zakladany aparat na gore + rotator trzonowców:) napatrzeć sie nie mogę :P gdyby nie rotator to wszystko byloby fajnie, ale moze sie przyzwyczaje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kojotka21
Ojjjaacie nie przesadzać! mnie też straszyli, będzie boleć, rozlewanie łez, cała się trzęsłam.. A tak naprawdę to jest tylko 'mały' dyskomfort! i to przy gryzieniu, a nie cały czas. To nie boli, tylko sie po prostu czuje. Z reszta od czego są tabletki przeciwbólowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka34
zaledwie od wczoraj :( choc od miesiecy jestem naiwnie pewna, ze bizuteria zagosci na 1,5 a nie 2 lata. Musialam usunac 4 zdrowe zabki (idzcie koniecznie do stom-chirurga). I nie ma co sie bac wyrywania skoro... separacja boli bardziej. Nie chodzi o wytrzymalosc (poziom bolu) tylko jak blisko siebie sa zabki. Od 7 dni jestem na prochach, zdarza sie ze z bolu budze sie w nocy. Ponoc odczuwany bol mija po ok 2 tygodniach od zalozenia:) zobaczymy... Pozdrawiam wszystkich:) Aparacik metalowy mini, gumki ciemnofioletowe. Polecam:) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wa serdecznie:) ok 2 lat temu byłam wierną uczestniczką tego forum....:) i powiem, że bardzo mi pomogłO:) dzis przez przypadek na nie trafiłam:) W czerwcu sciagnełam już aparat:) teraz nosze jeszcze retainery:) Trzymajcie się dzielnie bo warto:):):):) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grip
ja umieram ze strachu chyba bardziej przed tymi separatorami, bo ja mam strasznie ścisniete zeby i nawet ortodonta mi powiedzial ze mnie to bedzie bardziej bolało niz aparat na poczatku. Ma ktos juz doswiadczenia z tymi separatorami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nosze juz aparat od 8 wrzesnia:)))na tydzien mialam zalozone separatorymiedzy 7 i 8, pierwsze dwa dni byly dosc meczace ale pozniej sie przyzwyczailam.byly chyba 3 czy 4 takie momenty ze musialam sie okleic woskiem bo tak bylam pocharatana w buzi, no i kilka mocnych srodkow przeciwbolowych musialam wziac bo bol byl nie do zniesienia jak zeby sie przesuwaly, ale to btylko 2-3 dni i bylo ok:)we wtorek mam wizyte kontrolna pierwsza po zalozeniu, a wczoraj odkleil mi sie zamek na gornej jedynce, trzyma sie drucika,ale przesuwa sie po calej powierzchni zeba.zastanawiam sie czy isc go dokleic czy poczekac do wtorku i nic sie nie stanie.mial tak ktos????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie ->> zmiana łuku to pikuś w porównaniu do separacji... miałam już wymieniany 2 razy... a separacja to dla mnie koszmar... bo mam tak stłoczone zęby, że jeszcze jak mi wsadza to coś to już wogóle mam taki ścisk, że umieram... aż do ostatniego dnia :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka34 proszę Cie wstaw jakieś zdjątka, jestem dokładnie takim modelem i kolorem gumek zainteresowana ale nigdzie nie mogę znaleść foto jak to będzie faktycznie wyglądało, dlatego plissssss!!!!! Pierwszą wizytę mam jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo proszę prześlij mi zdjęcie ma maila:) Też chcę mini zameczki z fioletowymi gumeczkami :) Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EJ DZIEWCZYNY ! WYDAJE MI SIĘ ŻE TO FORUM JEST TAK PRZEŁADOWANE, ŻE POSTY WSKAKUJĄ DOPIERO PO PARU MINUTACH I NAWET JESLI WYŚLE SIĘ WIADOMOŚĆ A NA KOMPIE POKAZE SIĘ INFORMACJA O "BŁĘDZIE" ALBO "NOT FOUND" TO PO KILKU MINUTACH POST SIE POJAWa...! TERAZ TAKA "MĄDRA JESTEM" A TYLE WIADOMOŚCI WYZEJ ZESPAMOWAŁAM... SORKI !!!....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avaria tego forum sprawia ze nie chce się wogóle pisać ;| A jak sie widzi takie same wiadomości przez całą strone to ...szkoda słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×