Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bujająca w oblokach.

Marze o domu w starym stylu

Polecane posty

ależ realizujemy ją, każda na swój sposób, patrz temat emmi: "dom za miastem" i margolki "podzielmy się doświadczeniem" obydwa co dzień odwiedzane i żywe, a bywalczynie tego tematu piszą to to, to tamto, ale TRADYCJA jest ważna ;) i domy, ach DOMY z duszą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
No to się ganiamy po topikach -witam znajomych :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domku//:) 👄 Pięknie napisał to Miś, bo przecież ,,stary styl,, ,,dom z duszą,, to nie musi być dom dworek czy dom ,,chatka,, stary, trzeszczący i cudem uratowany od stania się totalną ruderą. To domki też współczesne... jak mój :P On ma tyle z tego ,,starociowego stylu,, co ja z baletnicy. No ale coś próbujemy... Joela Ci na pewno podpowie jak masz jakieś dylematy :) Ja w tej chwili wyglądając przez platikowe okna próbuję znaleźć sensowne miejsce na cebule żonkili i tulipanów, więc to nie ten temat ;) Ale mam go nadal bądż nieustająco w ulubionych i tylko machnij, a ja się znajdę... przynajmniej póki netową duszę mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojemu też do starego dworku daleko chociaż niby w 1956 gdzieś powstał więc nowy tez nie jest...a raczej do połowy nie jest...właściwie tylko po grubości ścian to widać...te na parterze są baaardzooo grube...ale domek w starym stylu to dla mnie też domek z duszą...ciepły rodzinny domek...mam nadzieje że mój taki kiedyś będzie ;)) a byłyście może na giełdzie staroci na Broniszach? podobno w soboty i niedziele jedna hala jest na rzeczy do odnowienia różne?? Słyszałam że trochę ludzi z tego bazaraku na Kole się tam przeniosło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domku, ja się wybieram i wybieram, bo od nas to całkiem blisko, tylko chciałabym z mężem i bez dzieci, a to byłoby możliwe, gdyby ktoś u nas nocował i posiedział z dzieciarnią przez chwilę... ale na pewno kiedyś tam dotrzemy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja ostatnio na targach byłam idalny dom i wnętrze i wystawiała się jedna Pani która ma też na Broniszach właśnie swój punkt i baaaardzzzooo podobały mi się ich rzecz - dużo srebrnych cukiernic, pater, dzbaneczków...w listopadzie jade i zamierzam wybrać tam sobie jakiś Mikołajowy prezent ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genialny ten dom. Ciekawe czy się przyjmie moda budowania pod okolicę? bo góralskie domki na nizinach to feee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Ilnicki
W latach studenckich jeździliśmy do Osoli pod Wrocławiem. Tam był sobie taki domek letniskowy. Nic nadzwyczajnego z zewnątrz. Ale jak się weszło do środka. To było coś niesamowitego.Domek był częściowo z kamienia.W środku rzeźby wykonane przez właściciela. Wo gule wszystkie meble wykonane ręcznie. Kominek z kamienia usytuowany poniżej podłogi tak ze można było przy nim osiąść i grzać nogi. I miejsce w środku lasu. Jakby właściciele chcieli sprzedać odkupuje po każdej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Niedługo jak wszystko pójdzie dobrze to ja i moja rodzina będziemy mieszkać w takim starym domku z toku 1933. W domu jest kuchnia węglowa a w pokojach piece. Troche przeraża mnie myśl że będe musiała palić w piecu. Powiedźcie jak Wy radzicie sobie z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adwja, witaj :) Gratuluję nowego-starego domu :) Myślę, że jeżeli palenie w piecach będzie Ci bardzo doskwierać to można w nich zamontować grzałki elektryczne, piece kaflowe akumulują ciepło, więc będą funkcjonowały podobnie jak nowoczesne piece akumulacyjne. Spróbuj, co masz do stracenia w sumie... to kwestia wprawy chociaż codzienne noszenie węgla na pewno nie należy do przyjemności. Za to podobno potrawy przyrządzane na takiej kuchni lepiej smakują :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turrma wiem wiem że potrawy gotowane na takiej kuchni są smaczniejsze. Myślę jednak że zimę jakoś przetrwamy z tym sposobem grzania a na wiosnę zrobimy centralne.W kuchni oprócz kuchni węglowej jest tez kuchenka gazowa i raczej na niej będę gotowała:) Noo chyba że nie będzie gazu to wtedy trzeba będzie podkasać rękawy i zabrać się za rozpalanie pod kuchnią :) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze można wstawić butlę gazową - u mnie nie ma gazu, a nie chciałam kuchenki elektrycznej, więc skończyło się na butli. Przez to nie mam kosza na śmieci w "zwykłym miejscu" tzn. pod zlewem, bo tam butla jest schowana w szafce. Goście zdezorientowani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od niedawna sama jestem właścicielką takiego nowego starego domu po babci. Jest to dom datowany na 45 rok, a o jego ostatecznym wyglądzie zadecydowała inspiracja na którą niespełna rok temu natknęłam się właśnie na waszym wątku. (Ktoś wrzucił tu pamiętam zdjęcia skandynawskich domów, które zachwyciły mnie swoją oszczędnością, prostotą i lekkością. Zaczęłam drążyć i przeczesywać net w poszukiwaniach większych ilości zdjęć przedstawiających tego typu mieszkania i powoli konsekwentnie realizować renowację sprezentowanego domu.) Oczywiście nie udało mi się jeszcze zrobić wszystkiego ze względu na koszty, ale jestem można powiedzieć na półmetku (prawie). Piece się u nas nie zachowały, bo kilka lat temu było robione centralne i rozebrano kuchnie węglowe w obu kuchniach (były 2, bo dom był na dwie rodziny). Zachował się tylko 1 kaflak pokojowy, który pełni na razie jedynie funkcję ozdobną, a drugi został rozebrany przez nie bardzo doceniające historię wujostwo, ale na jego miejscu stanęła współczesna koza. W tym roku udało mi się z grubsza wykończyć wnętrze i ogarnąć podwórko, położyć dach, który był najkosztowniejszą inwestycją do tej pory i na razie przerwa. Za rok zamierzam się przyłożyć do okien o ile uda mi się odłożyć odpowiednią sumę pieniędzy, bo nie chcę masówki, tylko drewniane stylizowane na zabytkowe kamieniczne. Póki co zostały się stare skrzynkowe, które zostały trochę odświeżone, uszczelnione i pomalowane. Planuję też położyć tynk, bo chyba jednak będę ocieplać budynek żeby obniżyć koszty utrzymania, przed czym bardzo się dotychczas wzbraniałam, ponieważ dom jest z pięknej starej czerwonej cegły. W środku jest jeszcze bardzo pusto. Mam zagospodarowane tylko 2 pomieszczenia (ale bardzo oszczędnie) i jedno gospodarcze, a reszta stoi pusta (ale dobrze, że chociaż wykończona). Nawet kuchnia i łazienka jest w powijakach (na razie prowizorka). Co do palenia w piecach, to pomimo tego że mam centralne, dogrzewam się kozą. Palę w niej brykietem kominkowym (Rekord albo Barlinek) i jestem bardzo zadowolona. Z domu jestem bardzo zadowolona bo jest ciekawie zrobiony. To amfilada, tak że da się go obejść w kółko chodząc z pokoju do pokoju. Przez środek przebiega spory korytarz (który niegdyś dzielił 2 rodziny, z których każda miała po kuchni i pokoju) z 2 parami starych drzwi wejściowych, jednych pod frontu i drugich identycznych po przeciwległej stronie od podwórka. Na górze był strych, który teraz zaadoptowałam na niewielkie poddasze mieszkalne. Adwija, a jak tam u was z remontami? Już po, czy dopiero przed wami? Tuurma, moi rodzice mają gaz na butle i trzymają ją w piwnicy. Dzięki temu można zaoszczędzić miejsce. Wystarczy tylko pociągnąć rurę (wąż) od butli z piwnicy do kuchni. Piszcie dziewczyny. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witraze swiateczne
http://allegro.pl/ozdoby-swiateczne-witraze-naklejki-i1921101242.html Naklejki wykonane są ze specjalnej foli witrażowej w trzech kolorach niebieski, czerwony i zielony. Na każdą naklejkę nałożona jest folia transportowa ułatwiająca naniesienie wzoru. Szerokość wzoru od 40 do 50 cm Wysokość wzoru od 50 do 70 cm W ciągu dnia witraże okienne pięknie rozświetlają słoneczny pokój by nocą gdy zapalimy światło stały się uroczą dekoracją podziwianą przez sąsiadów. Do zaoferowania posiadamy 5 oryginalnych wzorów 1. drzewko (jednokolorowa) 2. choinka (jednokolorowa) 3. anioł + cztery naklejki narożne (jednokolorowa) 4. wieniec świąteczny (dwukolorowa) 5. bałwanek + dwie naklejki narożne (trzykolorowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hielke dopiero w piątek i w sobotę wchodzimy do domu na chwilę coś porobić a resztę będziemy działać za tydzień. Mam nadzieję ża jakoś to przetrwamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dacie radę! A chcecie się sprowadzić jeszcze jakoś w tym roku, czy na razie będziecie tylko remontować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do końca tego roku sobie będziemy remontować . Może przed świętami jak się uda to przeniesiemy się na wieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może ocieplij od wewnątrz,bo szkoda takiej pięknej ceglanej elewacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adwija, dobrze, że macie teraz gdzie mieszkać i nie musicie przebywać w remontowanym budynku, bo to mało przyjemne. Mnie czeka za rok dalsza część remontów i niestety będę zmuszona żyć w tym kurzu, hałasie i bałaganie, ale mam nadzieję że pójdzie sprawnie i jakoś to przebolejemy. Amita, była i taka opcja, ale wtedy zmniejszyłaby się nam przestrzeń użytkowa wewnątrz. No i trzeba by niszczyć wszystko co teraz zostało już zrobione, czyli praktycznie całą wykończeniówkę. Zastanawiam się tylko nad samym materiałem ocieplenia - nie wiem czy wziąć styropian czy watę. Robiłaś takie ocieplenie może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hielke mój mąż twierdzi że z zewnątrz tylko steropian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z kolei co i rusz słyszę różne opinie i każdy mówi co innego. Dużo ludzi chwali też waty bo są paro-przepuszczalne, dźwiękoszczelne i niepalne, czyli tak jakby miały przewagę nad styropianem. Ostatnio są też popularne bezspoinowe systemy ociepleń i płyty warstwowe. Ciężko się w tym teraz połapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeden pokoj tak gdzies
Wygrzebalam i obejrzalam te stare zdjecia i..tez mi sie podoba ten styl, ale troche chlodny. Kojarzy mi sie troche ze stylem z katalogow ikei. Tez masz wszystko takie biale? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No białe. :) To znaczy we wnętrzu dominuje biel, szarość, brzoza, jesion i śladowo akacja, czerń, a cała oprawa mieszkania (ściany i stolarka) jest rzeczywiście w odcieniach bieli. A w tej niewielkiej urządzonej części mieszkania faktycznie dominuje Ikea, bo akurat podoba mi się ta stylistyka i do tego jest tania (dotychczas wydałam na meble i najpotrzebniejsze akcesoria niecałe 5 tys., a to naprawdę niewiele). Niektóre rzeczy są oczywiście tymczasowe, bo nie stać mnie jeszcze na produkty docelowe (mam pilniejsze wydatki), ale jak z czasem się je wymieni to nie żal mi będzie tych z Ikei, bo akurat były tanie. Np marzą mi się Eamesy do stołowego, jednak póki co muszę się zadowolić stołkami z Ikei za 25 zł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hopl
Witam, Potrzebuję porady w wystroju mojego salonu w starym stylu, gdyż skończyły mi się pomysły totalnie Poza tym sądzę, iż nie mam aż tak dobrego wyczucia stylu Mile widziana byłaby jakaś krytyka, nawet ta negatywna. Moim zdaniem, brakuje stanowczo jakiś kolorów, gdyż meble są brązowe a tapicerka beżowa (sztruks , bardzo praktyczny przy małych dzieciach) Obecnie wygląda on tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5948f6d4df4d48a8.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ba3b98a228b72946.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7dbbb14f2e5ecef1.html Chciałabym wymienić: żyrandol, dywan ( ten widoczny to stary po babci), postawić jakieś bibeloty na kredensie zamiast tych szpetnych gołębi, może pomalować ściany Czekam już na kanapę w stylu ektorp 3 osobową( tapicerka jak na fotelach) Jednak jedno muszę zaznaczyć, iż na dywan nie chciałabym wydać więcej niż 1000 pln z powodu moich małych dzieci Pomóżcie proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeden pokoj tak gdzies
Jeszcze nigdy nie udalo mi sie wydac tele kasy w ikei. Wcale nie tak malo wam policzyli.... Aha zapytam jeszcze o dach, jaki robiliscie, bo tez sie przymierzam zrobic na wiosne. I przy okazji inne dziewczyny tez niech napisza jakie dachy polozyly, blache czy ceramiczne? I czym grzejecie? Macie gaz czy piece na wegiel? Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kładłam blachodachówkę Ruukki Finnera (czerń + biała wiatrówka). Jeśli chodzi o ogrzewanie to ani jedno ani drugie. Mamy piec olejowy, który został po poprzednich właścicielach, którzy kilka lat temu zrobili centralne. Piec nadal jest w dobrym stanie, dlatego szkoda mi było pieniędzy na jego wymianę. Co do samego paliwa, to w okresie kiedy został zakupiony było przez jakiś czas tanie, ale zaraz potem wzrosła akcyza i dziś koszty są porównywalne z ogrzewaniem gazowym, czyli wysokie (do tego mam jeszcze nieocieplony budynek). Dogrzewam mieszkanie piecem wolnostojącym (kozą) Morso, który okazał się bardzo trafną inwestycją. Co do Ikei natomiast to nie powiedziałabym, że zakupy w niej są drogie. Biorąc pod uwagę, że przeszło połowa kwoty poszła na bardzo dużą sofę (blisko 2,6 tys.), to wychodzi na to, ze cała reszta (a trochę tego jest) kosztowała naprawdę mało. Ale ogólnie w domu jest jeszcze puściutko (większość pokojów stoi pusta, tylko w jednym pomieszczeniu mam lampę a wszędzie indziej na razie same oprawy z żarówkami, tylko od frontu mam rolety a od podwórka gołe okna, a znajomi się śmieją że moje dziecko ma lepiej wyposażoną kuchnię ode mnie :P ..bo ma praktycznie kompletną dużą drewnianą mini kuchnię z Ikei, a ja - wstyd przyznać - ale prawie nic, poza ogólną koncepcją). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×