Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość Magduśka.
Też mam już ksiażkę o języku niemowląt - dostałam w prezencie :) Co do smarowania brzuszka, koleżanka poleciła mi smarować się zwykłą oliwką dla niemowląt i tak robię :) Brzuszek mi już rośnie, w żadne swoje dotychczasowe spodnie już się nie mieszczę , tzn. nie mogę w ogóle dopiąć się w pasie, więc wczoraj parampampam... kupiłam pierwsze spodnie ciążowe! :D Pozdrawiam Was :) P.S. Jak Wasz apetyt i samopoczucie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak prosiłyście wysłałam Wam książkę. pluszka ty mniie nie prosiłać, ale to świetna książka, więc i tak Ci wysłałam:) Mam nadzieję, że sie nie gniewasz. moonisia - za żadnego eksperta się nie uważam, ale mam córcie, która niedługo skończy rok i 4 miesiące, więc pamiętamn ciąże jakby była wczoraj. A przyznać muszę, że wcale nie mało spotkało mnie podczas pierwszej ciąży. Kasiak - niestety utrata mysy to nudności i wymioty, które męczyły mnie przez całą dobe przez trochę ponad miesiąc. Ostatnio (odpukać) od 2 dni już mam tylko nudności rano. i to dużo słabsze. i zaczełam przybierac na masie, bo początkowo schudłam 3 kilogramy. Zajrzę do Was jak małą uśpie bo marudzi. Trzymajcie się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doti_28
Dzięuję Wam bardzo za wypowiedzi co do rozzstęow.Chybą kupię sobie tę oliwkę. Czy ja też mogę prosić o język niemowląt ( doro_kub@poczta.onet.pl) Dziękuję. Mi prawie minęły mdłości i mam już spory apetyt>zresztą przytyłam z Was najwięcej bo już aż 4kg.( też może przez to że przed ciążą się odchudzałam a potem zaczęłam jeść normalnie tzn kolacje też). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie mamusie, chcialam dodac moje 3 grosze co do rozstepow, mój gin powiedzial ze jedne kobiety maja po prostu tendencje do pojawienia sie ich, inne nie i ze mam tylko nie dopuscic do przesuszenia skory. Powiedzial ze jak ma to pomoc mojej psychice to moge smarowac sie drogimi kremami ale i tak najlepiej na swojej skórze odczuja to firmy produkujace takie specyfiki :). Ja smaruje sie oliwka w żelu. SoldeLuna jesli jeszcze nie znudzilo ci sie wysylanie ksiazki na e-mail to ja tez bardzo poprosze. Moj adres a_ga2@o2.pl Co do snow to ostatnio tez mialam serie nieprzyjemnych, jednego razu snilo mi sie ze urodzilam i moj chlopak ani troche nie interesowal sie malenstwem, wstalam taka na niego wsciekla ze szkoda gadac. Myslimy teraz duzo o naszych malenstwach, o tym jak to bedzie, a w nocy przeklada sie to na sny. Zycze wszystkim mamusiom zeby te sny byly jak najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mialam dzisiaj straszny dzien.Zaczęlo się od tego ze podtrulam sie pomaranczem i bolal mnie zolądek. No ale potem to juz myslalam ze padne nagle zaczęlo ze mnie leciec cos przezroczystego,potem przestalo ale za to polecialo cos w kolorze rudawym.Polecialm odrazu do lekarza.Okazalo sie ze dziecko jest zdrowe ,bije mu ladne serduszko,szyjka tez jest zamknięta a zabrudzenia są z nadrzerki,malutkiej ale jednak,lekarza wziąl wymaz na biocenoze.Nie kazal mi jesc cytrusow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wysłałam:) Co do rozstepów to w pierszwej ciąży miałam piękny gładki brzuszek do połowy 6 miesiąca. rozstepy zaczeły się pojawiać pod koniec 7. A wtedy rośnie sie w zastraszającym tępie.... i same wiecie. chociaż się ratowałam to i tak powstały:((( Spokojnej nocy:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juliannna29
moonisia, ika s - bylam wczoraj u gina i powiedzialam o snach. poradzila mi, zebym sie nie obiadala na noc. no wiec polozylam sie z pustym brzuchem... wlasnie wstalam i wszystko jest w porzadku! glupoty owszem, ale nic niepokojacego mi sie nie snilo! Poza tym, okazuje sie, ze tez schudlam o dobre 1,5 kg. Mdłosci mnie meczyly przez prawie poltora miesiaca, przechodzily popoludniu albo wieczorem i wtedy zabieralam sie za jedzenie, a potem z pelnym brzuszkiem szlam spac i snily mi sie zle rzeczy. Ale juz jest lepiej - najwyzej rano lece do lazienki, a potem spokoj przez caly dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SoldeLuna--> e tam, forumowy ekspert jesteś:) dziekuję za książę, jak skończę sesję to poczytam:) pluszka--> chyba wszystkie mamy takie lęki przed wizytą, ale to myślę normalne, w końcu chodzi o nasze największe skarby:) jak szłam w niedzielę na usg, kiedy lekarz miał oglądać serduszko, badać przezierność itp to się trzęsłam jak galareta:P ale wszystko jest dobrze, więc do nastepnej wizyty mam luzik:) u Was też wszystko jest dobrze, limit nieszczęść wierzę, że już się wyczerpał:) julianna--> ja się raczej nie objadam na noc, ale spróbuję przetestować z tym jedzeniem, raz się najem, a raz nei i zobaczę jakie będą sny:D ika s--> co ma się stać to się stanie, nie masz na to wielkiego wpływu, więc bądź szczęśliwa, to Twoje maleństwo też będzie:) i będzie mocno walczyć, żeby zobaczyć swoją mamusię:) głowa do góry, będzie ok:) dziewczyny, wczoraj tatuś (dziecka oczywiście, nie mój:P) przyłożył jak zwykle wieczorem głowę do brzuszka i stwierdził, że słychać jak coś tam bulgocze:) tak jakby woda w butelce się przelewała:) zastanawiam się czy to moga byc odgłosy \"pływania\" malenstwa:) czytałam gdzieś, że właśnie w II trymestrze mogą pojawić się gulgotania, ale nie wiem sama:) trzymajcie się cieplutko🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga77h
ja też poproszę o książkę na e-mail : jaga77h@interia.pl z góry dziękuję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magduśka--> gratuluję pierwszego ubranka 🌻 ja sie jeszcze mieszczę w swoje, ale pewnie już niedługo:) akurat po sesji zrobię sobie wypad na zakupy i kupię jakąś bluzeczkę i spodnie:) odnośnie apetytu - to wrócił:) co prawda nadal nie mam ochoty na mięsa i sosy, ale przynajmneij normalnie jem, a nie się zmuszam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Przyszłe Mamusie! Soldeluna jakbys mogła mi również przesłać tę książkę (scarlet_1@interia.l). Z góry dziekuje :) Ja również wczoraj byłam na pierwszych zakupach i zaopatrzyłam się w spodnie ciążowe, bo w swoje juz sie nie mieszcze :( W kazdym razie chodizłam po tych sklepach z ubraniami ciążowymi i stwierdziłam ze całkiem fajne rzeczy tam mają, nie bedzie tak zle :) na lato to i tak pewnie bedziemy chodzic w samych przewiewnych sukienkach. Moonisia mój mąż również przykłada głowę do mojego brzuszka i słyszy bulgotanie, zreszta ja sama to czuje, nie jest to kopniecie tylko ... bulgotanie. Ostatnio jak byłam u gina to tez mi tak bulgotało i pani gin jak robiła usg to mowiła ze mój maluszek sie przewraca i nie mogłysmy zrobic mu zdjecia. Tak wiec czujemy nasze dzieciaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w ktorym tygodniu slychac to bulgotanie? ja wlasnie wchodze w 3 miesiac i poki co na usg maluszek machal nozkami, ale bulgotania niet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moonisia moze Ci się soki trawienne bulgotały :) W czwartym miesiacu matka zaczyna czuć ruchy dziecka, ja pamiętam , że u mnie to były takie motylki w brzuchu podobne do trawienia ale troszkę inne, ale nie wydaje mi się aby czuł je tatuś, bo to chyba za wczesnie, chociaż mogę się mylić. SoldeLuna prześlij mi też proszę ten poradnik na adres: eosmaja@interia.pl Dzięki wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka2
Mi tez śniły sie straszne koszmary (pisałam już o tym) wtedy mama poradziła mi zebym sie nie objadała na noc i pomogło takze cos w tym jest.Tez plecam wam ksiązkę "Język Niemowlat" a potem J"ęzyk Dwulatka"-sa super. Polecam Wam tez książkę p.t "W oczekiwaniu na Dziecko" http://www.hipcio.pl/product/287.html, a poptem "Pierwszy rok z życia dziecka" z tej samej serii.Te ksiązki sa naprawde fajne i bardzi pomocne. Ja tez poszalałam po sklepach-póki co zaopatrzyłam sie w bluzki i biustonosze, musze jeszcze jakies fajne spodnie sobie kupic bo moje już zaczynaja mnie cisnąć. Jak byłam w pierwszej ciązy to nie było takiego wyboru odziezy ciązowej, teraz mozna naprawde fajnie sie ubrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Ja też wczoraj kupiłam sobie spodnie ciążowe, bo o ile bluzki są dobre o tyle spodnie z poprzedniej ciąży nie są. mam szersze biodra i uda i jest mi w nich za ciasno, więc musiałam coś nowego kupić. Co do snów - to jest to zupełnie normale. Nic się nie dziwcie a rzeczywiście nie objadanie się na noc pomaga:)) A co do bulgotania - niestety musze Was rozczarować , bo to raczej praca jelit niz dzidzia. Ruchy dziecka można wyczuć między 18-20 tc (w pierwszej ciąży) i około 16 tygodnia w kolejnej ciąży. jest tio raczej uczucie motyli w brzuch lub jak ktoś woli muśnięcia rybiego ogona:)) cudowne uczucie - jka poczujecie pierwsze ruchy napewno nie będziecie mieć wątpliwości, że to właśnie to:) w Innym przypadku to praca układu trawiennego:) Przyro mi to mówić, ale musicie jeszcze odrobinkę poczekać:)) Miłego dnia Babeczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka2
Podobno w drugiej ciązy szybciej rosnie brzuszek i wcześniej czuc ruchy dziecka-ostatnio ogladlismy z mężem film wieczorem-i nagle poczułam te motylki w brzuchu-patrzymy na brzuch a w okolicach pępka widoczne były malutkie drgania-takie unoszenie skóry w róznych miejscach, wzruszyłam sie strasznie!Odliczam dni do wizyty u lekarza, oczywiście cała w nerwach czy wszytko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwka 2 zazroszcze Ci ja będe musiała pewnie jeszcze trochę poczekać. u szczupłych kobiet szybciej czuć ruchy. Ja jeste okragława, wię poczekam na ruchy:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magduśka.
myszka24 , za 2 dni zacznę 14 tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc🌻 u mnie jeszcze nic nie słychać, wiec bede musiała jeszcze troche poczekać...brzusiao mi juz sie delikatnie powiększył i wiem juz ze na imprezkę w lutym bede musiała kupić nowe ciuszki :) przeglądam allegro, ale nic ciekawego znaleź nie mogę... też poproszę na maila nati83@o2.pl , bede wdzięczna za przesłanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SoldeLuna wielkie dzięki otrzymałam przesyłkę🌼🌼 a wszystkim dziewczynom życze miłej lekturki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mamuski z sierpnia :-) ja jestem Lipcóweczka. SoldeLuna mam do Ciebie pytanie: a mianowicie o książke która wysyłalas dziewczynom. Sama jestem zainteresowana tego typu lektura. Jaka to książka? i czy ciekawa? z góry dziekuje za odpowiedź ;-) pozdrawiam Wszyskie przyszłe mamuski :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uxi
beta elzbieta -> ja poproszę o ten przewodnik o ciązy, mój mail mzasiewska@kpmg.pl I koniecznie napisz jak tam wrażenioa po USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SoldeLuna bardzo dziekuje za ksiązke :) pewnie teraz glownym twoim zajeciem jest wysylanie jej nam :) jeszcze raz wielkie dzieki Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justka_ to książką Tracy Hogg (program - zaklinaczka dzieci) pod tytułem \"język niemowląt\". Dostałam ją kiedyś w wersji pdf. Mam też papierową, bo łatwiej się czyta w drodze do pracy:) Bardzo dobra książka - uczy tzn.: zdrowego rozsądku w postępowaniu z dziećmi i mówi jak uczyć się odz dziecka tego co ono potrzebuje i jak nauczyć dziecko świata:) Oczywiście jest wiele innych książek, ale ja tą rekomenduje, bo ją znam i czytałam. Uważam,że jest bardzo dobra. Z resztą przykład takiego wychowania stoi obok i prosi mnie o deserek:)) Miłego wieczoru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta elzbieta
du uxi: ksiązke Ci podeśle wieczorem ,bo mam w kompie domowym a jeżeli chodzi o wizyte ,to bardzo sie rozczarowałam,wziełam urlop poszłam do przychodni a tu sie okazało ,że jest remont gabinetu ,musze zgłosić sie w przyszłym tygodniu.:( Wczoraj zauważyłam na szyjce macicy lekko brązowy śluz,toche mnie to zaniepokoiło,czy on może być na skutek wiekszego ukrwienia szyjki?Miała któraś coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×