Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bujająca w oblokach.

Marze o domu w starym stylu

Polecane posty

Gość hopl-ładny masz
hopl-ładny masz ten salon ale faktycznie bardzo stonowany taki trochę surowy .Napisz ,czy pokój jest jasny ,słoneczny ,jak wygląda okno .Czy w innych pomieszczeniach masz jakiś kolor dominujący ?.Najłatwiej zacząć od dywanu .Nowoczesne dywany nie są drogie .Położyłabym jakiś jednokolorowy typu włochacz -bordo ,jagoda ,pomarańcz ,ciemna zieleń ?.Poduszki na kanapę ,fotele z powtórzonym kolorem ale mogą być wzorzyste .podobnie jak zasłony .Może pomalujesz jedną ze ścian na zdecydowany kolor lub połozysz na niej tapetę ?.A może tylko pas szerokości komody ,gdzie stoi telewizor albo kanapa .?Daj więcej zdjęc całego salonu to będziemy mysleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hopl-ładny masz
Obejrzałam jeszcze raz zdjęcia i ta kolorowa ściana może tam ,gdzie stoją fotele ?.Zdejmij te n zegar czy wazonik z szafy .Na kredensie postaw ładny świecznik albo kompozycję świec różnej wysokości ,kwiat przy telewizorze postaw przy oknie -w grupie ładniej wyglądają .Lampę powiesiłabym bardziej nowoczesną ,żeby przełamać styl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Burha
Dodałabym tam trochę koloru, zmieniła poduszki, dokupiła ciekawe bibeloty, zmieniła dywan. No i przede wszystkim kolor. Wyszperałam parę artykułów o stylu prowansalskim i klasycznych wnętrzach: http://www.swiatrezydencji.pl/architektura/inspiracje/klasyka-francuskiej-willi i http://www.swiatrezydencji.pl/wnetrza/opinie/klasyka-we-wnetrzu Myślę, że inspirujące - szczególnie drugi tekst. A właśnie - do takich mebli naprawdę pasowałaby tapeta, jak na zdjęciu z "Klasyka we wnętrzu". Duże lustro, nawet kryształowy żyrandol. Według mnie bardzo pasują do takiego pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franekkimono
Właśnie przeprowadzam się z mieszkania do domu, mam wybór czy wstawić nowoczesne meble czy jednak wybrać spróbować umeblować nowe lokum w starym, może rustykalnym stylu. Bardzo podoba mi się taka szafa z wielkimi fazowanymi lustrami. http://www.francuskisalonik.pl/szafy/604-piekna-bielizniarka-z-lustrami-.html Tylko ile dać tych starych mebli żeby nie przesadzić ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olać pseUdomin ;)
sprzedam piekny stary kredens kuchenny, piec kaflowy, stare obrazy.. :)) wiecej info na: es.a.en.de.er.a.69@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odświeżam z sentymentu... może komuś przyda się zawarta w nim treść... wiele fajnych pomysłów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stary dom
Emii fajnie, że dogrzebałaś temat :) Mieszkam w takim i też nie znoszę nowoczesnego stylu w domu. Z przyjemnością sobie poczytam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to bardzo się cieszę :) Misiu, móc Cię ,,zobaczyć,, jest już wielkim pozytywem odświeżenia wątku 👄 Piszcie dziewczyny, z przyjemnością poczytam, odkąd kuzynka odziedziczyła stary dom murowany to uświadomiłam sobie, że mój nigdy takim nie będzie, chyba żebym go rozbiła i zbudowała na nowo. Jej dom jest nieduży, wchodzi się po kilku schodkach z metalową, niemodną już poręczą, stopnie tu i tam ugryzione zębem czasu... nie zamieniłabym na żadne nówki. Witają nas drewniane drzwi przeszkolne dwuskrzydłowe i wchodzimy do małej, kwadratowej sieni... po obu stronach wejście do kuchni, bo kiedyś był roztaw na dwie rodziny - kuchnia +pokój, ogrzewane z kuchni. Wracamy do sieni... na wprost drzwi wyjściowych dawniej zejście do małej piwiczki z drabiną na strych, teraz będzie łazienka z wejściem na strych. Idziemy na prawo i mijamy piękne, szerokie, prawdziwie drewniane drzwi, z idealnymi futrynami i dobrymi progami... siostra chciała drzwi usuwać ale udało mi się ją przekonać aby je zostawiła. Osobiście je oczyszczę. Co z tego, że ciut popękane i ugryzione zębem czasu - niepowtarzalne i kupe kasy wyda na nowe, obecnie niestandartowe. W każdym razie zostają :) Wchodzimy do pomieszczenia, kwadratowego z dwoma oknami...to będzie kuchnia. Podłoga z desek, piękny, jasny pokój. Przechodzimy do kolejnego... potem do sieni z wychodzącymi drzwiami dwuskrzydłowymi, przeszklonymi prowadzącymi do małego ganku i na dwór, potem kolejne dwa pokoje ( w tym wspomniana druga kuchnia) i zataczając koło znów jesteśmy w sieni. I powiem Wam, że zakochana jestem w tym domu, ma w sobnie taką prostotę, że aż urzeka... dom ponadczasowy i absolutnie nie mogący się znudzić... Z ciekawostek malowany (ściany) był jakąś kredą czy czymś, pyliło się okropnie i strasznie ciężko było to zmyć... - Nigdy nie zastanawiałam się czym dawniej kolorowano ściany. Trafiając różne targi staroci i oglądając różne rzeczy od razu mam podział, że to nadawało by się tam, u mnie to nie pasuje. I tak jak się swego czasu oszukiwałam, że mogłabym i w tym domu... to nie... na pewno nie z tymi meblami co mam, nie z tym rozmieszczeniem pomieszczeń... mój dom jest współczesny i nie ma się co oszukiwać, żaden samochód nigdy nie będzie bryczką :P Odarta ze złudzeń chociaż mam możliwość pomóc siostrze w odawianiu jej domu w starym stylu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stary dom
Kupiliśmy dom (a raczej domek bo najmniejszy we wsi), który przez wielu uznawany był za ruinę :D. Musieliśmy i musimy ;) powolutku go remontować, zachowujemy jednak stary poniemiecki styl. Poprzedni właściciele nie dbali o niego, więc trzeba było robić tynki, podłogi, sufity, wymienić okna, ocieplić, zrobić bieżącą wodę i co. Piec kaflowy musieliśmy rozebrać, bo się rozsypywał. W zamian mamy zrobioną ścianę, która grzeje i jak trafimy płytki lub kafle, które chwycą nas za serce to będzie imitacja pieca. (nie stawiamy nowego, bo dom mały) Z racji poniesionych kosztów na remont ze stylowych mebli mam na razie kredens w kuchni, jednak z czasem i meble będą pasować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Stary domku :) Piękny etap życia przed Wami, ja mam ogromny sentyment do starych domów, wielki szacunek dla ludzi, którzy próbują taki dom ,,postawić na nogi,, a nie zburzyć i postawić coś nowego. (Jeśli ktoś pomyśli, że szkoda, że moj dom nie jest stary - to będzie to słuszne przemyślenie.) Mam zagwostkę i tak próbuję coś wymyślić aby uratować stare okna w tamtym domu ( o swoim nie mam ochoty pisać) Są to drewniane, podwójne okna z drewnianymi szprosami dzielące na zgrabne kwadraciki szybę. Zakitować na nowo to nie problem, oskrobać i odmalować też nie, ale niektóre są uszkodzone i nie da się ich otwierać/zamykać i tu nie wiem co począć. Wiem, że plastiki i łatwe w utrzymaniu i w ogóle, ale... Mam czas (mam nadzieję) do wiosny czy lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stary dom
My swoich okien nie ratowaliśmy, bo całe powichrowane były. A też już nie poniemieckie a z okresu PRL. Wiało od nich, że domu nie dało się nagrzać. Niestety są plastiki, ale nie rzucają się bardzo w oczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och Stary domku :) Odpowiedziałaś na odzew odświeżania ale ze mnie kiepski kompan bo nie posiadam takiego domku i to raczej Ty swoimi opowieściami możesz nadać topikowi duszę i ściągnąć innych, z którymi sobie pogadasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tutaj caly czas zagladam, a takze na topik Emmi zerkam niesmialo. Mysle, aby sie podlaczyc kiedys, bo sama marze o domu w starym stylu. Planuje za rok/dwa lata kupic stary dom do remontu w Niemczech, gdzies poza miastem i bede go powolutku remontowac na ile pozwola mi fundusze. Poki co odkladam pieniadze, mam nadzieje, ze za jakis czas moje marzenie sie spelni. Chcialabym przeniesc tam czastke rodzinnego domu, który jest w Polsce, piekny, z wielkim ogrodem, pelen ciepla i milosci...ehhh rozmarzylam sie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Hej Emmi ,Misiu ,ja też tu szukam inspiracji (jako właścicielka dużego ,starego domu :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) Czarna.oliwka//:) Czyli myślisz osiąść na stałe w Niemczech? Wychodzę na wścibską babę :P Ale wczoraj i dziś piękna pogoda i ruszyłam z pracami podwórkowo-ogrodowymi, przesadzam rośliny tworzę rabaty... nie ten topik na ten temat ;) Ale chodzi mi o to, że nie mam jak na razie wczytać się w posty i tak skaczę i tyle co przeleciałam wzrokiem próbując złapać główne wątki... powrócę do nich przy okazji wolnego czasu. Joela//:) A ja nie pamiętam abyś roztaczała uroki swego wiekowego domu? Stary dom🌻 Misio🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlaZ
Poszukajcie mebli na domartstyl.pl Może znajdziecie coś fajnego ;) Ja jestem zadowolona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kater
Mi również marzy się piękny dom w starym stylu. Piękne oldschoolowe meble, ściany w stonowanych kolorach, piękny ciepły kominek w salonie. Oczywiście obowiązkowo drewniana podłoga w całym domu. Najlepiej ciemna, wykonana z naturalnego drewna. Niedawno znalazłam coś odpowiedniego w katalogu Barlinka. "czereśnia wadi rum - Molti" z katalogu Cuda natury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soner
Jeżeli dom w starym stylu to obowiązkowo musi w nim gościć naturalna drewniana podłoga. Nic nie jest w stanie stworzyć takiego klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świetny odcień ma ta podłoga z barlinka i jak ładnie wygląda z białymi ścianami. Lubię taki klimat we wnętrzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również marzymy o takim domku ;-) Koniecznie musi być piętrowy, z drewnianymi schodami Prudlik, bo taki domek wygląda idealnie. Bardzo nam się podobają domy niczym z amerykańskich filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troszkę przemiotę tu i ówdzie skoro jesień nastała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×