Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ewusku

CYPREST nowy środek hormonalny na trądzik a DIANE 35?

Polecane posty

Gość szalona18
aaa111-na Twoim miejscu skontaktowalabym sie z ginekologiem,on napewno powie co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osek
juz biorę 8 dzień Cyprest i nadal mam okres już nie mogę się doczekać kiedy on się skończy też tak miałyście a może to dlatego że jestem dopiero 3 miesiące po porodzie i jeszcze burza hormonów działa ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw się ja też tak miałam,6 dni normalnego okresu a chyba z 5 dni jescze brudziłam że musiałam nosić wkładkę ,ale teraz jest ok biorę 15 tab.nie mam skutków ubocznych,jak pisałam wyzej miałam niedomówienie ale poszłam dziś do lekarza i wszystko jest oki..to moje pierwsze tabsy i nie mogę uwierzyc że można się kochać bez zabezpieczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kar
Ja jestem właśnie w trakcie czwartego opakowania Cyprest. Tabletki zaczęłam brać jako metodę antykoncepcyjną, ale że około 8 lat walczyłam z trądzikiem metodami dermatologicznymi to lekarz chciał mi zrobić dobrze i dał mi te tabsy jako 2 w 1. Przy pierwszym opakowaniu miałam pierwszego dnia po zażyciu pierwszej tabletki całą noc nudności, ale nie wymiotowałam i z rana już mi minęło, miesiączkę miałam aż 9 dni (i to dwa ostatnie wypadły mi na wesele i pierwszy dzień podróży poślubnej - niezbyt wymarzona sceneria na pierwsze współżycie, ale mówi się cóż :/) piersi bolały mnie przy dwóch pierwszych blistrach i to tylko góra 5 pierwszych "tabletek". Byłam do tej pory z nich zadowolona, ale przez te niecałe 4 miesiące przytyłam blisko 6kg i osiągnęłam najwyższą wagę w moim życiu. Nie wiązałam tego problemu z tabletkami dopóki moje koleżanki nie zwróciły mi uwagi na fakt, że może to wina złego działania tabletek na wątrobę i jak przeczytałam informacje o zaburzeniach wątroby to stwierdziłam, że rzeczywiście zbyt dobre dla mojej wątroby to one nie mogą być. Poza tym jak głębiej się zastanowiłam to zauważyłam, że wcześniej nie miałam takich stanów depresyjnych i "smutasów" jak teraz mi się zdarza i że raz na 2 lata płakałam, a obecnie to byle powód jest dobry do płaczu. Dlatego zdecydowałam się w poniedziałek iść do swojego ginekologa, skonsultować się z nim i być może zmienić tabletki na inne. I nie koniecznie takie co to mi będą poprawiać wygląd skóry, bo do trądziku już się przyzwyczaiłam a do siebie szerszej o kolejny rozmiar nie za bardzo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj lekarz skierował mnie na zrobienie prób wątrobowych i wyniki mam ok,powiedział również że od tabsów się raczej nie tyje ,że to kobiety więcej jedzą ,ja osobiście jestem po pierwszym opakowaniu czekam na przerwe, nie przytyłam, powiem że nawet kilo schudłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osek
a ja nadal mam jeszcze niby okres tzn, leciutkie krwawienie po południu z lekkim bólem jak przy @ kurcze przy Dianie tego nie miałam ale to może mój organizm się zmienił po ciąży:( Dzisiaj wezmę 15 tabletkę i zastanawiam sie czy robić 7-dniową przerwę co wy na to?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość one-nt
dziewczyny, naprawde myślicie, ze ten Cyprest jest lepszy od Diany? Ja brałam Diane 2 razy przez kilkanascie miediecy i efekty na twarzy i nie tylko były. zastanawiam sie czy dobrze zrobiłam prosząc gina o recepte na Cyprest skoro Diana mi służyła (do czasu, bo oczywiście wszystko wróciło spowrotem) Maja taki sam skład, wiec jaka jest róznica? Chyba tylko taka ze diana jest niemiecka a cyprest polski, moze dlatego. jestem juz bezsilna w walce z tradzikiem, poddałam sie i bede lykac te pieprzone hormony, chociaz moze mi szkodza na watrobe...Ale nie zauważyłam żadnych niepokojacych objawów. Moze po odstawieniu diany przytylam z 3kg ale też jadłam nie w siebie i jeszcze rzuciłam fajki...nie wiem musze spróbowac tego cyprestu chyba boi naczej sie nie dowiem czy tez dziala czy nie ale jak pisalam diane mam sprawdzona....na razie czekam na okres zeby zaczac brac cyprest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość one-nt
hallo!!!!!!!czemu nikt nie odpowiada?;( Pojawil sie problem u mnie. mianowicie okres mi zniknal zanim tak na dobre sie rozpoczal. male plamienie na poczatku i teraz nic, kompletnie. wiem ze po dianie tak nie mialam, ale ostatnio przez 6 miesiecy nie bralam nic, wiec moze to przez to. nie powiem zeby bylo mi przykro ze nie mam okresu :) bo kto go lubi miec, ale martwie sie troche, ze to trwalo 1,5 dnia ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia814
NIE MARTW SIĘ TYM MOŻE TO TYLKO NA POCZĄTKU TAK BYŁO. ALE OSOBIŚCIE ZNAM OSOBY KTÓRE MAJĄ OKRES TYLKO DO 2 DNI I JEST TO NORMALNE, SZCZERZE ZAZDROSZCZE IM BO JA MAM OKRĄGŁY TYDZIEŃ. MOŻE CI TAK ZOSTANIE A MOŻE TO TYLKO EFEKTY TEJ PRZERWY BEZ TALETEK. W RAZIE CZEGO JAK BEDZIESZ PO RECEPTY TY DOPYTAJ SIE LEKARZA JAK SIE NIC NIE ZMIENI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na twoim miejscu też bym się nie martwiła,ja miałam identycznie,a po pierwszym opakowaniu okres dostałam dopiero w szóstym dniu a nie jak pisze w ulotce że 3-4 dzień,pozatym na mnie świetnie działa ten cyprest i nie mam żadnych skutków ubocznych ,choć to moje pierwsze tabsy w życiu,a biore je głównie na hirsutyzm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość one-nt
dzieki za odzew. troche mnie uspokoilyscie, ale i tak na wszelki wypadek ide na wizyte do ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdasia8888
Witam! Rozpoczęłam już 3 opakowanie. Od dawna nie miałam kłucia w sercu. Po 1-szym opakowaniu okres dostałam w 4 dniu. Po drugim w 6 dzień. Widze lekką poprawę jeżeli chodzi o trądzik,ale tylko na twarzy. Ale jak wyciskam,to zaraz mi coś wychodzi.... Zobaczymy co dalej,bo na ulotce mówili,że znaczna poprawa stanu cery następuje po 3-4 opakowaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość one-nt
do magdaasia! A czy brałaś wczesniej Diane czy to Twoje pierwsze tabletki? Bo ja dopiero zaczęłam Cyprest. Wzięłam je dlatego, że krążą opinie, że Diana jest przestarzała i niszczy wątrobę. Ja ją brałam i powiem, że efekty byly naprawde. Tylko że w czasie jej brania dodatkowo chodzialm do kosmetyczki na kwasy. Skóra rzeczywiście juz sie tak nie świeciła i wlosy nie przetłuszczały sie tak szybko, pomimo lata i goracej temperatury. Nie wiem jak bedzie z tym Cyprestem czy trądzik zacznie mi zanikac. mam nadzieje ze tak. Na razie ciezko powiedziec czy tabsy dzialaja bo jestem dopiero po 6 tabletce, ale moge potwierdzic, ze swiecenia w strefie T nie mam jak zwykle. Moze to byc po prostu autosugestia lub krem ;) Magdaasia pwinno byc lepiej teraz na lato, zobaczysz. nie wystawiaj sie tylko centralnie na słonce, bo ono wysusza wypryski ale moze spowodowac nawrót. Mnie co prawda nigdy to nie spotkalo, ale ja w ogole nie lubie sie opalac;) Wiem tylko ze przebywanie na świeżym powietrzu pomaga, nie musisz, a nawet nie powinnas siedziec w sloncu caly czas, ale pare minut nie powinno zaszkodzic. Ja tez mam pojedyncze syfki na plecach i czasem mi cos na dekolcie wyskoczy to wtedy to opalam i jest spoko. Twarzy sie boje wystawiac bezpośrednio do slonca, ale kazdy ma swoje metody. Polecam krem z filterm SVR 50. kosztuje ok 50 zl,ale chroni buzie i dodatkowo kryje przebarwienia, bo mam delikatny kremowy kolor. jest jeszcze SVR100 ale dla mnie za ciemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość one-nt
magdaasia nie wyciskaj, bo to tylko szkodzi. wiem, wiem jak trudno jest sie powstrzymac. ja sie starm, chociaz czasem tez nie moge wytzrymac. jesli juz nie mozesz to rób to przynajmniej sterylnie tzn. nidgy golymi rekami, pod paznokciami znajduje sie brud nawt jesli go nie widac i tylko rozdrapujesz ranki i rozsiewasz bakterie, stad to wyskakiwanie w roznuch miejscach. wyciskaj tylko dojrzale pryszcze, tzn takie ktore maja bialy nalot, a rob to w ten sposob, ze nakuwasz go delikatnie zdezynfekowana igla (b.delikatnie) i przez jakis papier ja uzywam toaletowy wyciskaj. NIE DOTYKAJ REKAMI! potem ladnie zdezynfekuj woda utleniona albo tonikiem i po sprawie. nie wiem jaki masz typ tradziku, ale ja mam grudkowo krstowy, po wyduszeiu zosatje slad, chociaz tak naprawde to jak zostawie pryszcza w spokoju, to tez mi slad zostaje. Wiem ze hormony nie sa dobre na dluzsza mete, (wszystko mi wrocilo, jak odsawilam) ale ja mam juz dość wiec biore. Zastanawiam sie tylko czy ten Cyprest mi pomoże, bo jak pisalam wyzesz Diana mi pomogla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdasia8888
To moje 1-sze tabletki. Mam paskudne czarne wągry na nosku i to ich się w ten sposób pozbywam... I grudki na brodzie... Pryszcze też ale już coraz żadziej :-D Oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onent
dziewczyny czy na poczatku mialyscie pogorszenie cery po tym cyprescie? bo mi normalnie jest coraz gorzej z kazdym dniem, najgorzej na brodzie i na zuchwie, no i czolo tez. nie wiem. nie pamietam jak bylo po dianie. wiem ze na efekty trzeba czekac jakies 3miesiace jeszcze ale sama nie wiem. odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EEDYTAA
Biore CYPREST juz drugi miesiac i wszystkie objawy tradziku zniknely.Wczesnie bralam diane ale nie byl to preparat tak skuteczny jak CYPREST.Teraz czuje sie bardzo dobrze.Naprawde CYPREST jest o wiele skuteczniejszy i jest w duzo korzystniejszej cenie niz diane.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAROLLLLINA
U mnie na efekty nie trzeba bylo dlugo czekac bo jakies 2 miesiace.Zaczynalam od diane ale nie jestem do niego przekonana.Po CYPRESCIE czuje sie znakomicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość one-nt
dziwna na wypowiedź eedytyy, bo cyprest jak i diana kosztuja mniej wiecej tyle samo, wiec wielkiej roznicy nie ma. to nie yasmienale po 40 dychy. diana i cyprest sa refundowane i kosztuja mniej wiecej po 10-12 zeta w aleznozci od apteki. ja za 2 opakowania cyprrestu ostatnio zaplacilam 13 zl, ale przeciez nie o te zlotowke chodzi no nie? niedawno znalazlam strone w necie www.hormonki.pl mozna tam sie zaolgowac i zalozyc swoj profil i tam opisywac wszelkie niepokojace objawy i w ogole wszytsko co tam chcecie. dla mnie lepsze to niz kalendarzyk menstruacyjny, bo przy kazji moge wpisac co sie danego dnia dzialo ze mna i w perspektywie czasowej moze wykazac jakies efekty dzialania tabsow. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blanche89
Witam! W środę skończyłam pierwsze opakowanie Cyprestu już czwarty dzień po ostatniej tabletce a ja wciąż bez okresu Trochę się martwie, choć czytałam, że to niekoniecznie ciąża zwłaszcza, że stosowałam równocześnie inne środki antykoncepcji Czy gdyby się nie pojawił okres to zacząć brać drugie opakowanie? błagam o odpowiedź na maila naprawde proszę o jakąś odpowiedź bo mam tendencje do paniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw się ja dostałam okres dopiero w 6 dniu przerwy,a też miałam nerwy na granicy,teraz jestem na drugim opakowaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blanche89
mam nadzieje i dawno nie czekałam z takim utęsknieniem na okres ;) A powiedzcie mi..bo ja biorę Cyprest na owłosienie Ale ginekolog powiedziała mi,że to nie hirsutyzm i , że nie gwarantuje ,ze to mi cokolwiek pomoze. Ma któraś z Was podobny problem ? i czy pomogło? I w ogóle jak sobie z tym radzicie? Chyba njabardziej przeszkadzały mi włoski na twarzy - (na policzkach) niedawno je usunęłam, no ale jestem świadoma tego, że nestety będę musieć robić to co miesiąc. A co zrobić z włosami na brzuchu, na plecach, ramionach? Też depilowac? To bym chyba musiala posmarować woskiem ściane i sie do niej przykleic... Masakra, czasem aż mi wstyd się rozbierać przed moim chłopakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez biorę to na nadmierne owłosienie ,zrobiłam testosteron i wyszedł mi podwyższony ,wię lekarz przepisał mi cyprest,powiedział że na efekty trzeba poczekac co najmniej 6 m-cy,im dłużej sie go bierze tym niby lepiej,jestem na 2 opakowaniu wiec rewelacji nie widzę ale czekam cierpiliwie zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość one-nt
a ja w niedziele wzielam ostatnia tabletke, czyli 11, a dzisiaj tj 13 dostalam okres, troche to dziwne i mnie martwi. w sumie to nie wiem czy to prawdziwy okres czy tylko palmienie jakies. sie nie spodziewalam bo bylam prawi epewna ze dostane tak jak inne laski po 5-6 dniach, po dianie dostawalam zwykle po5. nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onet wydaje mi się że wszysko masz w jak najlepszym porządku,w ulotce pisze że okres występuje zwykle na2lub 3 dzień,wię uważam że wszystko masz prawidłowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość one-nt
no tak plamienie pojawilo sie tak po 2 dniach, ale ja nie mam wcale okresu, tylko to plamienie. zanim zaczelam brac cyprest okres byl normalnie i jak bralam diane tez, dlatego nie wiem o co chodzi... doslownie tylko wkladki uzywam i nic wiecej, zadnej podpaski nic, martwi mnie to troche, ale moj gin pewnie mi powie ze powinna odstawic, a ja nie chce..nie powiem ze mi to nieodpowiada, ze nie mam okresu, ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onanana
nie czytałam wcześniejszych opinii, ale wypowiem się na temat Diane. Brałam ten lek antykoncepcyjny przez kilka lat, po pierwsz to bzdura ze on leczy tradzik, ja nie miałm nigdy a własnie jak zaczęłam go brac wyszły pryszcze, po drugie po 6 miesiącach brania diane trzeba zrobic conajmniej miesiac przerwy, mi sie po nim zatrzymał okres, fakt ze jak go brałam miłam bardzo rególarny okres (pon. 10 35, równo co do godziny), jak by nie było to antykoncepcyjne hormony. ja bym sie tam zastanowiła są lepsze leki od diane, które tak bardzo na cały organizm nie działają pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość one-nt
do onanana! po pierwsze po co bralas diane skoro nie mialas tradziku? co za idiota ginekolog ci go przepisal? diana, cyprest, jeanine to nie sa stricte tabletki antykoncepcynje- co widnieje wyrażnie na ulotce- tylko leki na tradzik, hirusytyzm, przy okazji maja zdolnosc do zahamowania owulacji i zapobiegaja ciązy. czyli jak mowi moj gin 2 w 1 :) To silny LEK a nie zwykle tabsy, wiec sie nie dziwie, ze mogl spowodowac tradzik u ciebie bo nie mial co leczyc, tylko rozregulowal orgaznizm, ale to powinnas wiedziec po dokladnej lekturze ulotki!!! Dziewczyny czytajcie ulotki, bo niektore tabsy maja oslabione dzialanie przez to, ze stosujecie inne tabletki np.antybiotyki albo taki glupi dziurawiec!!! a co do mojego narzekania na okres, to wlasnie dostalam po poludniu i stare, dobre :( czasy wrocily pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Erla
jak łykniesz łyżkę dziurawca to Ci nic nie będzie :) jakbyś go piła szklankami, to wtedy może :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×