Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

do szczecina wcale nie jest tak daleko :) 3 godz auteczkiem . a ze tak zapytam ile masz latek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Przed chwilą wróciłam z nart i wiem jedno - to nie dla mnie :O Boje się tych gór!!!!!!!!!! :) aparatka- Ty odważniaro!!!!!! Ale masz juz za sobą! Ja mam do wycięcia 1 ósemke na dole. Słyszałam, że dół boli bardziej :O Ale jak wyrywałam na górze zęby to nic nie bolało. U chirurga juz byłam ale tylko z korzeniem po zebie, bardzo bolało mnie wyrywanie :O Jeczałam na fotelu :P Ide spać. Bo rano do pracy..... Dobranoc. aparatka- może jakbyś piła te tabletki skracające krwawienie to by Ci dlugo krewka nie leciała? Na ulotce pisze, żeby stosować przy zabiegach chirurgicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora, nie kombinuj lepiej ;) . Kto Ci powiedział, że dół bardziej boli? Nic nie boli Kobieto Kochana, masz przecież znieczulenie. Wiesz co jest nieprzyjemne? Siedzenie z otwartą buzią, tyle :) . Mnie się oparcie wgniatało w tył głowy i to mnie bolało ;) , poza tym myślałam o moich włosach :D, że są pogniecione ;) . Nudziło mi się, trochę ciągnęło w trakcie usuwania, ale żeby bolało? Nie :) . Nie wierzysz, że też miałam poziomą ósemkę, to mogę kiedyś wysłać Ci zdjęcie ;) . Mój zabieg był dłuuuuuższy niż Aparatki, ale i Ona nie mówi nic o bólu i ja też. Potem może poboleć, wiesz o tym, ale od tego są tabletki. Masz jeszcze dwa dni na zapisanie się na wizytę, miało być do końca tygodnia (chyba, że dasz radę zrobić to w sobotę albo niedzielę ;) ). A jak tego nie zrobisz, to nie wiem co :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMJ - teraz nie moge bo czekam na @ :D aparatka mówiła, że troche bolało wyciaganie zęba. Ten chirurg ma jakies chyba gorsze znieczulenie, bo jak ostatnio wyrywałam u niego korzeń po siódemce to myslałam, że padne z bólu :O A może tam była ropa? Czy złe znieczulenie? Ale dwa razy mnie znieczulał. Mimo to, ż ebolało do domu przyjechałam ze zdrętwiałą od znieczulenia brodą. Co jest grane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czuje w buzi smak krwi, ale nie czuje bolu wczoraj wziełam ibuprom i to wszystko, zastanawiam sie czy znieczulenie odeszło ze tak mało boli;-) Dora wyrywanie czuc, zawsze cos bedziesz czuła, ja wczoraj tez czułam , ale to trwało chwilke, było gorzej niz ostatnio chyba dlatego ze ząb wiekszy:-), wczoraj wieczorem go obejrzałam, ogromniasty jest;-), Dora co sie przejmujesz ze jeczalas na fotelu ja sie wczoraj darłam;-), ale nie z bólu tylko dlatego ze panikuje i histeryzuje;-), no ale juz wszystko za mna:-D, mam nadziejeez ze niedługo ty tez bedziesz miala to za sobą:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kropka_25
do megara hej ja mam porcelanowe do trójek reszta metal i zapłaciłam 1800 zł ( w tym jest już koszt załozenia aparatu) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katekatee
Kropka napisz prosze jak wyglądają te porcelanowe, one sa tak jakby w kolorze zęba czy raczej takie przeźroczyste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka - a jak tnie skalpelem to czuć? :P Umówie sie za 2 tyg. Dzis ma przyjść @, ale pewnie sie spóźni. Jeszcze wczoraj taki stres na nartach!!!!! Nie będę jeździć! To nie dla mnie! Boje się! :O Wole wycinać ósemkę - powaga! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora a ja wolałabym na nartach sie nauczyć:-), jak rozcina nic nie czuc, nawet nie wiesz kiedy to robi, jak szyje tez nic nie czuć:-), tylko samo rwanie czuc, a tak to nic:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kropka_25
porcelanowe są w kolorze zęba, wogóle się nie odznaczają u mnie mam jeszcze pytanie do dziewczyn noszących już aparat, ponieważ wogóle nie odczuwam żadnego bólu (noszę 3 dzień) w pierwszy dzień czułam tylko ciągniecie, czy to jest normalne??, bo słyszałam ze jeśli zęby się przesuwają to powinny boleć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tez czeka wyranie ósemki przy nastepnej wizycie kontrolnej :( jestem panikarana wiec troche sie boje .. pocieszylyscie mnie ze nic nie czuc a Wy byliscie w gorszej sytuacji. Moja ósemka niby jest \"niedorozwinieta\" :) tak powiedzial moj orto bo jest malutka:) i tweirdzil ze szybko sobie z nia poradzi. Dzisiaj znow musze sie do niego wybrac znowu ten sam zamek mi odpasl i w tej samej sytuacji zgryzlam go w nocy:( ... KOCIULINDO A Ty TEZ MASZ miedzy gorna a dolna szczeka rozklinacze ( chidzi mi o takie wypelnienie na przedostatnich zebach zebym nie domykala szczeki) chyba ze Ty nie masz takiego zgryzu jak ja:) juz mam doscy chodzenia co drugi dzien do orto mam nadzieje ze cos z tym zrobi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korpka mnie tez przez 3 dni nie bolało, potem zaczał boleć jeden ząb, następnego dnia rano drugi a wieczorem trzeci, ale nie na tyle mocno żebym nie mogła gryźć chleba. Tyle że moje zęby narazie mają się rozluźnić, znaczy wiązania a nie przesuwać. Był taki moment że nie mogłam do końca buzi zamknąć bo trochę miejsce pozmieniały ale jak na siłe zamknę to wracaja na swoje miejsce i jest git. Oczywiście jak juz zaczną się przesuwać to nie będę ich na siłe wstawiała na dawne miejsce ale póki co mogę. Mój aparat od 3 - 3 jakiś plastik który jest w koloże zęba i prawie niewidoczny, dalej metal i tulejki zamiast pierścieni kosztował 1900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damonka a czemu nasz te rozklinacze, jaka masz wadę że musisz takie coś nosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jakas wade ze zeby tylnie nachodza mi na siebie i zgryzam zameczki .dzisiaj sie sytam jak sie zwie ta wada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka- leci krew? Sączy sie tak, że musisz nosić wacik? Tez tym razem nic nie spuchłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora, wszystko jest dobrze, nie musze miec nic w buzi wacik nie potrzebny:-) wczoraj chyba za szybko wyjelam ten co mi wsadzili:-), rana jest jeszcze swieza to czuje w buzi ta krew, ale mocno nie leci, nie opuchłam, moze minimalnie,nie widać trzeba by sie przyjrzec:-), własnie sobie pospałam troche:-) i bede jeść krokieta z mieskiem:-), czyli jak widzisz wszystko dobrze, zjadłam jeszcze ibuprom, nie boli mnie mocno własciwie prawie wcale tylko jak chce sie mocno usmiechnąc:-) A wczoraj tez mnie miło potraktowali, jakas panie mnie trzymała za ręke:-) bo ja poprosiłam, spryciarz tez był miły jak krzyczałam to chcial jeszcze dac znieczulenie ale ja nie krzyczałam z bólu tylko z paniki:-), wiec powiedziałam ze juz nie chce znieczulenia, mysle ze 2 zastrzyki to było i tak duzo:-), Dora jak chcesz to wyśle tobie zdjecie moich 8, zobaczysz jak rosły no i jak chcesz to wyrwane tez wysle;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wyślij, a masz może pantomogram? dora.kafeteria@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam im zbliżenie właśnie z tego zdjecia rtg:-), zobaczysz sobie te dziwolagi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka - Dzieki za fotki! Piękne zeby, w zbliżeniu wyglądajana dużżżeeee :D Moje chyba maja korzenie :-( Rzeczywiście Twoje pchaja sie na siodemki. Moje zreszta też, ale jedna siódemke ósunęłam, więc ósemka może sie wyjść na powierzchnię zdaniem orto, albo sie całkiem połozyć zdaniem chirurga. Jak zrobię zdj. moich ósemek z pantomogramu to też Ci wyślę :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora moje juz sie nie pchaja:-), bo ich nie ma:-D, właśnie dociera do mnie ze juz po wszystkim:-D, ide zaraz jakos zeby umyć, koło tej ranki nie bede myła nic sie nie stanie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katekatee
Dziewczyny zdecydowałam się wybieram porcelanę, będę miec 500 zł w kieszeni tzn na fryzjera, solarium ciuchy itp:) Czyli pdosumowując dnia 14 marca dołącze do grona zadrutowanych będe miec aparat porcelanowy (całość) zęby nie będą wyrywane tylko piłowane. Od dziś uroczte odliczanie Jeszcze 14 dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katekatee; Gratuluje podjecia decyzji:-), zobaczysz jak szybko minie te 14 dni, teraz sie najadaj:-)później bedzie juz gorzej:-)ale tylko na poczatku nie martw sie bedziesz zadowoolona, ze podjelas wlasnie taka decyzje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka
a mnie juz o samym mysleniu o zebach wszystkie bola :( jeden zab na dole mi sie skrzywil przez 8 i mam troche odslonieta szyjke zebowa, martwi mnie to bo to odczuwam :( lekko boli ciekawe czy po wyprostowaniu przestane to dziaslo odczuwac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katekatee a ile bedzie cie kosztowała ta porcelana na całośc. 14 dni bardzo szybko minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny Mam załamke bo nie wpłyneły pieniazki i nie wiem czy pojde jutro do dentysty leczyc ząbki :( a tak bardzo chciałam zaczac juz cos robic. 😭 dlaczego ciagle pod gorke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katekatee
porcelana 1800 mam nadzieje że nie będę żałować tego że nie założyłam tych szafirowych zamków ale w sumioe szafirowe zamki to już chyba lekka przesada no i te 2500 troche dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka
megara- pociesz sie ze mi tez pod gorke jeden zab skrzywiony na dole sprawil odsloniecie szyjki ktora mnie boli:( i na niej mam taka kropke malenka jakby prochnica:( tez mi smutno dzis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katekatee - napewno bedziesz pieknie wygladac w porcelanie :) dobry wybor weteranka- czyli nie tylko ja mam kiepski dzien.... chyba ta pogoda. Czy u was tez pada deszcz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×