Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość naczyniakmózgu

naczyniaki mózgu

Polecane posty

Gość JustynaRybnik
Pewnie że podam dwyrzyk@gumed.edu.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaRybnik
zośka75 Wiesz coś więcej o tym lekarzu?? Ja mu posłałam jeszcze wyniki MR i ANGIO do porównania. Może czegoś jeszcze się dowiem. Bo jechać do niego to kawał drogi gdzie Rybnik a gdzie Gdańsk;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zośka75
Justyna,nic o nim nie wiem ,tylko z neta ,ma dobre opinie.Podobno głównie zajmuje się dziećmi,ale co mi szkodzi ;) długo czekałaś na meila zwrotnego od doktora??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaRybnik
zośka75 Nawet doba nie minęła od wysłania meila. Odpisał mi po 1 w nocy. No właśnie też czytałam o nim opinię i trafiam na dwie trzy o naczyniakach mózgu. Także warto napisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
justynarybnik miałaś zrobione badanie na odwal... też mam żylnego. wiecie czy to rośnie? jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaRybnik
gość Mój miał w październiku 3cm Także nie mam pojęcia jak jest teraz. A jakie masz objawy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
justynarybnik kłucie,dziwne uczucie nagłego bólu i znika,dziobnięcie, które nie jest miłe:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaRybnik
gość Ja ma od września zmrowiały prawy kciuk,notoryczne zawroty głowy.I uczucie gwoździa w głowie. W grudniu zdrętwiała mi lewa połowa głowy i twarzy. Od stycznia kolejny palec zmrowiały. A dziś wogóle jest źle. Trzęsę się cała zawroty okropne,tupie mi w głowie i takie uczycie jakby mnie ktoś za lewy policzek złapał i ciągnął w drugą stronę. No i uczucie lania w miejscu naczyniaka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
justynarybnik mam drętwienie rąk.palców,wiąże to z wysiłkiem ale kto wie. mrowienie policzka minimalne po stronie naczyniaka. ale jak ukłuje to zwala z kopyt,okropne uczucie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaRybnik
gość Ja nie pracuję a i tak palce zmrowiałe. Jak mnie przyjmowali na neurologię w październiku to robili badania pod kątem SM bo taka była pierwsza diagnoza dopóki rezonansu nie zrobili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
justynarybnik też miałam to podejżenie,że mam SM. W zasadzie to sama nie wiem co i jak,gdyż nie zgodziĺam się na szpital

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaRybnik
gość Mnie neurolog skierował na oddział po tygodniowym leczeniu bez skutku.Ale też się nie zgodziłam bo akurat zaczynałam szkołę.Ale zaraz wieczorem tego żałowałam i tak cały tydzień dopóki nie poszłam do szpitala.W tym okresie strasznie bolały mnie nogi popołudniami robiły się jak z waty i strasznie bolały.W szpitalu patrzyli na mnie jak na wariatkę. Zapominałam dodać od listopada ciągle podwójne widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zośki75
Witam chciałam się dowiedzieć na podstawie jakich badań stwierdzono czy tego naczyniaka.Ja też słyszę tętno w uchu mam juz dość chodzenia po lekarzach ,zrobiono mi tomagraf głowy podejrzewano udar wyszło ok ,tetnice szyjne ok,eeg głowy ok mam wrażenie że coś mam w tym uchu ale laryngolog stwierdziła że nic nie może byc bo słyszę dobrze ,neurolog tez twierdzi że neurologicznie ok .Prywatnie mnie nie stac na badania a poprawy żadnej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaRybnik
Czekam,czekam i nic chyba doktor nie ma czasu meili przejrzeć. A mnie aż roznosi. Chciałabym poznać jego opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zośka75
nie wiem kto pyta?? ;) u mnie naczyniaka tętniczo-żylnego stwierdzono na podstawie tomokomputera z kontrastem.(rozległa malformacja).pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zośka75
chciałam dodać że u mnie z objawów ,na razie tętno w uchu i tracę trochę równowagę czasami . Laryngologicznie wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam naczyniaka jamistego lewego płata skroniowego. Operowano go dwa razy i wciąż jest. Lekarz jakoś nie potrafi mi wyjaśnić dlaczego. Niby za każdym razem go usunął, jednak kolejne badania rezonansem. Wyluzowałam się już i mam spory dystans. Ostatnio dużo fizycznie wysiłkuję. Mam pod opieką chorego leżącego teścia i muszę go często dźwigać. Jakoś nigdy nie spytałam, jaki wpływ może mieć silny wysiłek. Myślicie, że mogłoby dojść do wylewu? Lekarz powiedział mi, że mam normalnie funkcjonowac. Zajmuję się teściem już trzy miesiące i jak dotąd nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zośka75
Justyna jak dostaniesz odpowiedź(meila) to daj znać,a o jakie badanie ci chodzi że nie potrzebne?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaRybnik
Mówię o tym angio. Bo według tego co piszą w linku przy żylnych robi się angiografię. No chyba że źle czytam. Pewnie napisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar7
nata05 Jaki miałaś wynik histopatologiczny po operacji naczyniaka? Jak się czułaś po operacji, czy miałaś jakieś bóle głowy? Czy lekarz nie mówił, że naczyniak był niedokładnie usunięty? Wszystkim życzę dużo zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cztery lata temu mialam rezonans glowy nic nie wykazalo czy jest mozliwe ze teraz cos mi sie narodzilo w glowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Mar7 Operacje miałam rok po roku w Bydgoszczy. Lekarz był zdziwiony, że coś pozostało, ale stwierdził (pierwsza operacja), że kiedy otworzył czaszkę powstał obrzęk, przez co pewnie nie nie dotarł głęboko- było to zbyt ryzykowne. Po drugiej operacji nic się nie zmieniło. Tego już nie umiał wyjaśnić. Naczyniak nie jest zmianą nowotworową, mój wynik histopatolog. był ok. Jedyna pozytywna zmiana po operacji jest taka, że nie mam już, tak jak wcześniej, stanów padaczkowych, które objawiały się u mnie przymgleniami świadomości. Pojawiały się odczucia smakowe, i coś co trudno wytłumaczyć: wszystko co było mi znajome stawało się obce, a co obce znajome. W tej chwili czuję jedynie zaniepokojenie i malutki odjazd przy świetle z jarzeniówki- najczęściej przy stoiskach mięsnych:). Oczywiście stale biorę leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Mar7 cd. Same operacje przeszłam bardzo dobrze, jak większość z tych, których spotkałam na oddziale. Nic nie bolało, a następnego dnia mogłabym iść na imprezkę. Było to dla mnie zaskoczeniem. Migdałki, wyrostek robaczkowy i cesarkę przeszłam o wiele gorzej:) Życzę wszystkim dużo zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar7
do nata05 Dziękuję za odpowiedź. To, że miałaś więcej niż jedną operację usunięcia naczyniaka było dla mnie dużym zaskoczeniem. Ja szukam powodów mojego złego samopoczucia po operacji. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaRybnik
Odpowiedź doktora:::: Sz. Pani; Tak jak pisałem; Zmiany widac w MRI, a nie widac w TK, bo kontrast nie zdążył wpłynąć do zmiany. Zapewne malformacja zylna. Pozdrawiam Dariusz Wyrzykowski :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zośka75
Justyna ,nic nie rozumiem raz go masz ,a raz nie ;) myślę że dla świętego spokoju powtórz tk z kontrastem .Ale lekarz w porządku ,prawda że odpisuje .Ja podjęłam decyzję że póki co nic nie robię z moim gratisem ;)za duże ryzyko .Za 2-3 m-ce powtórzę tk z kontrastem i tyle .Łatwo nie jest ale jakoś daję radę.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaRybnik
zośka75 Mam mam,to cholerstwo w głowie i na każdym kroku o przypomina mi o sobie uporczywymi zawrotami :/ 10 marca idę na wizyte do całkiem obcego i nie znanego mi neurologa. Zobaczymy co On na to wszystko powie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zośka75
Justyś nie wiem czy neurolog Ci coś powie mądrego,fakt że mnie na początku pokierował neurolog(nie wiem już u ilu byłam)ale moim zdaniem potrzebujemy neurochirurgów z jajem :) Każdy kolejny neurolog ogląda,czyta wyniki i w sumie nic konstruktywnego nie mówi(chyba że ty masz inne doświadczenia,lepiej trafiasz)Ale ja się na tym nie znam.Tak jak wspomniałam u mnie z objawami narazie spokojnie,więc nie szaleję już z konsultacjami (narazie).Neurologa mam w porządku ,u neurochirurgów też byłam rewelacyjnych.Tak więc czekam na ponowny tk i zobaczymy co mi się tam dzieje w główce;)czy rośnie ,czy nie.Podobno nie rosną ,mam go od urodzenia,mam 39lat jestem po dwóch porodach siłami natury,a on rósł podobno razem ze mną więc się nieźle zakorzenił :) jest duży.Ale próbuj dziewczyno i dawaj znać co słychać.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bucia
Hej. A ja czekam na moja pierwsza embolizacje... to juz tylko niecale 2 tygodnie... a wczoraj znow mialam moj mega bol glowy ze znacznym niedowidzeniem... Justyna... Ja tez z R-ka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×