Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość aparatka z większym stażem
magda - a te zapięcia od wewnątrz na pierścieniu to taki jakby motylek? no takie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdazet
ale ja gadam bzdury...mam dzisiaj równiutko miesiąc noszenia aparatu...25 czerwca 2007r zakładany...no=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamaja 23
widziałam zabki co niektórych na tym fotosiku fajne macie takie prosciutkie i bielutkie moje sa ble a wlasnie dołaczam sie do prosby i czy moglam bym tez daostac zdjecia zabków z aparacikami, najbardziej jestem ciekawa jak to wyglada z tymi kolorowymi gumeczkami bo nigdzie na necie nie moge znalezc :) ja moim brzydulkom tez zrobie fote jak dorwe aparat i przesle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
kurcze, szukam o co mi chodzi z tymi pierścieniami i znalazłam taki rysunek: http://allegro.pl/item219463086_wybielanie_zebow_expresowo_i_bezpiecznie_zel_carb.html -->wchodzicie w "aparaty doustne" -->następnie "niklowo-tytanowe podniebne ekspandery" i tam jest rysunek szczęki z pierścieniami i łukiem podniebnym czy takim czymś - i są te minizameczki czy jak to nazwać po wewnętrznej stronie pierścieni - ja nie wiem, czy one są tylko podpinania tych łuków podniebnych, bo mi babka zdejmując aparat przekręcała ten zamek (który normalnie jest "poziomo") na "pionowo" i pierścien spadał z zęba - nie ściągała go tylko po tym przekręceniu spadał, tak że może one są do tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uzbrojona po zęby -> chyba pochodzimy z tego samego miasta :) - Szczecin? Pozdrowionka dla Wszystkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamaja 23
efffcia widze ze miałas załozony aparacik po miesiacu ja moze załoze po dwuch narazie jeszce zbytnio nie gryze a jak pomysle ze nowu bede musiała to przechodzic hmmm niefajnie ale co tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klamaja -> różnica pomiędzy moją górą a dołem to 16 dni. Powodem tej przerwy była konieczność usunięcia dwóch dolnych 4 a potem czekanie aż się trochę podgoją. Ja po tym co przeszłam z dolnymi ósemkami, a szczególnie jedną żadnego bólu jeśli chodzi o aparat się nie boję. Teraz już gryzę wszystko, nawet twarde rzeczy (pokrojone), ale początki miałam fatalne, same jogurty i 7 kg mniej na wadze. Tylko tej wagi mi teraz szkoda, bo niestety prawie wszystko powróciło. Bardzo często zapominam, że mam aparat :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamaja 23
ja na szcescie nie miałam wyrywanych zabków moja orto powiedziała ze nie musze ale sie dziwie bo nie wie gdzie mi sie one pomieszca. Ale jak sie okaze jednak ze sie nie pomieszca to bede musiała miec jednak usunieta ale mam nadzieje ze nie bo miałam wyrywana 7demke niedawno bo musiałam i nie chce tego juz przechodzic brrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba mieć nadzieję nadzieję, że da radę bez usuwania, czego Ci życzę. Ja czwórki przeszłam gładko, nawet bardzo gładko, minuta i po wszystkim, ale 8 były wielkim koszmarem, były zatrzymane pod dziąsłem, przekrzywione, trzeba było przecinać kość, dłutować, szyć, z prawą siedziałam godzinę na fotelu a potem 15 min leżałam na kozetce bo mdlałam i dochodziłam do siebie, ale o bólu zapomniałam jak zobaczyłam pierwsze efekty aparatu :), warto było się nacierpieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
mam pytanko czy po skonczonym leczeniu ortodontka robi tak zwany "efekt" chodzi Mi o szlifowanie wybielanie :) No i ile to kosztuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papapapapa
Tak sobie was dziewczyny obserwuje i czytam to co piszecie...no i zauwazyłam, że aparatka z większym stazem troszkę czepia się Aniccy. Aparatko nie bądz taka złośliwa czasami:) Wiem, że ty jestes doświadczona a Anicca dopiero zaczyna, ale to nie znaczy żebyś jej tak dogadywła czasami:)Każdy ma prawo pytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaArZyNkA
Cześć. ja niedługo mam zakładać stały aparat. trochę się boję że to może n apoczątku boleć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkarolaa
Witam wszystkich!!!:) Mam 17 lat. Chciałabym nosić stały aparat, ponieważ bardzo wstydzę się swojego uśmiechu. Mam na górnej szczęce obróconą o 90 stopni dwójkę i krzywą czwórkę. Dziś po raz pierwszy w życiu wybrałam się do ortodonty. Chciałam się dowiedzieć na czym w moim przypadku będzie polegało leczenie. Zapytałam się co trzeba jeszcze zrobić żeby założyć aparat. Pani orto powiedziała, że przy następnej wizycie i umówiła mnie na najbliższy wtorek. Zdziwiłam się, że to tak szybko. Z tego co wyczytałam w Internecie aparat zakłada się przy trzeciej wizycie. Czy konieczne jest robienie wycisków szczęki i prześwietlenia? Ja niczego takiego nie miałam... Już za 6 dni mogę mieć aparat! Muszę tylko do tego czasu zadzwonić do ortodontki i powiedzieć na jaki aparat się zdecydowałam - metalowy czy kosmetyczny. Proszę, doradźcie jaki aparat jest lepszy, wygodniejszy i skuteczniejszy. U tej pani aparat metalowy kosztuje 1400 zł, a kosmetyczny 1800 zł. Wizyty kontrolne 50 zł. Czy uważacie, że są to odpowiednie ceny? Dodam, że jestem z Częstochowy. Czy założenie aparatu nie wymaga jakiegoś specjalnego przygotowania szczęki? Zęby mam wyleczone. Ale chodzi o to, czy nie trzeba rozluźnić zębów? Nie wiem jak jest on przymocowany do zębów trzonowych. Nie znam się na tym, dlatego piszę tak niezrozumiale.;) BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MOJE PYTANIA! Pozdrawiam gorąco!!! :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobiety a mozna chodzić na solarium z aparatem metalowym????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda G
kkarolaa powiem ci jak u mnie bylo a jak tu czytam to roznie maja dziwczyny.Na pierwsza wizyte poszlam juz ze zdjeciem rentgenowskim i jak mi sie wydaje jest ono konieczne. orto powiedziala mi ktore zeby mam usunac a ktore wyleczyc.Na tej pierwszej wizycie mialam tez zrobiony wycisk. Jak zrobilam porzadek w buzi i dziasla sie zagoily poszlam na druga wizyte i mialam zalozone separatory takie gumki na zeby ,zeby zrobic miejsce na aparat z tego co wiem to u innych osob nie zachodzi koniecznosc tej separacji. W sobote bede miala te gumki zdjete a raczej same wypadna i zalozony aparat gora i dol wiec w sumie bedzie to trzecia wizyta. Dlatego nie sadze zebys na tej wizycie miala juz zakladany bez wyciskow i zdjec no ale pewna tez nie jestem:)Ceny masz przystepne robie aparat w tomaszowie i ceny sa podobne ale mieszkam w warzsawie i tu wizyta kosztuje nawet 160 zl wiec chyba troche gorzej:) Zakladam metalowy z racji finansowej ale kosmetyczny pewnie tez nie jest zly.Tu dziewczyny maja takie i sobie chwala chodz chodza tez sluchy ze te kosmetyczne sa slabsze. Nie wypowiadam sie jednak bo nigdy sie kosmetycznym nie interesewalam wiec nie jestem za bardzo zorientowana, poczytaj sobie troche a dowiesz sie co dziewczyny posiadajace taki pisza o nim. Ja sadze ze kosmetyczny tez widzac i nie da sie ukryc tego ze sie go nosi. Nie wiem tez do konca jak wyglada apaart juz na zebach wiecej moge powiedziec od soboty:) u mnie na szostki beda zakladane takie pierscienie do ktorych sie chyba mocuje cala reszte??! Nie mam pojecia czy bedzie bolalo mnie separatory nie bolaly wogole a inne cierpialy przez nie bardzo wiec jak bedzie z aparatem zobaczymy:) Mam nadzieje ze cos zrozumialas z tych wypocin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda G
Anicca dobre pytanie tez jestem ciekawa czy mozna!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm....ale czy ktos mi powie bo za chwilkę wychodzę z domu i........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na jednym forum znalazłam ze aparat nie przeszkadza w solarim ale.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka od trzech miesiecy..
Mam aparat o prawie trzech miesiecy. Juz sie przyzwyczaiłam i jest ok szczególnie jak patrze na ząbki które sie prostuja:D Na ostatniej wizycie moja orto zaozyła mi łuk na podniebienie. Niestety nie chciała powiedziec jak długo musz go nosic. Pewnie to sie indywidulanie dostosowuje, ale moze ktos z was wie jakie jest minimum czasowe do noszenia takiego łuku?? Pomału sie przyzwyczajam ale wolałabym to nosic jak najkrócej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
nie czepaim się tylko mnie irytuje przesada w każdym wydaniu, także przesada w jęczeniu że aparat boli. polecam zatem wydłutować sobie rosnące poziomo dolne 8 - wtedy pogadamy o bólu Annica - pewnie ze można się opalać - przecież ci się aparat nie nagrzeje:) no i chyba w solarce się nie uśmiechasz nawet jakby;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda G
Anicca moze w solarium sa zorientowane czy mozna chociaz nie wiem czy mozna im ufac:) skoro gdzies przeczytalas to pewnie mozna tyle lasek nosi aparat i nie sadze zeby przez dwa lata z solarium nie kozystaly??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdazet
Hej dziewuszki!!!...dzisiaj surissou ma zakładany aparat...jeszcze wczoraj gadałyśmy jakie gumki weźmie...też jestem iekawa, bo nic nie ustaliła...no, a ja znowu pokłuciłam się z mamą próbując jej wytłuimaczyć, żeby poszła ze mną na wizytę, bo potrzebuję dolny łuk!!:(, ale ona swoje, że jeśli bym potrzebowała to by mi ortodontka powiedziała srtay taty...:/ ale zaciągnę ja na wizytę i powiem mojej orto ze mi wypychaja dolne dwojki gorne dwojki, i już...może chociaż ona jej przemówi do rozsądku...:/ co za babsko...:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdazet
aparatka z wiekszym stażem Takie coś mnie drapie jak palcem tam dotykam a co dopiero językiem, ale mam jeden tylko(bo drugi odpadł) to ten jeden mnie tylko drażni:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
magada - własnie dlatego szukałam tych pierścieni w necie ze zdjęciem:) żeby porównać - ja miałam takie właśnie jakby "motylki" przy pierścieniach i one przez cały czas leczenia nie były do niczego "używane" ani nie obcierały na szczęście, tylko dopiero przy zdejmowaniu aparatu więc tak sie zastanawiałam, może one do tego zdejmowania są.. nie wiem.. dobrze, że ci nie zaszkodził jak go pożarłaś :);) OsOs - po zdjęciu zęby szlifuje się z kleju (podłe uczucie, chyba już sobie wyobrażam jak nieprzyjemny musi być stripping..) ale nie wybiela. piszałam o tym tysiąc razy, ale jeszcze raz napiszę - wybielać można pół roku po zdjęciu aparatu ze względu na szkliwo - musi się zregenerować (mogłyby się stałe przebarwienia porobić na zębach gdyby wybielano je za wcześnie - tak mi powiedział stomatolog który się tym zajmuje) a tak jeszcze w kwestii solarki i aparatu - ja się zawsze opalałam w kolczykach/łańcuszkach i one się nie nagrzewały, więc aparat tym bardziej tego nie zrobi. no chyba, że godzinami będziecie w tej solarce leżeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdazet
aparatka z wiekszym stazem... no widzisz...ona mówiła właśnie, że nie będzie to NARAZIE potrzebne. może jak bedzie sciagac aparat, to sobie doklei, albo jakos inaczej poradzi:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdazet
I pamiętajcie, jak tylko będziecie miały jakieś zdjęcia ząbków, i trochę odwagi, to wysyłajcide, a ja sie odwdzięczę:)) magdazet_92@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkarolaa
mam pytanko.. Czy wszystkie z Was miały robione wyciski szczęki i zdjęcia rentgenowskie??? Bo byłam wczoraj po raz pierwszy w zyciu u orto na konsultacji. Powiedziała mi co trzeba będzie zrobić z moimi zebami zeby były proste. I umówila mnie na następną wizyte (najblizszy wtorek) i juz bedzie mi zakladac aparat! Spytałam sie czy bedzie mi robic te wyciski. Powiedziała ze nie, bo nie trzeba u mnie wyrywać zębów. Dodam, że zęby są u mnie w "szeregu". Żaden nie jest wysunięty do przodu ani do tyłu. Chodzi tylko o wyrównanie dwóch zębow. Czy więc możliwe jest to że nie trzeba robic tych wycisków i przeswietlen??? I że tak szybko będe mieć ten aparat? Odpowiedzcie na moje pytania proszę! Bo aparat bede miec we wtorek i chce miec dobrze zalozony! Jezeli niemozliwe jest zalozenie aparatu bez wyciskow itp to odwolam wizyte.I pojde do innego orto. Po prostu dziwi mnie ze to tak szybko. PROSZE O ODPOWIEDZ :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamaja 23
magdazet jak chcesz ja moge wyslac ale ja mój nosze dopiero ponad tydzien wiec co najwyzej widac krzywizny moich brzydulek, i gumek tez nie mam kolorowych, z reszta moge wyslac którejś jak chce :) no mam nadzieje ze i ja dostane jakies zdjatka :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamaja 23
kkarolaa no ja miałam robione zdjecie i wycisk, ale na zdjecie sie zbytnio nie patrzyła a co do wycisku mowiła ze aparat jest robiony indywidulanie i musi widziec co i jak ,cos powyliczac czy nie bede musiała miec wyrywanych a czy jest konieczny nie wiem niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×