Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

nati 83.Ja jak nie bylam w ciązy to praktycznie nie mialam problemow z glową,teraz jednak zdarza mi sie to coraz częsciej wiec chyba to ma jakis związek z ciązą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W poprzedniej ciąży jak poczyłam ruchy dziecka to nie miałam żadnych wątpliwości, więc pewnie to jelita. oglądałam właśnie program : momo już jestem i lekarka stwierdziła, że w 1 ciąży ruchy czuje się w okolicy 20 tygodnia a w następnej moża to byś od 4-2 tygodni wcześniej. mój lekarz wtedy powiedział mi, że jak poczuje ruchy dziecka t nie będę miała żadnych wątpliwości, że to co czuje to właśnie TO !! tak więc uzbrajam się w cierpliwość. A jak tam wasze brzuszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazdroszczę Wam tej suchej skóry:) ja mogłabym sie nawet 10 razy dziennie natłuszczać oliwką byle nie było na niej żadnych pryszczy:) SoldeLuna --> mój brzuszek zaczyna się coraz bardziej uwidaczniać, ale kopniaków nie czuję:P mam nadzieję, że za jakieś 4-5 tygodni juz maleństwo da znać o sobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika30
dziki storczyku wlasnie przeczytalam ze tez robisz prawko .Ja dopiero jestm na etapie jazdy dzis jechalam autostrada ,itroche mialam stracha .Tak sobie myse czy dam rade .Ajakos to badzie wkoncu sie naucze .Czuje sie dobrze i czekam na ruchy dziecka .Wprzyszly piatk ide do lekarza .To narazie ide odpoczac bo ta nauka jazdy mnie wymeczyla milej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babeczki Ja z cerą tez mam problem,, ale znalazłam sposób. Mam takie kremy nivei nawilżające na dzien i na noc. Ten na noc jest taki tłusty regenerujący i smaruje się nim w dzień jak jestem w domku i na noc, bo się świecę. Do pracy tylko krem, cienie do powiek i tusz, no i błyszczyk. Co do ruchów ja sama też jeszcze nie wiem. Wydawało mi się wtedy, ale teraz nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, o widze ze juz \"ruchowo\" powoli sie robi. Ja na razie jeszcze nic nie czuje i mysle ze jeszcze ze 4 tyg bede miusiala poczekac. Choc w pierwszej ciazy pierwsze ruchy mialam w 16 tyg, ale mysle, ze to wynik tego ze moja cora byla dluga, a wlasciwie ma dlugie nogi. Na kazdym usg wychodzilo, ze wg dlugosci kosci udowej jest o 2 tyg starsza. I pewnie tymi dlugimi nogami lepiej jej sie kopalo. Teraz na razie cisza. Ale dla mnie to raczej jeszcze nie czas na ruchy. To 12 tydz, wiec musze czekac SoldeLuna - moja cora bedzie miala (jesli wszystko pojdzie zgodnie z planem) 2 latka i msc. Mowie jej ze w brzuszku jest dzidzia i ona mi zadziera bluzke i gladzi brzuszek i sie wstydzi i ucieka raczka. Glownie musze jej przypominac jak probuje mi skakac po brzuchu. Ale mysle, ze bedzie zazdrosna - bo czasem przychodzi do nas corka znajomych (2 msc starsza od niej) i jak chce tamta przewinac to Korina zaczyna plakac i wlazi miedzy nas. Ale tak na prawde nie wiem jaka roznica jest dobra. Znajoma uradzila tutaj przed miesiacem chlopczyka a starszy ma 3 latka. I wszystko jest dobrze do czasu jak ona nie zaczyna karmic tego mlodszego piersia. Tan starszy przybiega, kaze odlozyc tamtego i ubrac jej sie ;-). Nie ma w ogole mozliwosci, zeby przy nim nakarmic tego malego. Tak wiec dzieci mamy i bedziemy miec w tym samym wieku. Zreszta z Twojego suwaczka widze, ze slub tez podobnie bralysmy tylko, ja gdzies tak msc po Tobie :-) Ja z cera nie mam problemow, tzn na poczatku ciazy troszke, ale widze ze sie poprawia tak jak i wlosy i paznokcie. Gdyby jeszcze mdlosci minely to byloby calkiem niezle Pozdrawiam z drugiej polkuli :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka motewka
a ja życzę milego dzionka: a mnie objął stres na całego ,kuria uzależnia podjecie decyzji w sprawie ślubu od wplaty na konto Caritasu,własnie dostaliśmy blankiet.Nóż sie otwiera ,odechciewa mi się tego ślubu kościelnego. Kazali dziś jeszcze przyjśc i zapytać ,jak dzis nie podejmą decyzji to powiedzieli ze może jutro a ślub 17 lutego,prosic gości nie prosić,cała jestem w stresie.:( Ale mimo tego mojego smutnego nastroiku pozrdrawiam Was cieplutko dbajcie o siebie .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka!!!!! jestem w szoku!!!!!!!!!! masakra!!!! gdzie takie rzeczy sie jeszcze dzieją????????? ja bralam ślub 10 stycznia 2004 i bylam w ciąży i nikt mi słowem nie powiedzial a za ślub nawet nie płaciłam bo ksiądz niechciał wziąść pieniedzy..na nauki poszlam z mezem raz i proboszcz wpisal nam do konca zaliczone usmiechnął sie i mrugnął okiem.Boże jak ja sie ciesze ze u nas w parafii są tacy życiowi księża i załatwisz z nimi dosłownie wszystko!!!! bez kasy!!!!!!!!!!!!!!! bez błągania i bez łaski!!!!! Ewcia trzymaj sie a temu księdzu z Bożej łaski niech myszy sutanne wpitolą!!!!! pozdrawiam buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewka motewka - normalnie własnym oczom nie wierze. gdzie Ty mieszkasz?? co to za parafia?? chodzi o decyzję z kurii mazowieckiej czy jakiejś innej? O rany po prostu nie moe Tego przetrawić. Może przejdżcie się do innej parafii i pogadaj z innym księdzem, może wcale nie potzrebują zgody biuslupa. A jak chcecie mieć święty spokój to płaćcie kase i już. Nic nie pozostaje jak modlić się o pozytywną decyzję. Normalnie nie chce mi sie w to wierzyć. trzymajcie się i miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wracając do ruchów to moja mama mówi, że w każdej następnej ciąży ruchy czuła wcześnie, ale to nie możliwe, żebym czułą je tak wcześnie, a ja sama już nie wiem czasem jestem pewna a czasem nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka motewka
A ja sobie siedze nad kompem i rycze odreagowuje emocje,gdyz właśnie dowiedziałam się ,że kuria nie zgadza się na nasz slub.Sugerują ,że bęąc w ciązy działam pod wpływem emocji i dlatego che ślubu kościelnego z osobą nieochrzczoną czyli moim narzeczonym. Osobiście tego nie słyszałam,ale powiedziano mojego chlopakowi ,żebym sie zglosiła w poniedz. na 9 godz. do kurii,że mi wytłumaczązasadność decyzji (moja siora mówi,ze sugerują ,żeby dać kase). Co o tym mysleć?Modliłam się ,żeby podjęto słuszną decyzję. Sugerują zawarcie ślubu w przyszłym roku jak sie dziecko urodzi,jak mój narzeczony sprawdzi się jako ojciec nieochrzczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka!!!!!!!!!!! moj kolega tez był nieochrzczony i chcial wziasc slub..w jednym dniu zostal ochrzczony i bierzmowany i przyjął komunie..mial wtedy 30 lat!!!!!!!! Niema z tym problemu..Tylko ludzie są skur@@@@@@@ proponuje ci aby zmienic parafie noi oczywiscie twoj mężczyzna powinien sie ochrzcic ..no chyba ze ma inną wiare czy cos..niewiem dokladnie jak stanowi prawo koscielne ale pewnie bez chrztu niebedzie slubu...Czyli jedynym wyjsciem jest Chrzest Komunia i Bierzmowanie w jednym noi potem slub...wątpie zebys do 17 lutego zdazyla..hmmm tzn gdyby byli inni księża niz mowisz...ale z tego co tu czytam to ciezko bedzie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno!! jak zapłacisz i dadzą ci ślub to pamietaj ze to ślub KUPIONY!! Ja w takiej sytuacji chyba jednak poczekalabym do porodu lub ochrzcila narzeczonego i potem slub..a brzuchem sie nie martw!!!! ja bralam slub bedac w 5 miesiacu ciąży i niebylo az tak widac..a chocby nawet to nie zyjemy w CIEMNOGRODZIE!!! ( chociaz czasem mysle ze jednak tak:O ) teraz panna młoda z brzuszkiem to normalka!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewka-motewka Brak mi słów. Powiem to tak: dla dobra Twojego i Waszego Dziecka pie@@@@@ ten ślub Kościelny. Załatwcie Sobie cywilny Święte to niech sie do tego przygotuje. A ślub kościelny weżmiecie za rok lub 2. Czasem jest tak (w niektórych parafiach - słyszałam o tym w kościele Św. Krzyża w Warszawie), że są organizowane grupy wsparcia dla małżeństw niekościelnych i Oni poza zajęcia pomagają również jak wziąś ślub kościelny np.: po 20 latach związku tylko cywilnego. Daj Sobie spokój - nie zamartwiaj się bo albo Sobie albo Dziecku zrobisz krzywdę. Nie ma sensu karmić sibie i Dziecko takim stresem, bo Nikomu na dobre to nie wyjdzie. Cywilny załatwicie w miesiąc, zorganizujecie Sobie przyjęcie dla Gości (zależy jaką masz rodzinę, bo jak mają szwargotać, że to cywilny to lepiej obiad dla najbliższej rodziny), jak suknie kupiłaś to mniejmy nadzieję, że za miesiąc wejdziesz. Jeżeli jesteś praktykującą katoliczką tobędzie Ci ciężko żyć bez możliwości przyjmowania sakramentów świętych, ale możecie później spróbować Walczyć o Wasze. Na razie... daj szanse Sobie i Dziecku i skończ z TYM STRESEM !!! Trzymaj się - jesteśmy z Tobą:) No przynajmnie moja komarza rodzinka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ups .. zniknął mi kawałek teksu. Miało być tak : Załatwcie Sobie cywilny a jak Twój narzeczony jest gotowy przyjąć Wiarę i Sakramenty Święte to niech się do tego przygotuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej 🌻 wstała rano zaziębiona, dzieci w przedszkolu mnie peweni zaraziły, bo co chwilę któryś psikał bądź kaszlał. I efektem tego jest to że nos mam bardzo zawalony, a i gardło bardzo mnie drapie :( Wiem też że oprócz herbatki z cytryną i miodem mogę się poratować syropem z cebuli bądź jedząc czosnek...a może któraś z was ma jeszcze jakiś sposób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka 24
witam wszytkie mamuśki. długo byłam nieobecna ale nie byłam w formie i całe dnie leżąłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka 24 u mnie nie najlepiej, jestem bardzo zaziębiona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka motewka
Dzięki Wam dziewczyny jesteście kochane,w kurii chcą ze mną jutro rozmawiać, żeby nie pisać decyzji na pismie. Może uda mi sie ich przekonać.Trzymajcie za mnie jutro po 9.A dziś musze wyluzować ,bo ze stesu jakiś brązow0-jasny śluz mi sie pokazał,ide odpocząć. Trzymajcie sie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewka motewka na pewno wspólnie rozwiąrzecie problem, a tym czasem się nie martw i nie denerwuj bo takie nerwy nie służą dzidziusiowi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porawiam tabelke Aktualizuje tabelke suri........Żaneta.....24.....woj. kuj-pom.......11.......01.08.07...-0,5 Molinezja...............27........Kraków........... .......01.08.2007..0 a_ga2.....Agnieszka....27.....Starogard Gdański.13....02.08.07....+1 kika30..... Monika ......30....woj.zach-pom......13......02.08.07.... pluszka... Beata ........31 ...woj.kuj-pom ........14......03.08.07..+2,5 moonisia....Monika....21....Poznań................14.... ..4.08.07...+2 sokratynka....Ola.......24.....Trójmiasto..........14... ...05.08.07..+2 Magduśka................29.......Kraków.............13. .....06.08.07.. Dżiska....................23.....woj.lubelskie.........6 .......08.08.07..-4 -dziki storczyk-.Maja..25.....Śląsk..................12.....10.08. 07 ...-2 darias...Daria...........23......woj.kuj.-pom...... 6.......11.08.07...+1 SoldeLuna...Marta....28.......Warszawa..........13...... 08.08.07..-1,5 Kasiaka..........28...........wielkopolskie..........12. ......11.08.07..-1 oliwka2.....Magda......30.......Trójmiasto.........9... ... 12.08.07...0 slonko26....Joanna......26.....warm-mazur.......11.... ..12.08.07..+1 gosiafrancja.............27.......Francja.............8. .....14.08.2007.. doti....Dorota...........28......opolskie.............10 ......15.08.07...+4 beta elżbieta........... 37 .....podkarpackie .......7 .......15.08.07... jaga77...................29.......woj.lubelskie........9 ......15.08.07... betika...Beata..........30.......Toruń...............5.. .ok..15 -16.08.07 Olinka76....Ola..........30......Trójmiasto.........11. ......15.08.07....0 ANKA79.....ANIA.........27.....WOJ.SLASKIE........6..... ..16.08.07....0 nati83 ...Natalia.....24......... Śrem ...............12........18.08.07..+3 kasztanowo-ruda......26.......woj.śląskie......... 8........19.08.07..+2 myszka24......Ewelina.......24......Łódź............12.. . .....20.08.07.. dragonka73........33......Wroclaw/usa............11..... ..22.08.07..+0 Agnieszka31.....31...........podkarpackie........10..... ...26.08 07...+ mientuska ...MAłgosia.25 ......Białystok ..........10....... 29.08.07..0 Anuśka2007.......24...........zach-pom.............10.. ..29.08.07..+2,5 mixtet...........25.....mazowieckie................10... .....28.08.07..+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewka motewka - trzymam kciuki, żeby się udało:) nati--> mnie zwaliło z nóg w zeszłym tygodniu, leżałam w łóżku piłam mnóstwo herbaty z miodem i cytryną, mleka z miodem, jadłam chleb z masłem i czosnkiem, brałam witaminke C i rutinoscorbin i jakoś przeszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka2
Hej dziewczynki!-siedzę i nadrabiam zalegości w czytaniu Waszych postów. U mnie od piątku istny szpital-mała na zapalenie krtani. W poniedziałek miała 39 stopni gorączki, dzisiaj jest lepiej ale dalej kaszle strasznie.To juz 3 infekcja w ciagu 1,5miesiaca. Jak tak bedzie za rok to bede musiała zrezygnowac z przedszkola zeby maluszek sie nie zarazał przedszkolnymi infekcjami. Mnie oczywiści tez dopadło ostre przeziebienie-póki co ratuje sie hebata z miodem. Jutro ide do lekarza moze mi cos jeszcze doradzi. Z tym slubem to jakas paranoja. Normalnie wierzyc sie nie chce w taki absurd. Ja bym chyba olała ta parafie i poszła do innej. Sucha skóra, wypryski, przebarwienia to chyba zmora każdej z nas. Ja kupiłam sobie fissan na miejsca narażone na rozstępy i balsam nivea do skóry bardzo suchej na pozostałe partie ciała ale nie powiem zebym widziala jakąś specjalna poprawę. A te mazidła sa tłuste i niezdyt przyjemnie ma sie je na ciele. Kupiłam za to cos fajnego do twarzy-podklad korygujacy Vichy-naprawde godny polecania. Jutro ide do lekarza wiec stanełam dzisiaj na wadze i przezyłam lekki szok-4kg wiecej od ostatniej wizyty czyli w ciagu 6 tygodni. Jak tak dalej pójdzie to w sierpniu bedę wygladac jak slonica. W poprzedniej ciązy przytyłam 11kg i mam cicha nadzieje ze teraz też tak bedzie. To 11kg zrzuciłam momentalnie.pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka motewka, to jest jakies strasznie dziwne z tym Twoim slubem. Wy chcecie wziac slub koscielny, ale Twoj maz jest niewierzacy? Dobrze rozumiem? To do tego nie jest potrzebna zadna zgoda biskupa ani nikogo. Poprostu informujecie, ze jeden z przystepujacych do slubu bedzie uczestniczyl biernie bo jest niewierzacy. I ksiadz juz powinien widziec jak taka ceremonie poprowadzic. Ja bylam w grudniu 2005 swiadkiem na takim slubie i nie bylo zadnych z tym problemow. Jestem w szoku jak czytam co Ci kaza robic. TO jest obowiazek kosciola udzielic Ci skaramentu malzenstwa jesli wyrazasz taka chec i jestes wierzaca. bo inaczej zmuszaja Cie do zycia w grzechu. Na co tutaj ma sie biskup do cholery zgodzic. Oni Cie na kase chca naciagnac i tyle. Nie daj sie. Uf, az sie zdenerwowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka motewka
a mnie emocje nie pozwalaja spać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuśka2007
nikt mi ostatnio nie odpowiedział może dzisiaj któraś mi pomoże, nie wiem co robić, bo ostatnio pokazują mi sie kropiki krwi w śluzie, ma któraś z was tak czasami, oczywiście to zdarza sie niecodziennie.ale dzisiaj tak się zrobiło, biore dufaston codziennie, jak byłam u lekarza to wspominałam mu o tym, ale nie zareagował.proszę napiszcie cos mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×