Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gawi

Własnoręczne ozdoby, prezenty na BOŻE NARODZENIE !!! REAKTYWACJA

Polecane posty

Gość gawi
nie jestem w stanie odpowiedzieć na twoje pytanie ponieważ ja nie robiłam z tego przepisu :P otóż ja robie tak, że roztapiam mydło i dodaje tam olejki zapachowe + coś jeszcze w zalezności co chce mieć w mydełkach, aczkolwiek czytając przepis myśle że dodaje się to do wywaru http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=41833 tutaj na pewno znajdziesz więcej informacji na ten temat, porad i ciekawych pomysłów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna koleżanka
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musztarda po obiedzie
🖐️ maxmara fajne te twoje ozdoby, szczególnie podobają mi sie te aniołki - te stojące i te wiszące na oknie. Wszystkie robiłaś sama? z masy solnej, czy tylko te stojące? Wianki robię podobne , ale twoje też mie się podobają:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomysłowadobromirka
maxmara jak zrobiłaś te ozdoby (czyyyyyy to jest pracochłonne??? bo zależy mi na czasie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO MIGOTKI
do MIGOTKI > gwiazdka z tego linka http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://static.flickr.com/20/72187446_5cb115d606_m.jpg&imgrefurl=http://www.flickr.com/photos/perspicacious/sets/1601810/&h=240&w=180&sz=18&hl=pl&start=5&tbnid=mpcackZvNVTw3M:&tbnh=110&tbnw=83&prev=/images%3Fq%3Dpaper%2Bsnowflakes%26svnum%3D10%26hl%3Dpl%26lr%3D jak juz posklejam te boki to jak mam zlapac (8 zdjecie)? nie ma pojecia w torym miejscu zeby to wyszlo ;( moja uwaga: lepiej robic to klejem bo tasna jest widoczna i nieestetyczna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sklejaj caly czas w tym samym miejscu - lącz czubki tak jak na zdjeciu - to wyjdzie ladnie bo miedzy czasie sklejasz tez boki :) u mnie gwiazdki wisza u gory na scianie a papier jest kolorowy wiec ja zszywalam to wszystko malutkim zszywaczem ;) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do MIGOTKI
nie rozumiesz mnie ;) ja sklejam czubki, dotarlam do zdjecia nr 7 czyli posklejalam i poprzesuwalam na boki i co teraz? zdjecie jet jak babka trzyma to w palcach ale nie ma zielonego pojecia co ona zlapala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gawi
a oto i mój wieniec: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/811ac36e11ff03f4.html i aniołki, z tym że aniołki mam nie malowane, ja wole saute ;) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/71aa656a359af758.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0b2e436d7d43f3ab.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ba34924275d21cb5.html ostatni to aniołek wampirek, buzia mu troche nie wyszła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musztarda po obiedzie
Gawi a mnie ten ostatni najbardziej się podoba!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musztarda po obiedzie
ale reszta tez super:) chociaż oczka chyba bym domalowała- jak myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do MIGOTKI
jak bedziesz na forum to prosze, odpowiedz mi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gawi
jednemu domalowałam i wygląda okropnie, pewnie dlatego że mu czarne ślepka zrobiłam, więc wole już niewidome aniołki ;) chociaż gdyby te oczka zrobić w jasnym kolorze to może byłyby fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomysłowadobromirka
gawi - no no, masz talenta` ! ejj macie jeszcze jakieś pomysłyyyyyyy???święta zaraz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomysłowadobromirka
DO ŚWIĄT W SUMIE 4 DNI - NA PREZENTY ZA MAŁO. ALE SKORO JAKIEŚ POMYSŁY NA PREZENTY JUŻ SĄ TO TERAZ MOŻE POMYSŁY NA OPAKOWANIE ICH (TOREBECZKI, PAKUNECZKI I INNE...) ?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLszA=
Ja polecam zasuszoną cytrynę:) Bardzo pięknie wygląda na choince utwierdzona;] Także często pod choinkę podkładam pudełka np. po butach zawinięte w papier na prezenty;) ale już po tym, jak się zabierze prawdziwe prezenty. Kupuję też śnieg w sprayu i maluję gwiazdy, choinki i mikołaje oraz dzwoneczki;) Serdecznie polecam;] Wesołych Świąt:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gawi
co do pakowania to ja uwielbiam szary papier, można na nim coś fajnego wydrukować lub poprostu go "podusić" -zrobić kulke potem rozprostować, fajne efekty to daje, lub szary papier pod spodem a na nim przeźroczysta folia i np suszona cytrynka między tym lub jakieś tam inne pierdołki zdobiące :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja podpowiem w sprawie szopki z piernika. Zrobiłam oczywiście bez melasy, za to z połową miodu (podobno słodszy); do miodu dolałam wody tak, żeby uzyskać te 200ml. zalecane w przepisie. Cisato faktycznie jak piach, a raczej muł -wyszedł super ALE: był lekko miękki na środkach kawałków (piekłam w niedzielę), co mnie zmartwiło a dzisiaj jest jak kamień! Po prostu beton -sądzę że woda odparowała bo w domku cieplutko i sucho. Jak posklejam szopki wkleję zdjątka. Pozdrawiam serdecznie bywalców świetnego topicu! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p.s. -jak dodacie łyżkę kakao a zwykły cukier rozpuścicie w szklance wody i będziecie go odparowywać na ogniu, mieszając (aż się skarmelizuje) -to dopiero bedzie smaczek:-D (dodawać do ciasta przestudzony) Polecam -tym piernikiem pachnie w całym domu:) Można dać też więcej cynamonu i goździczka zmielonego (całe są niebepieczne po spożyciu):-P Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babka laczy ze soba wszystkie czesci - na tym zdjeciu na ktorym nie wiesz co jest laczy boki (zeby wszystko tworzylo calosc) czyli to co ma na zdjeciu nr6 kolo kciuka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do MIGOTKI
nie rozumiem ;(((((((((((((((((((((((((((( co ona zrobila ze nagle wyszy jej trzy ramiona gwiazdy? czy sa jakies strony gdzie jest to bardziej szczegolowo narysowane? ;((((((((((((((((((((((((((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do MIGOTKI
cholera! tam sa cztery kartki:D mam z kazdej zrobic to samo a potem zszyc? :DDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do MIGOTKI
nie, tez nie :( a zeby nie zasmiecac tematu-prezenty bardzo ladnie wygladaja zapakowane w woreczki zrobione z surowego lnu, mozna cos na nich wyszyc albo namalowac farbkami do tkanin (robilam to drugie). i zwiazac sznurkiem do pakowania paczek a an sznurek "nabic" suszona pomarancz, bombke itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do MIGOTKI
juz wszystko wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musztarda po obiedzie
a ja dzisiaj pakowalam prezenty w szary papier, przewiązałam rafią, podoczepiałam gwiazdki masy solnej- całkiem fajnie wyszło, tak nietypowo. :):) Za to z choinki jestem mniej zadowolona, bo mąż w końcu uparł sie na bombki( chciałam zrobić" ekologiczną"). Są w trzech kolorach- bordo, niebieskie i srebrne( wszystkie matowe). Ale jakaś ta choinka pospolita:( . Chociaż mój syn powiedział przed chwilką"kocham choinkę"- chociaż jemu się podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomysłowadobromirka
ja w tym roku nie mam jakiegoś stąłego kanonu wg którego pakuję prezenty. mydełka zapakowałam albo w celofan albo w ażur i przewiązałam rafią a całość poukładałam w pudełki po rafaello obklejonym papierem nutowym polanym herbatą (efekt świetny!). Z kolei do opakowania innego prezentu wykorzystałam zwykłą torebkę (taką szarą) od jajek czy drożdżówek (najzwyklejszE) pomalowałam złotolem dokleiłam rafię, kokardkę i małą różyczkę (pout pourri) przewiązałam i gotowe! FAJNYM POMYSŁEM JEST ZAPAKOWANIE PREZENTU (PŁASKIEGO) W BIAŁY ALBO BRĄZOWY PAPIER ZAADRESOWANIE DLA OBDAROWYWANEJ OSOBY, DO TEGO ZNACZEK, IMITACJA PIECZĄTKI POCZTY, PODPIS NADAWCY "SANTA CLAUS" I GOTOWE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×