Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość ona1
w końcu doczekałam się wizyty u orto. i jestem teraz zupełnie podłamana :( w sumie nie wiem co myśleć - od razu na wstępie usłyszałam że takie wady leczy się operacyjnie :( ze to retrogenia że niepotrzebnie miałam kiedyś wyrwane zęby na dole (orzez to szczeka jest zupełnie malutka i cofnięta) i u góry (przez to nie bardzo jest teraz co wyrwać) wspomniała że powinno się u góry wyrwać jakieś zęby bo jest duże stłoczenie :0 albo jakieś piłowanie :000 nie wiem co mi tam można wyrwać jak mam tylko 12 zębów :0 może chodziło o wyżynające się 8semki.. to pierwsza wizyta, wzięte odciski, skierowanie nz zdjęcia więc wiele sie nie dowiedziałam ale w tej chwili nie wiem co właściwie ona moze mi pomóc :0 przecież po cofnięciu górnych zębów nie poprawie się profil, prawda? może być jeszcze gorszy :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona1
przepraszam za tyle literówek :/ trochę mnie zdenerwowala ta wizyta.. w sumie spodziewałam się, że nie usłysze żadnych rewelacji ale miałam nadzieję, że usłyszę coś o poszerzaniu szczęki o tym że jak się porozsuwa tylne zęby to jakoś to wszystko się wyrówna - a tu nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona1 nie doluj sie. Ja tez stracilam wszelka nadzieje na leczenie i to jakies 7 lat temu. Teraz nagle sie okazalo, ze leczenie jest wykonalne i to bez wyrywania. A leczyc musze, bo wada postepuje. Pamietaj,ze zawsze mozesz sie skonsultowac z innymi ortodontami, czy nawet chirurgami szczekowymi. Gdybym wtedy trafila na moja obecna orto, to pewnie juz bym miala dawno ladne zabki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
venlaa, postanowiłam sobie ze w piatek dzwonie i sie umawiam na poniedziałek na to wyrywanie, to bedzie 6 kiedyś leczona kanałowo:-), boje sie jak nie wiem co wolałabym juz 3 na raz plombować:-), tylko nie mam takiej potrzeby:-), bo od czasu jak mi sie 6 popsuły czyli od podstawówki, nie mam problemów z dziurkami kilka małych plombek i tyle:-):-) , kilka czyli 4 ,mam nadzieje ze wyrywanie bedzie trwało góra 20 sekund i ze nie bedzie długo krew leciała:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piekne! Wlasnie przed chwilka wrocilam do szarej rzeczywistosci. Jestem juz w Polsce. Mimo zmeczenia musialam przeczytac to co nabazgralyscie od przedwczoraj :) Wlasnie to zrobilam i pozwolcie, ze pojde sobie spac. Jestem wykonczona :O Wpadne tu jak sie wyspie (to raczej szybko nie nastapi) ;) Do nasptepnego 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
barwo za odwage:-) venlaa, ja to sobie tak odkładam i odkładam, powodzenia w piatek:-)moze zaraz zadzwonie i sie umowie na poniedziałek:-)coz za wzajemna mobilizacja:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
No i umówiłam sie na wtorek na 16:-(, teraz nie ma odwrotu:-(, trzeba iść:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi_
A ja gdzies czytalam ze najlepsza pora na wyrywanie zeba jest rano a na leczenie (wiercenie) :) pod wieczor. Pewnie to nieprawda ale akurat w moim przypadku sie sprawdzilo w 100%. Bo jednego zeba mialam wyrywanego rano i wszystko poszlo szybko i fajnie a nastepny tak pod wieczor i bylo duzo komplikacji malo do chirurga nie trafilam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
jeeeezzzuuuu.... usuwanie 8 nie boli??? nie chcę nikogo straszyś, ale lepiej wiedzieć wcześniej, niż tak jak ja na fotelu dopiero jak zaczęło boleć to chirurg powiedział, żeby była dzielna, bo to jeszcze nie to... jedna zupełnie nie bolała, a druga... brrrrr.... i powiedział też, że górne zdecydownie lepiej i nie-boleśnie się usuwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
może ząbek lepiej wyrywać rano bo do wieczora sie juz ranka zrośnie i nie krwawi no i nie rozgrzewa sie w ciągu dnia:-), ja miałam wyrwyany po południu i było ok, a co do tego czy góra czy dół to ja tez gdzies słyszałam ze góra mniej boli, mam nadzieje ze sprawdzi sie to w przypadku górnej 6 i ze bedzie mniej bolało niż na dole:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
meegi, to ty wyrywałas nie u chirurga? ja tam jakoś bezpieczniej sie czuje jak to chirurg wyrywa zabek:-) i bez urazy dla nikogo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Jeszcze mam takie pytanie, czy jak sie ma okres to mozna wyrywać zeba??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc wszystkim! dzis 1 dzień po usunieciu osemeczki, czuje sie srednio, tzn glowa mnie czasem boli no i buzia, najbardziej boli jak chce szerzej otworzyc szczeke, np chcialam zjec troszke zupy i zeby wlozyc łyżke musialam sie niezle nameczyc, bolalo strasznie, ale jak to ja :) stwierdzialm ze nie bede sie zatruwac tabletkami i nic przeciwbolowego nie bralam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cala...buziaki za kartke :* dopiero teraz sprawdziłam poczte :) jakoś tak odsypiam sylwestra....i nie moge sie dobudzić a jutro już uczlenia!!!!!!!! masakra jak sobie o tym myśle:/ pozdr.dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi_
aparatka nie mozna podczas okresu wyrywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
To mam nadzieje ze do wtorku nie dostane:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AKCJA \"POKAŻMY SIĘ\" ************************************************ *Dora* --> dora.kafeteria@wp.pl Cala --> cala14@wp.pl kamyk22 --> kamyk22-84@o2.pl chester --> krakson@vp.pl ileneczka --> bilka_14@tlen.pl Romek --> rroommeekk@onet.eu hiruni --> hiruni@o2.pl agaga23 --> hospod_m@eu.pl SUNSHINE23 --> aurora102@wp.pl Emma23 --> ewciaos4@wp.pl malutka22 --> jagodka69@buziaczek.pl Becia280 --> becia280@buziaczek.pl igna**aparatka --> igna_aparatka@o2.pl MalutkaMałaJa --> malutkamalaja@o2.pl Gosiaa24 --> gojusik@interia.pl Kewcia --> kewciaaaaaa@wp.pl io-io --> joannaio@life.pl venlaa --> venla@poczta.fm spinaczowa --> spinaczowa@tlen.pl meegi_ --> moowe@o2.pl X-MAN --> mefisto1980@gazeta.pl Ewdzia --> widewcia@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak sie wyrywa na dole ósemki to boli? Ja mam do wyrwania siódemkę i mam 2 zatrzymane w dziąśle ósemki :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora ja słyszałam że ósemki powinno się wyrywać chirurgicznie. Tzn powinien to robić dentysta chirurg. Ósemki się dłutuje przeważnie. U mnie w mieście nikt nie chciał się tego podjąć :( Musiałabym jechać do Warszawy co Centrum Stomatologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:O Dłutowanie drogo kosztuje podobno :O Bolało Cię to dłutowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się ostatecznie nie zdecydowałam na to. Sczerze to się boję, a moja orto powiedziała że nie ma potrzeby wyrywania ósemek. Zbierałam się z tym wyrywaniem bo mnie te ósemki wkurzały - wychodziły co kilka miesięcy po trochu i cholernie bolały. Narazie są jednak na swoim miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kati24, sliczna masz tchorzofretke :) Wydajesz ja za maz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja slyszalam ze osemki sie wyrywa jak normalne zeby...:/ co jest kurna...? ja juz nic nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
Dora ja miałam dłutowane obie dolne, zatrzymane w dziąśle jedna, która rosła prosto, tzn prostopadle do szczęki, tak jak normalnie zęby rosną, tyle że sie nie wyrżnęła, poszła bez problemu, w zasadzie zastrzyk, rozcięcie dziąsła podważenie zęba i po wszystkim natomiast druga rosła w kierunku 7, prawie poziomo w szczęce, więc nie maożna było jej podważyć, chirurg opiłowywał go z tych stron, co się dało i co weszło wiertełko, a jak już się bardziej nie dało "wypiłować" z kości szczęki musiał podważać i "wydłubywać" z tej kości, co naprawdę strasznie bolało ja byłam pół godz znieczulana ale kości nie znieczulą, naprawdę - ból po zabiegu to nic w porównaniu z wyrywaniem zęba z kości.. dłutowanie 8 w warszawie koszt ok 250-300zl, spotkałam się i z 450zł (u mojej orto...) szok :o pisałam o tym na samym początku mojego bywania tutaj, najwyraźniej nie wkupiłam się wtedy w wasze łaski i zostało to pominięte :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z wiekszym stazem, ja pamietam jak pisalas! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
Cala 🌻 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×