Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gawi

Własnoręczne ozdoby, prezenty na BOŻE NARODZENIE !!! REAKTYWACJA

Polecane posty

Dziewczyny,wiecie jak zrobic te gwiazdki?:) sa sliczne:) zrobilabym swojej mamie do sklepu...pracuje w panstwowym spozywczaku a tam tak smetnie:( a znowu na ozdoby kasy nie ma... gwiazdki sa ladne a tanim kosztem... bylabym bardzo wdzieczna za pomoc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez tak jak ty **
niestety nie wiem jak robis gwiazdki, ale wiem jak uratowac stare bombki, stara bombke posmarowac klejem (ja znalazlam taki tani stolarski;)) i obtoczyc w kaszy peczak, poczekac az wyschnie i prysnac sprayem w kolorze zlota lub srebra. hm... z stary czubek na choinke jak wyglada kiedy go w te sposob "uratowalam";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewe a ja mam dla Ciebie linka i tam jest krok po kroku :)) tylko sie nie przestrasz bo to dlugi link ale prawdziwy :)) http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://static.flickr.com/20/72187446_5cb115d606_m.jpg&imgrefurl=http://www.flickr.com/photos/perspicacious/sets/1601810/&h=240&w=180&sz=18&hl=pl&start=5&tbnid=mpcackZvNVTw3M:&tbnh=110&tbnw=83&prev=/images%3Fq%3Dpaper%2Bsnowflakes%26svnum%3D10%26hl%3Dpl%26lr%3D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musztarda po obiedzie
kobietki a robicie może na święta stroiki w formie wieńców- tak troche amerykańskim zwyczajem, do zawieszenia na drzwi i obdarowania najbliższych?.Ja robię choć z tym jest kupa roboty, w tamtym roku do kostrukcji w formie koła- wygięty plastikowy wieszak- hehe- przymocowałam gałązki swierkowe(musi być gęsto), a na to daję gwiazdki z masy solnej. zasuszone pomarańcze, szyszki i takie czerwone kuleczki( nie wiem jaki to krzak). Wygląda to cudnie i wszyscy są zachwyceni. W tym roku chciałabym kupić wiklinę i do tego przymocować wszystkie te ozdoby. Nie wiecie gdzie można ją dostać? Choinkę też robie ekologiczną- kupuje zywą w donicy( potem sadzę na działce) ustrajam suszonymi plasterkami cytrusów, dzwonakami, gwiazdkami z masy solnej, rafią i drewnianymi figurkami( kupionymi w hipermarkecie), a donicę obwijam takim specjalnym ekologicznym materiałem( nie pamietam jak sie nazywa). Aniołki wieszam gdzie popadnie, na lampie, meblach , karniszu itp. A okno?- na szybie robie gwiazdki i inne takie ze sztucznego śniegu, też daję swiatełka( fajnie wygląda nocą), i różne lampioniki na parapet. Uwielbiam moje mieszkanko na święta, jest takie ciepłe i prytulne. Nie rozumiem ludzi którzy ubierają tylko choinkę-to takie nudne. Jest tyle fantastycznych pomysłow, że grzech ich nie wykorzystać, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotko!!!Dziekuje bardzo!!!!!!!zrobilam wlasnie jedna gwiazdke na probe(z gazety;))i wyszla suuper:) jutro zakupuje blok i zaczynam produkcje:) ale sie ciesze,ze tu trafilam!:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję tematu :D Ale czy macie może linka go jakiejś innej instrukcji robienia gwiazdek 3D z pasków papieru? Bo ta co jest niby jest fajna, ale próbuję, próbuję i już białej gorączki dostaję:P A robienie takich gwiazdek to zapomniana tradycja rodzinna moich dziadków, uparłam się, że to wskrzeszę, bo niestety dziadkowie już mi nie podpowiedzą:( Chodzi o to: http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/ozdoby_choinkowe_z_papieru.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość espresso9
wlasnie dzis zrobilam cos fajnego-duza szyszke przejechalam lekko lakierem bezbarwnym,a potem obtoczylam w srebrnym brokacie-efekt super.Takie szyszki mozna dodac do stroika lub na patere ze swiaczkami,albo powkaladac do malutkich doniczek(np.do trzech-i ustawic w rzadku-rewelacja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ok bierzemy sie
znacie linki do szablonow do malowania sniegiem szyb okiennych wraz z instrukcją ich wyciecia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gawi
ja te szablony widziałam w castoramie, nie pamiętam ile ich było w paczce i kosztowały chyba 4 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musztarda po obiedzie
maxmara sama zrobiłaś te cudeńka? fajne, ale to chyba z zeszłego roku? nie stresujcie mnie że już zaczęłyście produkcje na dużą skalę. Ja zaczynam zazwyczaj tydzień przed świętami. Narazie czeka mnie wielkie sprzątanie. Ale jak już zrobie moje stroiki to też wam pokaże, bo choinka ekologiczna jednak lepiej wygląda w rzeczywistości niż na zdjęciu. Aha mam problem z mężem - w niedziele wieszałam na kaloryfrze plasterki pomarańczy, a mój pyta-"znowu to badziewie będziesz wieszać na choince, chcę bombki tym razem"- buuubuuu a ja i tak zrobie po swojemu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdr
dziewczyny jak zrobić bombki,czym przystroić choinke i dom,byle nie skomplikowanie,nie mam talentu plastycznego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombolinka
Musztarda no zrob prezentmezowi neich ma te bombki. Raz ty raz on:) Na nastepny rok znow zrobisz po swojemu. To sie nazywa kompromis w malzenstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo na choince bombki, a na stół stroik z gałęzi i naturalnych ozdób;) A jak nie na stół do gdziekolwiek indziej, myśmy tak kiedyś ozdabiali kinkiet, wyglądało super. Oczywiście że kompromis ważny, ale jak któraś ze strno ma w święta łazic podminowana, że jej zdanie jest mniej ważne, to już lepiej zrobic i jedno i drugie, jakoś się to da pogodzic na pewno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musztarda :)) choinka jest zeszłoroczna i mam nadzieje , iz jeszcze lata mi posluży . wczoraj dokleiłam do niej malutkie gwiazdeczki z masy solnej. Jeden z wianków wisi w przedpokoju juz chyba ze cztery lata . Odswieżam go co jakis czas lakierem, do wlosów. Ten z pomarańczowymi kwiatkami jest z zeszłego roku .. obsypałam swierk , ale jak widac reszta doskonale sie trzyma . wczoraj suszyłam pomarańcze i malowałam szyszki . Dzisiaj mam w zamiarze przyozdobić wianek- bazę :)) nie wiem tylko czy sie z czasem wyrobię . Z zakupem swiezych wianków najlepiej poczekać jesdzcze tydzień by nam dluzej wytrzymały w cieplym pomieszczeniu . No chyba , iz wieszamy go na drzwiach wejsciowych co równiez robię mimo , iz mieszkam w bloku :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musztarda po obiedzie
a jak robisz wianek bazę? bo z tym mam zawsze najwięcej problemu, pisalam wcześniej że do wieszaka wygietego w formę koła przymocowuję gałązki świerkowe a potem inne ozdoby, tylko z tym mam kupe roboty, na więcej niż dwa wianki nie mam zazwyczaj sily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musztarda :)) do tego najlepsze są gałazki brzozy , wierzby płaczącej albo pnacze np winorośl . swoje robiłam własnie z winorosli . Ojciec obcinał co nieco a ja to wjykorzystałam. dobrze spisuje sie też żarnowiec.Na wiankach wiklinowych gałazki strasznie odstają . chodzi o to by baza była dobrze spleciona , sztywna a jednocześnie płaska . Potem to juz tylko króciutkie gałazki < bierzesz po kilka > i przywiazujesz wokół wianka drucikiem badź mocną nicią :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze taki drobiazg :)) dorodna pomarańcz ponacinać w dowolny wzorek i powpychać w naciecia goździki :)) pomarańcz zaschnie i bedzie sluzyc nam przez lata :)) choc soczysta i swieża jest najładniejsza:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biohoohb
uuuuuuup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gawi
maxmara-- zrobiłam wienieć z winorośli, super wyszedł, jestem pod wrażeniem, nie sądziłam że to się nadaje, musze go jeszcze wykończyć bo na razie tylko "baze" pozwijałam no i ja jestem teraz na etapie robienia mydełek, na razie zrobiłam cynamonowo- goździkowe i kokosowe mydełko, świetny drobiazg na prezent dla kolezanki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zofijkaaaaaaa
gawi-----a jak robisz mydelka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawi :)) cieszę , iz Ci się udało . Teraz czeka cie rzecz najprzyjemniejsza :)) ozdabianie wieńca . życzę milej pracy i wiele wyobraźni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gawi
:) już susze jabłuszka i pomarańczki, jeszcze czeka mnie robienie malutkich aniołków do niego, no i wyprawa po szyszki do lasu :) a mydełka robie tak: http://dom.gazeta.pl/czterykaty/5,57582,2246406.html?i=0 jeżeli kokoseowe to dałam wiórki kokosowe, jeżeli goździkowo -cynamonowe, to potłuczone goździki i cynamon w sumie to jak będzie pachniało twoje mydełko zalezy tylko i wyłącznie od twoich pomysłów :) p.s moje kokosowe pachnie jak ciasteczko, aż chce się je ugryźć i czytąłam że mozna się tym mydełkiem myć, w końcu szare mydło najlepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zofijkaaaaaaa
dziekuje za przepis na mydelka- super sprawa:) ja juz ususzylam pomarancze i cytrynki . wycielam gwiazdki z kartonu pomalowalam farbkami- brzegi gwiazdek pomalowalam srebrnym lakierem i do tych gwiazdek bede przyczepiac te suszone owoce- calkiem ladnie to wyglada przynajmniej jak probnie je przyczepialam to calkiem fajny efekt. gwiazdki sa posypane brokatem-co prawda brokatem do ciala ale slicznie blyszcza:D tylko teraz nie wiem jeszcze gdzie je zamiescik ale mysle ze beda ozdoba okna-zawiesze je ladnie na czerwonej welnie na srodeczku-mam podwiazywana firanke i mysle ze bedzie fajny efekt!! oprocz tego mam jeszzce pomysl zeby zrobic stroik ze starego koszyczka z jakis kwiatuszkow-malutki wiklinowy koszyczek- wloze tam galazke choinki, uchwyt przewiaze rowniez czerwona wełenka, na galazce postawie figurke aniolka, mam 2 szyszki wiec tez je gdzies dolacze, a na uchwynie jeszcze doczepie jedna moja gwiazdke z cytrynka-mysle ze bedzie to ladnie wygladalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zofijkaaaaaaa
oczywiscie ten koszyczek stanalby na parapecie pod zwieszonymi gwiazdkami, w oknie bede miala rowniez przymocowane lampeczki a na szybie male witrazyki -naklejki ktore juz czekaja na naklejenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×