Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Mnie jutro czeka dluuuga, pietnastogodzinna podroz do szarej rzeczywistosci... do Polski. Smutno mi z tego powodu bo tu jest tak fajnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora, tak jakoś wyszło:). Mój chłopak jest młodszy ode mnie 2 lata. Rok temu skończył studia i po wakacjach wyjechał za granicę, na wakacjach wrócił i znowu wyjechał, bo dostał pracę w Polsce co prawda, ale kilkaset km dalej. Nie mamy kiedy wziąć ślubu:). Ale myślimy o dziecku, chciałabym tak za dwa lata je mieć. Więc wczesniej być może będzie ślub. Jak mi się nie chce do pracy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kochane aparatki:) u mnie noc byla boska bardzo udana nie powiem:) poszlam w tan z moim kochaniem (jestesmy razem 3 lata) i zespol przestał grać o 5 rano i mysmy zeszli wtedy z parkietu bardzo udany bal jak nigdy to pewnie dlatego ze mi sie isc nie chcialo, poszlam spac o 6 rano i wlasnie wstalam:):):)o istnieniu aparatu w tej gorączce sywlestrowej nocy nawet zapomnialam tylko jak zjadlam cos konkretnego bieglam myc zabki:):):) pozdrawiam w nowym roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi_
Romek zeby to nie palce i same tez wylatuja ja nie rozumie dlaczego niby to jest takie zle? Mam kolege ktory takze wyrwal 2 zeby do aparatu i za niedlugo sciaga a zeby ma idealne, tylko pozazdroscic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala, to Ty tez za granica siedzisz? Ile ja bym dala, zeby siedziec teraz w Polsce :( Ale musze \'odpokutowac\' swoje, nie moge cale zycie byc bez adresu, tulac sie po roznych mieszkaniach... Kiepskie uczucie nie wiedziec, gdzie sie bedzie mieszkalo za pol roku... Jestem w UK, to tutaj jest szaro, nie w Polsce. Wiecznie szare niebo, smutne domy z czerwonej cegly, czarny asfalt na ulicach i czesto tez na chodnikach... Ludzie uprzejmi, ale to taka wyuczona uprzejmosc... W Polsce ludzie bywaja wredni, bywaja mili, ale to wszystko jest w miare szczere. Tu nigdy nie poznasz, czy ktos Cie naprawde lubi,czy jest po prostu mily, bo taka to kultura... Chyba jeszcze z rok tu posiedze... Rozpoczelam nowy zawod, chce w nim nabrac doswiadczenia,zeby moc to samo robic w kraju... o ile uda mi sie znalezc w tej branzy prace :/ Kurcze, duzo tu forumowiczek, ciezko sie gada :) Trudno zindywidualizowac rozmowy, zeby nie gadac w kolko o tym samym albo o glupotach :) Malutka ala i Dora - gratuluje stazu w zwiazkach. Ja jakos nie umiem sie w tym odnalezc... Planowalam byc szczesliwa singielka, teraz mi ktos zawrocil w glowie, ale jakos... nie pasujemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Dora*, MalutkaMalaJa diekuje :* SUNSHINE23 razem, a jednak osobno :D Kociulinda, tak jestem teraz w Dortmundzie i korzytam ze swiatecznego zaproszenia moich `tesciow` juz tylko do jutra, niestety :( Bardzo mi sie tu podoba. Tu jest tak fajnie... kolorowo. W ogole zycie jest inne niz w Polsce... Inna mentalnosc ludzi... Jest lepiej... Musze wrzucic grosika do fontanny, wierzac ze tu jeszcze wroce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kociulinda, no co Ty>?? Nie podoba Ci sie?? Ja kocham Anglię, mogłabym tam mieszkać na stałe.. kent ma wszystko pod soba, a kazdy dom ktory tam widywalam wieczorem kojarzyl mi sie z cieplem, rodzina i swietami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, ja sie kompletnie nie adaptuje. Wole siedziec w domu byle nie patrzec na te realia. Dobrze, ze mam polska TV... Naprawde nie chcialam wyjezdzac :( Wiem, ze w kraju nie jest dobrze i Polacy sfrustrowani itp, ale tutaj ludzie sa po prostu mdli. Zaprzyjaznilam sie z paroma osobami w pracy - naprawde sie lubimy i oni w jakis sposob dbaja,zebym sie czula dobrze, ale jakos nawet nie mam ochoty wyjsc z nimi... Meczy i nuzy mnie mowienie i myslenie po angielsku (chociaz nie mam problemow, bo jestem po filologii angielskiej). Ja jestem z tych, ktorych sie nie \'przeszczepia\'. Ale z drugiej strony ostatnio bardzo powaznie podchodze do pracy i finansow, bo moge liczyc tylko i wylacznie na siebie. Dlatego w tym lub przyszlym roku wezme kredyt na mieszkanko, a teraz zmieniam zawod, wyrabiam doswiadczenie, chce zdac certyfikat. Powrot do Polski bedzie wywazony - musze znalezc prace (bardzo bym chciala w nowym zawodzie,co bedzie trudne z malym doswiadczeniem) i byc w stanie przezyc sama z kredytem na karku... Ciezkie czasy, ale musze dac rade, nie mam wyjscia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kociulinda, czasem musi byc zle zeby moglo byc lepiej... POWODZENIA !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki, Cala, kochana jestes... Tak to wlasnie traktuje - na zasadzie teraz albo nigdy. Ale co innego plany a zycie. Plany sa naprawde sensowne, bo chyba warto \'poswiecic\' 2 latka,zeby miec swoje malutkie M. Poza tym, zawsze chcialam pracowac w branzy IT , nawet jakis dyplomik z tego zrobilam. Tu dano mi szanse, w Polsce bez wyksztalcenia politechnicznego nie mialabym zadnych szans.. W dodatku baba :) Troche sie martwie, bo niedlugo moj wspollokator - Polak sie wyprowadzi. Zostane sama. A to jedyny Polak, ktoremu ufalam. Bardzo przykre doswiadczenia mialam z Polakami za granica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Megi wyglądasz na bogatą -dlaczego-jeżeli sobie wstawiasz implant to wydajesz 5tys za sztukę a jak wyrywasz zdrowy ząb to tak jakbyś traciła min 5tys (tak naprawdę implant nie umywa się do zęba) dwa zęby to 10tyś -jesteś rozrzutna ale to Twoja kasa Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
A tak na serio-wyrwane górne zęby czwarte to: -gorszy profil -wąski uśmiech -zwykle powikłanie tyłozgryzem -bardzo ładne skrzywienie kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego -wąska górna szczęka powikłana upośledzeniem oddychania -co za tym idzie mniejszym upowietrznieniem organizmu -zaburzenia stawów żuchwy powikłane paskudnymi bólami głowy To tylko kilka przykładów,jak widzicie ortodoncja to nie tylko proste zęby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja bym miala pytanie do Romka, bo cos mi sie przypomnialo: Jak bylam w wieku zdaje sie 22 lat u ortodontki i ona mi chciala usuwac czworki,zeby schowac lekko wystajace jedynki i dwojki, to probowalam jej wytlumaczyc,ze ja je i tak wypchne jezykiem, bo dolna szczeka jest za ciasna. Pani doktor nie zgadzala sie z ta argumentacja (obecna jednak sie zgadza) i powiedziala ciekawa rzecz, a mianowicie,ze trzonowych zebow nie mozna u doroslej osoby ani przesuwac , ani prostowac, bo i tak wroca na swoje miejsce. Dlatego m.in. wydalam fortune na uratowanie jednej szostki ktore teraz bedzie i tak usunieta (na dole, jest martwa i sklada sie w wiekszej mierze z plomby...). Dlatego tez porzucilam na dlugi czas mysl o aparacie, bo moim problemem jest za ciasny dol. W sumie to nie tyle ciasny, co wychylone sa zeby trzonowe ku srodkowi. I wlasciwie to mam problem wlasnie z 5,6,7, bo tam nie moge jezyka pomiescic i coraz silniej napieram nim na jedynki i dwojki (wychylaja sie, szczeka sie cofa i wada postepuje). Bardzo sie boje, ze nie mozna ich za bardzo \'poszerzyc\', chocby odgiac do pionu... Romku, miales takie przypadki dziwne, jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
Witam wszystkich w nowym roku :) powinnam już chyba zacząć podpisywać sie nickiem kamyk23 ;p ale moze poczekam z tym chociaż do urodzin 🌼 ja jeszce po nocnej zabawie w pidzamce sobie siedze - dopadły mnie niestety małe rewolucje zdrowotne ;) mam do wszystkich pytanie : jak to jest z martwymi zebami - czy mozna na nie zakładać zamki a w szczególnosci pierścienie?? bo ja mam wlasnie taka 6 - w iwekszosci to plomba niestety :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, moja orto jest za niewyrywaniem zebow w ogole, ale martwe niby trzeba. Jak mus, to mus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Witam w Nowym Roku!!! Jeszcze nie wypoczełam, zaraz chyba już zasne:-), ciężkie te sylwestrowe zabawy:-), no i już mówie jak to było z myciem ząbków, nie za ciekawie, wiadomo jak na takich imprezach praktycznie ciągle cos sie podjada ciągle coś sie pije, myłam ząbki 3 razy troszke sobie odpusciłam;-), nic sie nie stanie zaraz po wszystkim w domku wyszorowałam porządnie:-), ciekawe jak to bedzie na własnym weselu w białej sukni ze szczoteczką i pastą:-)ale co tam czego się nie robi dla prostych ząbków:-), czytałam o tym kto jak długo jest ze swoim chlopakiem, mój zwiazek trwa juz 7 lat:-), chyba czas najwyższy na tem ślub:-) Kamyk, ja mam pierscień na ząbku z plombą nie duża co prawda ale jest, a co do kanałowych to nie mam pojecia:-) Pozdrawiam i raz jeszcze Szcześliwego Nowego Roku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Odnośnie wyrywania zębów powiem kolejny raz (nie dotyczy to zębów 8)nie wyrywamy prawie nigdy zębów górnych a wyrwanie dolnych 4 należy rozważyć jeżeli brakuje więcej niż 5 mm na zęby i to zależnie od wieku. Dolnej szczęki po ok 10-12 roku życia w zasadzie nie da się rozszerzyć jednak w medycynie nie ma nigdy lub zawsze i często wbrew przytoczonej regule rozszerzanie dolnej szczęki u dorosłych też przynosi pożądane rezultaty.Polska ortodoncja zaczyna się dopiero przekonywac do leczenia bezekstrakcyjnego czyli bez wrywania-jednak jeszcze minie dużo czasu zanim to nastąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie tego co napisał Romek - dziewczyny, ile macie wyrwanych ząbków? bo ja mam aż dwa na górze i niestety są to szóstki i jeden na dole (też szóstka) :( no i jeszcze muszę usunąć dolną ósemkę. Szkoda, że mój dentysta nie próbował ratować tych ząbków, szkoda też, że ja nie zdawałam sobie sprawy wtedy z ważności szóstek :( Zastanawiam się nad wstawieniem mostów, orto wspominała, że mogę to zrobić. Na czym to polega i czy jest to drogie? p.s. Najlepsze Noworoczne Życzenia dla Was Aparatki :) :D cudnych lśniących ząbków dla nas wszystkich! http://www.icq.com/img/friendship/static/card_16961_rs.swf (klikajcie w balony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do Romka odnośnie zębów martwych mam taka szostke na gorze i orto wyłączyła ja z leczenia zakladając pierscien na siodemce a z drugiej strony mam martwa piatke ktora psula sie podstepnie bezbolesnie i przypadkiem to dentysta odkryl ale bylo zapóźno leczenie mialo miejsce ok 12 miesiecy temu a teraz orto nakleila zamek na ta piatke i ona rowniez bedzie przesuwana czy to nie zagrarza moim zebom nie chcialabym ich stracic bo to przeciez gorne zabki (do leczenia aparatem nie musialam usowac zadnych zabkow) a powiem jeszcze ze aparatem bede miala ustwiane do luku zeby przednie oraz nieznacznie bedzie powiekszony luk prosze o odpowiedz bo bardzo mnie to interesuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
venlaa, ja nie mam wyrwanego ani jednego zabka z czego sie bardzo ciesze :) Fakt faktem, ze orto rozwazala taka mozliwosc, jednak ja swiadoma konsekwencji ekstrakcji nigdy bym na to nie pozwolila. Zreszta moja orto tez jest przeciwko takiemu postepowaniu no i w alternatywie bede miala striping :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi_
Romek ale mnie straszysz to takie same mam problemy z krzywymi zebami bo praktycznie przy ludziach nie otwieram ust oprocz mowienia. Oddycham nimi tylko przy najblizszej rodzinie, bo tak sie wstydze tej krzywosci, a jak mam katar to otwieram je tylko troszke zeby nikt nie widzial a szczeke mam taka od zawsze. Mysle, ze do wszystkiego mozna sie doczepic wiec jednak mnie nie przekonales. Przeciez wiekszosc ortodontow decyduje sie na usowanie zebow i uwazasz ze sa oni zlymi lekarzami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie sie wydaje,ze martwe lepiej usunac.Ja mam martwa szostke, leczona wiele razy. Ostatnio dentysta, ktory ja leczyl, powiedzial, ze moze z dwa lata mi jeszcze posluzy... A ortodontka kazala usunac, na zasadzie,ze to zlo konieczne... W ogole zauwazylam, ze czesto ludzie maja szostki do usuniecia i to czesto martwe wlasnie. One chyba sa mocno narazone na urazy... A Romek mnie troche zalamal, bo rozszerzenie dolu to u mnie podstawa leczenia, inaczejnie ma sensu... No,ale moze wystarczy do pionu u te zeby odchylic, to nie to samo chyba , co rozszerzanie szczeki... Najwyzej bede retencyjny nosic do konca zycia :( No, ale cos zrobic musze, bo wada postepuje, zeby sie wykrzywiaja i chwieja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
trzonowce chyba najszybciej sie psuja, bo przy gryzieniu najczesciej ich uzywamy a trudniej jest je wyczyscic Ja juz jedną 6 straciłam na dole , ale zęby mi sie ładnie same przesunęły i nie mam przerwy, jedną mam martwa a pozostałe dwie nadal sie trzymają ;) Na dole nie mam jeszce 5 ale za to na górze komplet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×