Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Witam wszystkie juz mlode mamy i przyszle mamy Ja urodzilam moja coreczke prawie rok temu Za kilka dni bedziemy swietowac jej pierwsze urudziny Porod mielismy rodzinny Maz byl dla mnie wielkim wsparciem Polecam rodzic\"razem\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żona mundurowego----myślisz że ta zabawka usypiacz-miś lub osiołek--sprawdzą się w praktyce?Może ktoś miał taką i może się wypowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartkowa
ja bede rodzila razem z mezem on strasznie sie uparl ze chce byc w tym szczegolnym momencie razem ze mna.Tak naprawde nie wyobrazam sobie porodu teraz bez niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maz tez od poczatku chcial mi towarzyszyc przy porodzie Nawet przez mysl mi nie przeszlo ze mogloby byc inaczej Trzymam kciuki za wszystkie \"ciezarowka\" U mnie poszlo szybko Po 8godz zobaczylam swojego aniolka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka mrowka chodzi o cos takiego : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=217271537 czy się sprawdzi nie wim , mam nadzieję :D sądząc po komentarzach chyba bubel to nie jest: Wess_mgt (67) Ups.. zapomnialo mi sie.. mis jest super.. maluszek ladnie przy nim zasypia. POLECAM darla1 (9) Polecam.Szybko i sprawnie.cWzorowy kontakt. Pierwsza noc z owieczką przebiegła łagodnie. Mam nadzieję, że kolejne też takie będą. hereuse (6) Wzorowy kontakt, szybka przesyłka, owieczka jest śliczna , przyciąga uwagę dziecka, wycisza i uspakaja. Gorąco polecam innym sklep i zabawkę :-) Trochę się obudzę to zajrzę do was, bo dopiero otworzyłam ślepia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie o kosmetyki dla dziecka co kupywałyscie? , co z apteki , jestescie sadze ze bardziej rozeznane im blizej , bede wdzieczna za rady i wskazowki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry Wszystkim :) Miałam spokojną noc, bo dzień nie. Ciągle mi się brzuch stawiał. Zobaczymy jak dziś będzie. Głodna jestem, ale muszę najpierw iść do sklepu bo chleba nie mam. Kupię też boczek i paprykę bo chcę szaszłyki na kolację zrobić. Mąż będzie remontował a ja rozpalę grilla. Mniam mniam :) Jeszcze coś na obiad muszę wymyśleć. Od dwóch dni swędzą mnie stopy i dłonie. Nie mam pojęcia od czego. Ale mnie już to wkurza... Może się uczuliłam na coś? Agunia - wpółczuje wydatku na auto, nas czeka to samo + ubezpieczenie zapłacić bo wczoraj przyszło. Zona mundurowego - fajne rzeczy pokupowałaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o kosmetyki to ja kupiłam : 1.Chusteczki nawilżone NIVEA 2.Mydło kremowe NIVEA 3.Żel do mycia ciała i włosków NIVEA 4.Krem przeciw odparzeniom NIVEA 5.Oliwka o konsystencji balsamu NIVEA 7.Krem na każdą pogodę NIVEA 8.Maść z pantenolem NIVEA Z apteki mam: 2.Jałowe gaziki do przemywania oczu 3.Jałowe gaziki do przemywania 3.Frida 4.Termometr elektroniczny 5.Sól fizjologiczna 4.Herbatki 5.Spirytus 6.Płatki nasączone spirytusem + rzeczy które kupiłam dla siebie do porodu i po porodzie Ja dziś jakoś się narazie dobrze czuję, chociaż pogoda jakaś taka przymulona i jeszcze z łóżka mi się wstawać nie chce. Do męża zadzwonili, że ma pilne wezwanie musiał szybko grzać ale co takie życie mundurowego :p Od dwóch dni spie jak zabita, wcześniej budziłam się co godzinę. Teraz to chyba efekt przemęczenia. To całe szykowanie, latanie i do tego emocje które temu towarzyszą chyba robią swoje. Z tym swędzeniem to czytałam, że się może właśnie objawić na koniec ciąży i zdaje się że nic na to nie poradzisz. Ot taka \"miła\" ciążowa dolegliwość. :) Ja dziś też odpoczywam :D a co tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Mroowkaaa 🖐️ Jesli chodzi o prezent to chyba najlepsza bedzie jakas zabawka,ale esukacyjna,mnostwo teraz takich fajnych rzeczy dla maluchow,ktore ucza a jednoczesnie bawia. Szaszlyki mniam mniam A ja mialam polezec,ale stwierdzilam,ze wole posiedziec,bo jak sie poloze to pozniej mam problem zeby wstac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartkowa
BEYBE-Ja KUPOWALAM KOSMETYKI Z BAMBINO TZN.OLIWKE,KREM DO BUZI ITP,POZATYM MAM JESZCZE SUDOCREM NA ODPARZENIA JEST BARDZO DOBRY POLECAM,ZASYPKE ALTANTAN,KROPLE DO NOSA TETRISALS,APHTIN NA PLESNIAWKI,ESPUMISAN KROPLE DOUSTNE NA WZDECIA DLA MALEGO,HERBATKE KOPERKOWA HIPP I DUZO ZIOL.ALE ZNAJAC ZYCIE BEDE MUSIALA JESZCZE POKUPOWAC DUZO RZECZY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beybe ja mam kosmetyki firmy nivea.Tutaj nie ma takich kosmetykow jak w Polsce wiec Ci nie pomoge.Ja dla pierwszego synka kupowalam kosmetyki J&J i bylam bardzo zadowolona,a na odpazenia najlepszy byl dla nas sudocrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartkowa \"KROPLE DO NOSA TETRISALS,APHTIN NA PLESNIAWKI,ESPUMISAN KROPLE DOUSTNE NA WZDECIA DLA MALEGO\" czy tego można używać od narodzin? Czy powiedzmy po miesiącu? Kurcze ja jeszcze nad takimi rzeczami nawet się nie zastanawiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zona_mundurowego ja wszystkie tego typu leki podawalam mackowi w porozumieniu z ekarzem lub polozna,nigdy nie dawalam mu lekow na wlasna reke i tak jest do tej pory,ja po prostu za bardzo sie boje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartkowa
JA OSOBISCIE TEZ NIE MIESZKAM W POLSCE TYLKO W ANGLI TUTAJ CIEZKO JEST WYBRAC KOSMETYKI DLA MALEGO,WIEC KAZALAM TESCIOWEJ BY MI KUPILA I SWOJEJ MAMIE BO DZISIAJ PRZYLATUJE.JA WYBRALAM BAMBINO PONIEWARZ NAJBARZIEJ POZYTYWNIE JESTEM NASTAWIONA DO NICH ALE SLYSZALAL WLASNIE ZE DOBRE SA TEZ Z NIVEA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z ciekawości zerknełam na net : \"Apteczka dla noworodka i niemowlęcia Najbardziej cieszysz się, gdy twoje dziecko jest zdrowe, ale nawet najbardziej krzepkiemu niemowlęciu zdarzają się drobne przypadłości i dolegliwości. Dobrze wyposażona domowa apteczka pomoże ci udzielić dziecku szybkiej pomocy, gdy zajdzie taka potrzeba. Dla noworodka i niemowlęcia: Środki higieniczne: - Jałowe gaziki 5 cm lub 7 cm można wykorzystywać do przemywania np. oczu dziecka - Wata higroskopijna - Patyczki z wacikami - Woda utleniona do odkażania drobnych zranień - Rivanol, jeśli dziecko nie akceptuje wody utlenionej - Sól fizjologiczna jałowa w ampułkach - to roztwór obojętny świetnie nadaje się do przepłukiwania noska małego dziecka w przypadku kataru czy ropiejących oczu dziecka cierpiącego na zapalenie spojówek - Zwój gazy, nadaje się na kompresy - Przylepiec zwykły - Plaster z opatrunkiem najlepiej delikatny, hipoalergiczny z wykonany z włókniny dość wąski - Bandaż zwykły o szerokości dostosowanej do wieku dziecka i rozmiarów części jego ciała - Bandaż elastyczny - Fiolet gencjana, merkurochrom - Preparat jodowy np. jodyna, polodina Maści i zasypki: - Alantan w zasypce lub alantan w maści lub Tormentiol - gdy zawiodą kremy pielęgnacyjne i na skórze dziecka pojawią się i odparzenia, wówczas można zastosować ten preparat sporządzony na bazie cynku, który sprzyja gojeniu się skórnych wyprysków - Maść majerankowa - którą w razie kataru jako można smarować pod nosem bez ograniczeń. Jej działanie polega na tym, że uwalniające się olejki eteryczne powodują naturalne przeczyszczanie nosa. U starszych niemowląt możemy też stosować inne maści Pinosol i Atecortin. - Linomag na odparzenia i wypryski skórne - Maść rozgrzewająca stosowana przy przeziębieniach np. Pulmex Baby, WICK, Bengay. - Żel łagodzący na dziąsła dla ząbkujących dzieci - Żel łagodzący uczucie świądu po ukąszeniu np. fenistil Leki: - Altacet - Czopki glicerynowe przeciwko zaparciom - Lakcid, lacidofil lub Enterol preparaty zawierające prawidłowe kultury bakterii bytujących w przewodzie pokarmowym, na wypadek kłopotów z brzuszkiem - Paracetamol jak lek przeciwgorączkowy - w czopkach dla niemowląt lub w syropie dla dzieci starszych są różne preparaty: Panadol, Apap, Codipar, Efferalgan - Wapno w syropie dla małych dzieci lub w postaci tabletek musujących dla starszych - Preparat witaminy C - Preparat antyhistaminowy, jeśli dziecko ma stwierdzoną alergię, co jest obecnie dość powszechne Akcesoria: - Termometr dziecięcy tradycyjny lub elektroniczny, np. w postaci smoczka, ten, który dziecko zaakceptuje - Zakraplacz - Łyżeczka z podziałką do podawania lekarstw, do niektórych syropów np. wapna producenci nie dołączają miarek. - Gumowa gruszka do usuwania wydzieliny z nosa - Nożyczki - Pęseta - Igły jałowe - Strzykawka jałowa Zioła: - Koper włoski - Herbatki przeciwkolkowe np. Plantex, Hipp - Rumianek jako zioło odkażające np. do nasiadówek odkażających w przypadku podejrzenia infekcji dróg moczowych.\" Jerzy Starzyński \"Mam dziecko\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartkowa
JA OSOBISCIE TEZ NIE MIESZKAM W POLSCE TYLKO W ANGLI TUTAJ CIEZKO JEST WYBRAC KOSMETYKI DLA MALEGO,WIEC KAZALAM TESCIOWEJ BY MI KUPILA I SWOJEJ MAMIE BO DZISIAJ PRZYLATUJE.JA WYBRALAM BAMBINO PONIEWARZ NAJBARZIEJ POZYTYWNIE JESTEM NASTAWIONA DO NICH ALE SLYSZALAL WLASNIE ZE DOBRE SA TEZ Z NIVEA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z ciekawości spojrzałam na net: \"Najbardziej cieszysz się, gdy twoje dziecko jest zdrowe, ale nawet najbardziej krzepkiemu niemowlęciu zdarzają się drobne przypadłości i dolegliwości. Dobrze wyposażona domowa apteczka pomoże ci udzielić dziecku szybkiej pomocy, gdy zajdzie taka potrzeba. Dla noworodka i niemowlęcia: Środki higieniczne: - Jałowe gaziki 5 cm lub 7 cm można wykorzystywać do przemywania np. oczu dziecka - Wata higroskopijna - Patyczki z wacikami - Woda utleniona do odkażania drobnych zranień - Rivanol, jeśli dziecko nie akceptuje wody utlenionej - Sól fizjologiczna jałowa w ampułkach - to roztwór obojętny świetnie nadaje się do przepłukiwania noska małego dziecka w przypadku kataru czy ropiejących oczu dziecka cierpiącego na zapalenie spojówek - Zwój gazy, nadaje się na kompresy - Przylepiec zwykły - Plaster z opatrunkiem najlepiej delikatny, hipoalergiczny z wykonany z włókniny dość wąski - Bandaż zwykły o szerokości dostosowanej do wieku dziecka i rozmiarów części jego ciała - Bandaż elastyczny - Fiolet gencjana, merkurochrom - Preparat jodowy np. jodyna, polodina Maści i zasypki: - Alantan w zasypce lub alantan w maści lub Tormentiol - gdy zawiodą kremy pielęgnacyjne i na skórze dziecka pojawią się i odparzenia, wówczas można zastosować ten preparat sporządzony na bazie cynku, który sprzyja gojeniu się skórnych wyprysków - Maść majerankowa - którą w razie kataru jako można smarować pod nosem bez ograniczeń. Jej działanie polega na tym, że uwalniające się olejki eteryczne powodują naturalne przeczyszczanie nosa. U starszych niemowląt możemy też stosować inne maści Pinosol i Atecortin. - Linomag na odparzenia i wypryski skórne - Maść rozgrzewająca stosowana przy przeziębieniach np. Pulmex Baby, WICK, Bengay. - Żel łagodzący na dziąsła dla ząbkujących dzieci - Żel łagodzący uczucie świądu po ukąszeniu np. fenistil Leki: - Altacet - Czopki glicerynowe przeciwko zaparciom - Lakcid, lacidofil lub Enterol preparaty zawierające prawidłowe kultury bakterii bytujących w przewodzie pokarmowym, na wypadek kłopotów z brzuszkiem - Paracetamol jak lek przeciwgorączkowy - w czopkach dla niemowląt lub w syropie dla dzieci starszych są różne preparaty: Panadol, Apap, Codipar, Efferalgan - Wapno w syropie dla małych dzieci lub w postaci tabletek musujących dla starszych - Preparat witaminy C - Preparat antyhistaminowy, jeśli dziecko ma stwierdzoną alergię, co jest obecnie dość powszechne Akcesoria: - Termometr dziecięcy tradycyjny lub elektroniczny, np. w postaci smoczka, ten, który dziecko zaakceptuje - Zakraplacz - Łyżeczka z podziałką do podawania lekarstw, do niektórych syropów np. wapna producenci nie dołączają miarek. - Gumowa gruszka do usuwania wydzieliny z nosa - Nożyczki - Pęseta - Igły jałowe - Strzykawka jałowa Zioła: - Koper włoski - Herbatki przeciwkolkowe np. Plantex, Hipp - Rumianek jako zioło odkażające np. do nasiadówek odkażających w przypadku podejrzenia infekcji dróg moczowych.\" Jerzy Starzyński \"Mam dziecko\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartkowa tutaj jest bardzo duzy wybor kosmetykow,ja zastanawialm sie nad Mustela,ale na poczatek kupialm nivea bo je znam,a pozniej zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartkowa
ESPUMISAN NALEZY PODAWAC OD 1 MIESIACA,TETRISAN MOZNA ODRAZU STOSOWAC NAWILZAJAC WACIKIEM BLONE SLUZOWA NOSA,APHTIN TEZ ALE WTEDY JAK POJAWIA SIE PLESNIAWKI.ALE JAKBYS NIE MIALA ZBYT PEWNOSCI LUB JAKIES OBAWY TO LEPIEJ SKONSULTOWAC SIE Z LEKARZEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartkowa
TZN, TU TEZ JEST DUZY WYBOR TYLKO ZE NIE JESTEM DO NICH PRZEKONANA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartkowa
CZASAMI LEPIEJ JEST PORADZIC SIE LEKARZ NIZ POCHOPNIE COS ZROBIC,KAZDE DZIECKO INACZEJ REAGUJE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka u was pogoda???U nas chlodno :) ale ja mam szczescie wtym roku normalnie upaly zaczynaja sie od poczatku maja do polwy wrzesnia,a wtym roku pare dni upalow pozniej chlodno jakis czas.Super,bo najgorzej balam sie koncowki ciazy w skwarze :P A wy posciel bedziecie powlekaly do lozeczka dopiero jak sie maluch urodzi?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiecie co z Mackiem to mialam fajnie.Termin z usg mialam na 13.10 (normalnie na 11.11).W niedziele wiecorem maz zlozyl lozeczko,13ego w poniedzialek po wizycie u gina odszedl mi czop,a we wtorek 14ego urodzil sie Macius.Teraz z usg mam termin na 26.07,a do gina ide 25.07,wiec moze historia sie powtorzy hihihihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja niczego ie podawalam bez zgody lekarza a herbatke koperkową to piłam profilaktycznie jak byała sie, ze posiłek może być ciut za cięzki czy co i jak karmiłam to moje mleko (BEZPIECZNE!!) też mialo w sobie ten koperek, planteź czy inne espumikol....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy to dokładnie od tego, ale my nie miałysmy kolek poza 2 razami, kiedy małą po prostu bolal brzuszek, ale to nie zidentyfikowałam po czym....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia to kto wie moze bedziemy rodzic razem.. Ja mam w czwartek 26 rano na cczo sie stawic na izbie przyjęć na wywołanie, no chyba, że lekarka zmieni zdanie w poniedziąłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×