Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Mój Dawid chyba nie akceuje na raze stałych pokarmów i wczraj po obiadku i dziś bardzo mi plakal i postwornie pluł. mysle, że wstrzymam się z podawaniem mu obiadkow jeszcze przez ten miesiąc. mialam mu wcześniej włączyć pokarmy stałe, żeby ograniczyć ilośc mleka, żeby tak nie puchł - nie tył, ale myśle, że me jeszcze nie dostatecznie dojrzały układ pokarmowy. Byłam dziś z Oliwką u Lekarki - nawrót zapalenia pęcherza i mała skarży się na bóle w leckach na wysokości nerek odebrałam wyniki moczu i poszłam po pomoc, dostałyśmy skierowanie na USG. A przy okazji opowiedzialam co dzieje się z Małym Lekarka stwierdziła, że może jednak lepiej poczekać, więc poczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja tak czasem ukradkiem wpadne ale czytam prwie wszytko mój synek to mały pieszczoch i causnik, nie ma z nim problemu w dizen jest bardziej aktywny malo spi a w nocu od 20-21 do 5-6 rano wiec jest dobrze a je ciogle mało po 90 ml co 2,5 h\\godziny a w noc nie je nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Agunia,mam nadzieję ze u mnie tez tak będzie.Moze rzeczywiscie to chwilowy kryzys laktacyjny.Wstrzymam się jeszcze z podaniem sztucznego mleka.Dam sobie jeszcze kilka dni. Ale dzis mi się skrzyczał!A to wszystko ze zmęczenia.W dzien spał dzis bardzo mało i po kąpieli był tak zmęczony,ze nie mógł zasnąć.Ledwo patrzył na oczy,ale nie mogł się utulic. Myszka,ale Ci dobrze,ze synek tak ładnie spi w nocy. anjj ja jestem z okolic Łomży:) Pozdrawiam i miłej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamusiom 🌼 a u mnei w nocy 3x budzenie, mały pojadł i znowu zasypiał mam pytanko, o której godzinie rano wstają wasze maluszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sol, pewnie, że nie ma co zmuszać, aj wiem na pewno ze bobo frut mu nie służy, dziś kupię mu samą marchewkę i zobaczę co on na to...ja mu daję po prostu posmakować, bo na jedzenie to nie wygląda :) arbuzka, a co tam u ciebie, nie odzywasz się prawie w ogóle!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badeve Tomek budzi mi się różnie dzisiaj np o 8:15 i teraz leży sobie cały czas i gada do siebie więc mu nawet nie przeszkadzam. Ale zazwyczaj wstaje koło 9-10. Zdarza się też czasem tak że ja jeszcze śpię a on mnie budzi, machając mi rączką po nosie, kopiąc w brzuch albo gadając do mnie :-) Dzisiaj w nocy jadł mi co 4 godziny a zazwyczaj je co 3 godziny. Tzn, dałam mu jeść o 20 przysnął na 20 minut i pobudka (przez to że dużo spał w dzień - odsypiając wcześniejszą noc). Myślałam że jak mu dam podjeść o 22 to uśnie, ale gdzie tam. Męczyliśmy się półtorej godziny ale usnął. Na jedzonko wstał o 2 i potem o 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Sol widocznie Dawidkowi bardziej smakuje mleczko,bo u nas to odwrotnie uwielbia te zupki,owoce,deserki. Dzisiaj znowu mu sie ulalo,ale dopiero drugi raz wypil mleczko wiec zobaczymy. Ale za to wczoraj wieczorem zjadl mleczko z \"zapychaczem\" obudzil sie kolo 3ej,dalam mu wody wypil i spal dalej i zjadl o 7ej rano :D Ale zobaczymy jak to bedzie dalej. Badeve pytalas sie o deserki jakie lubia nasze pociechy.Moj Nikus to wszystko je chetnie,ale jak pisala Anji bardzo dobre i slodkie jest jabluszko hippa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Jak tak Was czytam, to też mam ochotę już coś dać małemu, ale na razie karmimy się tylko mamusinym mlekiem. Zresztą - chyba mu służy, bo odkąd wróciliśmy do domu od teściów, to mały bardzo ładnie śpi w nocy - po 6, 7 godzin w pierwszej turze, w drugiej krócej, bo się robi jasno... Grunt, żeby się dobrze napchał przed snem ;) Małemu widać już drugi ząb - tym razem na górze :). W poniedziałek idziemy do lekarza, ciekawe, co nam powie, bo mam wrażenie, że przez dziąsła przebijają się kolejne. A zwłaszcza mam podejrzenia co do dolnych jedynek. No, nic, zobaczymy. W każdym razie, bardzo dzielnie znosi ząbkowanie, nie płacze, tyle, że non stop ręce w buzi. Cwaniak jest, bo czasem, to sobie buzię kocem zasłania, żebym nie widziała, że znów paluchy w akcji :D. Ewentualnie, za zasłonę służy mu noga misia... jakaś zabawka... Rehabilitantka nas chwali, że mamy duże postępy, ale mam mały problem z ćwiczeniami - ledwie mogę kolesia utrzymać. Jak tak dalej pójdzie, to nie dam rady z nim ćwiczyć. Kontrola u neurologa 9 stycznia. Jestem dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z ranka dziewczyny my nosimy rozmiar 62 jedynie body daje wieksze i ostatnio jak zalozylam sweterek 74 zeby sprawdzic po waszych dzieciach to musialabym podwijac rekawki czego nie lubie teraz juz nosi pare ubranek 68 wydaje mi sie ze naprwde dobre sa obiadki ,deserki z hipa bo mleczko tez malej smakuje wlasnie z hippa no i zrobilam juz termin na pierwsze szczepienie na 17.12. no i buziaczki dla maluchow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas problem z jedzeniem tkwi jednak w mleku. Moje pije przez smoka. Próbowałam jej dać łyżeczka jak dawniej lekarstwo ale pluła na odległość. Skończyło sie na tym ze z butelki ubyło 10ml i znalazło sie na bluzeczce. Słyszałam ze mozna takie mlego słodzić glukozą i jest smaczniejsze. Musi coś przecież jeść. Ola wstaje ok 7.30 dzis o 7. Musi codziennie pożegnać tatusia wychodzącego do pracy :) Co myślicie o piwie karmi i jego wpływie na poprawę laktacji? Wszystkiego już próbowałam (duzo wody, fito-mix, herbatka hippa, ricinus communis 5, często przystawiałam co 1h) i większych efektów nie widzę. Wczoraj w akcie desperacji kupiłam sobie jedno i zastanawiam sie czy \"użyć\". Myszka30 pozdrawiam !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Nie ma jak w domu :) Mały czuje się coraz lepiej, ale niestety wczoraj zauważyłam że ma zaczerwienionego siusiaka i chrostki na jajeczkach. Chyba dostał grzybicy od antybiotyków. Dziś idę z nim do lekarza na kontrolę to mu to pokażę. Bartuś je rano koło 6.30-7.00 mleko z kaszką 180 ml, koło 9 herbatkę zwykłą posłodzoną glukozą, koło 11 mleko z kaszką 180/150 ml, koło 14 zupkę (wczoraj np. wypił 150ml) Zupę gotuję sama z marchwi, ziemniaka i pietruszki. Koło 16 deserek(pół słoiczka), 18 mleko z kaszką 180/150 ml,19/20 herbata, po 21 mleko z kaszką na dobranoc 150/180ml. Oczywiście nie zawsze zje mi 180, bo czasem jest to 150 czasem, mniej. Powiedzieli mi że 800 ml powinien zjeść w ciągu doby. W nocy nie je nic bo śpi. Zdjęcia dzieciaczków śliczne :) Zwłaszcza te z jak jedzą. Mój tak samo cały jest brudny jak wcina deserek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anjj podobno piwo poprawia laktacje.Tutaj polecaja ten \"napoj\" na poprawe laktacji.Mozesz sprobowac moze pomoze. My wlasnie zjedlism jabluszko. Moj maly tez ciagle ma raczki w buzi i ciagle mokry,a od wczoraj slina doslownie mu leci z buzi :) Dobra ide sprzatac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) wybaczcie kochane ale nie mam za duzo czasu zeby do was zagladac czesciej :( za to podczytuje was regularnie :) Co do karmi to pije dosc czesto :P czy sa efekty ?? nie wiem bo teraz akurat jest u mnie kryzys laktacyjny (mala 2 dni temu skonczyla 3 miesiace) a i mialam wam sie pochwalic ,ze Dominiczka podnosi juz glowke i to wysoko od razu zaczela :) wzielismy sie na sposob a mianowicie klade ja na fotelu na przeciwko telewizora i ona od razu glowe trzyma wysoko zeby zobaczyc co w tv graja :P tylko tv ja interesuje ostatnio niestety ale cos z a cos :) tak sobie pomyslalam ze mala wystraszyla sie pewnie wizyty u neurologa ktora mamy 17 grudnia hehehehe co do posilkow stalych to my na razie nic nie wprowadzamy bo jest jeszcze za wczesnie :) na razie tylko cyc i czasami butla z modyfikowanym jak w cyckach jest brak a mala glodna :) Myszka mialam ci napisac ze twoj Benio to normalnie jest twoj klon :) bedzie synek mamusi :) A i Cyrylek i Kubus jaki juz duzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molinezja usciski dla Was Ja uwazam,ze dziecko powinno zjesc tyle ile potrzebuje,moj mleka nie je 800 tylko mniej.Jedynie na noc je duzo bo z kaszka okolo 200,a tak to z pol butelki zostawia.Ale za to zupki i deserki je do dna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pchania raczek do buzi i ewszytskiego co sie napatoczy to moja mala nie jest w tyle bo tez ciagle ma piastki w mordce i sie straszmie slini :) moze jej zabki ida a moze to tylko taki okres ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anjj - możesz wypić Karmi spokojnie (ja piłam w szpitalu, sprzedawali je w kiosku :) ) tylko powinnaś je wcześniej odgazować - dla dobra córeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na laktację dobre jest piwo karmi (tylko musi być odgazowane min 2 godz przed wypiciem) i kawa zbożowa. Molinezja a jak robisz tą zupkę dokładnie ? Dajesz masełko? Jakie proporcje ? I czy podajesz przez smoczka butelką czy łyżeczką ? Ja też zaczynam wprowadzać zupki ale narazie ze słoiczka gerber.(jarzynowa) .Mój synuś wypił już dwa razy z buteleczki tę zupkę ( trochę dodałam wody przegotowanej - było tego ok110ml) i się nie najadł.Za godzinę wypił już 110 ml mleka, a wczoraj próbowałam mu dać herbaty to wytrzymał jeszcze drugą godzinę.Niewiem chyba muszę mu dać dwa słoiczki za jednym razem albo gotować sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już dzisiaj po spacerku. Akurat wykorzystaliśmy ładną pogodę bo teraz zaczęło wiać i niebo jest całe zachmurzone. Tomek śpi a ja zabieram się za sprzątanie. Znalazłam kiedyś taką stronkę z przepisami dla dzieciaków więc podaję link http://www.osesek.pl/co-kiedy-w-diecie-dziecka/produkty-spozywcze-w-diecie-dziecka-ktore-ukonczylo-5-miesiac-zycia-i-jest-karmione-sztuc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Bedeve, melduje się na posterunku:-)) Czytam was regularnie, choc nie zawsze mam czas żeby pisać a to dlatego że mam mały remont w mieszkaniu. Moja córcia ma już prawie 4 mieś. Na kolacje dostaje kleik ryżowy na mleku i po nim przesypia do 4.30 lub cala noc( czyli ok 8-9 godz śpi bez pobudki).W dzień podaje jej jabłuszko Gerbera no i zaczynam wprowadzac zupki na razie marcheka z ryżem. Jeszcze raz w dzień daje kaszke ryżową z jabłkiem na mleku.To dopiero początki wiec nie bardzo potrafi jeść z łyżki. Ostatnmio troche mi chorowała. Katar kaszel, na szczescie obylo sie bez antybiotyku.Goraczki nie miala. Dziewczyny kiedy powinno się odzwyczajac dziecko od smoczka..i jak to robic? Mam wrażenie że Wiki jest uzależniona. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój pcha piąstki od miesiąc i silini sie strasznei ale ząbków nie ma nadal :( smiglo a wszyscy twierdzą że Beniamin do tomka podobny :D a ja nie moge spac ostatnio całe nioce tłuke sie na łózku nawet jak mnie maż wymęczy;) tez nie moge zasnąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doti ja mojemu tez daje ze sloiczkow i jesli jest to zupka to tutaj sa w kartoniku po 250ml,sa tez warzywa miksowane i one sa w sloiczkach ale wiekszych niz deserki i sie najada. A wiecie co z tego co widze tutaj sa inne normy zywieniowe,bo od 4 miesiecy dla dzieci jest np.zielony groszek,fasolka,kukurydza,brokuly,szpinak,kurzeta i owoce teztakie jak mandarynki,brzoskwinie,banany,a soczki sa nawet pomaranczowe.Jak to jest w Polsce jakie sa warzywa i owoce od 4miesiecy. Ja na razie malemu daje tylko marchewka,dynia,ziemniaki,por,a z owocow,jablko,brzoskwinie,banan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arbuska moj Maciek wyrzucil smoka (tzn Spiderman mu zabral) dwa tygodnie temu,a ma 4 lata skonczone wiec masz czas :P Myszka jak pisalam wczesniej ja tez uwazam ze Benio to cala Ty. Agunia u nas pada od rana wiec ze spacerku nici. Dziewczyny jak mozna powiekszyc zeskanowane zdjecie??Badeve Ty chyba to robilas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia to fajnie masz. A podajesz mu z butelki tę zupkę czy łyżeczką ? I ile Ci zje tej zupki i jak długo wytrzyma? Ja narazie niewiem jaki są owoce u nas bo dopiero mam te zupki jarzynowe i jabłuszko ze słoiczka. Myszka - oj jak ja Cie rozumiem.Ja już nie umiem spać 5 noc.Synek spi od 20.30 do 6.00 bez przerwy a ja nie śpie...Niewiem co jest grane.Cżesto mam problemy ze snem ale nigdy żeby tyle nocy pod rząd prawie nie spać.Brałam już persen , piłam mleko przed snem,liczyłam barany i nic...Może nad ranem koło 5- coś dziś spałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doti no ja ak samo synek spi a ja kręce sie i wszytko wypróbowałm i cholera nic a w dzien trzeba zabawiac malego mysza30 fotki super a to z psem to super moj pies też wącha małego tyle że ja mam berneńczyka to wielkie ciele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doti wczoraj zjadl mi 250ml zupki,dzisiaj tylko troche i odrobine mleka,nie wiem czemu.A jak daje mu warzywa to je caly sloiczek.Ja staram mu sie nie dawac wczesniej niz co 3.5-4 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do spania,to ja tylko sie poloze i juz spie,a wieczorem jak jakis film ogladamy to zdarza mi sie usnac na siedzaco,albo w dzien jak leze sobie z malym tez oczy mi leca i nawet kawa nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska201
hej dawo nie byłam jakos czasu nie bylo ja podaje mleko z kaszką jabłkowo smakuje jej ale niestety nasze nocki ostatnio okropne wstaje po 5 ,6 razy i nie rzaz juz nie wiem po co 2 razy w nocy je mam nadzieje ze sie zmieni tak ogułem dobrze narazie nie choruje rosnie na wadze tez dosyc prawie 7kg a to nie całe 4 miesiące podaje jej nie raz potarte jabuszko ja smakuje jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doti - zupkę robię tak: Woda, 2 marchewki, pietruszka (nać), ziemniak. Gotuję i miksuję. Muszę też dosłodzić trochę bo inaczej pluje. Jeżeli cukrem to gotuję go w tej zupie a jeśli glukozą to nie. Łyżeczkę cukru na mały garnuszek zupy. Masełko dam kiedy indziej, bo szczerze zapomniałam o nim hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny dawno mnie nie bylo.Moj maly tez ma juz prawie 4 miesiące wiec zaczęlam podawac mu zupki narazie pomalu wprowadzam dzis np marchewke z groszkiem.Soczki tez mi pasuje juz wprowadzic ale dopiero sie za to zabieram.moj maly coraz mniej chetnie pije mleko pomimo ze wazy juz duzo ponad 8kg wypija mi tylko 120...niewiem dlaczego nie chce wiecej .moze zupkami zastąpie troszke chociaz mleko tez jest bardzo potrzbene.ja juz kupuje wszystkie ciuzki na 72cm i są dobre 68juz przymale....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×