Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gabrysia55

Klub pan po 50-60-tce...

Polecane posty

Belva🌻.. Magda Gessler,artystka i restauratorka słynie z niekonwencjonalnych pomysłów na kuchnię.Otóż ona poleca kwiaty akacji smażone w syropie i dodane do dekoracji ciast.Z białym kremem. Kiedyś była w Warszawie jej restauracja Tsarina,w stylu rosyjskim.Nie ludowo -rosyjskim,ale w stylu biało-emigranckim.Byłam tam na kolacji i powalił mnie ten bizantyjski rozmach ,który ze zwykłych blinow z kawiorem i śmietaną ,pozwolił zrobić biżuteryjne dzieło sztuki kulinarnej. No,ale to było dobre kilka lat do tyłu.Teraz chcąć zobaczyć bizantyjski przepych ,najlepiej polecieć do Moskwy i zobaczyć niedawno otwartą galerię handlową dla nowych ruskich. Dobrej nocy życzę wszystkim - Aleks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, nie mogłam dopchać się na topik! Te kalafiory to podobne są do naszej kaliny. Krzaki wielkości bzu (lilaka), a kwiaty jak kule - śnieżki.(Ale nie wielkości kalafiora!) Oglądałam wszystkie strony na fotosiku i Książ też! O smażeniu kwiatków w cieście słyszałam (bratki, nasturcje). Widzę,że posiadłaś jakąś wiedzę tajemną? Możesz nas troszkę oświecić, podszkolić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Aleks 👄 i Cztery Mendle🖐️ Viburnum to wlasnie jest Kalina.. Ja ich mam z cztery czy piec rodzai. Ten z olbrzymimi kwiatami wlasnie sie nazywa Macrocelafus ( wielka glowa) Kiedys chcialabym pojechac do Rosji.. wszyscy byli a ja nie :-( Szczegolnie mnie tam ciagnie jak slysze ich chory.. Jak ci Rosjanie sa niesamowicie muzykalni.. Dwie babcie na krzyz sie zbiora i juz spiewaja na glosy...az ciarki przechodza po plecach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam koleżanki! dziwnie rano wstałam...Obudziła mnie niestety czarna myśl z realiów. Nie sądziłam, że będziecie urzędowały do nocy. Oświecić to może nie jest adekwatne w moim przypadku w zakresie spożywania i wyszukanych kulinariach...gdyż ja jestem niepoprawna i chadzam własnymi ścieżkami...z racji życia po artystycznemu.ŁASUCH nie jest w stanie jeść tylko roślinki.Na plenerach dają jakieś mocno kaloryczne, mięsno - warzywne dania...po których niby ma się siłę do pracy twórczej i niestety się tyje.Sprzyja temu dodatkowo słaba przemiana materii od siedzenia przy płótnie.Ręce pracują i dlatego są szczupłe a reszta nie. Napewno jednak coś Wam przemycę w trakcie poznawania się...między wierszami.Każda z nas - w gronie realnym jest w czymś lepsza lub gorsza.Ciągle się uczymy. Zdradzę Wam, że ostatnio podczas wycieczki rowerowej,koleżanka zrobiła mi niespodziankę i wyjęła z plecaka misę tybetańską, która to była przedmiotem masażu w lesie na mchu w promykach słoneczka. Doznania...niepowtarzalne.Jest to jej \"konik\".W wakacje przywiezie fotki z Nepalu. Swego czasu zaczęłam zupełnie prywatnie zbierać wiedzę na temat sfery psychicznej i duchowej człowieka, samoleczenie podświadomością , afirmacjami, gimnastyką ćwiczeniami oddechowymi i fizycznymi( ale bardzo selektywną) Wiedza jest za duża żeby to opisywać na topiku...raczej nadaje się na książkę.Wszystko wypraktykowałam na sobie....i działa. Większość ludzi w naszym wieku ma jakieś ciekawe doświadczenia w swoich pasjach i napewno i ja nauczę się czegos od Was.Mamy sporo czasu. No a teraz trzeba kawkę wypić.Poczekam...aż wstaniecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...Gabrysiu...założycielko topiku.Chciałabym Ciebie poznać...czuję , że mamy wiele wspólnego a przynajmniej w ostatnim czasie.Można by wygadać się w trudnych chwilach...jak chcesz.Ja obecnie spijam gorycz tego mniej ciekawego rozdziału życia...samotność w związku i takie tam inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...ja wciąż ten monolog...odwiedziłam poprzedni topik...są tam kobitki mi bliskie.Mówię...bo w moim nicku...będą braki w kolejności wpisów...prawdopodobnie...tak wywnioskowała.Nie wpisuję się na pomarańczowo...to zaręczam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nojka !!! Jak milo wstac i zastac Cie na topiku!!! Slucham twojej piosenki.... Jem banana pije kawe Nie za bardzo rozumiem co ty robilas z ta miska na mchu... :-D Ide nakarmic psy. Wroce niedlugo Cztery Mendle przypomnialo mi sie ze my weWloszech czesto robimy kwiat dyni w ciescie.. Fajnie Nojko ze przypomnialas nam o tym... Myslle ze niewarto przejmowac sie tymi ekstra kilogramami.... Ja teraz chodze szybkim marszem przez godzine dziennie... To wystarcza aby nie czula sie winna ze nic nie robie ... Odchudzam sie ...... spirytualnie he he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, melodia kojąco na mnie podziałała. Jak nie przejmować się kilogramami, kiedy jest ich za dużo? Więcej się przejmuję, niż walczę! Ostatnio jem zgodnie ze swoją grupą krwi i ... kupiłam nową wagę (w nadziei, że ta elektroniczna pokaże mniej, niż mam ;) ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej , babeczki ja tez mialam innego czarnego nicka ale uzylam go tylko kilka razy i zapomnialam hasla :-O U nas dopiero teraz skonczyla sie okropna wichura ( w pelnym sloncu) Nie bylo elektrycznosci prze prawie dwie godziny.. I potem mowia \\ze my zyjemny w najbardziej rozwinietym technologicznie kraju... he he he To jakies nieporozumienie... Taka ciemnote tutaj wciskaja tym ludziom ... az sie wierzyc nie che.. Nie bede sie na topiku zaglebiala wiecej w ten temat... Nojko.. musze Cie niestety poinformowac ze zalozycielka tego topiku wyparowala juz z miesiac temu.. wraz z niektorymi innymi \"stalymi\" uczestniczkami.. Cztery Mendle tylko waga cyfrowa da Ci ta satysfakcje mniejszej ilosci kilogramow... Tak trzymac!!! :-D Po diabla nam jakies antyki w postaci odwaznikow i lekarskich wag!! Ja juz w takie starocia nie wierze :-D Tylko abstrakcja w postaci elektroniki mnie usatysfakcjonuje.. Jezeli moze byc wirtualna przyjazn to moga byc wirtualne kilogramy.. Jedyny problem ze chcialam kiedys podniesc kamien ktory wazyl jedna trzecia mnie..... i byl taki ciezki ze az sie przewrocilam.... Ale my przeciez nie jestesmy z epoki kamienia ..prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co to za miły topik? I ilez tu znajomych twarzy:-D, a ile ciepłych wpisów. Jestem na sasiednim topiku, ale jesli pozwolicie to chetnie tu do Was zajrzę od czasu do czasu. Tymczasem pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...No witam ! kogo ja tu widzę...? ....widzę, że krążymy w poszukiwaniu...czegoś lub kogoś...miło mi powitać ponownie wszystkie koleżanki.... Cztery mendle belvo... coperto Iskiereczko... ...wiecie co, dziś poszłam do fryzjera.To wydarzenie w moim wypadku, bo zazwyczaj prosiłam kogo się dało, żeby mnie podciął czy nałożył farbę...żeby nie dostać po kieszeni...ale zaryzykowałam ,wyprosiłam i dostałam.Jestem ciemną blondyną z jaśniejszymi refleksami pasemek. Co do wątku z misami tybetańskimi...są już w Polsce gabinety lecznicze,takie terapie gongiem (czyli dźwiękiem) oraz misami tybetańskimi, które układa się stopniowo w różne części ciała a dźwięk poprzez uderzenie mis pałeczką i rezonans drgań, ma wpływać i wpływa na otworzenie czakram w człowieku, które uprzednio były zablokowane przez stres lub z innych powodów. zaspokoiłam ciekawość...? ...to na zdrowie Dziękuję coperto za wpis...po filmie pooglądam na spokojnie Twoich fotek ciąg dalszy i odniosę się do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam cztery mendle bywasz na fotosiku równiez ze swoimi fotkami? nojka ,jezeli hodzi ci o rózowe dzwoneczki to sa moje zygokaktusy kwitnace na boze narodzenie moje ciut póxniej i w tym roku kwitł 2x tak mu dobrze jest ze teraz tez jeszcze jeden paczek pokazał sie jak sie rozwinie zrobie foto , bo nigdy tak póxno nie kwitł Fotografi ucze sie dopiero to nie takie proste zrobić super fotke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...jednym okiem zerkam na film a drugim w komputer. cztery mendle nie tylko coperta jest ciekawa Twoich fotek na fotosiku, ja również belvuś...może i ty dołączysz i sfotografujesz np.swoje gospodarstwo. Ja wiem, że to czasochłonne i nie od razu...ale może by tak każda w ten sposób opowiedziała jak i gdzie mieszka.Ja gdzieś mam fotki mojej ulicy a zrobię jeszcze parę na dniach, bo jest pięknie.Już upatrzyłam miejsca z których je zrobię.Obchód terenu był rowerkiem oczywiście. kochane...czy możecie mi powiedzieć gdzie mieszkacie? Coperto traktuję Cię jak gospodarza za Gabrysię.Czy cztery mendle to gospodarz? iskiereczko...czy to ty? zostaniesz z nami?Dziewczęta przyjmiecie do grona miłą osobę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coperto, bywam na fotosiku, ale tylko jako gość oglądający. Sama nie fotografuję (a przynajmniej nie takimi nowoczesnymi cudami, które pozwalają wkleić sie do internetu!) Nojka49, ciekawa sprawa z tymi misami. Myślę, że w moim wieku każdy masaż to ulga dla obolałego ciała. Jeszcze nastrój, chwila wyciszenia na łonie natury i wiara, że będzie lepiej mogą wiele zdziałać. Belvo, u nas nie ma burzy, ale mam od kilku dni poważne problemy z dostaniem się do kafeterii. Cały internet coś się zatyka. A kilogramy mam rzeczywiste nie wirtualne - niestety! Witaj Iskiereczko! Mam na dzieję, że nie znikniesz zaraz po rozblyśnięciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskiereczko witaj!! Zostan z nami! Ide do pracy ale przedtem musze sprawdzic w dzienniku co sie Stalo w Virgini... Jakas strzelanina w szkole. Nojka , ja mieszkam w Stanach w Polnocnej Karolci.. Zdjecia lubie robic ale jak bylo wczoraj widac nie mam zbyt duzo cierpliwosci aby je wklejac gdzies tam.. Cztery Mendle... moich kilogramow nic nie ubywa.... mam chociaz nadzieje ze ubedzie centymetrow bo wlasciwie tylko one mnie interesuja.. Bardzo dobry pomysl z Coperta aby zostala gospodynia topiku... Ja glosuje za! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Coperto🖐️ ja tez mam taka nadzieje, narazie bede tu wpadać , jak iskiereczka. Nojeczko oczywiście, że to ja 😍 Belvo 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cztery mendle 🖐️ to Ty mnie tak pieknie powitałaś, a ja pokreciłam. Niemniej jednak Copertę też miło bedzie mi poznać. W Virginii Belvo istny koszmar tyle osób zginęło, skąd to się w ludziach bierze? Z drugiej jednak strony marzę czasem o jednym dniu bezprawia u nas. Pozdrawiam wszystkie mile Panie na tym forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie co ja robię...żeby nie przekroczyć 70 kg? - pilnuję wagi, jak spodnie nie chcą sie dopiąć...kupuję chleb razowy, ciemny i staram się nie przekroczyć 2 kromki rano i 3 wieczorem.Jestem niepoprawna i jem kolację po filmie a czasem wpałaszuję loda i jeszcze podłubię słonecznik...potem mam skruchę.Tłuszcz lubię więc smaruję cienko.jak na chlebie jest wędlina to polewam ją chrzanem ze śmietanką, który poprawia trawienie - wędliny tylko drobiowe z indyka i tak samo mięso.Nie jem wieprzowiny...bo tuczy.Sery żółte jem rzadko bo nie są prawidłowo technolog.zrobione.Za to jem biały ser do woli a jśsli koniecznie żółty to z kefirem, żeby się przetrawił. Nie piję mleka, napojów gazowanych lecz wodę niegazowaną czasem z cytryną.Szybciej spala tłuszcz.Spalaczem jest także czerwona herbata,grejpfrut, sok z cytryny, Ryby,jaja,fasolę,soję.z doskoku ruskie pierożki czyli mąka ale potem sjesta przez tydzień. - kasza gryczana, ryż brązowy a jak nie mam...smażę ryż na oleju na brązowo a potem zalewam wodą i czekam aż zmięknie.Dodaję masło i zieloną natkę pietruszki...pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskiereczko dlaczego marzysz o jednym dniu bezprawia??? :-O :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej ! Dziewczyny jaka u nas straszna tragedia sie stala.. Tyle zabitych O Boze ..i to w szkole.. Tyle mlodych.. Ja nie wiem jak w cywilizowanym kraju mozna pozwolic na to zeby kazdy mial bron.. Cos okropnego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...ojojoj ja nie w temacie byłam Pozwólcie, że jeszcze udzielę paru wypróbowanych sposobów żywienia na zgubienie tłuszczyku Właśnie wpałaszowałam razowy chleb z avocado.już nawet nie solę i nie skrapiam cytryną..tak mi smakuje.Kroję w plasterki jak kiełbasę bez skórki, bo jest gorzkawa. Jem obiad z jednego dania , mało mięsa i dodatków a dużo surówki.Mięso tylko dwa razy w tygodniu. Najecie się a zamiast mięsa w to miejsce...zaręczam najecie się...kalafiorem lekko podgotowanym na wodzie z solą, po czym porcjuje się nieco twardawego na cztery części i macza w rozbełtanym jaju z odrobiną vegety a następnie smaży na rozgrzanym oleju.To jako kotlet. Ziemniaki pieczone w mundurkach w piekarniku mają wszystkie składniki mineralne i nie zapychają żył jak te obrane bez wartości.Można je jedynie gotować albo w mundurkach z marchewką ale koniecznie pod pokrywką, żeby wytworzyła się witamina d i nie były zapychaczem żylnnym.Można je również gotować w specjalnym garnku 3 części na parze z warzywami. Bardzo zdrowa jest mąka ciemna i można z niej robić równiwż pierożki np. z mielonej fasoli, jajka posiekanego na twardo, troszkę bułki tartej,smażonej cebulki,zielonej pietruchy i przypraw z pieprzem i troszkę oleju.To na farsz.Na wierzch cebulka smażona na oleju.Czasem dodaję siemię lniane usmażone z solą na patelni i zmielone w ręcznym młynku jako posypka lub na chleb z masłem. Jęśli jecie masło to z solą i zmielonym czosniem...wówczas nie ma cholesterolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belvo , czemu potrzebuję takiego dnia? Wystarczy sie rozejrzec wokół i niejeden powód sie znajdzie. Nijak ma sie to do tej strasznej tragedii, w ktorej zginęły 32 niewinne osoby. Zaraz zapalę świece w ich intencji, zróbmy wszystkie tak dziewczyny! Niech odpoczywają w spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ogladałam wiadomosci ale ..:( najka jedzenie owszem staram sie jesć tak jak piszesz ale bywa ze zanim pójde spac to szukam co by słodkiego zjesć wtedy dobry jest nawet chlebek razowy owszem owszem ale z marmoladką:P Moje drogie Panie dzięki za hmm nie wiem jak to nazwać no za to ze mam byc gospodynia ale nie wiem czemu tak skoro mnie ciągle brak belvo radosna , wierna cztery mendle UWAżAM , że to jedna z was jest już gospodynia tej klubobaszty iskiereczko , marzenko i wszyscy czytający zawsze jest tu sympatycznie nawet pod nasza nieobecnosc czasami ktos wynajmuje na suuuper zabawe juz niepamiętam kto i kiedy ale tak było nie mam cierpliwości , żeby to odszukać ale można nam wierzyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...belvo...ty się nie boisz tam mieszkać...u nas tylu sflustrowanych ludzi, że nie można by było wyjść spokojnie z domu...gdyby była legalna broń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×