Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

dziewczyny nie patrzcie na to ile lyzeczekmacie podac dziedzko wam podpowie najlepiej kiedy juz ma dosc wiadomo bez przesady ale po pol sloiczka mozna dac i najlepiej jezeli od karmienia do karmienia masz 3 godz przerwy to najlepiej w polowie cos wyprobowac bo moze ci zwymiotowac przynajmniej ja tak sadze ach dziewczyny ja wam tu opowiadam a najlepiej to wy znacie wasze skarby suri twoi tez trafili na mikolaja...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a opowiem wam jeszcze co mi mama opowiadala 06.12.81 mama o 19.00 dostala boli porodowych i pojechali na porodowke 30 km w tym osrodku (kiedys malutki szpital tam byl)byli pozamykani na klucz i mama wali im po drzwiach a oni nie chcieli jej wposcic bo mysleli ze to mikolaje no ale jakims cudem udalo sie mamie im wytlumaczyc ze zaniedlugo bendzie miala dziedzko w rajstopach i o 20:15 bylam na swiecie............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mały coś dzisiaj marudny, popłakuje co chwila nie wiadomo z jakich przyczyn... Na dziąśle zaobserwowałam białą kropkę. Zastanawiam się, czy to nawrót pleśniawek, których się pozbyliśmy niedawno, czy ząb... jeśli ząb, to zdziwię się, bo kropka jest w okolicy trójki, a wydawało mi się, że najpierw wychodzą jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama przed moim urodzeniem leżała na patologii ciąży - więc daleko nie miała. Ale już nie mogła się doczekać mojego urodzenia, ponoć poprosiła swoją lekarkę, żeby jej pozwoliła wyjść pochodzić po schodach... Tego dnia przyszłam na świat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, wtrącę się dziewczyny, a szczególnie Molinezja, jeśli chodzi o odparzenia, to mam maśc robioną w aptece (5zł jak wypisze receptę lekarz a bez recepty 20 zł) z lanoliny, wazeliny i jeszcze 2 składniki (nie mogę ich rozczytac ale lekarze napewno ją znają. Jest naprawdę rewelacyjna, bardzo wydajna i ja pupcię małej po szpitalu bardzo szybko wygoiłam, a sudokremy i inne nie pomagały, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za porady. Filmik fajny, a jakie miny robi hehe. Soczki bobofruta są dobre, możecie spróbować dać małym. Ja jutro pójdę kupić jakiś deserek dla Bartusia. Na Wigilię zrobię mu zupkę. Mam nadzieję że mu będzie smakować:) Miłej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie do mam chłopców. Odciągacie codziennie swoim maluchom napletki i myjecie ? bo my dostaliśmy zjeby u lekarza ze nie odciagamy (chociaz w szpitalu nam mowili zeby nic przy siusiaku nie majstrowac). no i suma summarum okazało się że taki kawał jechalismy na darmo bo bakterie na wynikach moga byc bakteriami spod napletka. Mamy myc go przez dwa miesiace i dopiero robic wyniki ... Nasza malina też dziś był na szczepieniu troszke sie rozdarl ale zaraz w foteliku grzecznie lulu poszedl. Fajny dzis jest grzeczniutki to chyba ta szczepionka tak dziala bo ostatnimi czasy sie czesto budzil i marudny byl a dzis ladnie spi i w sumie po poludniu tez ladnie spal. my poki co narazie na cycusiu nam nikt nic nie mowil zeby juz wprowadzac ale nasz dopiero wczoraj skonczyl 3 miechy to chyba jeszcze duzo za wczesniej ja zamierzam do 5 miesiaca tylko cyc a w piatym cos mu juz damy . Uciekam do lozka bo ostatnie dwa dni to praktycznie nie spalam. aa i obejrzalam zdjecia, super wszystkie szkraby i jakie juz wszystko to duze :) az dziw heh nie obejrzymy sie a trzebabedzie wyprawke do szkoly kupic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odciągam i myje codziennie od wizyty patronażowej 3 tygodnie po porodzie. nie zaptałam w szpitalu co i jak i potem tylko pogadałam z lekrką. Odciągam codziennie po kąpieli a jak na mnie krzyczy do kamienia to nastepnego dnia rano. odciągam tyle ile mogę, żeby nie zabolało i czyszcze platkiem kosmetycznym i wodą :)))) Mój mąż miał stulejkę jako taki brzdąć i ja byłam przewrażlwiona na tym punkcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja do tej pory nic nie robiłam z napletkiem, ale jak pójdę 5 grudnia na szczepienie to zapytam pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka121
dziewczyny, dziękuję za porady co do wprowadzania nowych pokarmów, wczoraj dalam maluszkowi soczek, i troszkę przecieru z jabłka...dziś też mnie kusi żeby dać... ja odciągam napletek, zona m. uwierz mi że ilu jest lekarzy tyle jest opinii na ten temat..mi w szpitalu mówili\" nie ruszać do 3 roku\" a znowu moja lekarka mowi, zeby odciągać, bo moze się stulejka zrobić..ja odciągam,ale delikatnie bo mocniej sie boję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! To samo odnośnie dziewczynek niby nie wolno wycierać głeboko- rozwierać warg sromowych ale tam się dostaje kupa i wchodzi w środek do pochwy i może się zrobić jakieś zakażenie. Ja tak delikatnie wycieram oczywiście nie za każdym razem. Mamy dziewczynek czy czasem wydzielają wasze pociechy ślz - kilka razy od porodu zauważyłam u mojej córki śluz z pochwy bądź cewki mocz.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) u nas kolejne zmiany w ćwiczeniach, chociaż wciąz generalnie chodzi o stymulację tych samych punktów... pani rehabilitantka bardzo nas chwali, sama widzę efekty ćwiczeń. No i mały wreszcie wytrzymuje na brzuchu już dość długo, nawet bezpośrednio po ćwiczeniach. Obmacałam tą białą plamkę na dziąśle. Myślę, że to ząb. Z boku, ale ząb. Co prawda teściowa twierdzi, że nie, ale ona organoleptycznie nie sprawdzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mój lekarz kazał nie odciągać napletka. Więc nic nie robię. Jutro do sczepienia idę. Biedny znów będzie płakał. Oby tylko nie gorączkował - tak jak ostatnio dwie doby go męczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Co do tego napletka to janie odciagalam Mackowi i teraz tez nic nie robie. Dzisiaj maly w nocy znowu marudzil :( ale jest ok.Wczoraj zreszta tez dal mi w dzien koncert i nie wiem czy bolal go brzuszek czy co.Krzyczal piastki wkladal do buzi,ale nozki prostowal wiec sama zglupialam. Dzisiaj nie musze wiesc Macka do przedszkola bo mezus ma wolne :) A nasz Maciek to elegant sie zrobil,wczoraj musialam kupic mu zel i sobie wlosy zeluje :P Nie wiem czy Wam sie chwalilam ze dostalismy dom :D Bylismy go zobaczyc i jest super,w poniedzialek jade zaplacic kaucje i zapytam sie kiedy sie bedziemy mogli wprowadzic,ale najpozniej na poczatku lutego :D Juz sie nie moge doczekac i szkoda,ze swieta jeszcze tutaj musimy spedzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu super, że w końcu dostałaś domek :-) Z tego co pamiętam to jak byłaś w ciąży to miałaś nadzieję, że coś dostaniecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiu gratulacje jednak co dom to dom ja sie ciesze najbardziej z tego ze nie musze po kims korytarzy myc bo wczesniej mieszkalismy w 6 rodzinnym domku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamusie :) u mnie w nocy standardzik 3x budzenie, ale nie jest to dla mnie taki wielki problem..przyzwyczajenie robi swoje jutro bedziemy mieć gości, przydałoby się cos zrobić dobrego...zrobie sałatkę z jajka i tuńczyka, i cos na ciepło by się zdało..ale co? czy ma któraś z was może jakis pomysł? a jeszcze ważne pytanie do was...dziewczyny, zastanawiam się nad przejściem z pokoika maluszka do sypialni męża,w tym celu kupiłabym elektroniczną nianię...czy uważacie , że mogłabym już spróbować? kuba zasypia sam w łóżeczku, wstaję do niego na karmienie, odkładam do łóżeczka i znowu tam śpi...wydaje mi się, że na jedno wyjdzie z tym, ze mężulek nie bedzie sam :) a nianai mnie obudzi....napiszcie co o tym myślicie czy to aby nie za wczesnie....dzięki..gdybym miała słuchac swoijego instytktu to wiadomo, że jako mama chciałabym być przy maluszku, ale jestem też żoną i nie można o tym zapominać...mamy małe mieszkanie, tak więc szybko dobiegnę żeby nakarmić kubusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu gratuluję domku, również o nim marzę ale póki co zmieniliśmy tylko mieszkanie na większe Badeve jeśli maluszek śpi sam w łóżeczku to chyba nie ma przeciwskazań. Wielu moich znajomych od urodzenia nie spało z maluszkami w pokoju i było ok. Przestrzegali mnie przed... ale za późno bo Olka już na dobre zadomowiła sie w naszym łóżku i w łóżczku śpi tylko w dzień w nocy budzi sie i spokój jest dopiero na \"duzym\" łóżku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badeve skoro Kubuś śpi ci sam w łóżeczku to na prawdę nie masz się co obawiać. Mój szkrab nieststy sam nie uśnie w łóżeczku nawet nie wiem jakbym to miała zrobić a jak go przekładam to się budzi więc u mnie nici. Natomiast mam nianię. Kupiłam taką zwykłą tanią i działa ok. Teraz właśnie idę na dół do kuchni więc ją włączyłam. Działa natychmiast jak się Tomek ruszy. Ja spokojnie dobiegam z dołu do sypialni i zdążę go jeszcze pochusiać w wóżku żeby dalej spał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Molinezji- ja wbrew wszelkimm poradnikom stosuję zasypke i moj Hubercik ma dupeńkę cacy! na początku po szpitalu stosowałam sudocrem i inne i cały czas cos było, po dwóch tygodniach ( doradził mi to moj brat- tez ma synka) zaczęłam stosować zasypkę nivea i tylko raz podrażnioną miał pachwinkę od gumiki z papmersa! pupę wietrzymy- ku radości mojego słoneczka, używamy huggies a nie pampers, no i tej zasypki używam niewiele,sypię trochę (z dala od buzki małego) na swoje palce i go głaszcze po pupce, pupa jest suchutka i nic złego jej się nie ima!!! POLECAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mogę polecić linomag. Mały miał jakieś krostki na pupie, wyglądały niefajnie i zaczerwieniony rowek. Posmarowałam linomagiem na noc i rano pupa wyglądała o niebo lepiej, a na następny dzień w ogóle po niczym nie było śladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam lekarz nic nie kazał robic przy siusiaku i nie robie bo moge coś zrobic nie tqak mama móiwla ze jest jeszcze czas kurcze ile sniegu i ciagle pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj Kubuś od rana marudzi i cały czas spędza na rękach. Teraz na szczęście zasnął. Raczej nie będę wychodziła na spacer bo pada śnieg. Badeve Co do elektonicznej niani to myślę że bez obaw możesz przenieść się do męża - będzie Wam raźniej:) A co do pielęgnacji pupci to ja na co dzień używam Linomagu, a przy zaczerwienieniach Sudokremu - jak na rzie system się sprawdza i skórka jest zdrowa i gładziutka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za rady.....jak tylko zakupię nianię to spróbuję się przenieść...ale do konca nie wiadomo jak spac bedzie moje słońce...bo może wyczuć że mnie nie ma w pokoju, ale to potem bedziemy sie martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badeve osobiście polecam Ci nianie elektroniczną. Ja sama niedanwo sobie kupiłam na allegro uzywana i jestem bardzo zadowolona. Kiedy Ola juz spi wieczorkiem to spokojnie siedze w drugim pokoju i w niani słyszę dosłownie jak oddycha. Także mysle, ze jak przeniesiesz sie do meza do sypialni i nastawisz sobie nianie to na pewno Cię obudzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Jeszcze raz dziękuję Wam za rady. Spróbuję tej zasypki na sam początek. Dziś byliśmy na szczepieniu. Jak mój mały płakał :( Zobaczymy jaka noc będzie. Bartuś waży już 7,15 kg w ubranku. Mierzy 64 cm. Gosia - fajnie że macie domek - gratuluję. Ja mieszkam od urodzenia w domu i nie wyobrażam sobie gdzie indziej. Bedeve - ja tez myślę o tym żeby małego \"przetransportować\" do jego własnego pokoiku, ale jest jeden problem. Mąż musi go najpierw zrobić:) Mam nadzieję że po Nowym Roku znajdzie trochę czasu. Nianię wtedy też kupię, bo to super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×