Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Gabrysia55

Klub pan po 50-60-tce...

Polecane posty

Aleks, kochana, dzieki!!! Opowiedzialam o Tobie mojej przyjaciolce Millie i ona Ciebie tez pozdrawia :-) Pije sobie Pinot Griggio i przesylam wam calusy 馃憚 馃憚 Jutro podroz.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Czesc kochane, w WielkaNoc mroz zniszczyl cala nasza wiosne..:-( Smutno bo pola azaliowe roznokolorowe sa teraz bure, hortensie padly, nawet niektore drzewa pogubily liscie. :-( Moj przyjaciel mowi ze widocznie tak musialo byc i ze nic w naturze nie jest falszywe.. A mnie jest smutno. Jeszcze nie zagladalam do mojego kuchennego ogrodka bo sie boje ze i pomidory i baklazany tez zostaly zciete.. a tyle przy nich sie napracowalam.. Wczoraj bylismy u moje drugiej coreczki ...jechalismy w tamta strone 3 godziny, potem ja zrobilam obiad wielkanocny ( czym pewnie zaskarbilam sobie ziecia na dlugo) pozmywalam , posprzatalam cala kuchnie i wrocilismy do domu ( nastepne 3 godziny jazdy) Wzielismy ze soba ich suczke ktora popiskiwala cala droge.. bidulka. Ciekawe czego sie ona bala bo przeciez nas zna i chyba wiedziala gdzie jedziemy... Po tym wszystkim poklocilam sie z moim chlopem bo on zdecydowal ze wlasciwie to jest troche glodny i ja moglaby wstawic wode na jakis maly makaron z czyms.. No to mu powiedzialam ze po calym dniu jazdy, pichcenia , sprzatania i prowadzenia prze 3 godziny samochodu.. jestem w stanie tylko sobie usiasc i napic sie lampke wina ktora on mogby mi podac wlacznie z makaronem.....i wyslalam go w cholere po czym poszlam spac.. Dzisiaj rano dopiero zobaczyla to zniszczenie w ogrodzie LOJ!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Zawsze przypomina mi sie moja SP mamusia jak mysle o sekaczu :-) ostatnia aktualizacja: niedziela, 08 kwietnia 2007 godz. 09:47 S臋kata historia s臋kacza S臋kacz, ciasto znane g艂贸wnie w tradycji wielkanocnej na Suwalszczy藕nie, co roku go艣ci podczas Wielkanocy na sto艂ach niemal ka偶dego domu na pograniczu polsko-litewskim. Podczas pieczenia walec z ciastem si臋 obraca i w ten spos贸b pojawiaj膮 si臋 na nim charakterystyczne s臋ki (fot. arch.) Do pieczenia s臋kacza potrzeba od 30 do 50 jajek, kilogram cukru, kilogram m膮ki, kilogram t艂uszczu i litr 艣mietany. Piecze si臋 go na specjalnym walcu nad paleniskiem. Podczas pieczenia walec z ciastem si臋 obraca i w ten spos贸b pojawiaj膮 si臋 na nim charakterystyczne s臋ki – sople. Przeci臋tny s臋kacz ma ok. 50-60 cm wysoko艣ci. Du偶o s臋kaczy powstaje w czasie Wielkanocy w okolicach Pu艅ska, miejscowo艣ci zamieszkiwanej przez polskich Litwin贸w. Wiele zam贸wie艅 otrzymuj膮 gospodynie na wsiach, kt贸re do dzisiaj trudni膮 si臋 wyrobem s臋kacza, ale najwi臋cej wypiekaj膮 go suwalskie piekarnie. Jak informuj膮 ich przedstawiciele, w okresie wielkanocnym sprzeda偶 s臋kacza wzrasta przynajmniej dziesi臋ciokrotnie. Dwie najwi臋ksze piekarnie w Suwa艂kach sprzedaj膮 go w sumie ok. 10 ton. Legenda g艂osi, 偶e pierwsze wzmianki o s臋kaczu pochodz膮 z XV w. Mieli go spo偶ywa膰 litewscy 偶o艂nierze, id膮cy na bitw臋 pod Grunwaldem.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
nooo najbli偶ej Grunwaldu to chyba ja z tego towarzystwa na kafee:D pozdrawiam WAS mi艂o moje drogie Panie cztery mendle nr kom贸rki mam i jak tylko uda mi sie byc na szkoleniu , to ju偶 sie ciesze 偶e spotkamy sie:D:D:D 馃尲馃憚鉂わ笍馃尲馃憚鉂わ笍馃尲馃憚鉂わ笍馃尲馃憚鉂わ笍

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
No to ju偶 po 艢wi臋tach... By艂o gwarno i weso艂o i t艂oczno a teraz znowu pusto. Chcia艂am podzi臋kowa膰 za wszystkie 偶yczenia 艣wi膮teczne i wiersz Agnieszki Osieckiej i piosenki z najpi臋kniejszych moich lat! Nastroi艂y mnie do wspomnie艅 . Modl臋 si臋 wiosennie. Modlitwa Ko艅ca Mojego Wieku Ty kt贸re 艣mieszne kawki Nauczy艂e艣 lata膰 Ty kt贸ry jeste艣 z tego I nie z tego 艣wiata Uchowaj dzisiaj od nienawi艣ci Moje serce moje oczy moje my艣li Ty kt贸ry stworzy艂e艣 Ja艣minu ga艂膮zk臋 Ty kt贸ry orzech w艂oski Zawi膮zujesz w pi膮stk臋 Zachowaj dzisiaj od nienawi艣ci Moje serce moje oczy moje my艣li Ty kt贸ry ciep艂ym s艂o艅cem Nape艂niasz mieszkania Ty kt贸ry da艂e艣 nam Trudne przykazania Uratuj dzisiaj od nienawi艣ci Moje serce moje oczy moje my艣li Ty kt贸ry kacze艅ce Wymy艣li艂e艣 dla nas A 偶aby nauczy艂e艣 Nocnego kumkania Odwr贸膰 dzi艣 - prosz臋 - od nienawi艣ci Moje serce moje oczy moje my艣li Ty kt贸ry do morza Prowadzisz swe rzeki Ty kt贸ry zm臋czonym Zamykasz powieki Nachyl dzi艣 - prosz臋 - w stron臋 mi艂o艣ci Moje serce moje my艣li moje oczy T. 艢liwiak

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Piekna modlitwa! Cztery Mendle! Wpadaj troche czesciej tutaj bo samemu smutno :-(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ju偶 wyjechali ostatni moi \"艣wi膮teczni\" go艣cie... Wygl膮da na to, 偶e min臋艂am sie z powo艂aniem. Powinnam prowadzi膰 hotel mi臋dzynarodowy.Wiem ju偶 na czym to polega. Trzeba mie膰 otwarte podwoje, by膰 na ka偶de 偶yczenie, dobrze dawa膰 je艣膰 i ...nic w zamian nie 偶膮da膰. Pisz臋 tak sarkastycznie, bo jestem ju偶 stara i bardzo zm臋czona tym ci膮g艂ym \"staniem na baczno艣膰\". Bardzo lubi臋 go艣ci, ale co za du偶o, to za du偶o. Goszczenie zacz臋艂o si臋 od czwartku, bo by艂y mojego m臋偶a urodziny.P贸藕niej znoszenie do domu wiktua艂贸w i przyrz膮dzanie r贸偶no艣ci 艣wi膮tecznych. Nikt nie pomaga艂, bo wszyscy pracuj膮 ,albo si臋 ucz膮, tylko ja nic nie robi臋 i na wszystko mam czas. Podawa艂am i zmywa艂am, zmienia艂am po艣ciel i pra艂am i jeszcze obmy艣la艂am niespodzianki i wycieczki po naszym ciekawym kraju. Przyje偶d偶ali przecie偶 z takich odleg艂ych stron: USA, Hiszpania, Izrael, Gwatemala, Niemcy... i wielu z nich mia艂o jakie艣 diety, r贸偶ne upodobania 偶ywieniowe. Przyje偶d偶ali i wyje偶d偶ali. Jednym s艂owem lekki koszmar! Wybaczcie te skargi, ale musia艂am to jako艣 z siebie wyrzuci膰. Za par臋 dni, jak wypoczn臋, to znowu b臋d臋 mog艂a si臋 u艣miecha膰. :)) :)) :))

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ooo Kochana Cztery Mendle, dobrze zes napisala.. bo juz myslalam zes sie obrazila na caly swiat... Ja Ciebie bardzo rozumiem i wiem co to znaczy miec tyle ludzi w domu bo tez mi sie to zdarza. Wszyscy mysla ze poniewaz mam duzy dom to jest to rownoznaczne z hotelem.. Jedyna pociecha w tym ze ja chyba to lubie:-O No bo poco miec to wszystko jezeli nie mozesz sie z nikim podzielic? Czesto myslalam zeby tak zwinac zagle i zamieszkac w jakiejs malej chatce z jakims malenkim ogrodkiem i..... co? Nikt do nas nie bedzie chcial przyjechac? My bedziemy musieli gdzies dralowac zamiast byc u siebie i tylko przyjmowac gosci? To jest dylemat!! Acha ja tez jeszcze pracuje wiec moich na dlugo przebywajacych gosci juz tak nie rozpieszczam ... :-) (przez caly miesiac czy trzy)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Aleks.. przeczytalam o golabku na werandzie..:-( Mnie niestety czesto sie zdarzaja te wypadki z szybami...ale tak wlasciwie na to nie ma rady. Albo trzebaby pozakrywac wszystkie okna albo nie miec ptakow. :-O Jezeli chodzi o hipokryzje jedzenia miesa i jednoczesnie zalu jaki wzbudza zabijanie zwierzat to mysle ze niestety z tym problemem to juz my sie na tym swiecie nie uporamy. :-O Jedyna pociecha jaka ja sobie moge dac aby nie zwariowac jest to ze zjedzenie jakiegos stworzenia ktorego KTOS ale nie JA zabil , jest dla niego najlepszym pochowkiem. Tak jakby uhonorowaniem jego cierpienia. Jezus tez jadl ryby..

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Belva 馃尰....to nie tak. Jezus by艂 wegetarianinem.Ryby chyba jad艂,ale nie zalecanego przez Pismo 艣w.baranka.My艣l臋,偶e to efekt tych lat ,kt贸re sp臋dzi艂 w Indiach.Bo zwr贸膰 uwag臋,偶e ostatnim wydarzeniem w 偶yciu m艂odego Jezusa by艂a mowa do kap艂an贸w w 艣wi膮tyni,gdy mia艂 lat 13.P贸藕niej znika,co robi w tym czasie ? A pojawia si臋 jako 30-letni m臋偶czyzna. Chyba s艂aba dla nas pociecha,偶e jeste艣my miejscem poch贸wku :). Pozdrowienia...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ale Aleks, wszyscy mowia ze Jezus przywiozl swoje poglady gdzies ze wschodu ( moze Indie) tylko skad? Gdzie jest na ten temat cokolwiek? Ja uwazam ze ryba \"tez czlowiek\" :-D Jezeli chodzi o pochowek w brzuchu jakiegos glodomora to to wydaje mi sie jakby blizsze natury. W koncu w naturze zawsze cos je cos..prawda? Tylko to zabijanie jakos nie pasuje mi do niczego.. tak okropnie polaczone jest z cierpieniem.. nie z miloscia :-(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Belvo馃尰...ja mog臋 tylko powiedzie膰: wiem 偶e nic nie wiem. Za ma艂y ze mnie cz艂owiek, a wiem tyle ile wyczytam. Np... Jezus namawia艂 swoich uczni贸w do jedzenia chleba,jarzyn,soku winogronowego oraz mleka i miodu. Piotr aposto艂 jad艂 chleb prza艣ny,oliwki i pi艂 wod臋 藕r贸dlan膮,a m贸wi膮 o tym wszystkie historyczne teksty. Kriszna nakazywa艂 艣cis艂y wegetarianizm,mo偶e Jezus przej膮艂 co艣 z jego nauk ? To tyle,kochane.J a nie czuj臋 si臋 na si艂ach pisa膰 o tym.Od kilku lat nie jem mi臋sa czerwonego .Na pocz膮tku by艂o trudno,bo pono膰 musi up艂yn膮膰 7 lat,aby kom贸rki zapomnia艂y o jedzeniu zwierz膮t.A i tradycja polska ..te szynki,kie艂basy.Mog臋 tylko powiedzie膰,偶e czuj臋 si臋 z tym dobrze,psychicznie i fizycznie. Kora z Maanamu twierdzi - jestem tym,co jem.Ale ona jest rasow膮 ,wieloletni膮 wegetariank膮.A kto艣 taki jak ja ? Wyobra藕nia po prostu.Czym by艂 ten kawa艂ek jedzenia ? Ale do ortodoksji mi daleko..:) A i tolerancji we mnie wiele...na szcz臋艣cie.. Dobrej nocy 偶ycz臋...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Co艣 niekumata jestem... Wesz艂am na podany przez Ciebie Belvo link a tam dyskusja o Zofii Kossak. A Wy rozmawiacie na zupe艂nie inny temat. Nic nie rozumiem.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Maonna
Kto艣 poda艂 mi link do kafeterii. Mimo do艂ka (psychicznego), kt贸rego pr贸by zasypania od d艂u偶szego czasu spe艂zaj膮 na niczym, wst膮pi艂am i dzi臋kuje. Cieplutko tu u was i przyjemnie. B臋d臋 wpada膰 cz臋艣ciej.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Cztery Mendle chyba sie nie obrazilas ??? Jezeli Ciebie tu nie bedzie to ja tez spadam..... :-( :-( Zamiast siedziec przed komputerem powinnam pochodzic ta godzinke szybkim marszem tak jak to robi moj \"wlasciciel\" Dowiedzialam sie ze jezeli sie chodzi codziennie szybko przez ok godziny.... zdrowie polepsza sie o 70 % Ide wiec... Mam nadzieje ze ktos w miedzyczasie sie odezwie...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ja :D...sie odzywam i zapytowywuje ,KTO 艢MIE !!!...by膰 Twym w艂a艣cicielem ,Belvo馃尰 ? Czuj臋 sz贸stym zmys艂em,a mam takowy pono膰,偶e 贸w bur偶uj nigdy nie otar艂 si臋 o socjalizm,a idee wsp贸lnoty komunistycznej,s膮 mu zgo艂a obce. Wi臋c jako c贸ra PRL-u ,ponie艣 dumnie przed siebie 偶agiew r贸wno艣ci i braterstwa ,a tak偶e idee zniesienia wszelkiej w艂asno艣ci,kt贸re wprawdzie okaza艂y si臋 utopi膮,ale ON niech nie b臋dzie o tym przekonany do ko艅ca..;) Pozdrawiam - Aleks..偶ycz膮c wszystkim mi艂ego weekendu..

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Aleks 鉂わ笍 ja nie nadaje sie na czyjas wlasnosc.... ale jak slysze taka muzyke jak galop Szostakowicza to krew zaczyna bulgotac w mojej slowiansko- tatarskiej ( ?) duszy i wtedy chcialabym byc ta porwana niewolnica na tych stepach... http://www.soundclick.com/bands/pagemusic.cfm?bandID=482689 Zjedzcie na sam dol listy aby posluchac galopu .....Istny cymes!!! Jezeli chodzi o mojego burzuja to na Wlocha wiecej on wie o komunizmie niz normalny czlowiek he he he.....

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Belvo! Belvo! Dzi臋ki za pi臋kne linki. Ju偶 dzisiaj wys艂ucha艂am wszystkiego . Nie obra偶am sie prawie nigdy! Przeczyta艂am te偶 uwa偶niej to co ostatnio napisa艂y艣cie i ...to moja wina, 偶e nie zrozumia艂am, 偶e nie przeczyta艂am wszystkiego zbyt uwa偶nie. By艂am wczoraj i u m艂odszego wnusia (c贸rka na kolejnym etapie rozm贸w o pracy a zi臋膰 musia艂 na szkolenie). Dzie艅 by艂 cudowny! Wr贸ci艂am do domu p贸藕nym wieczorem pijana nawdychanym tlenem i wra偶eniami.馃尰

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Nie poradzi tu 偶aden Protok贸艂 surowy... Nie poradzi tu 偶aden Protok贸艂 surowy, 呕adne ceremonia艂u rygory niez艂omne: Protok贸艂 serca g艂osi, 偶e w ten dzie艅 kwietniowy Dozwolony jest spacer samotny - kraj wspomnie艅. J. Tuwim

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Hej,hej Coperto! Mi艂o Ci臋 widzie膰. Dalej jeste艣 taaaka zapracowana? Jak pi臋knie ze s艂oneczkiem na 艣wiecie i tyle ju偶 kwiat贸w zakwit艂o. Przed balkonem mam \"艢wi臋to Kwitn膮cej Wi艣ni\" a inni maj膮 magnolie... Magnolia Na li艣ciu le偶y kwiat drzemi膮cy, 偶贸艂tawo bia艂y, jak s艂oniowa ko艣膰. S艂odki, 偶e a偶 nudzi. Przedmiot pachn膮cy - z艂o艣liwie tajemniczy 艣wiat - dziwny go艣膰, W艣r贸d nas ludzi. M. Pawlikowska-Jasnorzewska

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×