Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gabrysia55

Klub pan po 50-60-tce...

Polecane posty

Gość SARA 50
Oto i legenda świętego ognia:) Zwyczaj ten jest pamiątką pierwszej krucjaty,z której waleczny szlachcic z Florencji przywiózł kamienie-krzesiwa z grobu Pańskiego. Co roku na Wielkanoc krzesany był nimi święty ogień i pochodniami zabierany do domów. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Witaj Saro! Ja tez pasjonuję się takimi informacjami.Mam tez własne przeżyte. do rzeczy.... Jestem strasznie dzisiaj zmęczona.Robię gruntowne porządki,ale dzisiaj już zrobiłam zakwas do wielkanocnego żurku. To najlepsza pora. Zalałam żytnią mąkę razowa ciepłą przegotowaną wodą/2 szklanki mąki na 2 l wody/ Moja rada:wodę z mąką starannie wymieszaj aby nie było grudek.Dodaj 2 pokrojone ząbki czosnku i kawałek skorki chleba razowego.Naczynie zakryj ściereczką,obwiąż i odstaw w ciepłe miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Dzisiaj tez wysiałam rzeżuchę na wilgotnej ligninie.Ustawiłam w ciepłym i jasnym miejscu. Za 2 tygodnie będę miała składnik wiosennych sałatek i surówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieci na Wielkanoc Dzieci na Wielkanoc są inne niż zazwyczaj, W dzieciach na Wielkanoc jest moc tajemnicza, Dzieci na Wielkanoc Wstają bardzo rano I pytają: - Dlaczego dzwony tak głośno krzyczą? Dzieci na Wielkanoc mają czerwone usta, Czerwonymi ustami plotą różne głupstwa: Czy strażak śpi na wieży, Czy słońce to jest księżyc I dlaczego hiacynty zaglądają w lustra. Ty dzieciom na Wielkanoc odpuść wszystkie winy: Że rozlały atrament, że zbiły słoiki - Gdy tak smacznie śpią nocą, Nie dziw, że we dnie psocą, Że wciąż w ruchu są, jak małe listeczki brzeziny. Ty także byłeś mały. To historia dawna, Powiadasz. Ja rozumiem - dzisiaj nosisz krawat, Parasol i notesik, Ale gdyś jest wśród dzieci, Czy nie jesteś znów dzieckiem, powiedz, czy nieprawda? Widzisz, ten świat jest wciąż niedoskonały: Jednym ciągle zbyt groźny, innym wciąż zbyt mały - Ale wiedz: ciemne drogi, Troski, trudy i trwogi - Że dzieci, zawsze dzieci w nim opromieniały. I jeszcze jedno cierpkie słówko jegomości Podrzucę na odchodnym, z sympatii, z miłości: Że gdy dzieciom, mój panie, Zechcesz kropnąć kazanie, Zaczynaj od kazania do własnych słabości. Konstanty Ildefons Gałczyński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
co włożyć do koszyczka????? http://kobieta.wp.pl/kat,1041489,title,Co-wlozyc-do-koszyczka,wid,17368626,wielkanoc_wiadomosc.html?ticaid=11490c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA 50
Dzień dobry Gabrysiu! Niestety,link nie otwiera się.Czy tylko u mnie? Brakuje mi czasu .W miarę możliwości będę tu wpadała.Obiecuję. W dalszym ciągu o ogniu:) Tym razem przenosimy się do Finlandii. W Wielką Sobotę zach.część Finlandii rozjaśnia blask setek ognisk.Ma on odstraszać złe moce.Dawni mieszkańcy tych ziem wierzyli,że od dnia śmierci Chrystusa aż do Zmartwychwstania posłańcy czarta opanowywali ludzkie siedziby,szkodzili ich mieszkańcom i domowym zwierzętom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć milfetki, pozdrawiam Wasze psiochy Marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA 50
Dodam,ze ognie gasną dopiero w niedzielę o świcie,kiedy słońce wschodząc tańczy na znak zwycięstwa życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA 50
Dzień dobry! Wielkanoc już wkrótce. Dzisiaj przenosimy się do Hiszpanii. W Wielki Piątek na ulicach wielu hiszpańskich miast pojawiają się zamaskowani ludzie,którzy dźwigają gigantyczne platformy z figurami Matki Boskiej i Jezusa siedzących na tronach.Figury są prawdziwymi dziełami sztuki polichromicznej.Ich przygotowanie zajmuje kilka m-cy.Zajmują się nimi sami artyści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Witaj Saro! A dzisiaj dokąd nas zabierzesz? Jesteśmy gotowe do wędrówki:) Warto kultywować zwyczaje i obrzędy.Rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ.Dzisiaj Niedziela Palmowa.Niektóre palmy były przepiękne. A tak w ogóle Święta Wielkanocne są celebrowane bardzo uroczyście.Są to święta magiczne.Zbliżają nas do tajemnicy życia i duchowego odrodzenia.Mają w sobie wielki urok bo przypadają na wiosnę,kiedy to przyroda budzi się do życia. Cieszmy się zbliżającą WIELKANOCĄ i celebrujmy ją w zgodzie z tradycją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry! Przenosimy się do Meksyku.Święty Tydzień (Semana Santa) rozpoczyna się od Niedzieli Palmowej. Meksykanie uczestniczą w procesji i święcą gałązki palm. Później zostają spalone i wykorzystane jako popiół do posypywania głów. W Wielki Piątek w wielu miasteczkach odgrywa się sceny męki i ukrzyżowania Jezusa. Meksykanie nie mają zwyczaju malowania i święcenia jaj. Coraz częściej jednak ich dzieci dostają wielkanocne zajączki z czekolady. Jest to wpływ amerykańskiej kultury. Niedziela Zmartwychwstania to huczne święto obchodzone do późnej nocy. Towarzyszą mu pokazy sztucznych ogni, zabawy w wesołym miasteczku oraz jedzenie tradycyjnych potraw z ulicznych budek. Poniedziałek wielkanocny rozpoczyna Semana Pascua, czyli Tydzień Paschalny. Semana Santa i Semana Pascua to łącznie dwa tygodnie wolne od pracy i szkoły./z sieci/ p.s.a śnieg pada...pada,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Święta w USA ograniczają się do jednego dnia. W niedzielę wielkanocną organizowane są konkursy na najciekawszy Easter Bonnet. Kapelusz , bo tak nazywa się takie wielkanocne nakrycie głowy zapoczątkowały kobiety, ale coraz częściej można spotkać w ich również małych chłopców. Na świątecznym stole oprócz jajek, pieczonej szynki w słodkim sosie i ciast nie ma specjalnych potraw. Dzieci zbierają jajka schowane przez Easter Bunny, a później muszą je zjeść. W USA z okazji świąt zajączek przynosi dzieciom prezenty. W koszyczku znajdą się najczęściej słodycze, owoce oraz drobne upominki. Happy Easter!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, przepełnionych radością, miłością i wiarą. Niech Wielkanoc przyniesie Wam spokój i radość, z nadchodzącej wiosny. Pogody ducha i radości, z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego jajka i mokrego dyngusa, w gronie najbliższej rodziny. Wesołego Alleluja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry wieczór klubiku! 🖐️ Jestem z rodzinką na wyjeżdzie w Karpaczu.Tu wciąż jest śnieg,biało... .Dzisiaj odwiedziliśmy Karkonoskie Tajemnice.Rodzinka już śpi,a ja do kompa... W Karkonoskich Tajemnicach, poza lekcją historii oraz techniki otrzymaliśmy prawdziwą lekcję życia w górach rządzonych przez czary i niezbadane zjawiska przyrody. W podziemiach Karkonoskich Tajemnic, zaaranżowanych przez artystów światowej sławy; mieliśmy możliwość poznania najwspanialszych przekazów, które wyrosły z karkonoskiej ziemi, m.in. historii o zasiedlających Karkonosze zielarzach, poszukiwaczach minerałów i bogactw naturalnych – Walończykach, legend przedstawiających Ducha Gór czy niesamowity korzeń mandragory. Ekspozycja jest interaktywna, sprawiła , że staliśmy się częścią tajemniczego i magicznego świata Władcy Karkonoszy. P.S.Mamy mnóstwo zdjęć! Przesyłam śnieżynki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Saro,czy to ty piszesz,że jesteś/byłaś w Karpaczu?Śnieg w Karpaczu? Zainteresowałaś mnie tym muzeum.Muszę kiedyś wybrać się do tych tajemnic.... Przepraszam,że nie znalazłam wolnej chwili by tu wpaść choć na chwilkę.Tak wyszło.Nie będę rozpisywać się.Było cudnie. Ostatnio doprowadzałam ogród do porządku.Jest już uporządkowany.Pogoda mi sprzyjała,pracowaliśmy całą parą.Musieliśmy przycinać drzewa bo zasłaniały nam słońce. Dzisiaj sobie odpuściłam.Zbyt zimno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Saro,liczę na zdjęcia w e-mailu.Proszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Już jestem!Saro,wielkie dzięki za piękne zdjęcia,wyszłaś na nich rewelacyjnie.Pamiątka super. Zostawiłam Ci wiadomość na poczcie,ale do dziś cisza.Czy jesteś w podróży? Odezwij się.Tęsknię za naszymi rozmowami.Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytałaś o godziny otwarcia do zwiedzania. ❤️ Aktualne godz. 1 kwietnia do 30 września: poniedziałek – piątek: 10:00-17:00 sobota – niedziela: 10:00-18:00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Miła koleżanko!!Dziękuję za piękny upominek!Jak będziesz miała ochotę dołączyć do nas,zapraszamy. To prawda,aromaty mają niezwykłą moc.Pozytywnie wpływają na samopoczucie,dodają energii lub pomagają zrelaksować się po ciężkim dniu.A także przenoszą nas w mgnieniu oka w miejsca,z którymi się nam kojarzą.Kompozycja werbeny i cytryny to jest to.... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć dojrzałe ci.pki, macie chcice?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hance tylko dupa w głowie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej!Wpadam do Was od dawna.Kiedyś tu wrzało,ale teraz trochę pustawo.Jeśli ktoś z was odezwie się,będzie mi miło. Czy możecie dać kilka przepisów na koktajle? W sieci jest ich dużo.Chodzi mi o sprawdzone i niezbyt kosztowne.Za chęci z góry dziękuję. Pozdrawiam starą gwardię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA 50
Dzień dobry ! Wreszcie ktoś tu zajrzał. gościu z 8:27 czy chodzi Ci o koktajle warzywne czy owocowe czy tez warzywno-owocowe? Pijemy od lat,moja rodzina uwielbia je. Dzisiaj napiszę Ci przepis na pomidorowy z chili----skutecznie zapobiega obrzękom i przyspiesza przemianę materii PRZYGOTOWANIE;Sparz i obierz ze skorki 2 pomidory,pokrój razem z 1 łodygą selera naciowego.warzywa zmiksuj w blenderze,dodaj szczyptę chili i 1 L łyżeczkę oleju rzepakowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA 50
ten koktajl zawiera 96kcal PS. Gabrysiu ,gdzie podziewasz się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam szanowne Panie. Też chętnie dołączę do klubu, choć 50 dopiero za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli wygra Komorowski, w Polsce będzie jeszcze większa bieda. W przyszłym roku ma wejść podatek katastralny. Polega on na tym, że od każdej nieruchomości trzeba będzie zapłacić 1% wartości. Przykład: młode małżeństwo kupi mieszkanie na kredyt np. na 25 lat. Wartość mieszkania ok. 400 000 tyś. zł. Każdego roku za takie mieszkanie trzeba będzie oprócz kredytu i utrzymania zapłacić podatek katastralny. Podobnie dom, działka, każda inna nieruchomość. Prezydent Komorowski podpisał już projekt tej ustawy. Jak do tej pory mówił tylko o tym Krwin - Mikke. Inni milczą i pozostaje to tajmenicą. Chodzi o to, żeby ludzie swoje majątki sprzedawali za bezcen. Bogacić się będa więc tylko ludzie bogaci. Jeśli wygra Komorowski - jest po Polsce. Przekazujcie proszę dalej tę ważną informację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×