Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

czy ktos wie w jakim przypadku trzeba nosic tzw. szyne która rozszerza podniebienie (chyba)? w kazdym razie nosi sie ją w podniebieniu :D i czy to jest konieczne , czy mozna zastapic to po prostu wyrwaniem zębów? ja mam bardzo ciasno ulozone zeby, a noszenie szyny mnie po prostu przeraza... Juz wole wyrwac kilka zebow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie straszcie mnie szyną, ja mam małą szczękę i zeby mi sie nie mieszczą, dlatego czwórki wyrosły mi z przodu a piatki z tyłu, szóstki usunęłam więc powinno sie teraz wszystko wymieścić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja tez mam malą szczeke... jeden ząb wyrosl mi pod językiem heh ;) a reszta jest bardzo scisnieta i przez to krzywa, ale chyba jak usunę kilka zębów to zrobi sie miejsce dla innych... wole to niz szyne :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może zrobimy tabelkę? :-) ______________________APARATKI_______________________ _____Nick______I_Wiek_I_Data_założenia_I_Czas_noszenia_I *Dora*_________I__27__I_______________I_____3_lata____I brown eyed girl_I__16__I________________I______________I krzywa________I__27__I___07.11.2006___I______________I minka_________I__22__I________________I_____2_lata____I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
______________________APARATKI______________________ _____Nick______I_Wiek_I_Data_założenia_I_Czas_noszenia_I *Dora*_________I__27__I_______________I_____3_lata____I brown eyed girl_I__16__I________________I______________I krzywa________I__27__I___07.11.2006___I______________I minka_________I__22__I________________I_____2_lata___I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skad dziewczyny bierzecie kasę na aparat: własne pieniądze czy od rodziców? ja gdybym się skusiła dobrych kilka lat temu (jak np. jeszcze studiowałam) to może rodzice by mi zasponsorowali. A teraz sama muszę zbierać grosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzywa
Wzięliśmy pożyczkę- 3000 zł. I już prawie nie ma połowy...:(, a jeszcze nie załozyłam. Aha, Doro, możesz mi dopisać- czas leczenia 2 lata:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
______________________APARATKI______________________ _____Nick______I_Wiek_I_Data_założenia_I_Czas_noszenia_I *Dora*_________I__27__I_______________I_____3_lata____I brown eyed girl_I__16__I________________I______________I krzywa________I__27__I___07.11.2006___I_____2_lata____I minka_________I__22__I________________I_____2_lata___I :-) Ja zbieram każdy grosz na kupkę :-) Mam co prawda troche w banku, ale szkoda mi ich ruszać. Spóbuje nazbierać z teraźniejszych niskich zarobków. Najwyżej nie kupie butów na zime i innch rzeczy małopotrzebnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzywa
tyłozgryz duży, poza tym prawa dwójka prawie całkiem schowała się pod jedynkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja mam piątki schowana za czwórkami, na górze i te czwórki tak odstają. Mam nadzieję, że ten aparat coś zdziała :-) W piatek idę usuwać znowu szóstkę na górze, tylko po drugiej stronie. Mi strasznie długo goją się rany. Nie wiem jak bede jeść, teraz jem jedna stroną, ale jak usuna z drugiej to chyba będę połykać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 21 lat aparat mam od pol roku a tak naprawde to tylko jeden zamek bo p. ortodontka sobie tak wymyslila. Ale niedlugo zalozy mi calosc. Bede nosic na gore i na dol i jeszcze pewnie ze 2 lata. Wyrwano mi 5 zebow. Za aparat place sama, co miesiac 150 na wizyty plus aparat na gore i na dol 2400. Ciezkie jest zycie aparatki. Nie mowiac juz o tym ile wydalam na wyrywanie zebow i na leczenie. Sama nie wiem skad biore te pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trąbka 5 zębów?????? Jak Ci zakładała aparat z jednym zamkiem to płaciłaś za jeden zamek czy cały aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, 2 czwórki, dwie piątki i jedna osemke bo rosla poziomo zamiast pionowo i bali sie ze bedzie naciskala na reszte zebow. Zaplacilam za caly aparat wiec czekam az mi w koncu zalozy caly ale ona chyba teraz chce mi cos na dol zalozyc i tylko czekam az kaze mi przyniesc kase za dolny :/ Ogolnie wkurza mnie to chociaz teraz juz staram sie nie myslec o tym tylko wytrwac do konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trabka -jak chcesz byc z nami i dzielić się informacjami na temat zakładania i noszenia aparatu to zapraszam :-) !!! Możesz podać wiek, datę założenia i czas przez jaki masz nosić to wpiszemy Cię chętnie do naszej tabelki :-) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
______________________APARATKI_____________________ _____Nick______I_Wiek_I_Data_założenia_I_Czas_noszenia_I *Dora*_________I__27__I_______________I_____3_lata____I brown eyed girl_I__16__I________________I______________I krzywa________I__27__I___07.11.2006___I_____2_lata____I minka_________I__22__I_______________I_____2_lata____I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem ciekawa czy jak sobie najpierw założę na górę to będe mogła np. za rok założyć też na dół? Bo teraz mnie nie stać na górę i dół razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem ciekawa czy jak sobie najpierw założę na górę to będe mogła np. za rok założyć też na dół? Bo teraz mnie nie stać na górę i dół razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Dora*, ja wlasnie tak robie :) Najpierw góra, zeby szybciej sie wyprostowały ząbki, bo te górne czesciej widac ;) potem dół.. zeby juz bylo calkiem ładne hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam góre bardziej pokrzywioną i mogłabym załozyć później a potem razem je ściągnąć. A Ty w jakim odstępstwie czasu zakładasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiiolciaa
Hejka Aparatki:) ja nosze aparacik od 8 wrzesnia na gorna szczeke...a 7 listopada zakładam na doł:) mam 17 latek a planowany czas leczenia to 1.5 roku:) dzisiaj jestem własnie po wizycie:P mialam zakladane gumeczki separacyje:P PS. Mozecie wpisac mnie do tabelki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj wiiolciaa ! Zazdroszczę Ci! Jakie to uczucie? To naprawde boli? Wyrywałaś jakieś zęby? zaraz dodam Cię do naszej tabelki, jak nie masz nic przeciwko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
______________________APARATKI_____________________ _____Nick______I_Wiek_I_Data_założenia_I_Czas_noszenia_I *Dora*_________I__27__I_______________I_____3_lata____I brown eyed girl_I__16__I________________I______________I krzywa________I__27__I___07.11.2006___I_____2_lata____I minka_________I__22__I_______________I_____2_lata____I wiiolciaa_______I__17__I___08.09.2006___I___1,5_roku___I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
__________________________APARATKI_________________________ _____Nick______I_Wiek_I_Data_założenia_I_Góra_I_Czas_noszenia_I *Dora*_________I__27__I_______________I___X__I___3_lata____I brown eyed girl_I__16__I________________I__X__I_____________I krzywa________I__27__I___07.11.2006___I___X__I___2_lata____I minka_________I__22__I________________I______I___2_lata____I wiiolciaa_______I__17__I___08.09.2006___I___X__I__1,5_roku___I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×