Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Aparatka123
Ten temat zakończył swoją działalność ze względu na problemy z wyszukiwaniem informacji i dodawaniem postów!!!!!!!!! Przenieśliśmy się na nowe forum: stalyparat.fora.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eee Dora, chyba nie da rady ;p Ten łuk podniebny się już "zużył", więc się nie przyda innej osobie - dlatego też chyba nie zwrócą Ci kosztów ;p Na pewno po jakimś czasie się do niego przyzwyczaisz, więc głowa do góry :) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b69abafd6 c91f95f.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1307011d5 e244f18.html Proszę, oceńcie, bo sama nie wiem czy są proste, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gawor93
Przyzwyczaisz się do tego, spokojnie ;) Ja jestem w trakcie noszenia aparatu, na górną i dolną część. Z górną jest wszystko ok, bo wcześniej założyłam, ale wczoraj założyli mi dolny i zwijam się z bólu. Jest dla mnie nie do zniesienia. I szukam sposobu na złagodzenie bólu, ale chyba na marne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka55
Pomocy :( Czy jest tu ktoś, kto musiał przed założeniem aparatu usunąć dwójkę? Byłam u 2 orto i każdy z nich mówi o usunięciu tej dwójki, więc widocznie trzeba- ale mam wątpliwości, bo przecież wtedy nie będzie symetrii i jak to ma wyglądać, 3 zęby między kłami zamiast 4? Nie wiem czy mam się decydować na ten aparat, jeśli ktoś miał podobny problem to może doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka55
Pomocy :( Czy jest tu ktoś, kto musiał przed założeniem aparatu usunąć dwójkę? Byłam u 2 orto i każdy z nich mówi o usunięciu tej dwójki, więc widocznie trzeba- ale mam wątpliwości, bo przecież wtedy nie będzie symetrii i jak to ma wyglądać, 3 zęby między kłami zamiast 4? Nie wiem czy mam się decydować na ten aparat, jeśli ktoś miał podobny problem to może doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie, do wszystkiego można się przyzwyczaić. Kiedy ja po pewnym czasie założyłam aparat na dolną szczękę, też nie mogłam się przyzwyczaić - zamki raniły mi policzki, sepleniłam itd. Dopiero po ok. 2 tyg.było wszystko ok, więc spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka55
Pomocy :( Czy jest tu ktoś, kto musiał przed założeniem aparatu usunąć dwójkę? Byłam u 2 orto i każdy z nich mówi o usunięciu tej dwójki, więc widocznie trzeba- ale mam wątpliwości, bo przecież wtedy nie będzie symetrii i jak to ma wyglądać, 3 zęby między kłami zamiast 4? Nie wiem czy mam się decydować na ten aparat, jeśli ktoś miał podobny problem to może doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie, do wszystkiego można się przyzwyczaić. Kiedy ja po pewnym czasie założyłam aparat na dolną szczękę, też nie mogłam się przyzwyczaić - zamki raniły mi policzki, sepleniłam itd. Dopiero po ok. 2 tyg.było wszystko ok, więc spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie, do wszystkiego można się przyzwyczaić. Kiedy ja po pewnym czasie założyłam aparat na dolną szczękę, też nie mogłam się przyzwyczaić - zamki raniły mi policzki, sepleniłam itd. Dopiero po ok. 2 tyg.było wszystko ok, więc spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka55: Jakoś mi się to nie widzi... Podejrzana sprawa. Radzę poszukać innego ortodonty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka55
Pomocy :( Czy jest tu ktoś, kto musiał przed założeniem aparatu usunąć dwójkę? Byłam u 2 orto i każdy z nich mówi o usunięciu tej dwójki, więc widocznie trzeba- ale mam wątpliwości, bo przecież wtedy nie będzie symetrii i jak to ma wyglądać, 3 zęby między kłami zamiast 4? Nie wiem czy mam się decydować na ten aparat, jeśli ktoś miał podobny problem to może doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka55
kurczę, już nie wiem co robić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie stac mnie
Mam 31 lat i mialam bardzo krzywe zeby.... Poszlam do dentysty zeby mi je wszystkie wyrwal i wstawi szcztyczna szczene-z tej rozpaczy ....jednak ten wyslal mnie do ortodonty twierdzac ze w moim wieku aparaty tez nosza. Z wielkim bolem-chodzi o kase zalozylam aparat na gorna szczeke i przez 2 lata chodzilam do ortodontki,... teraz gdy mam juz prosta gore to ortodontka mi powiedziala ze na dolna szczeke tez musze zalozyc aparat bpw W PRZECIWNYM RAZIE JAK SCIAGNE APARAT Z GORY TO WSZYSTKO MI SIE ROZLECI jESTEM ZALAMANA! Nie mamkasy zeby znowy zakladac aparat i znow 2 lata chodzic na wizyty.... Czy tak faktycznie jest ze musze miec tez na dole ten aparat> Mnie wystarczy ze gore mam prosto a na dole wcale nie widac... Czy ktos sie orietuje???? Czy naprawde to KONIECZNE? czy poprostu ta ortodontka mnie naciaga...????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Retencja2010
Chodzi o retencję. Zastanawiam się, która metoda jest lepsza. Słyszałam, że aparaty na noc mało co dają i zęby zaczynają się krzywić. Trwalszy jest chyba drucik przyklejony do zębów. Ale chyba z tym byłby u mnie problem, bo miałam krzywe czwórki i pątki a z tego co wiem to drucik przykleja się tylko do trójek (bo to płaskie zęby). Na trzonowce chyba tego się nie stosuje. Boję się, że aparat zakładany na noc nie utrzyma efektu prostych zębów :-( Miał może ktoś taki drucik na dalszych zębach? Słyszeliście coś o tym? Czekam na odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Retencja2010
Chodzi o retencję. Zastanawiam się, która metoda jest lepsza. Słyszałam, że aparaty na noc mało co dają i zęby zaczynają się krzywić. Trwalszy jest chyba drucik przyklejony do zębów. Ale chyba z tym byłby u mnie problem, bo miałam krzywe czwórki i pątki a z tego co wiem to drucik przykleja się tylko do trójek (bo to płaskie zęby). Na trzonowce chyba tego się nie stosuje. Boję się, że aparat zakładany na noc nie utrzyma efektu prostych zębów :-( Miał może ktoś taki drucik na dalszych zębach? Słyszeliście coś o tym? Czekam na odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola95
Cześć Wam. ;) Mam pytanie: czy jakbym chciała załozyć aparat ceramiczny(esttetyczny) to mogę do niego dobierać kolorowe gumeczki? ;] Z gory dzięki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola95
Cześć Wam. ;) Mam pytanie: czy jakbym chciała załozyć aparat ceramiczny(esttetyczny) to mogę do niego dobierać kolorowe gumeczki? ;] Z gory dzięki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do gosia1212 hej:) Ja w Lublinie zakładałam aparat w Ortomix u dr Walawskiej. Noszę od niedawna wiec oszałamiających efektów jeszcze nie widac ale co moge powiedziec o Pani dr to to ze jest bardzo sympatyczna, konkretna i kompetentną osoba . Przed założeniem aparatu jak i na kontrolnych wizytach wszystko dokładnie tłumaczy a to mysle jest bardzo istotne dla pacjenta. Ceny ma troche wysokie ale mysle ze warto zapłacić wiecej a byc doskonale obsłużonym i zadowolonym z efektów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to prawda ze podczas
noszenia aparatu nie wolno palic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gawor93
Podczas noszenia aparatu nie powinno się palić, bo to zabarwia zęby i bardziej brzydko wyglądają zęby w aparacie. A co do aparatu estetycznego - można gumki samemu dobierać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NiebieskookaAgata
Witam Was wszystkich ;) ja właśnie ściągnęłam dolny i górny łuk aparatu ;) noszę płytkę na górze, a na dole drucik, by zęby się przyzwyczaiły do nowego położenia i się wtórnie nie skrzywiły, Nosiłam ok. 2 lat. Jestem bardzo zadowolona z efektów :) Jak ktoś ma jakieś pytania, to chętnie odpowiem :) Pozdrawiam wszystkie aparatki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam już dość, mam 25 lat i bardzo krzywe zęby, wydaje mi się, że wszyscy mają proste, tylko ja wyglądam jak odmieniec. Mam podobny problem jak BIEDRONKA55 moja ortodontka twierdzi, że powinnam usunąć dwie górne 4, tyle, że jak je usunę to będę mieć najprawdopodobniej duże odstępy między zębami, bo mam bardzo słabo wykształcone 2, są w kształcie takich maleńkich kiełków. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że byłam na konsultacjach u 3 rożnych ortodontów i 2 z nich każe mi te 4 usuwać, a jeden twierdzi, że wcale usuwać nie muszę. Jestem załamana totalnie. Nie dość, że z leczeniem wiecznie zwlekałam z powodu totalnego braku kasy, to teraz jeszcze taki dylemat, któremu ortodoncie uwierzyć? już czasami nie mam do tego wszystkiego sił, a przecież w końcu chciałabym się ładnie uśmiechać, przestaję sobie z tym radzić, bo jak tu być wesołą jak nie można się porządnie uśmiechnąć? Do NIESTETY NIE STAĆ MNIE, mi też absolutnie nie przeszkadzają moje krzywe zęby w dolnej szczęce, jak dla mnie z takim skrzywieniem da się żyć, ale niestety każdy z ortodontów u którego byłam, potwierdza, że konieczne będzie założenie aparatu na dolną szczękę i to jeszcze w trakcie leczenia góry. Inaczej zęby na górze bardzo szybko powróciłyby do swojego pierwotnego stanu, dodatkowo zęby by się szybko ścierały i w efekcie nic by z nich nie zostało. Jeden ortodonta powiedział mi, że dolna i górna szczeka są jak pudelku kremu nivea, muszą do siebie pasować. Ale doskonale Ciebie rozumiem, też nie mam kasy i będę musiała wziąć pożyczkę, żeby zacząć leczenie, tylko najgorsze, że nie wiem, którego lekarza posłuchać. Jak myślicie, który z nich może mieć rację?? Bo nie wiem co robić Sory, że tak długo, ale musiałam się wyżalić bo strasznie mi ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, to forum jeszcze żyje! Mnóstwo czasu :) Zaraz wkleję swoje efekty po aparacie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Witam wszystkie aparatki:) hej nosiłam aparat szafirowy, który zdjęłam w grudniu 2009 także w razie pytań zapraszam. Teraz mam ochotę założyć na sam dół ale metalowy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GiGuE
Ja mam turkusowe gumki separacyjne. Za dwa tygodnie zakładanie aparatu na dół. Czy ktoś z Was ma aparat tylko na dół? Ja chyba będę miała na górę później. Pozdrawiam aparatki wszyściuteńkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GiGuE
kejti83, pocieszyłaś mnie, że też chcesz założyć aparat tylko na sam dół, bo nikogo nie znam z samym dołem. owszem, znam osoby co mają na samą górę, ale na sam dół? Pozdr, aparatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi89speed
czesc.od 3 tyg mam aparat ort a dzis mialam nie mily wypadek przy jedzeniu koalcji.Nie posiadam 5 gornych i zamki ktore laczy drut jest miedzy 4 a 6.Przy jedzeniu drut wyszedlmi z zamka z 6...:/ co mam zrobic...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×