Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Soledad

czy komuś zdiagnozowano TORBIEL BAKERA w kolanie?

Polecane posty

Gość gość
Witam! 27-01-2015 miałam zabieg unięcia torbieli w kolanie. Zacznę od początku, ok 3 lata temu źle kucnęła, kolano zaczęło boleć i puchnąć . Byłam z tym u rodzinnego i dwa razy dostałam antybiotyk i przeciwzapalne. Z czasem kolano już tak nie bolało i nie puchło , ale pojawił się guz wielkości mandarynki. Trochę dokuczało przy kucaniu, ale najbardziej wizualnie. Ortopeda stwierdził, że to jest torbiel galaretowata. Gdyby była mniejsza to usunęliby zawartość za popomocą strzykawki, ale że była duża musiała być wycięta w całości. Zabieg odbył się przy znieczuleniu do kręgosłupa,wszystko ok. Przy wypisie mówiłam lekarzowi, że nie czuję skóry na pszczeli, jest nadal zdrętwiała, ale powiedział, że podczas zabiegu miałam założoną opaskę przeciwkrwotoczną i ona ucisnęła mi nerwy. Powiedział również, że to z czasem minie. Jestem już prawie dwa m-ce po zabiegu i to nie mija. Mam kolegę, który miał zabieg ok 5 lat temu i mówi, że drętwienie częściowo zostało. Jest to dziwne uczucie, ale w żaden sposób nie przeszkadza w chodzeniu. Najbardziej co mi przeszkadza to dół w miejscu wycięcia torbieli. Tak naprawdę to zależało mi na wyglądzie, ale teraz też nie jest dobrze. Może powinnam była najpierw ściągnąć strzykawką płyn, ponieważ ortopeda operujący mnie i tak powiedział, że torbiel może się nawrócić. Może się nie nawrócić, a dół się wyrówna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cisna
Torbiel bakera tak, ale w nadgarstku. Jutro usuwam w CM Gamma. Mają najniższy procent nawrotu torbieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy mial ktoś wycinana torbie z kolana w lodzi księże mlyny jeżeli tak to proszę o jakieś informacje, jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojemu kuzynowi usuwali tę cystę też ze "strzałki" w ramach chirurgii jednego dnia w Tychach, w prywatnej klinice Dea Salus. Po konsultacji zapisał się na zabieg wyznaczono mu zabieg . Jest pół roku po nim , na razie cysta nie wraca. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teresa_tesia
polecam rehabilitację w tym centrum medycznym. Można spróbować Medycyną Ortopedyczną wg Cyriax`a . czasami to ostatnie wyjście przed operacją. Constance Care Kierszek k. Konstancina-Jeziorny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sportsmenkaxx
Mam 15 lat, trenuję od 4 klasy podstawówki, przebrnęłam przez różne konkurencje ( głownie lekkoatletyczne ) zaczynając od długich dystansów, poprzez skoki, biegi płotkarskie na sprintach kończąc, w międzyczasie trenowałam zapasy, siatkówkę i często grałam w piłkę ręczną. Od ponad dwóch lat zmagam się z bólami kolan, w lewym kolanie ból jest silniejszy, fizjoterapeuta oraz nauczyciele wychowania fizycznego i trenerzy twierdzą, że mam torbiel do usunięcia. Prócz tego zdiagnozowano zerwane więzadła rzepki oraz pozrywane mięśnie. Najbardziej bolesny jest jednak torbiel więc ból najsilniejszy jest pod kolanem. Pierwszy raz od dwóch lat zdecydowałam się,żeby pójść do specjalisty, bo jestem tego zdania, że 'samo jakoś przejdzie', nigdy niczym nie smarowałam kolan ani w żaden sposób ich nie leczyłam, więc mam tego skutki. Nie wyobrażam sobie momentu w którym będe musiała przestać trenować, dostałam 3 miesięczne zwolnienie, a to jeszcze nie koniec, bo czeka mnie operacja i sporo wizyt u specjalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość więzadło właściwe rzepki
musisz iść do dobrego lekarza rehabilitacji medycznej . potem trafisz do fizjoterapeuty, który wszystko Ci wyjaśni i zaplanujecie swoje treningi. początkowo może warto jest pomyśleć nad pobytem rehabilitacyjnym, który kompleksowo zajmie się Twoim kolanem. Trening stabilizacyjny, ćwiczenia ekscentryczne, czy propriocepcja w początkowym etapie rehabilitacji są bardzo trudne do wyuczenia, ale pod opieką doświadczonego fizjoterapeuty można zrobić wiele. Może uda się Tobie uniknąć zabiegu operacyjnego, może odroczymy to w czasie, a może po zabiegu szybciej wrócisz do formy. Głowa do góry. W Centrum Rehabilitacji Constance Care mają na prawdę dobry Zespół, zajrzyj na och stronę www constancecare pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi kilka lat temu mialam spokoj na dzien dzisiejszy chodze z bolem niesamowitym wnocy nie moge spac .Bylam w szpitalu wojskowym zrobili rtg i powiedzial lekarz ze to zwyrodnienia i jak mie tak bolaly kolana poszlam jeszcze do jednego lekarza ale juz nie wojskowym.Tylko u innego zrobil usg i odrazu wyszlo torbiele a wojskowy kazal mi czekac .6miesiecy brac tabletki przeciw bolowe jezeli poprawy nie bedzie to operacja.Ale wzielam skierowanie jeszcze jedno i zarejstriwalam sie 4 lipca mam nadzieje ze tyle czasu wytrzymalam z tym bolem to i jeszcze wytrzymam te kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×