Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość niecierpek
isi - znieczulenie to standard - tylko te stomatologiczne ;P Przez godzinę pełne odprężenie. Wytrzymasz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się wydaje, że seplenienie ze standardowym aparatem nie wchodzi w rachubę. a to dlatego, że zamki są po zewnetrznej stronie zębów. Jak miałam aparat ruchomy, seplenilam strasznie. Obecnie, po załozeniu aparatu stałego, wykonałam szereg telefonów do znajomych, którzy potwierdzili że różnicy w wymowie nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
no tak, ja z płytką retencyjną mówię inaczej - nie seplenię ale inaczej artykułuję dźwięki - ale znośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że do dnia w którym będę miała zdejmowany aparat, wymślą już jakis rozpuszczalnik do kleju od zamków i nie bedzie trzeba ich odrywać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
taaa to ci zeżre szkliwo:P te kombinerki do zdejmowania aparatu czy jak one się tam fachowo nazywają wyglądają brrr..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagonia
Czy ktoś ma jakiś fajny pomysł co zrobić żeby zapomnieć o bólu po założeniu aparatu?? :) taki genialny sposób na sprawienie sobie przyjemności!! wszystko poza jedzeniem..... z wiadomych względów ;) Otwieram konkurs :) PS. Butelka czerwonego wina odpada ;) mam aparat kosmetyczny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagonia
dobre!! .......a coś legalnego bez recepty?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
ale do ketonalu można się przywyczaić:( wiem coś o tym.. a pamiętam jak pierwszy raz brałam ketonal i jak mnie wytrzęsło po nim :) te kleszcze do odrywania zamków wyglądają mniej więcej tak (nie pamiętam dokładnie z wrażenia):P http://www.trachem.pl/index.php?theme=catalogue&task=print_product&id=67&layout_id=16 jak te 2 od lewej jak powiększysz zdjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagonia
ja się już naoglądałam tylu różnych kleszczy, igieł i innych narzędzi w ciągu kilku ostatnich miesięcy, że nie wiem czy to robi na mnie wrażenie..... :) trzeba zamknąć oczy i poczekać aż skończą to odrywanie zamków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagonia
ale do tego mi jeszcze daleeeekoooo........ przecież dopiero mi założyli...... chociaż w tej chwili czuję się jak pies w za ciasnej obroży i z chęcią bym się tego pozbyła!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
trzeba. paznokcie wbijałam w fotel aż mi zsianiały dłonie potem:O ale.. warto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
no, zwłaszcza że ja przez jeden tydzień w miesiącu łykłam ten ketonal forte :) dobrze, że już się skończyło uff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagonia
co miesiac przez tydzień?? z tego co wiem to bardzo silny lek...... można go łykać przez tydzień bez komplikacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się łapię na tym, że w ogóle zapominam o aparacie. Na początku zwróciłam uwagę na to, że jak rozmawiałam z ludźmi np. w sklepie to mnie zagadywali i jak odpowiadałam to oglądali sobie mój aparat :) Dzisiaj na tyle zapomniałam o nim, że podczas zakupów w supermarkecie postanowiłam zjeść loda. Takiego na patyku, w czekoladzie. dopiero, gdy zabrnęłam już za daleko, żeby go odłożyć (ściągniety papierek i polizana czekolada) uświadomiłam sobie, że mam aparat i raczej go nie ugryzę :/ ale ale Poczekałam aż się trochę roztopił i zjadłam. Łakomstwo poszerza horyzonty myślenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
mnie tak bolały zęby po każdej wizycie kontrolnej (a miałam co 4 tyg) że bez ketonalu nie mogłam nawet spać, nie mówiąc o chodzeniu na zajęcia itd.. widać można - na razie jakichś pamiątek po tym braniu nie widzę, tyle tylko, że powoli przestawał działać pod koniec noszenia aparatu - nie znieczulał tak jak na początku i trochę czuć było ból (brałam ketonal, ponieważ NIC innego nie pomagało i lekarz zalecił branie ketonalu w takim wypadku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagonia
narzędzia takiego strasznego wrażenia na mnie nie robią... raz się wystraszyłam, za pierwszym razem gdy mi drut zakładali i kobieta poprosiła o ....... palnik :D teraz już wiem że palnikiem pacjenta nie przypalają, ale wtedy byłam przerażona :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest silny, ale nie aż tak, jak wiele osób myśli. Przez tydzień brania nie powinni się zdarzyć nic złego. Zależy ile słoiczków dziennie się je ;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
ja ważę 45 kg przy 165cm wzrostu i po dłutowaniu 8 brałam pierwszy raz - piszą na ulotce że co 6 godz max chyba - no to luz, tak brałam i takie miałam jazdy potem że szok:) chyba te dawki dzienne się na trochę bardziej standardową wagę przeciętnego osobnika dorosłego wylicza:) nie łykałam garściami, nie nie:) uzbrojona - przecież ci musieli przypalać druty - i nie padłaś?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagonia
dziewczyny ide spać! przez sen mniej boli :) ketonalu nie mam, ale wzięłam dwa ibupromy i powinno być za chwilę lepiej :D mam nadzieje, że nie będą mi się w nocy śniły kleszcze i palniki ;) Wam też spokojnych i bezbolesnych snów życzę!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z większym..-> na szczęście należę do tej grupy osób, które nie chodzą z bólu po ścianach. Praktycznie nie czuję, żeby mnie bolały zęby. Odczuwam tylko to, że są rozchwiane (średnio przyjemne uczucie, ale da radę wytrzymać). Jednak na wszelki wypadek nosze ketonal w torbce :P Może będę go potrzebowała po pierwszej wizycie kontrolnej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też kończę na dzisiaj. Ale spać nie idę. Dzisiaj kupiłam sobie : Misia, Jak rozpętałem II wojne światową, co mi zrobisz, jak mnie złapiesz, nie lubię poniedziałku oraz 15odcinków zmienników na DVD i robię sobie wieczór filmowy ze szlagierami polskiego kina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny chyba przesadzacie z tym przebarwianiem się zamków w aparacie kosmetycznym, u mnie przebarwiają się tylko gumki które i tak się co wizytę wymienia. Ja na początku też byłam przwrażliwiona, piłam sok marchwiwy przez słomkę, zrezygnowałam z soku z czerwonej porzeczki i z czarnej itd. piłam tylko herbaty owocowe o jasnym zabarwieniu, ale po jakimś czasie stwierdziłam że nie będę przeginać. Piję soki jakie chce, jem wszystkie owoce - po myciu ząbków tylko przebarwień ze szczoteczki nie udało się usunąć i była do wyrzucenia. A zamki są białe tylko gumki pożółkły ale to widać tylko jak sie bardzo przyjżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ale jestem do tłu jeden dzien mnie nie było i .... Mam pytanko do hiruni odnosnie ciazy.... Jestem pół roku po śłubie i mam 24 latai Aparat metal góra (narazie) zastanawiam sie czy w ogóle załozyc aparat, obecnie nie jestem w ciązy ale 2 lata to sporo czasu i co wtedy jesli zaszłabym..... Ostatecznie orro i ginekolog stwierdzili ze nie ma przeciwskazań... A co Ty o tym możesz powiedzieć??? Czy można zyc z jednym i drugim wiadomo ze ból związany z aparatem moze źle działac na płód....a ja jestem bardzo bardzo wrazliwa na ból. Aparat mam niecałe 2 tyg i narazie jest ok, ale dowiedziałam sie od znajomej ze dopiero ból sie zacznie przy podkrecaniu druta... Az sie boje na sama myśl.... A i jeszcze pytanko odnośnie tych wyciorków?? Mozna je kupic w Rossmanie tak?? Kilka szt w paczce?? One sa jakies specjalne do aparatów? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×