Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość strachliwa
magdazet...ząbki masz naprawdę śliczne...nie wiem po co był aparacik:)No ale pewnie miałaś jakąś wadę ktora Ci przeszkadzała:) Zapewne nie ponosisz aparatu zbyt długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość surissou
albo może juz dlugo nosi i to juz koncowka ; pp dlatego ma takie łaadne XDD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość surissou
tz. ja akurat po ściągnieciu mam nosić jeszcze 3 lata wkładany na noc... nie słyszałam o żadnym drucie ; pp a może i jest takie coś, nie wiem ; )) będzie spoko, mi już gumki nie dają znaku *dzieki bogu*, ale rano wyłam z bólu ; (( a cały czas mam dylemat różowe czy morskie ?! a jutro o 12 już zakładanie ! ; DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
Surisour ale masz fajnie...ja dopiero 2 sierpnia:)Jeszcze w poniedziałak druga 5 do wyrwania:)Całe dszczeście, że nie muszę mieć separatorków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
Surissou ...przepraszam za zmianę Twojego nicka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość surissou
nic sie nie stało ; pp a wes mi nawet nie mow o wyrywaniu, wrr. ile ja sie nacierpiałam, nie wiem czy czytałaś... to czytaj: "eleoeloelo lasencje XDD. ja narazie mam te przeklęte gumki od wczoraj, a pojutrze zakładam aparat nie umiem nic jeść, cały czas jestem na jakiś kaszkach, serkach i jogurtach. ból niesamowity, aż starch pomyśleć, co będzie z aparatem. zazdroszcze tym, co w ogóle nie odczuwają bólu ! ale trzymam się nieźle, dziękuje dziękuje XDD. w sumie ja czekam na aparat tylko miesiąc, miałam mieć go już wcześniej założony, a jechałam na kolonie i wizyta się opóźniła. ja nie miałam takiej wielkiej wady zgryzu, tylko za wąską szczękę i ząbki się nie mieściły ; ((. miałam wyrywane dwie czwórki, ale to nie był taki wielki horror. czwórki były spoko, aż tak nie dokazywały, gorzej jak wyrywałam dolną szóstkę, bo była zepsuta. nie chodziłam do dentysty od dobrych 7 lat.. zęby miałam zdrowe i mam dalej, więc nie musiałam dodatkowo ich leczyć. po prostu miałam jedną blombkę, która wypadła i ząb zaczął się kruszyć, a od tego starsznie sie zepsuł. wyrywanie było już od początku okropne, bo nie było jak go złapać, cała szczęka mi "szczekała", hahah, ale cała impreza zaczęła się po... zaczęło mi się to babrać. rana zaczęła ropieć, spuchłam jak beczka, a wszystkie zęby mnie od tego bolały. cóż, schudłam 3 kg. teraz te gumki dają mi we znaki.. a jak dojdzie potem aparat to schudne kolejne.. i to mnie przeraża, bo moim największym atutem jest szczupła talia i okrągłe biodra, a nie chce na tym tracić ; ((( mam nadzieje, że utyje po ; DDD trzymam za siebie i za was kciuki ; )) pozdrowienia. p.s. gdybym mogła prosić to mógłby mi ktoś przesłać jakieś zdjęcia w aparacie ? ; DD i chce poradę, jakie gumki wybrać ?! ; DD pozdrawiam gorąco. surissou@tlen.pl "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość surissou
a separatory.. też nie miałam mieć, ale same chciałam... łatwiej mi będzie się przyzwyczaić do pierścieni ; pp i beda juz miały troche miejsca ; )) chodz fakt... cała szczeka mi dretwieje, niekiedy od nich ; ((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niecierpek
ixiks - Czytałam o możliwościach zapłaty w ratach jak i sama korzystałam z płatności ratalnych w GORDENCIE. To bardzo przyjazna placówka. Co prawda wówczas sprawa dotyczyła mojej córki lecz teraz ja skorzystam z usług tej placówki. Napisałaś o niskich kosztach wizyt kontrolnych ok. 60 zł proszę podaj więcej szczegółów odnośnie miejscowości i lecznicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
Czytałam czytałam:)Jestem na bieżąco pomimo tego, że jestem na urlopiku:) Współczuje Ci naprawdę. Ja w ogóle nie cierpiałam z powodu wyrwanej piątki...mam nadzieje, że tak samo będzie z drugą. A co do separatorków to orto mi je zalożyła ale od razu wypadały...mowiła, że mam widocznie dużo miejsca na pierścienie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość surissou
haha, no ja mam właśnie za wąską szczene i dlatego bede mieć ten aparat, żeby ją rozszerzyć XDD. bo tak mogłyby na siebie potem nachodzić ; ((. a tak to szybko je sprostuje XD. ale te sepatory to mój największy koszmar, bo sam aparat pewnie nie bedzie mnie tak bolec, haha, mam nadzieje XDD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
niecierpek - w gordencie usuwałam 8 :) super mają chirurga:) i moja koleżanka tam pracuje, bardzo fajna klinika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niecierpek
aparatka z większym stażem- podzielam Twoje zdanie. To przyjazna klinika. Właśnie tam zamierzam założyć aparat. Czy Twoja koleżanka należy do personelu medycznego? Może podszepnie informacje o doktorku któremu dam się zadrutować... :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
tak, pracuje jako asystentka stom (nie wiem czy z ortodonatmi też, z chirurgiem na pewno). mój brat też zakładał w gordencie aparat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niecierpek
Brat założył aparat jako osoba dorosła czy dziecko?? Proszę podziel się jego wrażeniami i procesem leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niecierpek
i jeszcze jedno pytanie odnośnie koleżanki - czy koleżanka ma na swoim koncie epizod z filmem kostiumowym? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
teraz założył, ma 21lat:) z tego co mi wiadomo, to nie ma takiego epizodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niecierpek
Czy możesz zarekomendować jego ortodontę? Ortodontka która leczyła moją córkę nie zajmuje się dorosłymi ..... ;(( a ja jestem baaaaaaaaardzo dorosła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
wieczorkiem zadzwonię i się dowiem i napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niecierpek
dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isi
ahh aparstki nawet nie wiecie jak wam zazdroszcze ja jestem na etapnie leczenia;/ poterm rwanie, dluga droga mnie czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niecierpek
isi- prawdopodobnie jestem na tym samym etapie. 6 sierpnia mam wizytę-konsultację. Obecnie kończę leczenie stomatologiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
niecierpek - dr bukowińska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
jedna może od razu nie przebarwi, ale pijane regularnie przebarwia baaaaaardzo:) a teraz kiedy zdjęłam aparat przerzuciałam sie na białe i rózowe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isi
niecierpek ja dopiero 14 ide wyrwac 8 ale to ze wzgkedow zdrowotnych potem dopiero mam sie zglosic i pewnie bede miala robione wyciski, kurcze myslalam ze przed nowym rokiem akademickim zaloze aparat ale chyba nie da rady;/ powiedzcie mi czy dlugo sie czuje bol po wyrwaniu 8 i czy samo rwanie boli (ja bede miala na gorze) i po zalozeniu aparatu czy dlugo boli i czy dlugo sie sepleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z większym...-> dlatego poprzestałam na jednej i to tylko z o kazji oblewania urodzin z Dziadkiem. a on, sercowiec, tylko czerwone może pić ;) a co do 8ek to pewnie sprawa wygląda różnie, w zależności od sytuacji. Moja była skomplikowana, bo wyrywano mi pod narkozą zalążki 8ek(czyli zęby, które jeszcze się nie wykluły i były widoczne tylko na rentgenie). Ja gadałam głupoty przez 8 godzin po zabiegu. A potem, przez nastepne 2 tygodnie miałam posiniaczone poliki, jak po bójce na baletach w remizie. hehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a sepleniłam tylko przez te 8 godzin po zabiegu. Wiem, bo moja szanowna Mama postanowiła uwiecznić to na kamerze. Osobiście zajścia nie pamiętam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie rwanie nic nie bolało, a miałam rwane dwie piątki na górze w odstępie 5 minut :) aż byłam zaskoczona, wyszłam z gabinetu uśmiechnięta jakbym z toto lotka wychodziła :) po rwaniu nie czułam bólu za bardzo, tylko jakby dziąsła były obolałe bo dentystka musiała trochę zębem poruszać, żeby go wyjąć :) także jako tako to nie był ból. tydzień po tym miałam zakładany aparat i zapomniałam o dziurach po zębach :P co do seplenienia to nie zauważyłam tego u mnie, a dodam, że mam pierścienie, które od środka mają jakby dodatkowy zamek więc język trochę się haczył na początku ale nie mówię inaczej niż bez aparatu. no może jak zaczynam udawać że nie mam aparatu, zaciskam jakoś usta, to na pewno słychać że mówię dziwnie, no ale uczucie wstydu już mi mija. aha - mam jeden łuk na razie, może przy dwóch się sepleni, ale nie sądzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
mi się bardzo odbarwiał po winku.. górne 8 podobno są dużo mniej uciążliwe - w sensie wyrywanie i po - niz dolne więc powinno być ok. zakładanie nie boli i nie jest jakieś nieprzyjemne (w przeciwieństwie do zdejmowania) i sie nie sepleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×