Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Dzięki dziewczyny za słowa otuchy, ale u mnie różnica między długością dwuciemieniową a obwodem żołądka to 4 tygodnie :( Niemniej widziałam buzię dziecka, lekarka powiedziała, że wszystko w porządku... Mój mąż mnie pocieszył trochę - że no jak to - ma wielki łeb po ojcu... Faktycznie, małżonek ma dużą głowę i podobno zawsze miał... Ale nie będę martwić się na zapas, przecież wewnątrz wszystko jest w porządku, w głowie nie zobaczyła nic niepokojącego, i jak wyczytałam później w internecie, wiele kobiet miało podejrzenie hipotrofii w ciąży, a dzieci rodziły się zdrowe i proporcjonalne... A żołądek to chyba nie jest najwdzięczniejszy organ do mierzenia. Duchota okrutna, znów się chłodzę klimą i z niepokojem będę czekać na rachunek za prąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co mój mąż ma łep jak sklep z coanjmniej dwóch powodów :))) Jak mama była z nim w ciązy to mowili Jej, ze duże dziecko - jak go Urodziła nastraszli ją, że ma wodogłowie - prawie 2 lata chodziła po lekarza, zeby dowiedzieć,że jest całkowicie zdrowy a taka duża głowa to Jego uroda. Ogladałam zdjecia z Jego dzieciństwa i zyczywiście główkę miał nieproporcjonalnie wiekszą w porównaniu z reszta ciałaka, ale wyrósł na zdrowego i normalnego człowiek - nie martw się tylko spokojnie poczekaj. Może i to taka uroda twojego Bąka :)))) Ja dzis rano pojechałam na badania - moczi krew, bo w piatek mam wizytę kontrolną i dziś rano tak z ciekawości wlazłam na wagę i iecie c zdębiałam - wróciłam własnie do wagi sprzed ciąży !! wychodzi na to,że ważę mniej o jakies 1,5 kg. Pewność będę miała w piątek... tak się nad tm zastanawałam i wiem daczego tak się stało - ze względu na te bakterie i złe wyniki moczu biorę urosept on poprawia pracę nerek i widocznie nie zatrzymuję juz wody w organizmie, bo obrączka spokojnie znowu wróciła na palec. myslę, że te 1,5 kg to było dodtakowa woda a mnie się masa ne zmienia - tlkomój tłuszczy zienil się w ciążę i tyle. zobaczę w piątek i zapytam lekarza co On na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam mnóstwo letrówek i wyslałąm posta przed przeczytaniem - strasznie przepraszam. Mam nadziej, że i tak sie doczytacie :) Obiecuje solennie się poprawić :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SoldeLuna normalnie nie wiem, jak ty to robisz. Ja juz pewnie ponad 15 ważę, a ty tyle co przed ciążą. To jak urodzisz to będziesz ważyła jeszcze mniej!!!! A brzucio masz już duży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem oczywiście, że to ta dieta, ale itd. ale normalnie niepradopodobne dla mnie to się wydaje, bo jak patrzę na siebie to zastanawiam się jak będę wyglądać w sierpniu. :-) Na szczęście jestem wysoka, także w sumie nie widać aż tak bardzo, że przytyłam, tyle że brzuch, i sama widze że uda grubsze i na twarzy bardziej papuśna jestem, ale jeszcze ponad dwa miesiące przede mną. Buziaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuski. NovemberRain nie martw sie na zapas.Za to moj synek ma roznice miedzy glowka,zoladkiem i koscia udowa(ona jest z pomiarow najmniejsza),ale powiedzial,ze wszystko jest ok,wiec mam nadzieje,ze tak jest. A co do glowki moj maz ma duza glowe i nasz synek tez (bez przesady,ale nie jest ona malenka) A ja po 12ej zjadlam obiad,polozylam sie i usnelam i wlasnie wstalam,a may kolo mnie usnal i spi hihihihi Ale dobrze przynajmniej na jakis czas sie zdrzemne w dzien,bo normalnie nie moge nigdy usnac.A polozylam sie bo maly tak mi glowka naciskal,ze chodzic nie moglam. Dziewczyny a ile powinno wazyc dziecko w 32tc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiafrancja według tej stronki: http://niemowle.onet.pl/pl_PL/preg_calendar.php 1600 - 1800gram. Ale to nigdy nie wiadomo. Ja osobiście często zerkam na tę stronkę i czytam sobie o moim maleństwie i co się dzieje w ciąży w danym tygodniu. Polecam.Po zalogowaniu się, przysyłają także maila z tymi informacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawda jest taka, że w badania usg zawsze są odchylenia...dzieci się różnie rozwijają ...pomylenie się o milimetr czasami powoduje dość duże błędy w pomiarach...ja na przykład byłam w klinice na połówkowym i tam wyszło, że tak jakby jedna nóżka była krótsza od drugiej, ale lekarz powiedział ,że mógł zaznaczyć milimetr dalej i wyszłoby że jest ok...ja wiem, że my mamusie zawsze się będziemy martwić o nasze maleństwa i może dobrze, że trzymamy rękę na pulsie...taka nasza rola życiowa się zaczęła....ale nie zamartwiajmy się za bardzo ,bo to właśnie my musimy mieć siły ,żeby dbać o te kruszynki...czeka nas duuuuuuużo pracy :.))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w badaniach moczu wyszedł mi ślad białka..wyczytałam,że to może oznaczać iż w moczu są bakterie...czy tylko takie zagrożenia z tego płyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badeve z tego co wiem ja mialam bialko w moczu (nie wiem ile) z Mackiem w ciazy i mialam zatrucie ciazowe.Ale sa jakies normy,wiec niewielkie ilosci pewnie nic nie znacza.Gdyby bylo cos nie tak to pewnie by Ci powiedzili. Ankakoza dzieki za imfo,mo moj maly wazy 2300,ale zobaczymy.Jestem przygotowana na duze dziecko,bo Maciek tez urodzil sie duzy,wiec......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Mamusie:) Dziś byłam na usg . Tak więc w 32 tygodniu Kubuś waży 2100g - jest już co dźwigać, a będzie jeszcze więcej:) Ogólnie to co mozna ocenić na chwilę obecną jest w porządku. Trochę się denerwowałam bo na usg w 23 tyg inny lekarz coś przebąkiwał o serduszku, ale dziś byłam u bardzo doświadczonego ultrasonografisty i on nie miał zastrzeżeń. Synek ułozył się już główką do dołu. Termin porodu z usg wychodzi na 2 sierpnia a z miesiączki na 7 sierpnia więc są zbliżone. Co do wyników moczu badeve - ślad białka to nic niepokojącego. Ja w poprzednim badaniu og. moczu miałam podobnie - lekarz nie kazał się przejmować, w tym badaniu białka nie było. Życzę zdrówka dla Mam i naszych maleństw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze aktualizuję: kika31.... ..Monika ...30....woj.zach-pom...34...02.08..+7,5 kg...syn moonisia....Monika......21,5....Poznań.............32... 04 .08...+10...córeczka (Zuzia)Limetka82...Danka......25....Wolsztyn...........32... 04 .08...+10...ponoć synek sokratynka....Ola........24....Trójmiasto.........32...0 5.08...+14...synek mama-i-ja....Aga....27.....Białystok.....32.........07 .08...+12...KUBUŚ Dżiska................24....woj.lubelskie.........31.... 12.08...+14... Kasiaka............28....wielkopolskie.......30......... 11.08 /04.08...+4kg...Inga Barbara -dziki storczyk-.Maja...25....Śląsk............24.....10.08... +3,5..Zosia SoldeLuna...Marta.......28.5..Warszawa........31.....11. 08...+1,5..DAWIDEK NovemberRain...Paulina...22..Warszawa.......30....11-12. 08...+12... synuś Mysza30 ..Joanna..30...woj.podlaskie....27.....13.08....+12..na 99%synuś Kasia_22.....Kasia...22....Rzeszów....29.....14.08.2007. ...+5.....Wiktor Olinka76......Ola.........30....Trójmiasto..........20.. ....15.08...+3...synek badeve....Ewa_.26....podkarpackie.......31......19.08... +10,3...SYNEK Agunia81 ..................26....małopolska.........30.....19.08...+7 ..synek myszka24....Ewelina....24....Łódź......28... ..20.08...+8KG.. SYNEK julianna29.............29....warszawa............28. ....21.08...+2...dz dragonka73.......33....Wroclaw/usa........26.... .22.08...+4...synek gokata...........26.....kuj.-pom.............26......22 .08.....+4...Synuś misiakówna.....Basia...24 ....Szczecin....28........23.08...+10 Agnieszka31.........31....podkarpackie........29.. ...26.08...+7synek Halinamalina........31....dolnośląskie......27.... .26.08...+5 SYNEK!!! smiglo7......Asia..........29....Wrocław.... .....28......26.08...+15...Dominika lacertaa.............27...Katowice..............25.....2 7.08....... córcia ankakoza...Anka.......30.....Wrocław.....28....... 28.08......+13...synek Kubuś Anuśka2007............24....zach-pom.............26.. ..29.08...+15 syn Catrina33........Śrem............25...........26.08.2007 __.....+7 córka Gabrysia gosiafrancja....28...Francja....14.08.2007....+13.....sy nek Nicolas ____________________________________________________ __ __ Koleżanki z drugiego forum: Suri.....Żaneta.....24..woj.kuj.-pom.....21....... ..01 .08.07....+2 syn Molinezja...............28.....Kraków...............16.. ...01.08.07.....+2 a_ga2.....Agnieszka....27.....Starogard Gdański.22....02.08.07....+4 pluszka... Beata .......31 ...woj.kuj-pom ......29......03.08.07..+9 syn enais..................24...małopolskie..........22. ......03.08.07..+5 syn Magduśka.................29....Kraków..............16. ...06.08.. oliwka2 - Magda - 31 - Trójmiasto - 19tc - 12.08.07(+4kg) - 99% synek slonko26....Joanna......26.....warm-mazur....20... ..12.08.07..+4 syn dominika-80.......27......małopolska.......21.... ...13.08.07..+4 córa doti....Dorota...........28......opolskie.......19 .....15.08.07...+9 syn? jaga77.................29.......woj.lubelskie........1 6......15.08.07...+4 betika...Beata..........30.......Toruń..............17.0 8.07 SYNEK nati83 ...Natalia.....24......... Śrem ............27.......18.08.07.+12,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do terminów to mi z usg z 23 tygodnia wyszedł na 27 lipca i szczerze powiedziawszy nastawiłam sie że synek będzie duzy i urodzi sie końcem lipca. Ale ostatnio byłam u koleżanki która podobnie się nastawiała, ostatecznie jej synek urodził się dokładnie w terminie z miesiączki, a ona była już zmęczona i zestresowana tym czekaniem na poród i myślą o dużym dziecku - a mały ważył 3220g. Więc zmieniałam swoje nastawienie i trzymam się terminu z okresu i już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam Wasze wypowiedzi i tak się zastanawima ile może ważyc moja dzidzia:)ja jestem w 29tc:) U nas NARESZCIE się zachmurzyło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama-i-ja ja w pierwszej ciazy mialam termin z om na 09.11 a z usg na 13.10 i moj maly rodzil sie 13.10 i wazyl 4kg i 58cm,wiec roznie to bywa.Ja tez bym sie cieszyla gdyby maluszek nie byl zbyt duzy,ale zobaczymy. Macro moj maly w 29tc wazyl 1600,a z tabelek dziecko powinno wazyc w tym czasie 1250.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide polezec w wannie,moze troche lepiej mi sie zrobi.A u nas duszno;duszno i jeszcze raz duszno. Zycze Wam milego wieczorku mamuski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiafrancja na nie chcę nic krakać ale możesz urodzić kolosa :) ale tak na poważnie to lekarz ni mówił, że dziewczynki rodzą się najczęściej mniejsze od chłopców , chyba lekarz tak mnie pociesza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Miałam dzis straszny dzień! Nie dość że duchota taka że wytrzymać nie można to jeszcze tak jakoś sie źle czułam i o Maleństwo się martwiłam. Tak jak 19smutna pisała u mnie było tak wczoraj - Maleństwo tak gwałtownie sie poruszyło w nocy (ok. 24.00) że aż się przebudziłam. Ale pomyślałąm \"nie panikuj wszystko będzie ok\" więc poczekałam do rana i wyczekiwałam ruchów dziecka. Ruchy były ale bardzi słabiutkie i bardzo rzadko, a do tego mi jakos tak niedobrze było, słabo i na wymioty czy jakos tak. W końcu zdecydowałam sie zadzwonić do ginka i poprosić o wizytę. Oczywiście przyjął mnie. Stwierdził że nie dzieje się nic aż tak niepokojącego ale dobrze ze przyjechałam. Zapisał mi Luteinę i kazał pojechać do szpitala na KTG. Na szczęście wszystko z Maluszkiem w porządku. Ufff nawet nie wiecie jaką ulgę poczułam. Gdyby nie historia Smutnej pewnie bym nie zareagowała, ale nie mogłam tego zignorować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macro, Gosiafrancja - ja jestem w prawie 33 tygodniu, ale usg miałam robione tydzień temu i moje Małe ważylo już jakieś 2000 g, więc też chyba duże. Też mam mieć chłopca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to chba same giganty się porodzą :) Ale tak do końca wierzyć temu nie można. Moja bratówka miesiąc temu rodziła i miała mieś chłopca ponad 4 kg a Aleksander miał 3400 g :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja jestem ciekawa ile mój będzie ważył. Na ostatnim usg też wychodziło więcej niż książkowe przypuszczenia. Jeszcze muszę poczekać, bo mam wizytę dopiero w przyszły piątek, to się okaże. Chyba faktycznie nie ma co wierzyć w te pomiary z usg, tak jak Limetka82 pisze, różnie bywa. Ale z tego co słyszę, to faktycznie teraz się duże dzieci rodzą. Co kogo nie pytam, to ok 4 kg i ponad. oj, namęczymy się. mama-i-ja chyba skopiowałaś nie tą tabelkę co trzeba, bo mam złe dane. Limetka ja też mam tak teraz po opisie Smutnej, jak tylko poczuję mocniejsze ruchy to już się boję. Także nawet teraz wolę jak popukuje mnie delikatnie, bo jestem spokojniejsza. Dobrze, że u Ciebie wszystko ok. Dziewczyny, czy któraś ma może doświadczenie w sprawie termometrów dla dzieci? Chciałam kupić ten 1 czy 2 sekundowy i widzę, że są takie, co mierzy się temperaturę w uchu i takie, co na czole. Wiecie może, które lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limetka to najadlas sie strachu,ale dobrze,ze poszlas od razu do lekarza i teraz jestes spokojniejsza!!! Ankakoza wiesz ja tez chce teraz kupic taki termometr do ucha dla maluszka,ale szczerze mowiac nie wiem czy on jest dobry. Oj dziewczynki to bedziemy mialy samych kolosow hihihihihi Ja tutaj nawet jak urodze 3.500 to bedzie duze dziecko,bo tutaj dzieci rodza sie bardzo male,tzn.tak mniej wiecej 2.5-3kg i krotkie okolo 4-50cm hihihihihi.To jak ja wyskocze...........ALe najwazniejsze,zeby bylo zdrowe.Boje sie tylko,ze jak bezie duze dziecko to moga nie pozwolic mi rodzic naturalnie,bo mialam cesarke,ale na razie lekarz nic nie mowil,wiec jest nadzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak byłam na usg prawie 4 tyg temu to mój synus juz miał prawie 2 kg, a z rozmiarów główki,, brzuszka i długości nózki wyglądał na 32 tc. W przyszłym tygodniu ide do lekarza i jestem ciekawa ile teraz waży. Jesli dalej bedzie tak rósł to nie bede rodzic siłami natury, bo chyba bym sie zameczyła :( Pozostaje cesarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) dzisiaj mam wizytę kontrolną u gina :) ja pocieszam się tym, że urodzę małą córeczkę ale z drugiej strony to słyszałam, że osoby z cukrzycą ciążową rodzą większe bobaski :( pożyjemy zobaczymy :) a co do termometrów to ja wolałabym taki do czoła bo nie wiem jak dziecko będzie reagować na coś w uszku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokratynka to niezle!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale nie ma co sie martwic za wczasu!!!!!! Ja 12.07 mam wizyte z anestezjologiem,popatrzy na moje kregi i mam nadzieje,ze bedemogla wziac znieczulenie,bo jesli nie to znowu bede sie stresowac bolem porodowym wwwwrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×