Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Alez dyskusja zebowo-szczekowa sie wywiazala... Hi, hi, pomyslalby ktos, ze my z jakimis dziwnymi paszczekami i w ogole albo paszczury albo paszczury w aparatach :) :) A my pewnie wszystkie sliczne dziewuchy. A bedziemy jeszcze sliczniejsze, choc trudno w to uwierzyc ;) Ogladalyscie taki serial Brzydula? Ja jestem brunetka, sie smialysmy z siostra,ze sobie taki image walne :) W ogole czesto sie smieje z moich zebow, ale tych zartow jest sporo...Ech,metal, niemetal - juz za tydzien bede zakuta! A bramki na lotnisku nie beda piszczec? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Emma0nie martw się aparat wywiera tak małe siły że nic się nie stanie Twoim ząbkom Meegi-sama oceniłaś pracę większości ortodontów w tym kraju ja już nic nie dodam :-),Czy nikt nie zaprponował CI rozszerzania łuków?Idź prosze do innego orto może trafisz na takiego który to zaproponuje.(możesz też być wyjątkiem u którego trzeba będzie usunąć zęby jednak to mało prawdopodobne) kociulinda - aparaty dolne właśnie u osób dorosłych pionizują dolne zęby jeżęli są pochylone do języka co wraz zestripingiem pozwala uzyskać znaczną ilość miejsca pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Decydujac się na aparat nie myślałam , że mozna sobie poradzic bez wyrywania ząbków, na dole jednego nie miałam bo juz mi dawno dawno wyrwali i nie ma sladu ze byl wyrwany zabki sie zeszły,i wyrwany mam jeszcze jeden zeby 3 która byla poza łukiem tam weszła:-), szkoda ze nie mialam pojecia o tym, ale teraz nie bede płakała:-), a może jestem wyjatek i trzba było usuwać zabki:-) zapytam nastepnym razem jak to jest z tym wyrywaniem, powiem tak ja mam zaufanie do swojej ortodontki:-), a jakby mi mieli poszerzac szczeke to chyba bym miała najszersza na swiecie:-)nie mam pojecia czy to ma jakąs zalezność z szerokościa szczeki ale jak sie uśmiecham to mi górne 6 widac:-)ale nie bede gdybac wyrwali to trzeba działac tak jak jest:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie po nocach śnią się zęby i ortodonta! Boję się, że zęby nie będą się przesuwały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Mi tez się snia zęby;-), ostatnio we śnie mi wyrywali;-), czasami mi sie śni ze same wypadaja:-), nie ma jak mała obsesja:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi_
Romek ale po co ja juz mam wyrwane zabki i aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
o jak dobrze, ze wy tez miewacie sny o tematyce 'zebowej" bo już myślałam, ze ze mna jest coś nie tak ;) moje sny sa serii fantastycznej - ostatnio sniło mi sie, ze mialam aparat załozony na paznokciach ;) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Kiedyś mi się sniło ze pokazywałam komuś aparat i mi zameczki odpadły i jak się obudziłam to językiem sprawdzałam czy sa:-), spokojnie Kamyk to nie jest zboczenie po prostu duzo sie myśli o zębach:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie jesteście? O czym dziś będziemy gadać? :) Ja sie dziś dowiedziałam w pracy, że nie bedzie od stycznia całego etatu (jestem na 1/2) :-( i przypuszczam, że są nikłe szanse żebym została :-( Tak więc, bedzie mi ciężku ciułać na orto, a najgorzej bedzie jak mi bedzie kazała dla równowagi założyć na dół. Mam nadzieję, ze znajdę w końcu stałą pracę, mam juz dosyć tych staż, szkoleń i przygotowań zawodowych! A jak nie to będę musiała ruszyć moje fundusze inwestycyjne, które odłożyłam na wesele ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi_
Dora przeciez to Ty decydujesz czy chcesz wyprostowac zeby czy nie jesli na dol nie chcesz albo pozniej to orto nie ma prawa Cie do tego zmuszac. Ja mialam miec dol miesiac pozniej ale mam jeszcze troche zebow do leczenia wiec mysle ze jeszcze kolejny miesiac poczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale czasami jest tak, ze założenie aparatu na drugą szzcękę jest konieczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi_
tak??? nawet nie wiedzialam, ale dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo coś tam ze zgryzem :) Niech wypowie się Romek. Też o tym nie wiedziałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
tzreba dwa łuki bo żeby musza sie odpowoeidnio ze sobą kontaktować Jak wyprostujesz tylko góre to nie bedzie ona pasować do dołu i zeby moga wracać na swoje miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
Dora bardzo dobrze Cie rozumiem w kwestii pieniazkow W tej chwili mam pieniązki na aparat i wizyty, ale stypendia mam tylko do czerwca, pracowac w wakcje nie bede mogła bo musze odbyc praktyki a do oplacenia internet, telefon, migawka a skad na ortodonte ??? mam nadzieje ze rodzice mi pomogą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, wpadłam się tylko przywitać, właśnie wróciłam z pracy i zajadam pyszny obiad. Na talerzu pusto, a ja dalej jestem głodna:). Zaraz poprawię ciastkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
No tak - zapomnialam ze to słowo obowiazuje tylko w łódzkim. Migawka to bilet miesieczny na autobusy i tramwaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kobietki to znowu ja. No naszly mnie watpliwosic co do tego apatratu oj naszly..u mnie bowiem raczej nie obejdzie sie bez wyrywania ząbkow,i to takich ktore jeszcze nawet nie ujrzaly swiatla dziennego..mowia rzecz jasna o 8 kach gornych. Nie pojawily sie bo nie mam na gorze miejsca ;( Druga rzecz, a w zasadzie pytanie to takie czy mozna aparat staly np sciagnac na jeden czy dwa dni? pytam, poniewaz prawdopodobnie uwiaze sie z nim na kilka lat a miedzy czasie wypadnie mi moj slub.. Mozna sciagnac na kilka dni czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romku - dziekuje za odpowiedz! Ale...co to jest striping? Ktos to juz wspomnial... Co do aparatu, juz wiem. Pani doktor wybrala Damon 2. Skoro gorny luk w tym, to dolny pewnie tez... Ale to pozniej. Na gore Damon bedzie mnie kosztowal 2000zl w Poznaniu. Poczytalam o tym aparacie i mysle, ze chyba dobrze wybrala, zwazywszy na to, ze jestem za granica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kociulinda, striping to piłowanie zębów (nie wiem czy precyzyjnie się wyraziłam). piłuje się kawałek zęba, coś w tym rodzaju. Moja historia, chyba można zdjąć aparat, ale to wiąże się z dodatkowymi kosztami, trzeba go potem ponownie założyć. Ale nie jestem do końca kompetentna w tej kwestii. Może lepiej odpowie Ci ktoś, kto wie na temat więcej:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stripping to szlifowanie powierzchni zębów w celu uzyskania wolnego miejsca, robi się to tylko w obrebie szkliwa, podobno nie zwiększa podatności na próchnicę.. hmm... ja też sie zastanawiam czy aparat mozna zdjąć na kilka dni? np ślub :) ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam kolejne forum o ortodoncji:). Zawsze można poczytać i dowiedzieć się więcej od innych. Podam Wam link. Nie zachęcam, tylko informuję;): http://users.nethit.pl/forum/forum/ortobajt/page=4/ Tutaj czuję się najlepiej, ale jak każda z Was szukam jeszcze innych informacji. Popatrzcie, ja jeszcze nie sprawdzałam dokładnie. Romek na stronie 28 wyjasniał dokładnie co to jest striping. Właśnie znalazłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×