Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ewusku

CYPREST nowy środek hormonalny na trądzik a DIANE 35?

Polecane posty

Gość Stylish
Mi jednak nie sluzyl o czym dokladnie w szczegolach pisalam w moich wczesniejszych postach na stronie 9 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mceline
Hej Stylish Ja tez jestem w Anglii od kilku lat. Bralam Diane przez 2lata, 95% tradzika zniknelo, cera lepsza, bylam w miare zadowolona, bo regularny okres, natomiast ze skutkow ubocznych czeste klucie jajnikow oraz hustawki nastroju. cos mnie wzielo i przez ponad rok nie bralam diane, chcialam zobaczyc czy nieregualrny okres (policyst.zapalenie jajnikow - co sie wiaze ze zwiekszona iloscia testosteronu) ustabilizuje sie. Dodam tylko, ze generalnie nie ufam lekarzom i unikam ich, ufam sobie i wlasnemu zdobywaniu wiedzy oraz innym, ktorzy stosowali dany lek. Faktycznie, po kilku mcach zaczelam miec prawie regularne okresu -albo co mc, albo co 2mce, takze bylam bardzo zadowolona. Ale to kosztem czegos - tradzik mi powrocil, na twarzy i dekolcie, nie dalo sie w zaden sposob tego zwalczyc, a poza tym zaczely mi na szczescie delikatne i z daleka nie widoczne, ciemne wloski na piersiach wyskakiwac. Przerazilo mnie to okrutnie i wrocilam do Diane, bo mialam jeszcze kilka blistrow. Teraz drugi zaczelam i zastanawiam sie na zmiana na bardziej bezpieczne Cyprest, o ktorym na tym forum uwaznie czytalam. Ang lekarzom i ich wiedzy nie ufam absolutnie,wiec nie pojde nigdy w zyciu. Dzwonilam wiec do zaufanej gin w Polsce i powiedziala,ze Diane jest juz przestarzale i nie jest bezpieczne, ale nie chciala mi zdradzic nazwy odpowiednika nowej generacji, chciala, zebym przyjechala na wizyte. Mysle, ze chodzilo jej o Cypryst i jakos musze zalatwic recepty -mame poprosze, by poszla do swojej gin i zeby tamta przepisala, ale chyba niechetnie takie numery robia.Hmm, mam nadzieje, ze sie uda. Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulka20
Cyprest lub racze Syndi 35 ;)) jest nowsze, miedzy cyprest a diane niewidziałam różnicy a Syndi jest jeszcze nowsza i też odpowiednik diany, a cyprest musiałam zamawiac i zzawsze czekac na niego pare dni bo normalnie w aptekach u mnie go nigdzie niemieli ;/ Pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stylish
do Mceline: Moglo jej chodzic o Cyprest lub Syndi 35... Jesli chodzi o angielski odpowiednik Diane- ten sam sklad itd. to nazywa sie DIANETTE :) ale ja tez wole polskich gin. dlatego zawsze jak jestem w PL to biore recepty na zapas;) pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewuska123
Hej dziewczyny.Mam pytanko wiecie jaki jets okres po odstawieniu tabletek? czy jest obfity? dlugo trwa? Ja w srode koncze tabletki a wiecej nie mam bo do lekarza sie nie dostalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stylish
Ewusko, to kwestia indywidualna. Jedna ma 3 dni (jak np.JA :P ) a inna tydzien. Kazda kobieta ma inny organizm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja brałam diane przez rok (teraz od miesiąca juz nie biore). Dermatolog mi ja przepisala ze wzgledu na okropny tradzik, z ktorym walcze od 10 lat i nic nigdy niepomagalo. Dermatolog strwierdzila ze to hormony i jedynie diane moze mi pomoc. I tak rzeczywiscie sie stalo. Juz po 3 miesiacach przyjmowania diane TRADZIK ZNIKNOł CAłKOWICE, pozatym czulam sie bardzo dobrze, powiekszyly mi sie piersi, twarz i wlosy przestaly sie przetluszczac, wystarczylo 5 godz snu w nocy i czulam sie wyspaan i wypoczeta, znikly bole miesiączkowe, ktore przed braniem diane byly nie dowytrzymania. Jedyny minus to troche zylakow i pajaczkow na nogach Teraz od miesiąca juz nie biore diane i czekam na okres juz 10 dni sie spóżnia, twarz i wlosy okropnie sie przetluszczaja (rano umyje a wieczorem juz sa tluste). Pozatym zrobilam sie strasznie senna, potrzebuje ok 10 godz snu, caly dzien chodze zaspana, nawet kawa niepomaga. Niewiem jak dlugo to bedzie trwac... ale jak narazie czuje sie beznadziejnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozali to dlaczego przestałaś brać? jeśli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewuska123
Dziewczyny napewno nie mozna kupic cyprestu bez recepty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewusko jeżeli masz znajomosci w aptece;)to spróbować możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stylish
Hehehehehe gdyby tak kazde pigulki dalo sie kupic bez recepty... :D w Anglii juz niedlugo bedzie je mozna dostac przez internet- cena ok. 30 funtow...kto wie czy w Polsce za jakis czas tak nie bedzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewuska123
W zadnej aptece nie kupilam cyprestu bez receoty :( a mojego lekarza nie ma a od czwartku powinnam zaczac kolejne opakowanie a nie chce przerywac.. Co mam robic? doradzcie pliska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stylish
To moze wybierz sie do innego lekarza " tak awaryjnie, jednorazowo"...ja z kolei jak mialam taka sytuacje to trafila sie kolezanka ktora miala do sprzedania pigulki- co prawda byly to novynette, ale wolalam juz wziasc na ten jeden miesiac te niz przerwac stosowanie i zaburzyc sobie cykl. Czulam sie po nich wspaniale ale niestety 28zl za jedno opakowanie, miesiac w miesiac to dla mnie za duzy koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej dziewczynki...
mam pytanie do aaa111 z tego co tu wyczytalam z Twoich wypowiedzi to Cyprest pomogl Ci na zmniejszenie owlosienia na twrzy..ja tez mam ten przoblem i to nasilony,,chcialabym sie dowiedziec czy Twoj problem tez byl tak nasilony i mniej wiecej w ilu procentach owlosienie Ci sie zmniejszylo na twarzy bardzo prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KeriR
Czesc mam pytanie w zwiazku stosowania tabletek Tabex (chce rzucic palenie) wraz z Cyprest. Czy ktoras z Was ma podobny prblem, chodzi mi czy moga wystapic skutki uboczne typu oslabienia dzialania antykoncepcji przed ciaza. Nie ma informacji na ulotce na ten temat. Moze ktoras z was miala podobny problem. I jescze jedno pytanie czy myslice ze stosowanie Cyprest przez 6 miesiecy ( nie mam duzych problemow z cera ale lekki hirsutyzm) moze zle wplynac na moje zdrowie? Dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewuska123
Hej dziewczyny bylam dzisiaj u gin po recepte i dal mi skierowanie na badania typu: AspAT, AIAT, Bilirubina, Trombocyty, uklad krzepniecia i czas lek. Wy tez robilyscie takie badania? Jak tak to po co trzeba je robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stylish
Ooo to niezle. Ja nie mialam zadnego skierowania na tego typu badania a juz prawie 2 latka jestem w poradni ginekologicznej i jak wspomnialam kiedys juz prawie 2 latka stosuje pigulki. Powiem Ci ze duzo slyszalam, o badaniach na probe watroby (gdy sie stosuje przez dlugi czas Diane) ale gdy mowilam o tym mojemu gin. to odpowiedzial ze nie ma potrzeby robic narazie zadnych badan- dopiero za pare latek gdy bede chciala zajsc w ciaze. Jestem w tym samym wieku co Ty "ewuska" o ile te cyferki "1989" w adresie Twojej poczty mnie nie zmylily ;) hehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewuska123
Nie zmylily cie :) to moja data urodzin to 1989. ja biore cyprest juz od roku. i moj lekarz chyba nawet nie planowal mi dawac skierowania skoro do tej pory nie dal, a jak poszlam do innego prywatnie to zdziwiony ze badan jeszcze nie mialam robionych i dal mi to skierowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona19ona
czesc. ja dzis biore ostatnia tabletke z pierwszgo blistra. jako takich skutkow ubocznych nie odczulam... moze troche ziekszone libido :D /i bol jajnikow,ale to dlatego ze nie bralam tab od pierwszego dnia okresu tylko wczesniej. oczywiscie po konsultacji z lekarzem/ w ogole mam takie pytanie do was, po jakim czasie bede juz w pelni chroniona? /moj lekarz twierdzi ze juz jestem/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biorę cyprest od 2 tygodni
czuję się dobrze, schudłam 3 kg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stylish
Do ''ona19ona" : Lekarz ma racje. jestes chroniona od pierwszej tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona19ona
dzieki za odp :) ciesze sie ze zgadzasz sie z moim lekarzem... no a ja od dzis mam tygodniowa przerwe i oczekuje na okres... mam nadzieje ze przyjdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona19ona
dzieki za odp :) ciesze sie ze zgadzasz sie z moim lekarzem... no a ja od dzis mam tygodniowa przerwe i oczekuje na okres... mam nadzieje ze przyjdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stylish
Hehehe to oczekujemy w jednakowym czasie ;) bo moj nadejdzie w niedziele ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka17
kurde mam okres od czwartku.. i normalnie w te 3 pierwsze dni to masakra jakas tak obfitego jeszcze nie mialam .. teraz juz jest tak ledwo ledwo bo pewnie sie konczy w sumie to juz 5 dzien ale wystraszylam sie ze caly okres tak bedzie .. poprostu co- 2 godziny zmiana tampona.. nie wiedzialam ze taki mocny bedzie poza tym slyszalam ze wlasnie powinien byc slabiutki ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaagggggaaaaaaaa
spokojnie... tak naprawde u kazdego jest innaczej. ja tez mam po tabletkach bardziej obfity niz bez:/ a i bardziej bolacy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goga1970
kochane , uwazajcie z Diane 35 , szczegolnie kiedy wychodzicie na słońce , moga wystapic plamy , ja własnie dostałam na twarzy i walczę z nim , od kilku lat ....ale sam lek jest dobry , leczy tradzik i zapobiega wypadaniu włosów ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka17
a jak jest z cyprest? tez jest taka mozliwosc wystapienia plam ? tez trzeba uwazac na slonce? w sumie bylam tydzien ad morzem i jak narazie wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stylish
Ja u siebie nie zauwazylam plam- tzn. kiedy chodzilam do solarium, tu w UK nie mam czasu na opalanie a pogoda tez jest rozna. Co do Diane-krwawienie mialam mniejsze i trwalo tylko 2-3 dni a po Cyprescie nawet 5! no i wlosy mniej wypadaja to fakt. Dzis zaczynam nowe opakowanie- ale zmieniam godzine z 17 na 22, zeby juz nie miec apetytu po przyjeciu tabletki. Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka17
ja dzisiaj zaczynam 2 opakowanie cyprestu.. w sumie mam jescze slabiutki okres.. kurde wlasnie nie wiem jak z tymi godzinami.. ja biore o 15 no ale z tego co wiem to wiekszosc dziewczyn bierze o 21 i troche nie rozumiem jakie to ma znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×