Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Kropka_25
Cześć dziewczyny czasami zaglądałam na Wasz topik ponieważ też przygotowywałam się do założenia aparatu no i .... od 2 dni mam aparacik na razie tylko na górze:) bardzo dobrze się z nim czuję myślałam że będzie dużo gorzej, a okazało się że bólu prawie wogóle nie ma (trochę w pierwszy dzień), a co ciekawe u mnie w pracy nik nie zauważył go hihi, oprócz jednej koleżank. Mam porcelanowy do trójek reszta metal i drucik metalowy. Pozdrawiam was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie wwróciłam z męczarni czyt szkoły:D dostałam 5 z niemieckiego!! gartulacje i kwiaty potem.... :D jutro jade do tv katowice, to taka \"wycieczke\" hehe mam nadzieje, że mnie przez przypadek nie wezmą w kadr, bo \"wycieczka\" jest na poziomie zwiedzania a nie wystepowania:P i dobrze jakby taki ryjek pokazali :o hehe:D:D ide grzać zupke :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kropka_25 Jesli wolno zapytac to ile zaplacilas za taka wersje aparatu? bo tez chcialabym miec malo widoczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
aparatka a jak morski z rozowym? jedne na gorze drugie na dole:P? czy jak hehe Ja se\ie jakos obawiam tych kolorowych gumek:P stawiam na przezroczyste:D a po ilu dniach moga przefarbowac?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny:) Cala, gratuluję Ci pracy :) Właśnie wróciłam z pracy, ale zjem obiad i wychodzę. Umówiłam się z koleżanką. Dziś stwierdziłam, że doba jest zdecydowanie za krótka, pasowałoby mi tak jeszcze z 6 godzin ;) . Zaszalałam dziś z wydatkami, ale sobie nic nie kupiłam, tylko mówiłam Wam wczoraj, że robimy kiermasz wielkanocny. Wydałam trochę pieniędzy na materiały (pędzle, farby akrylowe, rafie, sizale, bibuły, koraliki, kwiatuszki, duperelki, reszty już nawet nie pamiętam). Mam nadzieję, że to się zwróci (z kiermaszy pierwszego zwróciło się i jeszcze trochę zarobiłyśmy). Jak wyjdzie nam coś ładnego, porobię fotki i wyślę Wam :) . Idę jeść, bo w brzuchu mi strasznie burczy (jadłam śniadanie i pół wafelka, no i dwa ogórki korniszonki). Mówię Wam jaką mamy w szkole szczękę :D . Taki duży model szczęki ruchomej z ogromną szczoteczką. Moje dzieciaki mówią, że to dla konia. Super pomoc dydaktyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej MMJ i duperelki też cenzurka:P:P Cala KONGARULEJSZYN :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wróciłam;-), zyje było troszke gorzej niz ostatnio, ale tez szybko i sprawnie:-)jakies 15 min w gabinecie samo rwanie max 5 min:-), nic mnie nie boli bo jeszcze znieczulenie działa, ale duzo krwi mam w buzi :-), zaraz sobie okład zrobie z lodu to moze przestanie leciec:-) Dora rób ta swoja 8 jak najszybciej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła aparatka
Chcę sobie założyć stały aparat na zęby i w związku z tym mam do Was prośbę: jeśli możecie, to proszę napiszcie mi jakie są etapy jego zakładania. Będę bardzo wdzięczna. Teraz jestem na etapie leczenia zębów, dzisiaj zrobiłam zdjęcie pantomograficzne, a do ortodonty idę pierwszy raz za jakieś 2 tygodnie i właśnie ciekawa jestem co mnie czeka na pierwszej wizycie i kolejnych "początkowych", ile to wszystko trwa jak zęby są już wszystkie zdrowe? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katekatee
Właśnie wróciłam od orto, moja głowa co ja mamrobić. Mam do wyboru zamki porcelanowe takie w kolorze zęba kto takie ma niech pisze lub przesyła zdjęcie koszt 1800 albo takie śliczne szafirowe przeźroczyst Inspire Ice za 2500 ( od ósemek do ósemek 2200) nie wiem co robić z jednej strony te przeźroczyste były takie śliczne ale kurcze 500 zł różnicy to dużo. Dziewczyny pomocy co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katekatee
do kropki25 ten twój aparat jest w takim zabarwieniu jak zęby czy przeźroczysty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj przyszla aparatko :) Ja niestety ci nie pomoge bo jestem na takim etapie jak ty (nawet jeszcze nie bo w piatek ide leczyc zabki dopiero) i sama jeszce nie wiem co mnie czeka :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katekatee swietnie ze juz jestes na takim etapie. jak dla mnie to zalozylabym te przezroczyste. 500 zl to jest jakas kwota ale aparat bedzie z toba przez jakis czas i dobrze by bylo abys sie w nim dobrze czula :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła aparatka
Megara -> to witaj w klubie :), fajnie że jesteś, będziemy mogły dzielić się doświadczeniami :). Ja poszłam do stomatologa i wg mojej oceny miałam 3 zęby do leczenia, a okazało się że jest ich znacznie więcej :(, 2 już mam zrobione i jestem dumna z siebie, że nie uciekłam spod gabinetu, bo już się tak zdarzyło. Ale teraz się zaparłam i na pewno NIE odpuszczę. Dziś robiłam zdjęcie i sama widzę, że jedna 8 rośnie bardzo krzywo, więc prawdopodobnie będzie do usunięcia, czeka mnie też jedno kanałowe leczenie :(. Podejrzewam, że się nacierpimy, ale wg mnie warto. Pozdrawiam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla aparatko tez sie ciesze ze jestes :) ja w piatek ide do dentysty. Nie wiem jeszcze ile zebow do zrobienia ale pewnie pare do wymiany plomb a 8 wiem ze rosna pozomo i boje sie ze beda usuwane chirurgicznie bo nawet nie mam miejsca zeby wyrosly gdzies tam. chyba boje sie troche na zapas ale nie wiem jak o jest usuwane na narkoze czy znieczulenie .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katekatee
a co wy byście zrobiły 2300 i śliczny kryształowy aparacik który jakby ewentualnie się coś z nim stało to mam duży koszt czy bardzije stabilby porcelanowy za 1800?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi ci o samo zakładanie? dużo razy o tym mówiłyśmy, jeśli chodzi ci co zrobi orto przed zakładaniem to tydzień przed separatki włoży by było miejsce na pierścienie(?) a jeśli chodzi o samo zakładanie to normalnie... ;) myje ci zeby specjalnie , robi wycisk, próbuje włożyć pierścienie (dopasowuje) klei ci ząbki i przykleja zamki. Wkłada drut i gumeczki. :):) Bez bolesne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszła aparatko; właśnie wróciłam z zabiegu usuwania jeszcze nie wyrosnietej 8 nie jest tak źle, tylko pamietaj do dobrego chirurga trzeba iść :-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatko czy to jest wykonywane tylko na znieczulenie? bolalo cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megara; w znieczuleniu ale mocnym chyba 2 zastrzyki, troszke boli, czuc ze cos sie dzieje, ale nie jest strasznie, rozcinanie dziasła nie boli zaszywanie tez nie boli, tylko jak rwie to troche boli;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nigdy nie mialam rwanego zeba i dlatego sie boje... tak juz na zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megara, mialam juz drugi taki zabieg dzisiaj, miałam tak usuwanie na górze dwie, jedna rosła jakos dziwnie korona w strone policzka, a druga czyli ta co dzis usunełam, tak w korzen od 7:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny za odpowiedzi :). Domyślam się, że już o tym wielokrotnie pisałyście, ale tych stron jest tyle, że szukanie zabrało by mi mnóstwo czasu.. Nie wiem czego bardziej się bać, tej 8 czy kanałowego, jedno i drugie podejrzewam jest \"fantastycznym\" przeżyciem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megara; nie tylko ty sie boisz, ja panikowałam jak nie wiem co:-), krzyczałam dzis nawet troche :-), tak sie bałam ze chciałam pod ziemie sie zapaść:-), ale co trzeba to trzeba:-), bede was wspierac i Dore!!!, Dora odważniaro teraz twoja kolej:-)🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki aparatko za dobre slowo. mam nadzieje ze to jakos szybko pojdzie. :) mysle o efektach i to nie pozwala mi rezygnowac z mojego pomyslu. chociaz moja mama jak uslyszala ze mam taki zamar stwierdzila ze dziwaczeje z wiekiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak na marginesie to jak dodajecie takie sliczne kwiatki i serduszka do tekstu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×